מחיר בניה למטר

 

מחיר בניה למטר הוא מונח כללי המתאר את המחיר הממוצע לבניית מבנה, וזה יכול להיות מבנה למגורים, לתעשייה, למסחר או לכל מטרה אחרת. מחיר זה משתנה בהתאם לאזור ובהתאם לסטנדרט ומיועד לתת קנה מידה לאנשים המעוניינים לבנות את ביתם באותו אזור אך גם לאנשים המעוניינים לקנות דירה קיימת.

 

כיצד נקבע מחיר בניה למטר?

מחיר בנייה למטר הוא מונח שניתן להשתמש בו בשתי רמות: ברמה הראשונה, מדובר במחיר כללי שמשקף את המחיר לפעולה מוגדרת, כדוגמת ריצוף, חלונות, דלתות, אינסטלציה, חשמל, קיר, גג רעפים, פרגולה וכל מבנה או מרכיב אחר בתהליך הבנייה. עבור כל אחד מאלה ניתן להגדיר מחיר ממוצע שמשקף את עלות העבודה ואת המחיר הממוצע של חומרי הגלם. ברמה השנייה, מדובר במחיר יותר ספציפי שיכול להשתנות בין אזור לאזור, בין קומה לקומה, בין חומר גלם לחומר גלם וכדומה. כך למשל, מחיר בניה למטר קיר בטון טרומי הוא אינו המחיר למטר קיר בלוקים איטונג ולא המחיר למטר קיר בלוקים פומיס.

 

האם מדובר במחיר מחייב?

התשובה היא לחלוטין לא. הקבלן לא חייב להציע לכם דירה או שיפוץ או כל רכיב בנייה אחר על פי מחיר בניה למטר עלות שיפוץ בית שנקבע בממוצע על ידי גופים מרכזיים בתחום הנדל"ן, וגם אתם אינכם מחויבים לשלם מחיר כזה רק בגלל שזה המחיר הממוצע שנקבע. במידה ואתם מקבלים מוצר בסטנדרטים גבוהים יותר מהממוצע, או שאתם רוכשים מוצר בסטנדרט נמוך יותר מהמחיר הממוצע, אין שום סיבה שהמחיר הממוצע הוא זה שיונהג. יחד עם זאת, מחיר בניה למטר הוא מקום טוב להתחיל בו בכדי לנסות ולהעריך עלויות לכל פעולת בנייה שאתם רוצים לבצע, החל משבירת קיר ועד בניית בית מן המסד ועד הטפחות.

 

היכן ניתן למצוא את מחיר הבניה למטר?

פה אולי נמצא הטריק הגדול ביותר, וישנם בענף הבניה אשר עושים שימוש מניפולטיבי בנתונים בכדי להתאים את המחיר הממוצע לאינטרסים שלהם. את המחיר בודקים ומעדכנים שורה של גורמים, המקבלים את הנתונים הגולמיים, עושים חישובים סטטיסטיים ועל פי זה מעדכנים את המחיר כלפי מעלה או מטה. על אף שברמת המחיר הממוצע למטר המחירים אינם שונים באופן מהותי, כאשר מחברים את המטרים יחד לסך המטרים של בניה בפועל, הפערים בין המחירונים השונים יכולים להיות עצומים. אנשים הפועלים בענף הבנייה יודעים זאת היטב, וגם יודעים להשתמש בזה כדי להציג את המחיר המתאים להם, גם אם מדובר במחיר של החודש שעבר, של הרבעון שעבר או בכל שלל השנה שעברה. על כן, חשוב לשים לב וכדאי גם לבדוק את הדברים עם איש מקצוע שמלווה ומייצג אתכם ויודע כיצד לבחון את הדברים בעין מקצועית.

 

מחיר בניה למטר הוא סטנדרט למחיר ממוצע עבור משימות בנייה רבות ומגוונות. המחיר יכול להשתנות בהתאם לאזור, לסטנדרט לחומרי הגלם וכן הלאה, אך בסך הכל הוא מהווה נקודת פתיחה מצוינת לביצוע הערכת עלות לכל פרויקט בניה.

מחיר בניה למטר

More to explorer

טיפים לשיפוץ חדרי שינה

בשיפוץ דירה, לעתים דווקא את חדר השינה משפצים אחרון או מזניחים, על חשבון חדרים אחרים שבהם מארחים דוגמת הסלון. אבל אפשר לחשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.