עבודות גבס

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

עבודות גבס

יישומי גבס בענפי הבנייה והשיפוץ הם ללא ספק אחת הבשורות החשובות ביותר של המאה העשרים בענף זה. בעשורים האחרונים התפתחו שורה של טכנולוגיות המסייעות לנו לשבור שיאים חדשים בענף הבנייה, אך אף אחת מהן לא משתווה לגבס בהיקף ההשפעה והיישום וביכולת להשפיע ולשנות גם בבנייה חדשה וגם במבנים קיימים. אילו סוגים של עבודות גבס ניתן לבצע בדירה? כמה עולות עבודות גבס ובמה תלוי המחיר? מה זה תקרה צפה? מתי צריך לדעת להפסיק עם הגבס ולא להציף את הבית עם גבס? כל התשובות לכל השאלות בשורות הבאות.

מהו הקונספט שעליו מתבסס העולם של עבודות גבס?

על אף שעבודות הגבס מלוות אותנו כבר עשורים שלמים בעולם הבנייה, רבים עדיין לא ממש מבינים איך זה בדיוק קורה ואיך מעוצבים כל אותם מכלולים ואלמנטים הנבנים באמצעות גבס. ובכן, הקונספט הוא מאוד פשוט: לצורך בניית מכלולי גבס בתחום השיפוץ והבנייה, משתמשים בשני אלמנטים: קונסטרוקציה ולוחות גבס. הקונסטרוקציה נבנית באמצעות פרופילים עשויים פח שאותם ניתן לחתוך בקלות רבה, לחבר זה לזה וליצור למעשה כל תצורה נדרשת. לוחות הגבס ניתנים לחיתוך בקלות רבה ולהצמדה לקונסטרוקציה כמעטפת שיוצרת בסופו של דבר את המכלול הנדרש.

כך למשל, כאשר אנו רוצים ליצור בליטה כלשהי בקיר באמצעות גבס, נוכל לבנות קונסטרוקציה בגודל הבליטה הנדרשת ובעומק הנדרש ולעטוף את הקונסטרוקציה עם לוחות גבס שנחתכו למידות הנדרשות. לבסוף נבצע גימור באמצעות סרטים מיוחדים המוצמדים לאורך קווי החיבור והפינות ונצבע הכל יחד לקבלת מכלול מוגמר ואסתטי. במקרים רבים ניתן להשתמש ישירות בלוחות הגבס ללא צורך בקונסטרוקציה. כך למשל, אם אתם רוצים לחפות קיר מיושן בלוחות גבס חדשים, תוכלו פשוט להצמיד לוחות שלמים אל הקיר ולבצע גימור סרט בחיבורים בין הלוחות לקבלת קיר אסתטי רציף. את לוחות הגבס ניתן להזמין גם בפורמט עמיד בפני מים, המותאם יותר למרחבי חוץ ולמרחבים בחדרים רטובים בהם רמת הלחות גבוהה יותר מהרגיל.

העלות, היעילות והמהירות

השאלה היא מדוע בכלל התחלנו להשתמש בגבס כאמצעי כל כך מרכזי ופופולארי בתחום הבנייה, והתשובה מורכבת משלושה מרכיבים מרכזיים: עלות, יעילות ומהירות. מבחינת עלות, לא משנה כמה תשלמו על עבודות גבס, גם אם תיפלו על קבלן הגבס היקר ביותר, זה עדיין יעלה לכם זול משמעותית מבנייה באמצעות לבנים או כל חומר גלם אחר. הגבס מציע לנו למעשה יתרון אסתטי חשוב המאפשר לנו ליצור משטחים דמויי קירות בקלות רבה מאוד ובאמצעות חומרי גלם פשוטים וזולים הרבה יותר מקירות אמיתיים, ובכך נוצר היתרון של עלות. הגבס הוא גם פתרון מאוד יעיל שכן הוא מאפשר לנו ליצור כל תצורה ולמעשה לבנות כל מכלול שנרצה לבנות הן לצרכים פונקציונליים והן לצרכים אסתטיים בבית. אפשר כמובן להתמקד בעבודות השכיחות כמו נישה לטלוויזיה, הנמכת תקרה, תקרה צפה וכדומה ואפשר לבנות מגוון רחב מאוד של מכלולי גבס, לרבות מחיצות גבס, ספריות גבס, שולחנות גבס ואפילו מיטות גבס.קבלני שיפוצים ומהירות, כמובן מדובר בתהליך בנייה מאוד מהיר ביחס לכל אלטרנטיבה. למעשה כל מכלול גבס שתבחרו, לא תצטרכו יותר מכמה שעות להשלים אותו, כמובן כתלות בהיקף הנדרש אבל כאשר מדובר במכלולים המיועדים לבתים פרטיים, את מרבית עבודות הגבס ניתן להשלים בתוך לא יותר מיום עבודה אחד.

עבודות גבס במטבח

מגוון העבודות שניתן לבצע באמצעות גבס הוא אינסופי. למעשה, כל דבר שתרצו לעשות במטבח שלכם, אפשר לעשות אותו באמצעות גבס ומה שנשאר לכם הוא להחליט האם גבס הוא אכן האמצעי הנכון והמתאים ביותר למטרה הספציפית. כך למשל, אם אתם מעוניינים לבנות מחיצה נמוכה עליה תוכלו להניח אדנית תבלינים נחמדה, תוכלו לעשות זאת באמצעות גבס. אם תרצו לבנות שולחן קבוע בפינת המטבח, תוכלו לעשות זאת באמצעות גבס וזאת בכפוף לכך שאתם מבינים שהשולחן הוא קבוע, גם בגודל שלו וגם במיקום שלו. תוכלו גם לבנות נישה לטלוויזיה שאולי תרצו לשלב במטבח, לבנות מדפים לתבלינים, לבנות נישות או ספריה לכלי מטבח ואפילו לבצע הנמכת תקרה ממנה תוכלו להוציא גופי תאורה אטרקטיביים באזור שולחן האוכל של המטבח. לחילופין, במטבח ניתן להשתמש בלוחות גבס גם לצורך חיפוי קירות או משטחים, לבנות נישה ייעודית למקרר או לתנור או ליצור מעין פינה קטנה לעגלת יבשים. כל האפשרויות פתוחות בפניכם והדבר היחיד שיכול להגביל אתכם הוא הדמיון שלכם.

אחרי שאמרנו את זה, וזה נכון לא רק לעבודות גבס במטבח אלא בכלל, חשוב מאוד להקפיד על כך שאנו משתמשים בגבס כאמצעי לשיפור המרחב בו אנו חיים ולא כאמצעי ששולט בו. לא כל דבר נכון לבנות באמצעות גבס וישנו בהחלט גבול עליון של כמות גבס שהעין יכולה לספוג עד שהיא מרגישה קצת פגיעה באסתטיקה ובאווירה. ישנם חומרי גלם נוספים כמו עץ, זכוכית, פלסטיק ומתכת שבהם אנו יכולים להיעזר לבניית מכלולים שונים ושיכולים לייצר עבורנו ערך רב יותר מאשר גבס. רק לצורך המחשה, קחו בחשבון שגם את ארונות המטבח שלכם אתם יכולים לבנות מגבס, אך האם זהו חומר הגלם המתאים לכך ביותר? ייתכן שבעיצובים מסוימים ובהיקפים מסוימים דווקא כן, אך לרוב התשובה תהיה לא, והבכורה תינתן למטבח עץ. כל מקרה צריך להישקל בצורה מחושבת וביחס לתוצאה הסופית המבוקשת.

תקרת גבס צפה

תקרה צפה היא אחת מעבודות הגבס השכיחות ביותר וגם נחשבת לאחת המרהיבות שבהן. תקרה צפה היא למעשה מכלול גבס שמוצמד לתקרת המבנה, כשבין המכלול ובין התקרה משולב אמצעי תאורה שיוצר פס תאורה בין התקרה ובין המכלול באופן שיוצר תחושה של תקרה שצפה באוויר מבלי ששום דבר מחזיק אותה. את התקרה הצפה ניתן להזמין במגוון רחב של עיצובים ותצורות ובאמצעות אפקט הציפה ניתן לשלוט גם בתחושת העומק. את התקרה הצפה ניתן לבנות גם בתצורה מדורגת המאפשרת לייצר תקרה צפה בתוך תקרה צפה, וגם פה רק הדמיון יכול להגביל אתכם, אך חשוב שאת הדמיון יקדים גם הטעם הטוב – תקרה צפה היא ללא ספק עבודת גבס יוצאת דופן שכנראה לא היה ניתן לבצע אותה באותה יעילות ובאותה עלות, ללא גבס, אך גם במקרה הזה חשוב לתכנן היטב את גודל ותצורת התקרה ולא לאפשר לתקרה להשתלט על כל המרחב העיצובי.https://evenp.co.il/%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94/

עבודות גבס בסלון

ממש כמו במטבח גם בסלון ניתן ליצור מגוון רחב של עיצובים בגבס כשהגבול היחיד הוא הדמיון. ככלל, שתי עבודות הגבס השכיחות ביותר בחדרי סלון כוללות נישה לטלוויזיה ותקרה צפה או הנמכת תקרה. למעשה, שתי עבודות אלה נוצרו במיוחד עבור חדרי סלון אם כי ניתנות להתאמה גם לחדרי שינה וחדרים אחרים בבית. את הנישה לטלוויזיה ניתן לבנות בתצורה הבסיסית ביותר של הבלטת הקיר ההיקפי תוך יצירת נישה שקועה במרכז, בה תיתלה הטלוויזיה, לחילופין ניתן ליצור מכלול של נישות על גבי הקיר כשהנישה המרכזית תהיה נישת הטלוויזיה, וסביבה ימוקמו נישות קטנות יותר לתמונות, מיניאטורות, עציצים, ספרים או גופי תאורה. כמו כן, את הנישה כולה ניתן ליצור בפורמט של תקרה צפה, באופן כזה שהתאורה תיצור פס תאורה לאורך החיבור בין הנישה ובין הקיר באופן שיוצר תחושה כאילו הנישה צפה לצד הקיר אך אינה נוגעת בו.

תקרה צפה, עליה הסברנו קודם לכן, גם היא נחשבת לעבודת גבס פופולארית מאוד בחדרי סלון, ובהיבט זה יש להקפיד על כך שהעיצוב של התקרה אינו משתלט על עיצוב הסלון ואינו נוגד את רוח העיצוב הכוללת. מעבר לכך, במסגרת עבודות גבס לסלון ניתן לבצע עוד מגוון רחב של עיצובים בגבס ובכלל זה ספריית כוורת, ספרייה מדורגת, מדפים מפוזרים ברחבי הסלון או סט מדפים המתכתבים זה עם זה במיקום ספציפי. ניתן לבנות נישת ספה או כורסה, לבנות חיפויים לקירות, מעמדים לעציצים ולמעשה כל מכלול אחר שעולה בדמיונכם. גם פה צריך להקפיד שלא מגזימים עם הגבס ושנעזרים בו לצורך שיפור המרחב העיצובי של הסלון.

עבודות גבס למזגן

עבודות גבס למזגן הן כבר עבודות בעלות נופך יותר פונקציונלי ופחות יצירתי. במקרה הזה, משמש אותנו הגבס על מנת להסתיר את כל מכלולי המזגן העוברים בכל רחבי הבית. במזגן מרכזי אנו ממקמים למעשה את המדחס במיקום כלשהו מחוץ לבית, וממנו מובילים צינור אל מכלול המזגן שממנו מתפזר האוויר הקר (או החם) לכל חלקי הבית. פיזור האוויר מבוצע באמצעות תעלות מיזוג ייעודיות שסביבן נכרך חומר בידוד. את כל זה צריך להסתיר ולבטח לא היינו רוצים לראות את תעלות המיזוג עוברות לאורך התקרה בין כל חלקי הבית. את ההסתרה אנו עושים באמצעות בניית תעלת גבס שתכיל בתוכה את כל רכיבי המזגן המרכזי ותעלות המיזוג.שיפוץ אמבטיה

תעלת הגבס לטובת המיזוג צריכה לכלול בתוכה גם את פתחי המיזוג שאליהם תחוברנה תעלות המיזוג ומהן יצא האוויר אל חלל החדר. פתחים אלה יכולים להגיע במגוון רחב של עיצובים החל מהעיצוב הסטנדרטי של סבכה רבועה ועד עיצוב מודרני מוארך במגוון מרקמים וצבעים. על אף שמדובר לכאורה בעבודת גבס פשוטה וסטנדרטית, בפועל ישנה חשיבות רבה מאוד לכך שהתעלה תיבנה עם טביעת אצבע מינימלית על המרחב. התעלה צריכה להיות מספיק רחבה בכדי להכיל את כל מכלולי המיזוג שאמורים לעבור דרכה, אך לא מעבר לכך. היא אמורה מן הסתם לעבור בכל חלקי הבית, אבל היא צריכה להיות כמה שפחות מורגשת ועד כמה שניתן גם בעלת אפקט עיצובי חיובי. אנשי מקצוע המתמחים בתחום של עבודות גבס, ידעו לא רק ליצור את תעלות הגבס בצורה שלא תפגע באווירה ובעיצוב הכולל של הבית, אלא אף בצורה שתתרום לעיצוב הכולל.

עבודות גבס קטנות

עבודות גבס קטנות הוא מונח גג הכולל בתוכו מגוון רחב של עבודות גבס, שלא תמיד מתאפיינות בגודל פיזי קטן. השימוש במונח קטנות מתייחס בעיקר לכך שאנו מזמינים קבלן גבס לביצוע עבודת גבס אחת נקודתית או כאשר מדובר בעבודה פשוטה מאוד או כאשר מדובר במכלול קטן ופשוט יחסית. יחד עם זאת, ישנם מכלולי גבס שהם קטנים בהיבט הפיזי אבל מאוד מורכבים לביצוע, בעיקר אם מדובר בתצורות מעוגלות ומורכבות ברמה האמנותית. בקטגוריה של עבודות גבס קטנות אפשר להכניס גם נישה לטלוויזיה קטנה במטבח או בחדר השירותים, הנמכת תקרה קטנה, בניית מדף גבס באחד מחדרי הבית, בניית מחיצה בחצי גובה וכן הלאה. כל אלה הן עבודות גבס קטנות שקל מאוד לבצע וניתן אף להשלים בתוך פחות מיום עבודה אחד.

מחירי עבודות גבס

מחירי עבודות גבס נקבעים בהתאם לכמות לוחות הגבס, כמות הפח שמשמש לחלקי הקונסטרוקציה וכמובן הרכיבים המשלימים כמו דבק אמריקאי, סרטי הדבקה, ברגים וכדומה. מעבר לכך, יש לתמחר כמובן את היקף העבודה שמשתנה כתלות בשטח הפנים של המכלול שנבנה וברמת המורכבות שלו, ולא פחות מכך את ההתמחות של איש המקצוע. כאשר אתם פונים אל אנשי מקצוע שונים ומבקשים הצעות מחיר, אל תתפלאו אם על עבודה זהה אתם תקבלו הצעות שיש ביניהן פערים מובהקים. פערים אלה יכולים בהחלט לשקף רמה מקצועית אחרת, היקף ניסיון אחר ורמת התמחות אחרת. יחד עם זאת, כמו בכל תחום אחר וכמו בכל מוצר אחר שאנחנו קונים, עצם העובדה שהמוצר יקר יותר לא אומר בהכרח שהוא גם טוב יותר, ועל כן לא תוכלו לקבל החלטה סופית רק על פי המחיר, לא לפה ולא לפה, קרי לא לבחור את הזול ביותר מבלי שאתם מכירים את איכות העבודה, ולא לבחור ביקר ביותר מתוך הנחה שהוא גם הטוב ביותר.עבודות גבס

בבדיקת הצעות מחיר שונות, חשוב לבצע בדיקה של הרמה המקצועית, לנסות ולקבל המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים, או אפילו מהרשתות החברתיות ורק לאחר שתקיימו שיחה עם איש המקצוע, להחליט גם האם הוא אכן האיש שאותו אתם מחפשים ולא רק בגלל המחיר.

בדיקת עבודות גבס

אחרי ביצוע עבודות גבס חשוב מאוד לבדוק את איכות העבודה שבוצעה. ברמה הראשונית ביותר תוכלו לבחון את איכות העבודה בצורה ויזואלית פשוט באמצעות כך שתעיפו מבט על העבודה ותשימו לב לפרטים הקטנים ביותר, בעיקר לקווי החיבור בין הפאות שונות ולפינות. מיקומים אלה הם המיקומים שבהם נדרשת בדרך כלל עבודות הגימור המדויקת והמקצועית ביותר ושם תוכלו לבחון האם אכן נעשתה עבודה כזו. בהמשך לכך כדאי וחשוב לגעת במכלול הגבס שנבנה ולבדוק את החוזק המבני שלו והעמידות שלו. מכלולי גבס הם כמובן לא חזקים כמו קירות בטון או לבנים, אבל הם אמורים להיות חזקים מספיק בכדי לשאת כוח אנושי שמופעל עליהם לשם בדיקת חוזקם המבני. אחזו במכלול והפעילו עליו מעט כוח תוך שאתם מנסים להבין האם המכלול מעוגן היטב במקומו או שאתם מרגישים תזוזה שלא אמורה להיות.

אחרי שאמרנו את זה, במידה וביצעתם עבודות גבס בהיקף נרחב וגדול, למשל עבודות גבס הכוללות מספר הנמכות תקרה, מספר נישות ועוד שורה של מכלולי גבס לעיצוב, כדאי ומומלץ להזמין איש מקצוע שיבדוק עבורכם את איכות העבודה ובאיש מקצוע הכוונה היא למהנדס בניין שמציע שירותי בדיקת בדק בית. ישנן כיום בדיקות בדק בית המיועדות ספציפית לבדיקת עבודות גבס ועל כן גם עולות פחות מאשר בדיקות בדק בית מלאות. בדיקה כזאת תוכל לתת לכם מידע מלא על כל הליקויים הקיימים בעבודות הגבס ולספק לכם תמונת מצב מהימנה לגבי רמת הבטיחות של מכלולי הגבס שנבנו. הדו"ח שתקבלו לאחר הבדיקה הוא דו"ח מחייב וקבלן הגבס מחויב לתקן כל ליקוי שעלה בדו"ח. במידה והקבלן לא יסכים לבצע את התיקונים הנדרשים יכול הדו"ח לשמש אתכם במאבק משפטי שתוכלו לנהל מולו.חוק רעש שיפוצים

כמעט לא קיים כיום בית בישראל שבו לא בוצעו עבודות גבס ושבו לא קיים לפחות מכלול אחד שעשוי גבס. עצם העובדה שבמרבית המקרים לא ניתן לזהות את זה, אומרת שגבס הוא אכן פתרון אטרקטיבי שיכול להוות תחליף מושלם לפתרונות בנייה כבדים ומסורבלים. באמצעות עבודות גבס תוכלו להעניק לבית שלכם מתיחת פנים משמעותית, ליצור אלמנטים עיצוביים בעלי נופך מודרני ויוקרתי ולהשלים את כל זה בעלויות נמוכות מאוד, ביעילות רבה מאוד ובמהירות שיא.

ביצוע עבודות גבס

מעוניינים לבצע בביתכם עבודות עיצוב בגבס? גבס הוא אחד מפתרונות הבנייה השכיחים והטובים ביותר לשיפוץ ושינוי פני הבית, אבל בתנאי שעבודות הגבס מבוצעות בצורה מקצועית ומתוכננת היטב. כפי שקל לבנות קיר באמצעות גבס, קל מאוד גם לבנות אותו קצת עקום, וקצת משופע, וללא החוזק המבני הנדרש כדי להשתמש בו כקיר. בשורות הבאות נפרט בפניכם מדריך לביצוע עבודות גבס, לא בעצמכם, אלא בסיוע אנשי מקצוע.

תכנון העיצוב לפני הכל

לפני שמתחילים לקחת מידות, חשוב להבין בדיוק מה רוצים לעשות ומה רוצים להשיג. עבודות גבס יכולות לספק פתרונות רבים ומגוונים לעיצוב הבית, ולפני שמתחילים לבצע אותן חשוב להבין מה רוצים להשיג בסוף התהליך. הנמכת תקרה, נישה לטלוויזיה, ספריית גבס, קירות גבס, מחיצות גבס, תקרת גבס ועוד אין ספור עיצובים ומבני גבס – את כל אלה ניתן לבצע בשלל עיצובים ודוגמאות, שמהם תוכלו להתרשם באמצעות קטלוגים וגלריות תמונות.שיפוצים לבית

עבור כל עיצוב, עליכם להחליט מה בדיוק אתם רוצים להשיג וכיצד זה צפוי להשפיע על העיצוב הכולל ועל תפיסת המרחב בבית. כך למשל, ייתכן שיש לכם חיידק לבצע הנמכת תקרה בחדר השינה, אך לאחר שתקדישו לכך מחשבה מעמיקה, תגלו שהנמכה כזאת צפויה לחסום את האור הנכנס לחדר, ולפגוע בתחושת המרחב בו. אותו כנ"ל לגבי בניית מחיצות גבס בבית. קל מאוד וזול מאוד לבנות את המחיצות הללו, אבל כלל לא בטוח שהן יספקו לכם את התוצאה שאתם באמת רוצים להשיג.

על כן, לפני שאתם עושים כל צעד נוסף, חשוב שתחליטו מה בדיוק אתם רוצים לעשות ומה לא נכון לכם לעשות. עבור כל עבודת גבס, חשוב שתבינו מדוע אתם רוצים לבצע אותה וכיצד היא מסייעת לכם ליצור סביבה עיצובית טובה יותר בביתכם. אם אינכם מצליחים להבין מדוע וכיצד, ייתכן שאתם לא אמורים לבצע את אותה עבודת גבס, ואת זה כדאי להבין כמה שיותר מוקדם בתהליך.

תכנון אדריכלי

קל מאוד להוציא אל הפועל שלל עבודות גבס. פרופילים של קונסטרוקציית גבס, לוחות גבס, מסור, ברגים ואפשר לבנות הכל, אבל כדי להבטיח שאתם מקבלים את התוצאה הסופית שאתם באמת רוצים לקבל, חשוב שתתחילו בתכנון נכון ויסודי של עבודות הגבס לפני שמתחילים לעבוד.

בשלב התכנון, אתם רוצים לפרוט את כל עבודות הגבס שאמורות להיכלל בפרויקט, ולפרט את כל המפרט הטכני של כל עבודה ועבודה בנפרד. המשמעות היא ביצוע מדידות, ביצוע הדמיות מחשב, קבלת רעיונות מעיצובים קיימים וכן הלאה, הכל בכדי להגיע לעיצוב הסופי שאותו תרצו לראות בתום הפרויקט, ולפרוט את המפרט הטכני של כל עיצוב כך שניתן יהיה לעבוד איתו.שיפוץ שירותים

תהליך זה הוא תהליך מקצועי, שחייב להיות מבוצע על ידי אדריכל או מעצב פנים, אך בשיתוף מלא שלכם, הלקוחות. בתהליך, אתם הם אלה שמספקים את הרעיונות, את ההעדפות ואת הרצונות שלכם, ואיש המקצוע הוא האיש שאמור לתרגם את כל אלה לנתונים טכניים שבאמצעותם ניתן לבנות תכנית אדריכלית. מן הסתם, במסגרת התהליך יהיה עליכם להקשיב גם לאינפוטים המקצועיים של האדריכל, שיציב את הגבולות על פי המגבלות הטכניות האפשריות ואך יוכל לתרום לכם כמה עקרונות עיצוב מקצועיים, שיבטיחו תוצאה טובה יותר ברמה העיצובית, אך לכם הלקוחות ישנו חלק חשוב ומרכזי בשלב התכנון, ואתם לא רוצים לוותר על חלקכם בו.

בתום שלב זה, אמורה להיות בידיכם תכנית אדריכלית הכוללת את כל עבודות הגבס שיש לבצע, לרבות מידות, קונסטרוקציות, זוויות, שיפועים, מיקומים בבית, חומרי גלם וטכניקות חיבור ובנייה. תכנית זו כוללת למעשה את פתרונות הגבס המתאימים לכם ביותר, הן מבחינה עיצובית והן מבחינת השימושים שמיועדים למלא מבני הגבס השונים. כך למשל, אם אתם בונים קיר גבס, חשוב שקיר הגבס יהיה מסוגל להחזיק תמונה או מדף שנתלים עליו, ושיכלול את צנרת המים ותשתית החשמל בתוכו. בדיוק מרכיבים אלה הם המרכיבים שצריכים להופיע בפירוט רב במסגרת התכנית האדריכלית.

עבודות גבס

קבלן ביצוע לעבודות גבס

כעת, אתם יכולים להתחיל עם הביצוע, ולשם כך אתם רוצים למצוא קבלן ביצוע המתמחה בתחום של עבודות גבס. אם אתם עובדים עם אדריכל או מעצב פנים, אלו יוכלו לסייע לכם להגיע לאיש המקצוע המתאים, או לחילופין תוכלו להיעזר בהמלצות וחוות דעת מקצועיות מבני משפחה וחברים ומאנשי מקצוע בענף הבנייה כדי להתמקד סביב כמה אנשי מקצוע מתאימים.

בהמשך לכך, כדאי להזמין הצעות מחיר מכל אנשי המקצוע שאתם בוחנים, ולוודא שכל הצעות המחיר הן זהות מבחינת המפרט הטכני. חשוב מאוד שכאשר אתם מקבלים מחיר, אתם יודעים שהמחיר ניתן עבור מפרט מאוד ספציפי, כך שהצעה זולה היא אכן זולה יותר עבור אותו מפרט, ולא בגלל שמציע ההצעה בחר מפרט זול ופשוט יותר ולכן גם יכול להציע אותו במחיר זול יותר. הקדישו את הזמן והמאמץ הנדרשים לבחירת איש המקצוע המתאים, שכן לאחר שיש בידיכם את התכנון האדריכלי והעיצובי, איש המקצוע שיוציא את התכנית הזאת אל הפועל הוא הגורם החשוב ביותר בתהליך.

לבסוף, בדיקת בדק בית לעבודות גבס

לאחר שהסתיימו כל העבודות השיפוצים בדירה , חשוב לערוך בדיקה מקצועית על איכות העבודה. לשם כך קיימת בדיקת בדק בית לעבודות גבס במסגרת שיפוץ דירה, בדיקה המבוצעת על ידי מהנדס או הנדסאי בניין, וכוללת בדיקה של ההיבטים האסתטיים, הפונקציונליים, ההנדסיים והבטיחותיים של הפרויקט. בתום הבדיקה, תקבלו דו"ח המפרט את כלל ליקויי הבניה שנמצאו בפרויקט, ודו"ח זה יכול לשמש אתכם גם כראיה משפטית במידה וקבלן הביצוע לא יסכים לתקן את הליקויים כנדרש.שיפוץ אמבטיה

רבים נוהגים לדלג על השלב של ביצוע הבדיקה, כי בעין הכל נראה כפי שצריך. יחד עם זאת, ככל שעובר הזמן מתחילים להתגלות עוד ועוד ליקויים, חלקם פוגעים באופן משמעותי בחוויית השימוש במבני הגבס שנבנו, וחלקם אף מתגלים כקטסטרופות עיצוביות. על כן, מייד בתום העבודות, הזמינות את בדיקת בדק הבית, וודאו שכל ליקוי משמעותי שנמצא בה, זוכה להתייחסותו של קבלן הביצוע ומתוקן על פי הצורך. את כל זה חשוב שתקבעו במסגרת הסכם העבודה עם קבלן הגבס, וגם תתנו את התשלום האחרון בפרויקט, בעמידה של הקבלן בדרישות דו"ח בדיקת בדק הבית.

עבודות גבס

עבודות גבס באיכות מעולה

היתרון הגדול ביותר של עבודות גבס הוא שהן מאפשרות לנו ליצור שינוי משמעותי בבית במהירות רבה מאוד ובמחיר זול מאוד. כשקל מאוד לעשות את השינוי, קיימת גם הנטייה לבצע אותו בלי להשקיע את המחשבה הנדרשת. בשורות הנ"ל הבאנו בפניכם מדריך לביצוע עבודות גבס, שאם תפעלו על פיו, ולא תדלגו על אף שלב, תוכלו להבטיח לעצמכם שאתם משיגים את התוצאות הטובות ביותר עבורכם, ושכל עבודת גבס שתעשו בביתכם אכן תתרום לעיצוב הכולל ולאווירה שאתם רוצים ליצור בביתכם.

אתם הם אלו שצריכים להחליט מה אתם רוצים, האדריכל צריך לתרגם את הרצונות שלכם לתכנית אדריכלית מפורטת ולמפרטים טכניים שניתן לעבוד איתם, וקבלן הביצוע הוא האיש שצריך להוציא את התכנית אל הפועל. זהו הסדר וכך צריכים הדברים להתנהל, ואם אכן תנהגו לפי הסדר הזה, תוכלו ליהנות בתוך זמן קצר מאווירה עיצובית חדשה לחלוטין בדיוק כפי שתמיד חלמתם.

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

טרנדים של עיצובים בגבס

בניגוד לפסלים, עיצובים בגבס מספקים תוספת מרשימה לעיצוב פנים. הצבע הלבן מוסיף למראה מינימליסטי, אבל המרקם הר המאובק עדיין שומר על חום. גבס יכול לקחת

קרא עוד »
טרנדים של עיצובים בגבס

בניגוד לפסלים, עיצובים בגבס מספקים תוספת מרשימה לעיצוב פנים. הצבע הלבן מוסיף למראה מינימליסטי, אבל המרקם הר המאובק עדיין שומר על חום. גבס יכול לקחת

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון