עלות שיפוץ בית

 – הערכת העלות והשגת המימון עלות שיפוץ בית בהתאם לסוג העבודה

עריכת שיפוצים היא מחויבת המציאות, והיא חייבת להתבצע בכל תקופה קצובה. עם זאת, עלות שיפוץ בית עלולה להיות גבוהה למדי ולהטיל עומס לא פשוט על התקציב המשפחתי. מה כולל תהליך השיפוץ של הבית? כיצד ניתן לממן את השיפוצים בלי לפגוע פגיעה של ממש בתקציב המשפחתי החודשי ובתזרים המזומנים? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו ונצביע על דרכים יעילות למימון השיפוצים.

שיפוצים בבית –מה הם כוללים

תהליך השיפוצים בבית עשוי לכלול מרכיבים רבים, והוא תלוי הן במטרה ההתחלתית של השיפוצים והן בסכום הכסף העומד לרשותם של בעלי הבית. ככלל ניתן לומר שיש שיפוצים עם מטרות מצומצמות ויש שיפוצים שהמטרות שלהם מרחיקות לכת. המטרה המצומצמת של שיפוצים הינה, בדרך כלל, טיפול יסודי בתקלות ובעיות מצטברות במבנה או בחלקים ממנו, שנוצרו עם השנים. עם המטרות דלעיל ניתן למנות החלפת הצנרת בבית, החלפת החיווט במערכת החשמל, שיפוץ במערכת מיזוג האוויר או, לחילופין, בניית מיזוג מרכזי. בנוסף, וכפועל יוצא של הליך השיפוצים, מחליפים המשפצים גם את המרצפות בכל הבית או בחלקו, ומתבצעים גם שינויים גדולים במטבח ובחדרי האמבטיה והשירותים. עלות שיפוץ בית במקרים הללו עשויה להסתכם באלפי שקלים ועד כמה עשרות אלפים – בהתאם לאיכות החומרים ובהתאם לאופי השיפוצים שיתבצעו בסיכומו של עניין.

שיפוצים מרחיקי לכת יותר עשויים להיות שינויים בחלל המבנה – בנייה של חדר נוסף, סגירה או פתיחה של חלונות, החלפת תריסים וכל טיפול אחר שאיננו מחויב המציאות אלא נועד להשיג מטרות אחרות – בין השאר התאמת הבית למשפחה שהתרחבה ונוסף אליה ילד אחד או יותר. שיפוצים מהסוג הזה דורשים גם אישור של אדריכל ומהנדס, מה שמייקר את העלויות מצד אחד, אבל מגדיל את הבטיחות והביטחון של הדיירים בבית מצד שני. במקרים הללו, העלויות עשויות להסתכם בעשרות אלפי שקלים, ועד למאות אלפים. עם זאת, ולמרות העלויות הרבות,  השיפוצים עדיין משתלמים יותר מאשר קניית דירה חדשה, ובייחוד במצב שבו מחירי הדירות מצויים בעלייה מתמדת.

עלות שיפוץ בית וכיצד לממן אותה

עלות שיפוץ בית יכולה להיות גבוהה למדיי שיפוץ של בית, כפי שהובהר לעיל. עם זאת, ישנן דרכים שיאפשרו לעמוד בעלויות כאמור בכבוד. אחת הדרכים היא, כמובן, שחרור תכניות חיסכון או שימוש בקרנות ההשתלמות, אם ישנן, להשגת המטרה. דרך נוספת היא נטילת הלוואה ייעודית מהבנק, בריביות המקובלות. אבל הדרך שהיא אולי הנוחה ביותר הינה הגדלת משכנתא. התהליך עצמו הוא פשוט – סוגרים משכנתא קיימת ולוקחים משכנתא גבוהה יותר. כך, ההחזרים מתפרשים על פני תשלומים רבים, וגם הריביות נמוכות יחסית. ההחזר החודשי של המשכנתא החדשה לצורך העניין עלול לעלות בכמה מאות שקלים לחודש, אבל זה כאין וכאפס לעומת החזרים של אלפי שקלים לחודש, אם לוקחים הלוואה של עשרות אלפי שקלים לתקופה קצובה של חמש שנים, או אפילו שמונה שנים, בריביות המקובלות להלוואות.

 

אם יש לכם עניין לבצע שיפוצים, ואם עלות שיפוץ בית מאפשרת לכם לבצע אותם, זה המקום הנכון עבורכם. ניתן ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בדרך לשינויים בבית והתאמה שלו לצרכים המשתנים של המשפחה.

 

עלות שיפוץ בית

השארת תגובה