קבלן רשום שיפוצים

 למה דרוש קבלן רשום קבלן רשום שיפוצים לעבודות שיפוצים בבית

עבודות הבנייה בישראל, כמו גם עבודות השיפוצים, היו במשך שנים רבות תחום פעילות פרוץ ובעייתי. אף שעם הפעילים בתחום היו בעבר, ויש גם היום, אנשי מקצוע מעולים, ישנם גם כאלה שהמרחק בינם לבין מקצועיות הוא גדול ביותר. בעשורים האחרונים נעשה ניסיון אמיתי ורציני למסד את התחום ולנהל רישומים מדויקים של בעלי המקצוע. בנוסף, נעשה ניסיון לקבוע אמות מידה מעשיות לבדיקת האיכות היכולות האמיתיות של בעלי המקצוע השונים. קבלן רשום שיפוצים, נכון להיום, אמור להיות איש מקצוע איכותי, מנוסה בעל יכולות אמיתיות לבצע בהצלחה גם עבודות בהיקפים גדולים. מהו קבלן רשום לצורך ביצוע שיפוצים? מה בין קבלן רשום לקבלן שאיננו רשום? מהן אמות המידה לרישום קבלנים בתחום? כל התשובות – בשורות הבאות.

ביצוע עבודות שיפוצים והבעייתיות שבצידן

עבודות שיפוצים בבית עשויות להיות עבודות קטנות ונקודתיות. עם העבודות מהסוג הזה ניתן למנות עבודות טיוח וצבע, החלפת ברזים או טיפול בדלתות ובחלונות בבית. העבודות הללו עשויות להיות מוגדרות עבודות שיפוצים, אף שמדובר בעיקר בטיפול קוסמטי. קבלן רשום שיפוצים איננו נדרש בהכרח לעבודות כאלה. מנגד, ישנן עבודות הדורשות מקצועיות יתרה, ויש להן השפעה גם על מבנה הבית וגם על הבטיחות של הדיירים בו. עם העבודות הללו ניתן למנות בנייה או שבירה של קירות, החלפה או הוספה של חיווט וצנרת חשמל. בנייה או תיקון של צנרת המיזוג וכן טיפול כולל באינסטלציה, דבר שגם הוא דורש עבודה אינטנסיבית הכוללת חפירה. במצבים הללו, רק קבלן רשום שיפוצים לעבודות  שיפוץ דירה הוא הכתובת הנכונה לביצוע העבודה. ככל שהדברים אמורים בשינויים קרדינאליים בחלל הפנימי בבית, מי שאמור לאשר את התוכניות ולעקוב אחרי ביצוע העבודה הוא אדריכל מקצועי, שגם הוא חייב, על פי החוק, להיות רשום בפנקס האדריכלים.  ביצוע שיפוץ ברמה הנזכרת לעיל בלי תוכניות מדויקות ומאושרות, הוא עברה על החוק.

קבלן רשום שיפוצים – מה זה בעצם

בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת הקימה מדינת ישראל את רשם הקבלנים. הרשם כאמור נמצא תחת פיקוחו של שר השיכון והבינוי והוא אמון על ניהול פנקס הקבלנים. הרשם ממונה על הרישום של כל הקבלנים, בכל מגוון התחומים הקשורים בפעילות בענף הבניין. עם הסוגים השונים של קבלן רשום שיפוצים ניתן למנות קבלני שלד, האמונים על בניית השלד בבניין, קבלן עבודות עפר, קבלן צבע, קבלן טיח ועוד כיוצא בזה קבלנים. על מנת שיוכל להירשם כקבלן, על המועמד לרישום להיות בעל השכלה מקצועית וניסיון מעשי בתחום העיסוק שלו. אדריכל מקצועי, שיש לו תעודה והוא רשום כחוק, צריך להיות בעל ניסיון של שנתיים. הנדסאי, צריך להיות בעל שנים רבות יותר של ניסיון ואילו איש מקצוע שצבר ניסיון רב, אבל אין לו תעודה מקצועית אקדמית, צריך להיות בעל ניסיון מעשי מוכח רב ביותר. בנוסף, לאחר הרישום מגביל החוק את הקבלן בהיקף העבודות שהוא יכול לקחת. ההיקף הזה יכול לעלות בהדרגה, במקביל לניסיון שהקבלן צובר. בכל ביצוע עבודת שיפוצים ובניין, ההמלצה היא לשכור אך ורק את שירותיו של קבלן רשום שיפוצים ולהימנע מסיכונים מיותרים ועגמת נפש.

 

 

 

קבלן רשום שיפוצים

 

השארת תגובה