שיפוץ בית ישן

אם גם אתם חושבים על שיפוץ בית ישן כדאי שתעיינו במאמר שלפניכם כי הוא כולל את כל הטיפים הכי חשובים בנושא. מדובר על משימה מורכבת ביותר ולכן עדיף לעשות את הדברים בצורה מסודרת שתוביל לתוצאה הרצויה.

 

שיפוץ בית ישן – איך באמת עושים את זה?

בין אם ירשתם בית ישן שהיה שייך להורים שלכם ובין אם הבית שבו אתם גרים כבר ישן מידי ואתם רוצים לשפץ אותו, חשוב שתדעו לאיזו הרפתקה אתם נכנסים. שיפוץ בתים ישנים  זה לא מסוג אותם הדברים שכדאי לעשות ככה סתם או בלי תכנית מסודרת ולכן כדאי תחילה לחשוב על המטרה הסופית. איך תראו שהבית ייראה בסוף התהליך? האם אתם רוצים לחדש אותו או להרחיב אותו? אחרי שתדעו לענות על שאלות כאלה ועוד תוכלו לצאת לדרך ולהיות בטוחים שבסופו של דבר תאהבו את התוצאה שתתקבל.

 

אל תוותרו על שירות מקצועי של אדריכלים מובילים

עוד טיפ חשוב שנוכל לתת לכם בנושא של שיפוץ בית ישן הוא לא לעשות את הדברים לבד או בצורה חובבנית. כלומר, בין אם יש צורך לשבור קירות במסגרת שיפוץ הבית ובין אם יש צורך להוסיף מרפסת, תמיד עצה מקצועית של אדריכלים מובילים תוכל לסייע. אנשי המקצוע שחיים ונושמים את התחום הזה יוכלו לעזור לכם להבין האם מה שאתם חולמים עליו בר ביצוע או לא והם יידעו לענות על שאלות כמו: האם קיר מסוים הוא קיר תומך או שזה קיר שאפשר להסיר?

 

הכינו תקציב ברור לעניין

אי אפשר לדבר על שיפוץ בית ישן ולא להזכיר את שאלת העלויות, כי כל מי שכבר עשה שיפוץ בביתו הישן יוכל לספר לכם שלא מדובר על הוצאה כלכלית קטנה. יתרה מכך, כולנו מכירים את הסיפורים על אנשים שנכנסו לשיפוץ מסוים בבית, חשבו להוציא סכום מסוים אך בסופו של דבר מצאו את עצמם משלמים כפול. לכן, אם יהיה לכם תקציב ברור לעניין יהיה לכם פשוט יותר לא לחרוג ממנו ולכן יש לכך חשיבות רבה.

 

בחירת אנשי המקצוע שלכם

שיפוץ בית ישן זו גם עבודה שצריך לבצע בצורה מקצועית טובה ומדויקת. לכן, אם אתם יכולים לבחון בשבע עיניים את אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים ושבידיהם אתם מפקידים את המשימה הזאת, זה כמובן כדאי. כך תוכלו להבטיח שהפועלים יגיעו בזמן וכך גם תדעו לומר שהתוצאה הסופית תהיה מבנה יציב שיחזיק מעמד לשנים. כמו כן, חשוב מאוד לעבוד עם כל האישורים שצריך, במיוחד אם אתם מרחיבים את המבנה, ולכן אנשי המקצוע חייבים להיות מעורים גם בנושא הזה.

 

תכנון לוח הזמנים

כל מי שכבר עשה שיפוץ בית ישן יידע לומר לכם שאחד מהפחדים העיקריים זה להיכנס לשיפוץ בלתי נגמר. לכן, בין אם אתם מתכוונים לגור בעצמכם בבית המשופץ ובין אם תרצו למכור או להשכיר אותו – תרצו בוודאי שהשיפוץ יסתיים בדיוק בתאריך המתכונן. זה עוד משהו שתלוי באנשי המקצוע שיעשו את העבודה בשטח ולכן חשוב לדבר איתם על הדברים בצורה ישירה וברורה כבר בתחילת התהליך.

 

הכנת חוזה עבודה עם אנשי המקצוע שלכם

לבסוף, כדי שתהיו רגועים יותר וכדי שתבטיחו שהשיפוץ ייצא כמתוכנן, יש מקום לחתום על חוזה עבודה מסודר עם מי שיבצע את העבודה בפועל. לא נכנסים היום לפרויקט של שיפוץ בית ישן בלי חוזה כזה שצריך לכלול את כל הסעיפים שחשובים לכם, כי כבר היו מקרים מעולם. היו מקרים שבהם הפועלים נעלמו באמצע, הפסיקו את העבודה וגם לא עשו את המוטל עליהם כמסוכם. לכן חשוב שיהיה לכם חוזה שמאגד בתוכו את כל הפרטים החשובים לכם.

עבודות בנייה בבתים ישנים מחייבות התייחסות לשורה ארוכה של שיקולים מיוחדים. כמו כן, צריך לתכנן היטב את פרויקט השיפוץ על מנת להימנע מנזקים לתשתית ולמבנה.

מאפיינים של שיפוץ בתים ישנים

בתים ישנים בנויים מטבע הדברים לפי סטנדרטים לקויים. בעידן שבו ענף הבנייה מתקדם במהירות וכמעט כל חידוש טכנולוגי מקבל ביטוי בדירות ובבתים פרטיים, אין מקום לפשרות או לסיכוני בטיחות. עם זאת, החדשות הטובות הן שכמעט את כל הבתים הישנים אפשר לשפץ ולחדש. שיפוץ כזה כרוך בהוצאה כספית אך הוא משתלם בטווח הקצר והארוך ויש לו המון יתרונות.

למה לבצע שיפוץ בתים ישנים?

הסיבה העיקרית שבגללה כדאי לשפץ בתים ישנים היא בטיחותית. בעזרת השיפוץ ניתן להתאים את התשתית ואת המבנה לסטנדרטים חדשים, לעמוד בתקן המודרני ולייצר סביבת מגורים בטיחותית עבור המשפחה והילדים. במידה ומדובר על בתים ישנים שמושכרים לצרכי השקעה, השיפוץ גם משביח את ערך הנכס ולמעשה מחזיר את עצמו. כמו כן, השיפוץ מאפשר לשנות את העיצוב של בתים ישנים ולרענן את חלל הפנים והחוץ.

הייחודיות של בתים ישנים

הבעיה היא שעבודות שיפוצים בבתים ישנים מתבצעות אחרת לגמרי בהשוואה לעבודות באתרי בנייה. קודם כל, המטרה היא להשתמש בבית הקיים ולא להרוס אותו לגמרי. כתוצאה מכך, קבלני השיפוצים צריכים למצוא דרך לבצע את העבודה בלי להסב נזקים למבנה או למערכות חיוניות של גז, מים וצנרת. שנית, השיפוץ מתבצע לעיתים קרובות בבתים שבהם גרים אנשים. אף על פי שבחלק מתקופת הפרויקט נדרשת המשפחה לפנות את הבית, צריך עדיין לדאוג לעמידה בלוח הזמנים כפי שנקבע מראש.

שיפוץ מוצלח מתחיל בייעוץ הנדסי

הפתרון לכל הבעיות המתוארות הוא ייעוץ הנדסי מקצועי ממהנדס אזרחי. מהנדס אזרחי יכול לבחון את מצב הבית הקיים, את התשתית ואת מאפייני הקרקע ולתכנן בהתאם פרויקט שיפוץ אפקטיבי. במקביל, מהנדס אזרחי הוא איש המקצוע שעמו צריך להתייעץ על מנת לקבל את אישור הרשויות בנוגע לשיפוץ. מעבר לכך, אפשר לערב מהנדס אזרחי עוד לפני שקובעים תקציב עבור שיפוץ בית ישן.

שיפוץ כחלק משימור מבנים

יש בתים ישנים בעלי ערך רגשי שאותם אפשר לשמר. בשביל לשמר בתים ישנים מן הסוג הזה צריך לתכנן בקפידה את השיפוץ ולדאוג גם לעבודות גמר. אם למשל הבית במצב יחסית סביר, ניתן להסתפק בעבודות שיפוצים קטנות של צביעת קירות, בניית קירות גבס או חיזוק ושימור ללא עבודות הריסה ופיתוח. מנגד, בבתים ישנים שכבר הופכים להיות מסוכנים לציבור רצוי לנצל את ההזדמנות ולבצע שיפוץ כללי ויסודי יותר.

נציגי חברת אבן חושן ישמחו להסביר לך על השיקולים השונים סביב פרויקטים של שיפוץ בתים פרטיים. יש לנו ניסיון מוכח בשיפוץ של בתים ישנים – ובחיוג למספר 0733745757 נוכל לתאם גם עבורך פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות!

 

 

שיפוץ בית ישן

השארת תגובה