שיפוץ בית פרטי

 איך להתחיל ומי מבצע את העבודה שיפוץ בית פרטי

מבין סוגי השיפוצים והשינויים, שיפוץ בית פרטי נמנה עם סוג השיפוצים המאפשרים מרווח פעולה גדול יותר. מנגד, האתגר הניצב בפני בעלי בית המעוניינים לשפץ הוא משמעותי יותר. זאת, בעיקר אם משווים אותו לשיפוצים בדירות מגורים שהן חלק מבניין, ומעצם היותן כאלה קיימת הגבלה על האופציות לשינויים פנימיים. מהו בית פרטי ומתי נדרש שיפוץ בבית כזה? מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לתכנן את השיפוצים? בשורות הבאות נרחיב מעט בנושא.

מתי נדרשים שיפוצים בבית פרטי

בתים פרטיים, להבדיל מדירות מגורים, הם בתים שבהם מתגוררת רק משפחה אחת, ואין נקודות השקה בין הבית הזה לבתים אחרים. הבית נחשב בית פרטי, גם אם הוא צמוד לבית אחר. שיפוצים נדרשים בבית פרטי, בדיוק ברגע שבו מחליטים בעלי הבית שהם מעוניינים לבצע שיפוץ בית פרטי. ההחלטה עשויה להיות תוצאה של תקלות חוזרות ונשנות בצנרת המים תקלות חשמל. רטיבות בקירות או תקלות במערכת מיזוג האוויר. שיפוץ כאמור יכול להיות תוצאה של התרחבות המשפחה, והצורך ביצירת מרחב פרטי עבור הילד החדש. לחילופין, ילדים שגדלו ביחד עד גיל מסוים, הגיעו לגיל שבו יש צורך ליצור עבור כל אחד מהם את המרחב האישי שלו. גם במקרה הזה נוצר צורך בשיפוצים, שהדרך היחידה להימנע מהם תהיה, קרוב לוודאי, שינוי מקום המגורים. ואולם לעיתים מזומנות קורה שכל האמור לעיל כאחד הוא נכון – המשפחה גדלה, הילדים התבגרו, התקלות בבית מתרבות ופשוט הגיע הזמן לשינוי.

שיפוץ בית פרטי – תכנון השיפוצים והביצוע שלהם

אחד המאפיינים הבולטים של בית פרטי ביחס לדירת מגורים הוא האפשרות הקיימת לשינויים מרחיקי לכת במבנה הפנימי בבית. בדרך כלל בתים פרטיים הם גדולים יחסית, מה שמאפשר עריכת שינויים פנימיים והתאמה שלהם לצרכים המשתנים של המשפחה ביתר קלות. שיפוץ בית פרטי יכול לכלול תוספת חדר אחד או יותר, הוספת חדרי שירותים ואמבטיה, הוספת מיזוג מרכזי או שינויים במיזוג הקיים ועוד.

עם זאת, חשוב לדעת שאת השיפוצים כאמור ניתן לבצע אך ורק לאחר הכנת תוכניות מדוקדקות על ידי אדריכל. התוכניות כאמור חייבות לקבל את האישורים הנדרשים, במטרה לשמור על בטיחותם וביטחונם של הדיירים. אם השיפוצים כוללים הוספת קומות לבית הפרטי, יש לקבל לשם כך את האישורים מהרשות המקומית. אחרת, עלולה הרשות להורות על הריסת השיפוצים והחזרת המצב לקדמותו. רק לאחר קבלת האישורים יש לעבור לשלב הבא, שהוא בחירת קבלן רשום ובעל ניסיון, שיבצע את השיפוצים ויפקח על התהליך עד לסיומו המוצלח.

 

אם יש לכם עניין לבצע שיפוץ דירה או בית פרטי, אתם במקום הנכון. כדאי ליצר קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לשינויים מרחיקי לכת במבנה ובמראה של הבית הפרטי שלכם. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם וילוו אתכם לאורך כל הדרך, עד לסיום המוצלח של תהליך השיפוצים בבית.

שיפוץ בית פרטי

השארת תגובה