שיפוץ לבית

 איך לממן  שיפוץ לבית ביעילות

ביצוע שיפוץ לבית הוא פרויקט יקר, שעלול להשפיע לרעה על התקציב המשפחתי. העלויות של השיפוצים הן גבוהות, ומורכבות מכמה גורמים שכל אחד מהם הוא חיוני. מצד אחד, אין אפשרות ממשית לחיסכון כספי, למעט האפשרות לעגל פינות – דבר שהוא ממש לא מומלץ כשעורכים שיפוצים כלליים. נהפוך הוא – אם כבר מגיעים למצב הזה, הרי שיפוץ לבית יכול לחסוך ממון רב, אם הוא מתבצע כהלכה. מהן העלויות הכרוכות בביצוע שיפוצים לבית? כיצד ניתן לממן את השיפוצים הללו מבלי לפשוט את הרגל ומבלי להסתבך בהלוואות עם החזרים חודשיים גבוהים? בשורות הבאות נעסוק בנושא השיפוצים לבית מנקודת המבט הפיננסית.

שיפוצים בבית והעלויות הכרוכות בהם

העלויות הכרוכות בביצוע שיפוץ לבית הן גבוהות, ולפיכך יש להעריך אותן בזהירות ובשום שכל. בשורות הבאות נביא הערכה כללית מאד של מרכיבי העלות עם זאת, חשוב להבהיר מראש שהאמור לעיל הוא רק בבחינת הסבר, שנועד להאיר את עיני המתעניין. לפיכך, יובאו להלן רק מקצת העלויות הכרוכות בביצוע השיפוצים. זאת, בעיקר כדי לסבר את האוזן, אבל גם במטרה לתת לקורא מושג על היקף ההוצאות הנדרש.

העלויות של ביצוע שיפוץ לבית מתחילות עם קבלת ההחלטה על השיפוצים. הדבר בראשון שיש לעשות, בעיקר אם מדובר בשיפוצים הכוללים שינויים מהותיים במבנה הבית, הוא לשכור אדריכל שיכין תוכנית שיפוצים ושינויים מפורטת. למעשה, התהליך די דומה לזה המתבצע לפני התחלה של בניית בית חדש. והעלויות – בהתאם. בנוסף, האדריכל חייב לעקוב אחרי התקדמות השיפוצים, מה שמוסיף עוד למחיר הראשונה. בהמשך, יש צורך לרכוש חומרים, ולסגור עסקאות עם קבלן השיפוצים. ניתן לסגור עסקה כוללת, או לחלק את העבודה בין קבלני שונים. הניסיון מלמד שסגירת עסקה כללת היא בדרך כלל הפיתרון הזול ביותר. גם רכישת חומרי הבניין באפן עצמאי עשויה להתגלות כדרך הנכונה ביותר להוזלה.

שיפוץ לבית וכיצד לממן אותו

הדרך הטובה ביותר למימון, אם היא אפשרית, היא לחסוך כסף ולהוציא אותו בעת הצורך. אבל הבעיה היא שלמרבית המשפחות אין אפשרות לחסוך סכומי כסף גדולים, היכולים לנוע סביב עשרות אלפי שקלים ובמקרים רבים אף יותר מכך. לפיכך, הדרך היותר מקובלת למימון שיפוץ הבית היא נטילת הלוואה. אלא שנטילת הלוואה כרוכה בהתחייבות להחזרים חודשיים, שלעיתים הם גבוהים ויכולים להשפיע על התקציב החודשי של המשפחה. דרך נוספת להשיג מימון לצורך שיפוץ לבית הינה הגדלת המשכנתא. מדובר בנטלת משכנתא נוספת על הבית או, לחילופין, סילוק המשכנתא הישנה ונטילת משכנתא חדשה, גבוהה יותר. כך ניתן לפזר את החזרי המשכנתא על פני עשרות שנים ולהקטין באופן משמעותי את הוצאות הריבית.

 

אם יש לך עניין בביצוע שיפוץ לבית – זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם ונלווה אותך לאורך כל הדרך עד לסיום המוצלח של השיפוצים.

 

שיפוץ לבית

השארת תגובה