שיפוץ של בית

כל מה שצריך לדעת על תהליך השיפוצים שיפוץ של בית קרקע

ההחלטה על שיפוץ של בית איננה פשוטה. ההחלטה כאמור מתקבלת בדרך כלל לאחר לא מעט התלבטויות ועריכת חישובים בעד עריכת השיפוצים או נגדם. עם השיקולים והחישובים ניתן למנות את בחינת הצורך בביצוע השיפוצים ומידת הדחיפות שלו, שיקולים פיננסיים, שיקולים של נוחות ואפילו בחינת ההוצאות על עריכת השיפוצים לעומת ההוצאות הצפויות אם וכאשר יוחלט על רכישת בית חדש. מהו תהליך קבלת ההחלטות באשר לביצוע שיפוץ של בית? מהי הדרך הנכונה והטובה ביותר לבחירת קבלני הביצוע של השיפוצים? כל התשובות בהמשך המאמר.

שיפוץ של בית – תהליך קבלת ההחלטות

בשורות להלן נעסוק בתהליך קבלת ההחלטה על הביצוע של שיפוץ של בית.  אף שכל משפחה וכל בית הוא דבר אחר, שונה, הרי שתהליך קבלת ההחלטה על השיפוצים הוא די דומה, בשינויים כאלה ואחרים. בדרך כלל, צריך להיות טריגר – כלומר מניע כל שהוא שמתחיל את תהליך קבלת ההחלטה על ביצוע השיפוצים. קבלת ההחלטה יכולה להיות תוצאה של אירועים מצטברים – תקלות חוזרות ונשנות בבית, דליפות מהתקרה בזמן החורף, בעיות חשמל תכופות, בעיות בצנרת המים בבית או רטיבות מצטברת על הקירות. כל האמור לעיל מהווה רשימה חלקית בלבד של תקלות, שכל אחת מהן כשלעצמה היא סיבה מספקת לביצוע שיפוצים. טריגר אחר לביצוע שיפוץ של בית עשוי להיות גידול המשפחה והצטרפות תינוק חדש (אחד או יתר) למשפחה. לתינוק הזה יידרש בתוך זמן קצר מרחב משלו – מה שמחייב שינויים במבנה הבית. לחילופין, ילדים שגדלו יחד באותו החדר גדלים ומתבגרים ולכל אחד חשוב להכין את המרחב שלו.

כיצד בוחרים את קבלן השיפוצים

לפני בחירת הקבלן המתאים, יש תחילה לשקוד על הכנת התוכניות. ככל שרמת השיפוצים והשינויים במבנה הבסיסי של הבית היא גבוהה יותר, כך התכנון של שיפוץ הבית על ידי אדריכל הופך לחיוני יותר. אם השיפוצים כוללים גם הוספת קומה לבית או הרחבה שלו – הדבר חייב לקבל אישור של הרשות המקומית. דבר נוסף שכדאי להכין מראש, הוא את מקורות המימון לשיפוצים – משיכת קרנות השתלמות, הלוואות מקרנות הפנסיה אן תהליך הגדלת משכנתא.

לאחר אישור התוכניות, יש לבחור קבלן מתאים. הקבלן האמון על השיפוצים, בעיקר אם הם כוללים שינויים קרדינאליים במבנה הבית, חייב להיות קבלן רשום אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. ההמלצה החד משמעית כאן היא להימנע מבחירת קבלן שאיננו מוסמך. בנוסף, כדאי מאד לקבל המלצות אובייקטיביות על הקבלן ואפילו, אם אפשר, לראות עבודות קודמות שלו. הליך בחירת הקבלן מהווה פרויקט כשלעצמו, וחייב להתבצע בזהירות.

 

אם ביצוע שיפוץ של בית מעניין אתכם, אתם במקום הנכון. כדאי ליצור איתנו קשר כבר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם. אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך, עד לסיום המוצלח הל השיפוצים בבית.

שיפוץ של בית

השארת תגובה