שיקום עמודים וביצוע חיזוק עמודים

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו-0507396218

כאשר מדברים על ביצוע תהליך המכונה חיזוק עמודים הכוונה היא גם לעמודים הנמצאים בקומת העמודים במרחב הפתוח וגם לעמודים הנמצאים בכל חלקי הבניין – קורות בטון, קרניזים שעם הזמן נגרם להם תהליך של קורוזיה ולכן אחת לכמה שנים יש צורך בביצוע חיזוק עמודים.

מתי צריך לבצע חיזוק של העמודים?

ובכן, יש כמה מצבים בהם נדרש לבצע בבניין תהליך של חיזוק עמודים. למשל, כאשר הבניין מאוד ישן, או במצבים שבהם העמודים מתחילים להתפורר, או כאשר נוצר מצב של קורוזיה יש צורך בביצוע עבודה זו. בנוסף, יש לא מעט בניינים בישראל שנבנו לפני עשרות שנים ומוגדרים בשלב כזה או אחר כמבנים מסוכנים. כדי להסיר את הצו אותה נותנת העירייה או הרשות המקומית יש צורך בביצוע מגוון של פעולות ותהליכים לשיקום הבניין כאשר אחד מהם הוא חיזוק העמודים. חשוב לזכור כי הזנחה בתחוזקה של הבניין יכולה לגרום להיחלשות שלו.

אז איך מבצעים חיזוק של העמודים?

ובכן, בשלב הראשון יש צורך בביצוע שטיפה של הקירות. לאחר מכן מסירים את החלקים הרופפים עם כלי המכונה פטישון. מקישים על הבטון סביב העמוד, מגלים את הברזל במלוא היקפו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מהקורוזיה ובכך גרמה לדחיקה של הבטון. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר.

לכן, חשוב להקפיד על חתך עמוד מושלם. לאחר מכן עושים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה. דגש חשוב הוא תמיד לבצע את העבודה בצמוד לקיר ולא עם סנפלינג אלא עם פיגומים ומעקות בטיחות.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מקשר שמצפה את הברזל ומגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

על מה חשוב לשים לב בתהליך של חיזוק עמודים?

התהליך מתבצע על פי לוח זמנים סופר מדויק ממש על פי ספירת דקות, תוך התחשבות בהשפעת הטמפרטורה, הלחות ומזג האויר כדי שכל החומרים התלכדו ויתנו מקשה קשיחה מאוד כדי שהשלמת העמוד תהווה חלק בלתי נפרד מהמבנה הקונסטרוקטיבי שלו. כל עמוד חושב מראש על עומסים מוגדרים וחייבים להחזיר את העמוד לכשירות. לאחר מכן משתמשים בחומר מעכב נוסף ומבצעים סוג של שדרוג לעמודים, עיטוף לברזל עצמו.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך האתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר.

שיקום עמודים

במאמר הבא נדבר על הסיבות להיווצרות של חלודה בתוך ברזלי עמודי הבטון ונסביר על מה שנקרא שיקום וחיזוק עמודים.

אז מאיפה הכל מתחיל?

כל בניין ולו זה אשר נבנה בטכנולוגיות הכי מתקדמות ובאמצעות חומרי הגלם הכי איכותיים סופג בלאי מסוים עם השנים, בטח כאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו עם קום המדינה או אפילו לפני 20 או 30 שנה. גשמים, שמש, לחות, אלו ועוד נחשבים לנזקי מזג אוויר אבל יש גם את נזקי הזמן שזה סוג של בלאי טבעי, כמו בכל דבר אחר הדורש תחזוקה.

כאשר לחות מגיעה לתוך הברזלים שמחזיקים את עמודי הבניין ונמצאים בתוך עמודי הבטון מה שקורה הוא שהברזלים הללו מחלידים.

תופעת ההחלדה גורמת בעצם לברזל להגדיל את הנפח שלו ואז להעיף את חלקי הבטון מעליו.כך ניתן לזהות סדקים ולאחר מכן נפילה של חלקי בטון כאשר מה שקורה הוא שנחשף ברזל חלוד. זו הסיבה שהרבה פעמים אנחנו עוברים ליד בניין ורואים חלקים מסוימים שכבר לא נמצאים עליו. מדובר בתופעה מסוכנת עד מאוד.

מה צריך לעשות?

לשם כך קיים תהליך הנקרא שיקום עמודים או חיזוק עמודים. כאשר אנו מזהים בעיה זו, חלה החובה לטפל בזה במיידי משום שזה ממש מהווה סכנה לציבור ולאנשים המתגוררים בבניין ובמצבים קיצוניים, אם מצב זה לא יטופל במיידי, הדבר יכול לגרום אפילו לקריסה של מבנה.

למעשה, הברזל בתוך הבטון הוא זה שמחזיק את הבניין ואם לא נטפל בו, אם לא נשמור עליו ולא נתחזק אותו, בסופו של דבר המבנה לא יוכל לשאת בעומס. בנוסף, תופעה זו מכערת עד מאוד את מראה הבניין ופוגעת בו מבחינת הנראות והאתסטיקה.

שלבי הטיפול

בשלב הראשון יש לבצע הסרה של כל המקומות בהם אנו רואים סדיקה. הברזל החלוד חייב להיחשף מכל צדדיו. בשלב הבא מנקים את הברזל ומיישמים עליו מברשת פלדה מכנית וצבע יסוד חודר חלודה. תפקידו להפסיק את תופעת הקורוזיה. כשהברזל איבד מחצית מעוביו, לפעמים צריך להחליף את הברזל בחדש. לאחר שמונח צבע היסוד ומתייבש משלימים את הבטון שחסר וצובעים את הבניין.

מעוניינים לשמוע עוד על חיזוק עמודים ושיקום עמודי בטון? חברת אורגד שיפוץ בניינים מתמחה בביצוע עבודות שיפוץ לרבות שיקום מבנים אחרי שריפה, עבודות שיפוץ בלובי, שיפוץ והחלפה של מעליות, שיפוץ חדרי מדרגות, חידוש ועיבוי עמודים ועוד… אנו מעניקים לכל העבודות אותן אנו מבצעים 7 שנות אחריות ומקפידים לעבוד על פי התקנים עם ליווי הנדסי ואדריכלי מלא.

בנוסף, אנו נסייע לכם לגבש את כל דיירי הבניין ולהפוך כל רעיון או משימה למציאות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לסייע לכם שלב אחר שלב. בנוסף, מומחה מטעם החברה יגיע ישירות לבניין לפגישת ייעוץ מסודרת ולהגשת הצעת מחיר ללא כל התחייבות מצדכם.

חיזוק עמודים בניין

כל בניין או מבנה ולו החדש ביותר עם הזמן צובר בלאי כתוצאה מנזקי מזג האוויר, הזמן וכתוצאה מלחות מוגברת. באופן כללי, רוב המבנים מושתתים על עמודי בטון שתומכים בקומות. בתוך כל עמוד בטון יש ברזלים. הברזלים הללו הם מה שמחזיק את עמוד הבטון. עם הזמן, הברזלים הללו מחלידים, ועוברים תהליך שמכונה קורוזיה. מה שקורה בעצם הוא שהברזלים מתרחבים וגורמים לבטון להתפורר. בטווח הארוך הדבר הזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו להוביל לקריסה של המבנה. בנוסף, מבנים אלה לא ערוכים למצב של חס וחלילה רעידת אדמה. בנוסף, הדבר פוגע בנראות של האסתטית של הבניין, פוגע באיכות החיים של הדיירים שלא לדבר על כך שהדבר יכול לגרום לכל מיני רטיבויות. במקרים כאלה, יש צורך לבצע חיזוק של העמודים בבניין.

איך מתבצע התהליך של חיזוק עמודי הבניין?

ובכן, בשלב הראשון שוטפים את כל הקירות מסביב לעמודים כדי לשמור על ניקיון ועבודה חלקה. בשלב הבא מבצעים הסרה של כל החלקים הרופפים עם מה שנקרא פטישון. אנשי מקצוע מנוסים בתחום מקישים על הבטון מסביב לכל העמודים הדורשים חיזוק, מגלים את הברזל במלוא ההיקף שלו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מתהליך הנקרא קורוזיה. חלודה. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר וזה גם מה שיכול לגרום להתפוררות של העמודים בטווח הארוך.

בשלב הבא מבצעים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה מיוחדת.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מיוחד מקשר שתפקידו בעצם לצפות את הברזל ולהגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים.

בנוסף לחיזוק ושיקום עמודים אנו מבצעים את כל עבודות השיפוץ והתיקון לרבות שיפוץ כניסה, שיפוץ חדרי מדרגות, שיפוץ של חזיתות המבנה, תיקון והחלפה של מעליות, עבודות טיח וצבע ועוד. אנו עוזרים לקהל לקוחותנו לאסוף ולגבש את כל דיירי הבניין ולהפוך את הרעיון למציאות. בנוסף, כל הפרויקטים בהם אנו לוקחים חלק נמצאים תחת ליווי ופיקוח מלא של מהנדסים ואדריכלים מקצועיים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך אתר האינטרנט שלנו ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. כל סוגי העבודות מתבצעות על בסיס חומרי הגלם האיכותיים ביותר, הטכנולוגיות העמידות ביותר תוך עמידה בלוחות זמינים.

בלוג

התקנת מצלמות בשיפוץ דירה

אפשר להבין מדוע בבתים מסוימים נרצה להתקין מצלמות, בעיקר כדי לאבטח את הבית ואולי גם במקרים בהם מתנהלת בבית פעילות עסקית משרדית כלשהי, שאנחנו רוצים

שיקום מבנה מסוכן

מתי הופך מבנה למבנה מסוכן? האם די בכך שאתם חשים בכך שהמבנה מגלם בחובו סכנה או סיכון כלשהו, או שנדרשת הגדרה רשמית שלו כמסוכן על

קרא עוד »
אייקון של בניין משופץ
חיזוק אריחים בבניין

במאמר הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על חיזוק אריחים בבניין. למעשה, מדובר באחד התחומים עם הרגישות הכי גבוהה בתחום הבניין, נושא אשר

קרא עוד »
אייקון של בניין משופץ
שיפוץ מבנים חיצוני

כל אחד ואחת מאיתנו רוצה לגור בבניין אסתטי, נקי ובטיחותי. לשם כך, נדרשות לא מעט עבודות תחזוקה במהלך השנים. יחד עם זאת, אין זה משנה

קרא עוד »

drop us a line and keep in touch

רקע קיר
שיקום מבנה מסוכן

מתי הופך מבנה למבנה מסוכן? האם די בכך שאתם חשים בכך שהמבנה מגלם בחובו סכנה או סיכון כלשהו, או שנדרשת הגדרה רשמית שלו כמסוכן על

קרא עוד »
אייקון של בניין משופץ
חיזוק אריחים בבניין

במאמר הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על חיזוק אריחים בבניין. למעשה, מדובר באחד התחומים עם הרגישות הכי גבוהה בתחום הבניין, נושא אשר

קרא עוד »
אייקון של בניין משופץ
שיפוץ מבנים חיצוני

כל אחד ואחת מאיתנו רוצה לגור בבניין אסתטי, נקי ובטיחותי. לשם כך, נדרשות לא מעט עבודות תחזוקה במהלך השנים. יחד עם זאת, אין זה משנה

קרא עוד »
התקשרו עכשיו