רצפת אפוקסי

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

חושבים על פתרון ריצוף לבית ומתלבטים בין בטון מוחלק, ריצוף שיש, ריצוף קרמיקה בשלל דגמים וכל יתר האפשרויות השגרתיות? בשורות הבאות מספרים לכם המומחים של היחידה לשיפוצים על אופציה שאתם אולי מכירים מחניונים ציבוריים, אבל מעולם לא חשבתם להכניס אל הבית שלכם: רצפת אפוקסי, ולא, זה לא הולך להיראות כמו החניון במקום העבודה שלכם, אלא יותר כמו רצפת הלובי של בית המלון הכי יוקרתי שאי פעם ביקרתם בו. מה זה רצפת אפוקסי ומה זה בדיוק אפוקסי? איך מרצפים באמצעות אפוקסי? מה הם היתרונות החשובים של אפוקסי? מהו האופי העיצובי של רצפת אפוקסי ובאילו סגנונות עיצוב היא יכולה להשתלב היטב? על שאלות אלו ועוד עונים לכם כאמור המומחים של יחידת השיפוצים, ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה אפוקסי ומה זה רצפת אפוקסי?

ובכן אפוקסי הוא סוג של פולימר נוזלי שכאשר הוא בא במגע עם חומר מקשה או זרז כימי, הוא מתקשה במהירות והופך למוצק. האפוקסי מיוצר בתעשייה הכימית וישנם סוגים שונים של אפוקסי לפי מידת חוזק, מידת נוזליות, מידת שקיפות ואפילו צבע. בהתאם למרחב בו רוצים להשתמש באפוקסי כדי ליצור רצפת אפוקסי, יש לבחור את סוג החומר המתאים, להוסיף לו את הגוון ופשוט ליישם אותו על פני השטח. ואכן, רצפת אפוקסי היא פשוט מאוד רצפה בעלת ציפוי של אפוקסי. את הציפוי ניתן ליישם ישירות על בטון או על מרצפות שכבר נמצאות במקום. במבנים חדשים אין שום בעיה ופשוט מיישמים את האפוקסי על גבי שלד הבטון. במקרה של בית שבו רוצים להחליף מרצפת אריחים לרצפת אפוקסי, יש לבחון את ההשפעה של תוספת הגובה של שכבת האפוקסי ולקבל החלטה האם להסיר תחילה את המרצפות הקיימות וליישם את האפוקסי על גבי שלד הבטון, או ליישם אותו כבר על גבי המרצפות הקיימות. ככלל, לא מומלץ ליישם רצפת אפוקסי על מרצפות קיימות שכן המרצפות עשויות לזוז מעט עם הזמן ולגרום לסדקים באפוקסי. שלד בטון הוא הרבה יותר יציב וחזק מבנית.

איך מיישמים רצפת אפוקסי?

כאמור, אפוקסי הוא פולימר המגיע בתצורה נוזלית. זאת אומרת שלצורך יישום רצפת אפוקסי, כל מה שצריך לעשות הוא להגיע עם פח אפוקסי נוזלי ולמהול לתוכו את הזרז הכימי שיתחיל לעשות את פעולתו. תחילה כמובן יש לבחור את האפוקסי המתאים ולהוסיף לו את הגוון המבוקש, אם אכן רוצים להוסיף לו גוון. לאחר מכן פשוט שופכים את האפוקסי ומתחילים לפזר אותו באמצעות ציוד מיוחד, כך שתיווצר שכבה חלקה, מאוזנת ומיושרת שבתוך זמן קצר תתחיל להתקשות ולהפוך לרצפה מוצקה מאוד.

עד כמה זה עמיד?

ובכן, אם נכנסתם בזמן האחרון לחניון תת קרקעי, סביר להניח שהרצפה עליה נסעתם עם הרכב שלכם היא רצפת אפוקסי. בחניונים מדובר באפוקסי חזק אבל בעיצוב שמתאים לחניון ולבטח לא מתאים לחלל פנים של בית מעוצב. בכל אופן, הבחירה של חניונים ברצפת אפוקסי נובעת בדיוק בגלל העמידות הגבוהה של האפוקסי, החוזק המבני שלו, העמידות שלו בפני אש והעמידות הכללית שלו לאורך זמן. זה נכון שאי אפשר לומר שאפוקסי הוא עמיד יותר מאשר שיש או קרמיקה, אבל בכל מקרה הוא לא פחות עמיד מהם וכל נושא העמידות והחוזק המבני של רצפת אפוקסי היא כלל לא שיקול שאמור להפריע לכם ליישם את הבחירה הזאת בחלל פנים של בית.

רצפה מעוצבת כיד הדמיון

ואחרי שדיברנו על ההיבטים הטכניים של רצפת אפוקסי, זה הזמן לדבר על הסיבה המרכזית שבגינה רבים בוחרים ברצפה זאת, הלוא היא עיצוב ואסתטיקה. כאמור, אפוקסי הוא פולימר שניתן להזמין בכל גוון שאתם יכולים לדמיין עליו ואף ליצור דוגמאות של מריחת צבע זורמות ומעוגלות באמצעות טכניקות שונות של מריחת האפוקסי. מעבר לזה, אפוקסי יכול להגיע ברמת שקיפות מלאה וזה אומר שאתם יכולים למשל לפזר טוף אדום, עלים ירוקים, גולות, חלקי עץ, גוש עץ מלא וטבעי או כל דבר שאתם רוצים להניח על הרצפה, ומעל הכל ליצוק את האפוקסי כך שכל מה שפיזרתם תחת האפוקסי ישתקף בתצורת תלת מימד מרהיבה. תוכלו להדביק הדפס של מים על גבי הרצפה ולכסות אותה בשכבת אפוקסי שקוף כדי ליצור אפקט שיגרום לכם לחשוב שאתם מהלכים על מים ויעניק לכם את התחושה המופלאה כאילו אתם גרים בלב האוקיינוס. אלו הן כמובן רק דוגמאות בודדות מבין אינסוף אפשרויות כשכל דבר שעולה בדמיונכם, תוכלו ליישם אותו באמצעות הטכניקה של רצפת אפוקסי.

מאחר והזכרנו קודם לכן את רצפת האפוקסי של חניונים, חשוב לומר שבגימור של רצפת אפוקסי לחללי פנים, ניתן להגיע לרמת פוליש שהופכת את הרצפה למראה ממש. האפוקסי ניתן לעיבוד והחלקה כמו מראה, כך שגם תוכלו ליהנות מברק יוקרתי ומראה מוקפד בדומה לרצפת שיש באיכות הגבוהה ביותר. אחת הטכניקות השכיחות ביישום רצפת אפוקסי היא שימוש בתדפיסים על גבי מצעים פולימריים, המונחים על הרצפה בצורה מוקפדת מאוד ועליהם יישום של רצפת אפוקסי שקופה לחלוטין כך שהרצפה מקבל את הדוגמא של ההדפס שהונח תחתיה עם מראה תלת מימד מרהיב שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים.

בנוסף, תוכלו לפזר אפילו גופי תאורה בגוון רגיל או בגוונים משתנים, אותם תוכלו לכסות עם רצפת האפוקסי על מנת לייצר אפקטים של אור המתפזר בצורה מופלאה בתוך שכבת האפוקסי השקופה. כאמור, האפשרויות הן אינסופיות וכשתחליטו באמת ללכת בכיוון הזה, יסייעו לכם מקצועני האפוקסי של היחידה לשיפוצים לעצב בצורה מדויקת ופרטנית את המראה של רצפת האפוקסי שלכם. כפי שאתם יכולים להעריך, היישום של רצפת אפוקסי, על אף שדורש מיומנות רבה וציוד מקצועי מתאים, הוא בסך הכל קל הרבה יותר מיישום רצפת אריחים. יחד עם זאת, לאור שלל אפשרויות העיצוב שמציעה רצפת אפוקסי, בדרך כלל מושקע מאמץ רב בתכנון המראה והעיצוב של הרצפה וכאמור בהיבט זה, מגוון האפשרויות העומד בפניכם הוא פשוט אינסופי.

מי מבצע רצפת אפוקסי?

רצפת אפוקסי, כמו רצפת אריחים או רצפת בטון מוחלק, הוא תחום סופר מקצועי שדורש מיומנויות ייחודיות, ידע מעמיק ומקיף בכל הנושא של אפשרויות עיצוב ואסתטיקה וכמובן ציוד סופר מקצועי שמאפשר להגיע לרמת החלקה ויישור ברמת השלמות. בהתאם לכך, השירות של יישום רצפת אפוקסי הוא שירות המוצע על ידי חברות המתמחות ספציפית בתחום זה ולא ניתן להזמין את השירות מרצף סטנדרטי. כמו כן, כאשר אתם מזמינים רצפת אפוקסי, חשוב לוודא כי מדובר באנשי מקצוע בעלי ניסיון ביישום רצפת אפוקסי בחללי פנים של בתים או משרדים. ישנם גורמים מקצועיים, המתמחים בריצוף אפוקסי לחניונים, מפעלים ואזורים ציבוריים ולגורמים אלה לא תמיד יש את היכולות המקצועיות הנדרשות לריצוף של חללים מעוצבים.

היחידה לשיפוצים מבצעת מגוון רחב של סוגי שיפוצים באמצעות צוות של אנשי מקצוע המחזיקים בהתמחויות שונות בתחומי השיפוץ השונים ובכלל זה מתמחה היחידה גם ביישום רצפת אפוקסי למשרדים, מגדלי משרדים, בתי מלון וכמובן בתים פרטיים בכל שטח ובכל עיצוב שאתם יכולים להעלות על הדעת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!