שיפוץ בניין הסכמת דיירים

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

כולנו מכירים את החיים עם שכנים שיכולים הרבה פעמים לסייע לנו במגוון של מקרים כמו למשל להוריד לרגע את הכלבה לסיבוב כשאנחנו תקועים בעבודה, לעזור לנו עם מקום חניה נוסף כשיש לנו אורחים ואפילו עזרה קצת יותר עמוקה מזה.

עם זאת, הרבה פעמים יש גם חילוקי דעות עם שכנים ויש לא מעט מצבים בהם שכן אחד שמסרב למשהו כמו שיפוץ בניין שזה בסך הכל תהליך שבא לשפר את איכות החיים של כולנו, יכול להסית בניין שלם ולחבל ברצון הרוב. אם אתם נמצאים בתהליך של שיפוץ הבניין, בין אם מדובר בשיפוץ חיצוני ובין אם בשיפוץ פנימי, כדאי שתכירו מעט את החוקים בנושא ותבינו מה נחשב רוב כדי שתוכלו להוציא את השיפוץ לפועל.

תפקידו של וועד הבית בבניין

ובכן לוועד יש תפקיד חשוב בכל בניין שמשפיע הן על הניהול של התהליכים השוטפים בו כמו למשל דאגה לגינה, לצמחים ולדשא, לוודא שכאשר יש סתימה או כל בעיה אחרת בבניין בין אם זה בחשמל או במים, מטפלים בזה, שהלובי נקי ושיש חברת ניקיון שדואגת לזה והן על פרויקטים קצת יותר מסיבים הדורשים תקציבים גדולים כמו שיפוץ למשל. כאשר רוצים להוציא לפועל שיפוץ, העניינים הופכים קצת יותר מורכבים מלגבות כמה מאות שקלים מכל דייר בכל חודש.

יש כל מיני סוגים של שיפוצים בבניין החל משיפוץ כללי, דרך שיפוץ מסיבי ועד שיקום של הבניין וחיזוק היסודות שלו. בשוטף, ברוב המקרים העבודה של הוועד עוברת בצורה חלקה אבל כשרוצים להוציא פרויקט כמו שיפוץ לפועל, הגלגלים נתקלים בכל מיני מסמרים.

החיים של חברה הוועד יכולים להפוך מחיים ורודים ונחמדים לסיוט של ממש. הכל תלוי עד כמה המחלוקות מתפתחות. זו יכולה להפוך למשימה נוראית ולכן חשוב להתנהל בצורה חכמה במטרה שאכן ניתן יהיה להוציא לפועל את הפרויקט.

כמה רוב נחשב רוב?

כדי להוציא את הבניין לשיפוץ חייבים רוב של 75%. אין זה משנה אם מדובר בשיפוץ במטרה להשביח את הנכס כמו שיפוץ חזית או בשיפוץ פנימי כמו למשל התקנת מעלית, שיפוץ של הלובי ושיקום הגינה. רק אם יושג רוב שכזה, ניתן יהיה להוציא את הפרויקט לפועל.

מה אפשר לעשות?

הדבר החשוב ביותר לפני שמתחילים לארגן ישיבות ועניינים הוא לגבש דעה. כלומר, מראש חשוב לדעת איזה סוג של שיפוץ רוצים לבצע ואילו תהליכים השיפוץ הזה כולל. מאוד חשוב לארגן את התקציב לפני שמתחילים לדבר כדי שכל דייר ידע מראש, כמה יהיה עליו להוציא. כשמפרקים את השיפוץ לגורמים, זה הופך להיות הרבה יותר ברור וקל. אין סיפורים באוויר.

חשוב לבוא לישיבה עם רשימה מסודרת למשל: בשיפוץ נחליף את המרזב, יבוצע חידוש של מערכת האיטום, יחוזקו האריחים, הלובי יעבור שיפוץ מקיף, הבניין יעבור צבע וטיח בחוץ ובפנים… ואז יש לציין בפני הדיירים כמה כסף כל דייר צריך לשלם ולכמה תשלומים הוא יכול לפרוס את התשלום הכולל. למעשה, זה דורש מחברי ועד הבית לעשות שיעורי בית ולעשות סקר שוק עם כמה קבלנים. כלומר להשוות ביניהם. ככה יהיה הרבה יותר קל להוציא את הפרויקט לפועל. דבר נוסף שיכול לסייע בהוצאת השיפוץ לפועל הוא להסביר לדיירים את יתרונות השיפוץ למשל:

  1. השיפוץ יעלה את ערך הדירות במבנה
  2. השיפוץ ישדרג את איכות החיים בבניין
  3. השיפוץ יאפשר מעתה לזרוק את הזבל לחדר האשפה בצורה הגיונית ולא להשליך את השקית ממטרים שגורמים לשקיות ליפול ואז חתולים מגיעים
  4. וכדומה
שיפוץ בניין

בנוסף, שווה לנסות לצמצם עלויות בין אם זה על ידי ויתור על תהליכים שלא הכרחיים ובין אם על ידי מיקוח או השוואת מחירים מול הקבלנים.

רוצים לשמוע עוד על שיפוץ בניין? לחברת הכפתור האדום ניסיון רב שנים בביצוע עבודות שיפוץ, שיקום וחידוש מבנים. אנו עובדים עם קבלנים ובעלי מקצוע מהמובילים בישראל ושמים דגש על שירות מקצועי, עמידה בלוח זמנים ובחירת חומרי עבודה איכותיים המאפשרים עבודה ברמת גימור סופר גבוהה. לפרטים נוספים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר דרך האתר ואנו נשמח לחזור אליכם עם מענה על כל השאלות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!