שיפוץ בתים – איך עושים את זה נכון?

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיפוץ בתים הינה משימה מורכבת ולא פשוטה שרבים מאיתנו נאלצים להתמודד איתה. תוהים איך לעשות את זה נכון? זקוקים למספר טיפים שיהפכו את החוויה הזאת למוצלחת יותר? אם כך, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם.

כדי לבצע שיפוץ בתים מושלם ?

יש לא מעט פרמטרים שכדאי לכם להתייחס אליהם כשאתם חושבים על שיפוץ דירה או שיפוץ בתים ואחד מהם זו התכנית. הדבר הגרוע ביותר עלול להיות התחלת השיפוץ בלי שאתם באמת יודעים מה המטרה שלכם ואיך הייתם רוצים שהבית ייראה בסופו של דבר. לכן חשוב להיפגש עם אנשי מקצוע, בין אם מדובר על אדריכל, על מהנדס או על שניהם, וביחד ליצור תוכנית שתהפוך את הבית למקום שנעים יותר לחיות בו. רק אחרי שהתוכנית תהיה מוכנה כדאי יהיה לצאת לדרך ולהתחיל את העבודה.

ממי כדאי להזמין שירותי שיפוץ לבית?

שיפוץ בתים זו כמובן עבודה שלא מעט אנשי מקצוע יכולים לבצע, אך בסופו של דבר, לא כל חברת שיפוצים תגיע לאותן התוצאות. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק בידי מי אתם מפקידים את המשימה, כי מה שבטוח זה שאנשי המקצוע שיבצעו את השיפוץ צריכים להיות:

 • בעל ניסיון רב שנים
 • בעלי מוניטין ורזומה בתחום
 • רציניים ומקצועיים

לכן שווה לבדוק כמה שיותר פרטים לגבי החברה שבידיה תפקידו את המשימה, כי מה פתאום שתיקחו סיכונים מיותרים בתחום הזה?

10 טיפים לשיפוץ בתים

כל כך הרבה זמן המתנתם לרגע הזה בו תוכלו להזניק את התהליך של שיפוץ הבית, ההתרגשות בשיאה ויש לכם כבר לא מעט תמונות בראש לגבי איך הייתם רוצים שייראה הבית בסיום התהליך. יחד עם זאת, חשוב להבין כי שיפוץ בית הוא תהליך סופר מקצועי שהתוצאה שלו מושפעת ישירות מאופן ההתנהלות שלו. בדיוק מהסיבה הזאת, את התהליך הזה אתם רוצים לעבור בצורה קרה ומקצועית ולבחון את הדברים בשיקול דעת. זה היה כנראה הטיפ הראשון הכללי שיש לנו לתת לכם בכל הקשור לשיפוץ בתים ובשורות הבאות נפרוש בפניכם עשרה טיפים נוספים שכל אחד מהם או כולם יחד יכולים לשנות עבורכם את התוצאה הסופית אם תקפידו לעקוב אחריהם וליישם אותם.

 1. התכנון חשוב מכל – ישנה חשיבות רבה לגורם המקצועי המבצע את השיפוץ בפועל, אבל תכנון השיפוץ הוא הבסיס לכל. יהיה קבלן הביצוע המקצועי ביותר שיכול להיות, המקסימום שהוא יוכל להשיג הוא המקסימום שהוגדר בתכנית השיפוץ. בהתאם לכך, אתם רוצים להקדיש זמן, מאמץ, מחשבה והתייעצויות רבות סביב כל הנושא של תכנון השיפוץ והעיצוב ולעבור לשלב הביצוע רק כאשר אתם מרגישים בטוחים לגמרי בתכנית שיצאה מתחת לידיכם.
 2. בשיפוץ נרחב כדאי לפנות את הבית – כאשר אנשי המקצוע עובדים על הבית שלכם אתם רוצים לאפשר להם לבצחברת שיפוצים במרכזע שיקולים מקצועיים בלבד. בהתאם לכך מומלץ שלאורך תקופת השיפוץ תפנו אתם את הדירה ותעברו למקום דיור חלופי כך שאי ההפרעה לכם לא יהפוך לשיקול בתהליך השיפוץ, שיקול שיכול לשבש את סדר העבודה, את איכות העבודה ואת רמת הביצוע.
 3. שימו עין על הרגולציה – היתרי בניה, רישום בטאבו, הסדרות מול השכנים, כל אלה הם אלמנטים שאתם חייבים לקחת בחשבון גם אם הייתם שמחים לו לא היה צורך בהם. הם לא יתרמו לתוצאה הסופית של הדירה שלכם אבל הם יכולים להוות תנאי הכרחי לביצוע השיפוץ מלכתחילה.
 4. הקפידו על איכות בכל היבט אפשרי – אתם לא חייבים לבחור את היקר ביותר אבל אתם גם לא רוצים לבחור את הזול ביותר. חשוב מאוד למצוא את האיזון הראוי בין מסגרת התקציב שעומדת לרשותכם ובין הסטנדרטים שלהם ראויה הדירה שלכם. איכות חומרי הגלם ולא פחות מכך, איכות אנשי המקצוע שמנהלים עבורכם את הפרויקט – שני פרמטרים סופר חקבלן שיפוציםשובים להצלחה של פרויקט שיפוץ דירה.
 5. בדקו את האפשרויות אבל תדעו לשים סטופ – האפשרויות הן אינסופיות וזה אך טבעי לבדוק כמה שיותר עמוק וכמה שיותר רחוק לפני שאתם מקבלים החלטה. יחד עם זאת, ישנו שלב מסוים שבו אתם רוצים לשים סטופ ולקבל החלטה. שימו לב שאתם לא נותנים למצב הרוח להכריע את ההחלטה ושכל החלטה שאתם מקבלים היא החלטה קרה ושקולה.
 6. הסתייעו באנשי מקצוע – בכל תחום שבו אין לכם את הידע הנדרש, היעזרו באנשי מקצוע. בכל פעולות הבנייה זה די ברור לכם שאתם צריכים להיעזר בקבלן שיפוצים, אבל בתחומים אחרים אולי קצת פחות. החלטות עיצוב והחלטות תכנון גם הם חייבות בידע מקצועי וגם עבור החלטות אלה אתם לא רוצים לוותר על ייעוץ מקצועי.
 7. קבלנים רשומים בלבד – לא משנה אילו המלצות קיבלתם ואילו חוות דעת קיבלתם, וודאו שהקבלן איתו אתם עובדים קבלן שיפוצים בחיפההוא קבלן רשום בסיווג הספציפי של שיפוץ דירות בקטגוריה שלכם. קבלן רשום הוא ערובה לעבודה מקצועית ולאמינות שלא תמיד תוכלו לקבל מקבלנים שאינם רשומים.
 8. התייעצו בעורך דין לפני שיוצאים לדרך – טיפ זה נכון במיוחד עבור פרויקטים של שיפוץ יסודי ונרחב בעלויות גבוהות. במקרים אלה אתם בהחלט רוצים להתייעץ בעורך דין מקצועי ולהיעזר בו לגיבוש הסכם עבודה שיכסה את כל האינטרסים שלכם ואת כל הסיטואציות שאולי אתם לא מכירים עדיין אבל עורך דין מקצועי יכיר מראש.
 9. שלמו בצורה מדורגת – התעקשו על כך בכל מחיר. אל תשלמו לקבלן או לאף איש מקצוע את מלוא שכרו מראש. במיוחד בכל הקשור לתהליך השיפוץ עצמו, תהליך שיכול להימשך שבועות או חודשים, כדאי להסכים מראש על העברת תשלומים בהתאם להתקדמותקבלן גמר בתהליך. הגדירו אבני דרך שבהם בוחנים את עמידת הקבלן במטרות ובהתאם לכך מעבירים לו תשלום לשלב הבא. כל זה צריך להיות סגור מראש במסגרת הסכם העבודה.
 10. בצעו בדק בית – במידה ומדובר בפרויקט שיפוץ יסודי ונרחב, מומלץ מאוד לבצע בסיום העבודות בדיקת בדק בית שמיועדת לאתר את כל ליקויי הבניה במבנה. בדיקה זו תספק לכם תמונה מלאה לגבי מצבו של הבית, ליקויים שאולי אתם לא יכולים לראות בעין וליקויים שאתם רוצים לדרוש את תיקונם מהקבלן לפני שאתם משחררים אותו עם התשלום האחרון. דו"ח בדק בית הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין ולכן חשוב שהבדיקה תבוצע על ידי גורם הנדסי מוסמך באופן שיעניק לדו"ח את המעמד המשפטי שלו.

אבל הדבר החשוב מכל – תהיו שמחים, תהיו אופטימיים ושמרו על רוח טובה – סוף סוף אתם משפצים את בית החלומות שלכם.

כמה להשקיע בשיפוץ?

קשה לדבר על תחום כמו שיפוץ בתים ולא להתייחס לשאלת התקציב, כי אין ספק שניתן לבצע היום שיפוץ בתים גם בסכומי עתק. מה שכן, לא תמיד כאשר רוצים לשפץ בית באמת חובה להיכנס להוצאה כלכלית גדולה כי לפעמים אפשר להגיע בדיוק לאותה מטרה ולשלם פחות. לכן עוד נתון שכדאי לכם לבדוק כאשר אתם מחפשים חברת שיפוצים, זו שאלת העלויות. יש מקום להשוות מחירים ולקבל הצעות מכמה חברות במקביל, כי למה לא בעצם? זו דרך שתסייע לכם לחסוך לא מעט ולכן כדאי להשקיע בכך זמן ומחשבה.

אל תוותרו על חוזה מול חברת השיפוצים

לא אחת קורה שאנשים מזמינים שירותי שיפוץ ממכרים שעוסקים בתחום וכתוצאה מכך הם מוותרים על חוזה מסודר. עם זאת, כדאי לדעת שבין אם מדובר על שיפוץ מאסיבי של בית ובין אם מדובר על שיפוץ מינורי, לא מומלץ לוותר על החוזה. בתחום של שיפוץ בתים יש טעם לחתום על חוזה מסודר כי רק כך תוכלו לדעת שיש לכם אל מי לפנות ומה לעשות במידה והדברים לא ייצאו כמתוכנן. לא חסרים סיפורים על חברות שיפוצים שבסופו של דבר לא עמדו בציפיות של הלקוחות, נעלמו ולא סיימו את העבודה. לכן, כדי שתוכלו להימנע מהמצב הזה, מומלץ לעבוד עם חוזה מסודר שעליו חותמים שני הצדדים.

אם גם אתם חושבים על שיפוץ בית ישן כדאי שתעיינו במאמר שלפניכם כי הוא כולל את כל הטיפים הכי חשובים בנושא. מדובר על משימה מורכבת ביותר ולכן עדיף לעשות את הדברים בצורה מסודרת שתוביל לתוצאה הרצויה.

איך להתחיל ומי מבצע את העבודה שיפוץ בית פרטי?

מבין סוגי השיפוצים והשינויים, שיפוץ בית פרטי נמנה עם סוג השיפוצים המאפשרים מרווח פעולה גדול יותר. מנגד, האתגר הניצב בפני בעלי בית המעוניינים לשפץ הוא משמעותי יותר. זאת, בעיקר אם משווים אותו לשיפוצים בדירות מגורים שהן חלק מבניין, ומעצם היותן כאלה קיימת הגבלה על האופציות לשינויים פנימיים. מהו בית פרטי ומתי נדרש שיפוץ בבית כזה? מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לתכנן את השיפוצים? בשורות הבאות נרחיב מעט בנושא.

מתי נדרשים שיפוצים בבית פרטי?

בתים פרטיים, להבדיל מדירות מגורים, הם בתים שבהם מתגוררת רק משפחה אחת, ואין נקודות השקה בין הבית הזה לבתים אחרים. הבית נחשב בית פרטי, גם אם הוא צמוד לבית אחר. שיפוצים נדרשים בבית פרטי, בדיוק ברגע שבו מחליטים בעלי הבית שהם מעוניינים לבצע שיפוץ בית פרטי. ההחלטה עשויה להיות תוצאה של תקלות חוזרות ונשנות בצנרת המים תקלות חשמל. רטיבות בקירות או תקלות במערכת מיזוג האוויר. שיפוץ כאמור יכול להיות תוצאה של התרחבות המשפחה, והצורך ביצירת מרחב פרטי עבור הילד החדש. לחילופין, ילדים שגדלו ביחד עד גיל מסוים, הגיעו לגיל שבו יש צורך ליצור עבור כל אחד מהם את המרחב האישי שלו. גם במקרה הזה נוצר צורך בשיפוצים, שהדרך היחידה להימנע מהם תהיה, קרוב לוודאי, שינוי מקום המגורים. ואולם לעיתים מזומנות קורה שכל האמור לעיל כאחד הוא נכון – המשפחה גדלה, הילדים התבגרו, התקלות בבית מתרבות ופשוט הגיע הזמן לשינוי.

שיפוץ בית פרטי – תכנון השיפוצים והביצוע שלהם

אחד המאפיינים הבולטים של בית פרטי ביחס לדירת מגורים הוא האפשרות הקיימת לשינויים מרחיקי לכת במבנה הפנימי בבית. בדרך כלל בתים פרטיים הם גדולים יחסית, מה שמאפשר עריכת שינויים פנימיים והתאמה שלהם לצרכים המשתנים של המשפחה ביתר קלות. שיפוץ בית פרטי יכול לכלול תוספת חדר אחד או יותר, הוספת חדרי שירותים ואמבטיה, הוספת מיזוג מרכזי או שינויים במיזוג הקיים ועוד.

עם זאת, חשוב לדעת שאת השיפוצים כאמור ניתן לבצע אך ורק לאחר הכנת תוכניות מדוקדקות על ידי אדריכל. התוכניות כאמור חייבות לקבל את האישורים הנדרשים, במטרה לשמור על בטיחותם וביטחונם של הדיירים. אם השיפוצים כוללים הוספת קומות לבית הפרטי, יש לקבל לשם כך את האישורים מהרשות המקומית. אחרת, עלולה הרשות להורות על הריסת השיפוצים והחזרת המצב לקדמותו. רק לאחר קבלת האישורים יש לעבור לשלב הבא, שהוא בחירת קבלן רשום ובעל ניסיון, שיבצע את השיפוצים ויפקח על התהליך עד לסיומו המוצלח.

אם יש לכם עניין לבצע שיפוץ דירה או בית פרטי, אתם במקום הנכון. כדאי ליצר קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לשינויים מרחיקי לכת במבנה ובמראה של הבית הפרטי שלכם. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם וילוו אתכם לאורך כל הדרך, עד לסיום המוצלח של תהליך השיפוצים בבית.

שיפוץ בית פרטי

שיפוץ בית ישן – איך באמת עושים את זה?

בין אם ירשתם בית ישן שהיה שייך להורים שלכם ובין אם הבית שבו אתם גרים כבר ישן מידי ואתם רוצים לשפץ אותו, חשוב שתדעו לאיזו הרפתקה אתם נכנסים. שיפוץ בתים ישנים  זה לא מסוג אותם הדברים שכדאי לעשות ככה סתם או בלי תכנית מסודרת ולכן כדאי תחילה לחשוב על המטרה הסופית. איך תראו שהבית ייראה בסוף התהליך? האם אתם רוצים לחדש אותו או להרחיב אותו? אחרי שתדעו לענות על שאלות כאלה ועוד תוכלו לצאת לדרך ולהיות בטוחים שבסופו של דבר תאהבו את התוצאה שתתקבל.

אל תוותרו על שירות מקצועי של אדריכלים מובילים

עוד טיפ חשוב שנוכל לתת לכם בנושא של שיפוץ בית ישן הוא לא לעשות את הדברים לבד או בצורה חובבנית. כלומר, בין אם יש צורך לשבור קירות במסגרת שיפוץ הבית ובין אם יש צורך להוסיף מרפסת, תמיד עצה מקצועית של אדריכלים מובילים תוכל לסייע. אנשי המקצוע שחיים ונושמים את התחום הזה יוכלו לעזור לכם להבין האם מה שאתם חולמים עליו בר ביצוע או לא והם יידעו לענות על שאלות כמו: האם קיר מסוים הוא קיר תומך או שזה קיר שאפשר להסיר?

הכינו תקציב ברור לעניין

אי אפשר לדבר על שיפוץ בית ישן ולא להזכיר את שאלת העלויות, כי כל מי שכבר עשה שיפוץ בביתו הישן יוכל לספר לכם שלא מדובר על הוצאה כלכלית קטנה. יתרה מכך, כולנו מכירים את הסיפורים על אנשים שנכנסו לשיפוץ מסוים בבית, חשבו להוציא סכום מסוים אך בסופו של דבר מצאו את עצמם משלמים כפול. לכן, אם יהיה לכם תקציב ברור לעניין יהיה לכם פשוט יותר לא לחרוג ממנו ולכן יש לכך חשיבות רבה.

בחירת אנשי המקצוע שלכם

שיפוץ בית ישן זו גם עבודה שצריך לבצע בצורה מקצועית טובה ומדויקת. לכן, אם אתם יכולים לבחון בשבע עיניים את אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים ושבידיהם אתם מפקידים את המשימה הזאת, זה כמובן כדאי. כך תוכלו להבטיח שהפועלים יגיעו בזמן וכך גם תדעו לומר שהתוצאה הסופית תהיה מבנה יציב שיחזיק מעמד לשנים. כמו כן, חשוב מאוד לעבוד עם כל האישורים שצריך, במיוחד אם אתם מרחיבים את המבנה, ולכן אנשי המקצוע חייבים להיות מעורים גם בנושא הזה.

תכנון לוח הזמנים

כל מי שכבר עשה שיפוץ בית ישן יידע לומר לכם שאחד מהפחדים העיקריים זה להיכנס לשיפוץ בלתי נגמר. לכן, בין אם אתם מתכוונים לגור בעצמכם בבית המשופץ ובין אם תרצו למכור או להשכיר אותו – תרצו בוודאי שהשיפוץ יסתיים בדיוק בתאריך המתכונן. זה עוד משהו שתלוי באנשי המקצוע שיעשו את העבודה בשטח ולכן חשוב לדבר איתם על הדברים בצורה ישירה וברורה כבר בתחילת התהליך.

הכנת חוזה עבודה עם אנשי המקצוע שלכם

לבסוף, כדי שתהיו רגועים יותר וכדי שתבטיחו שהשיפוץ ייצא כמתוכנן, יש מקום לחתום על חוזה עבודה מסודר עם מי שיבצע את העבודה בפועל. לא נכנסים היום לפרויקט של שיפוץ בית ישן בלי חוזה כזה שצריך לכלול את כל הסעיפים שחשובים לכם, כי כבר היו מקרים מעולם. היו מקרים שבהם הפועלים נעלמו באמצע, הפסיקו את העבודה וגם לא עשו את המוטל עליהם כמסוכם. לכן חשוב שיהיה לכם חוזה שמאגד בתוכו את כל הפרטים החשובים לכם.

עבודות בנייה בבתים ישנים מחייבות התייחסות לשורה ארוכה של שיקולים מיוחדים. כמו כן, צריך לתכנן היטב את פרויקט השיפוץ על מנת להימנע מנזקים לתשתית ולמבנה.

מאפיינים של שיפוץ בתים ישנים

בתים ישנים בנויים מטבע הדברים לפי סטנדרטים לקויים. בעידן שבו ענף הבנייה מתקדם במהירות וכמעט כל חידוש טכנולוגי מקבל ביטוי בדירות ובבתים פרטיים, אין מקום לפשרות או לסיכוני בטיחות. עם זאת, החדשות הטובות הן שכמעט את כל הבתים הישנים אפשר לשפץ ולחדש. שיפוץ כזה כרוך בהוצאה כספית אך הוא משתלם בטווח הקצר והארוך ויש לו המון יתרונות.

למה לבצע שיפוץ בתים ישנים?

הסיבה העיקרית שבגללה כדאי לשפץ בתים ישנים היא בטיחותית. בעזרת השיפוץ ניתן להתאים את התשתית ואת המבנה לסטנדרטים חדשים, לעמוד בתקן המודרני ולייצר סביבת מגורים בטיחותית עבור המשפחה והילדים. במידה ומדובר על בתים ישנים שמושכרים לצרכי השקעה, השיפוץ גם משביח את ערך הנכס ולמעשה מחזיר את עצמו. כמו כן, השיפוץ מאפשר לשנות את העיצוב של בתים ישנים ולרענן את חלל הפנים והחוץ.

הייחודיות של בתים ישנים

הבעיה היא שעבודות שיפוצים בבתים ישנים מתבצעות אחרת לגמרי בהשוואה לעבודות באתרי בנייה. קודם כל, המטרה היא להשתמש בבית הקיים ולא להרוס אותו לגמרי. כתוצאה מכך, קבלני השיפוצים צריכים למצוא דרך לבצע את העבודה בלי להסב נזקים למבנה או למערכות חיוניות של גז, מים וצנרת. שנית, השיפוץ מתבצע לעיתים קרובות בבתים שבהם גרים אנשים. אף על פי שבחלק מתקופת הפרויקט נדרשת המשפחה לפנות את הבית, צריך עדיין לדאוג לעמידה בלוח הזמנים כפי שנקבע מראש.

שיפוץ מוצלח מתחיל בייעוץ הנדסי

הפתרון לכל הבעיות המתוארות הוא ייעוץ הנדסי מקצועי ממהנדס אזרחי. מהנדס אזרחי יכול לבחון את מצב הבית הקיים, את התשתית ואת מאפייני הקרקע ולתכנן בהתאם פרויקט שיפוץ אפקטיבי. במקביל, מהנדס אזרחי הוא איש המקצוע שעמו צריך להתייעץ על מנת לקבל את אישור הרשויות בנוגע לשיפוץ. מעבר לכך, אפשר לערב מהנדס אזרחי עוד לפני שקובעים תקציב עבור שיפוץ בית ישן.

שיפוץ כחלק משימור מבנים

יש בתים ישנים בעלי ערך רגשי שאותם אפשר לשמר. בשביל לשמר בתים ישנים מן הסוג הזה צריך לתכנן בקפידה את השיפוץ ולדאוג גם לעבודות גמר. אם למשל הבית במצב יחסית סביר, ניתן להסתפק בעבודות שיפוצים קטנות של צביעת קירות, בניית קירות גבס או חיזוק ושימור ללא עבודות הריסה ופיתוח. מנגד, בבתים ישנים שכבר הופכים להיות מסוכנים לציבור רצוי לנצל את ההזדמנות ולבצע שיפוץ כללי ויסודי יותר.

נציגי חברת אבן חושן ישמחו להסביר לך על השיקולים השונים סביב פרויקטים של שיפוץ בתים פרטיים. יש לנו ניסיון מוכח בשיפוץ של בתים ישנים – ובחיוג למספר 0733745757 נוכל לתאם גם עבורך פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות!

שיפוץ בית ישן

אישורי בניה

לבסוף, בבואכם לבחור חברה לביצוע עבודות כמו שיפוץ בתים, כדאי יהיה גם לבדוק האם זו חברה שיכולה לדאוג עבורכם לכל אישורי הבניה הנדרשים. בין אם אתם רוצים להוסיף מרפסת ובין אם אתם חושבים להרחיב את הבית שאתם עומדים לשפץ – יש לעשות זאת רק אחרי שאתם מקבלים את האישורים הנדרשים. כיוון שלא אחת מדובר על בירוקרטיה שמסובך להתמודד איתה, כמובן שעדיף שחברת השיפוצים תדאג לכל האישורים הללו עבורכם. עם זאת, לא כל חברות השיפוצים מעניקות שירות כזה ולכן יש לברר זאת מראש. מה שבטוח זה שאם תשקיעו בבחירת חברת שיפוצים מקצועית ומובילה – אתם צפויים לאהוב מאוד את התוצאה הסופית וזה שווא את ההשקעה!

שיפוץ בתים

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ חיצוני יוקרתי
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי אם אתם גרים בבניין משותף או בבית פרטי כבר תקופה ארוכה, יש סיכוי גדול שהנושא של שיפוץ חיצוני יוקרתי יעניין אתכם. בחלוף

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי אם אתם גרים בבניין משותף או בבית פרטי כבר תקופה ארוכה, יש סיכוי גדול שהנושא של שיפוץ חיצוני יוקרתי יעניין אתכם. בחלוף

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון