חוק רעש שיפוצים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753262

חוק רעש שיפוצים נועד למנוע את מפגעי הרעש שנגרמים משיפוצים והפעלת ציוד לבניה באזורי מגורים, וכדאי לדעת מה הוא אומר כדי להימנע מקנסות ועונשים מיותרים, אם אתם לפני שיפוץ דירה או באמצע השיפוץ ממליצים לכם לקרוא את ה50 טיפים שלנו לשיפוץ דירה מושלם.

חוק רעש שיפוצים – מה זה אומר?

החוק ותקנות הרעש קובעים את הזמנים שבהם מותר ואסור להרעיש בכל יום מימות השבוע, כולל ימי מנוחה וחג, על פי המקום שבו נגרם הרעש, כגון שכונת מגורים או אזור תעשייה, ועל פי עוצמת רעש מותרת.

מטרת החוק והתקנות היא למנוע גרימה של רעש חזק במיוחד שעלול להפריע לשכנים או לעוברים ושבים.

חוק רעש שיפוצים – מתי אסור?

החוק אוסר לבצע עבודות תיקון, שיפוץ או בנייה הגורמות לרעש בבניין מגורים, בין השעות שמונה בערב ועד לשבע בבוקר למחרת בימי חול, ובין השעות חמש אחר הצהריים בערבי שבת וחג ועד לשבע בבוקר של יום ראשון.

במקרה של שיפוצים שדורשים הפעלת מכונה באזור מגורים, האיסור על הרעש חל מהשעה שבע בערב בימי חול, ובאותן שעות בימי המנוחה והחג.שיפוץ דירה קטנה במרכז

חוק רעש שיפוצים – מתי מותר?

במידה והפעלת המכונה הכרחית כדי למנוע סכנה, הפעלתה מותרת גם בשעות האסורות.

ניתן לראות שהחוק אינו מגביל ביצוע שיפוצים או הפעלת מכונות בין השעות שתיים לארבע אחר הצהריים, אבל מרבית הרשויות המקומיות הוסיפו חוקי עזר האוסרים על גרימת רעש בשעות אלה שנחשבות שעות מנוחה.

לכן, כדאי לוודא זאת באתר משרד הפנים לפני שמתחילים את העבודות.

 

חוק רעש שיפוצים – איך קובעים מהו רעש חזק?

עוצמת הרעש נקבעת על פי כמות דציבלים, בהתאם לסוג האזור שבו נגרם הרעש, משך הזמן של הרעש ומתי נגרם הרעש, כלומר, ביום או בלילה.

תקנות הרעש קובעות כי במידה והרעש נגרם במשך יותר מתשע שעות במהלך היום, עוצמת הרעש הגבוהה ביותר האפשרית היא 50 דציבלים בבניין מגורים.

בלילה נקבעה עוצמת הרעש המותרת עד 40 דציבלים עבודות שיפוצים גורמות לרעש בהתאם לסוג העבודה המבוצעת..

שיפוצים – התאימו את השיפוץ לגודל התקציב שלכם

לכו לבית ישראלי בן חמש שנים ואנו מבטיחים לכם כי ב-99% מהמקרים הבית הזה עבר שיפוץ ואנחנו לא מדברים על בתים בני עשר ועשרים שנה שם סביר להניח כי השיפוץ נערך בוודאות מוחלטת. למעשה ישנם בעלי בתים אשר איך שהם מקבלים את הדירה מן הקבלן הם בוחרים לבצע שיפוצים בבית וזאת בכדי להתאים אותו לדרישות שלהם וליהנות מהבית בצורה הטובה ביותר שיש. על כן הנושא של שיפוץ הבית הוא חשוב להמון ישראלים ואין ספק כי הוא משמועתי ביותר ואנו צריכים לתת עליו את הדעת. אם אתם רוצים להבטיח כי הבית שלכם יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש אתם צריכים לבצע שיפוץ בצורה הטובה ביותר שיש וכחלק מכך ההמלצה הכי טובה שאנו יכולים לתת לכם היא להתאים את גודל השיפוץ לתקציב שלכם וכך תבטיחו כי השיפוץ יהיה הטוב ביותר.

שיפוצים – שימו דגש על התכנון של השיפוץ

שיפוצים הם לא עניין של מה בכך ועליכם להבטיח כי הם יענו על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר שיש. כחלק מכך אנחנו ממליצים לכם לשים דגש עצום על נושא התכנון. אתם צריכים להבטיח כי התכנון יענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר שיש וכך תבטיחו כי השיפוץ יענה על הצרכים שלכם בצורה מושלמת. לכן אנחנו ממליצים לכם לפנות אל אדריכל איכותי אשר יוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ואשר יש לו ניסיון נרחב בתכנון שיפוצים. שימו לב יש הבדל בין עבודת תכנון לשיפוץ ובין תכנון של בית חדש ואתם צריכים לבחור אדריכל אשר יש לו ניסיון רב בתכנון שיפוץ.

שיפוצים – חשבו על העתיד בעת השיפוץ

פעמים רבות כאשר אנחנו מבצעים שיפוצים אנחנו לא מקדישים מחשבה עמוקה לעתיד. כך אנשים בגילאי הארבעים אשר משפצים את הבית שלהם כלל לא חושבים להכין את הבית שלהם לזקנה. במקום להבטיח כי המקלחת תהיה מתאימה לשימוש של קשישים וכי המסדרונות בבית יהיו רחבים דיים למעבר כיסאות גלגלים האנשים לא מקדישים לכך מחשבה עמוקה ולא עושים כל מאמץ בכדי להבטיח איכות חיים בגיל מבוגר יותר. זוהי רק דוגמא אחת הממחישה כיצד אתם צריכים לחשוב על העתיד ולעשות כל מאמץ בכדי להבטיח כי יהיה לכם נעים לשהות בבית ולקחת בחשבון את השינויים שתעברו גם בגילאים מבוגרים יותר.

שיפוצים – אנשי המקצוע המפתח להצלחת השיפוץ

אז כיצד אנחנו יכולים להיות בטוחים כי נבצע שיפוצים במסגרת פרויקט שיפוץ דירה  אשר יענו על הצרכים שלנו בצורה הטובה ביותר שיש? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? אלו הן שאלות חשובות ביותר וניתן לומר כי המשתנה החשוב ביותר אשר ישפיע עליכם הוא ללא ספק אנשי המקצוע אשר יבצעו את השיפוץ וככל שאלו יהיו יותר טובים כך השיפוץ יתבצע בצורה יותר טובה ואיכותית.

שיפוצים

חוק רעש שיפוצים – מהי הענישה הקבועה בחוק?

עבירה על הקבוע בחוק נחשבת לעבירה פלילית והעונש הקבוע בחוק הוא קנס של כמה מאות שקלים, שנקבע בהתאם לעבירה שבוצעה ואפילו מאסר בפועל לשלוש שנים.

כאשר מדובר על אדם פרטי ולא קבלן שיפוצים, גובה הקנס מתחיל מ- 350 שקלים ויכול להגיע עד ל-900 שקלים במקרה של עבירה שנייה.

במקרה של תאגיד, גובה הקנס נע בין 900 שקלים ועד 1,800 שקלים לעבירה שניה.

 חוק רעש שיפוצים

חוק רעש שיפוצים – למי פונים כשיש רעש חזק?

בשלב הראשון מומלץ לפנות למי שגורם את הרעש, בין אם מדובר באדם פרטי או חברה, ולבקש להפסיק את הרעש בשעות המנוחה.

במידה ואין הענות, ניתן להגיש תלונה במשטרה במקרה של אדם פרטי או לממונה על איכות הסביבה ברשות המקומית במקרה של חברה ובסמכותם לאכוף את החוק ולתת קנסות.

בכל מקרה, ניתן להגיש תביעה אזרחית או פלילית כנגד גורם הרעש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753262

מה למדתם בכתבה:

מהן עבודות עפר?

במהלך פירוק קרקעות, כגון כמויות אדמה או חלקים גדולים של סלעים, תהליכים הנדסיים אלה נקראים עבודות עפר. אלו הם תהליכים שנמצאים ברוב הפרויקטים של הנדסה

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »

היחידה לשיפוץ דירות מזמינה אתכם לחווית שיפוץ ייחודית בישראל! ליווי מלא ואישי לכל אורך התהליך החל מלב התכנון ועד לסיום ריהוט הבית .

לחברתנו ניסיון  בביצוע כל סוגי השיפוצים עם ניסיון של 10 + שנים בשיפוץ דירות, בניית וילות ושיפוץ בניינים.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני וקבלו הצעת מחיר ללא התחייבות לפרויקט קומפלט במחיר הזול בארץ (חיסכון ממוצע של 23%)

צרו קשר

פרסום כתבות BEST LINKS ושירות בניית קישורים איכותיים  

© 2021 All Rights Reserved

התקשרו עכשיו