עבודות שיפוצים

אתם חושבים לעשות כמה עבודות שיפוצים בדירה שלכם, אבל לא יודעים איך להתחיל ומה צריך לעשות? – המאמר הבא נותן לכם את הצעדים הראשונים להתנעת התהליך.

 

עבודות שיפוצים – איך לעבור את השיפוצים בקלות?

עבודות שיפוצים יכולות לכלול שיפוץ של חדר אחד בלבד או עבודות שיפוצים כוללות שמתפרסות על מספר חדרים בדירה.

זוהי ההחלטה הראשונה שלכם, שתקבע את העלויות והתקציב, את אנשי המקצוע שתצטרכו ואת הזמן שיידרש לשיפוצים.

המאמר הבא יעזור לכם לעשות את הצעדים הבאים בתהליך.

 

עבודות שיפוצים – בחירת אנשי מקצוע

עבודות שיפוצים גדולות כוללות אנשי מקצוע מומחים כגון אינסטלטורים, זגגים, נגרים וכדומה.

הדרך לשכור את אנשי המקצוע הללו היא באמצעות קבלן שיפוצים שיביא איתו את כל אנשי המקצוע הדרושים לשיפוץ או לבחור בעצמכם את אנשי המקצוע, על פי המלצות וסקר שוק.

ההחלטה צריכה להיות האם אתם סומכים על קבלן השיפוצים או האם אתם מעדיפים את חופש הבחירה.

 

עבודות שיפוצים – מה כולל החוזה

במידה וסגרתם מול קבלן שיפוצים שמביא איתו את כל אנשי המקצוע וקבלני המשנה, החוזה שלכם ייחתם מול אותו קבלן והוא יהיה איש הקשר שלכם לכל שאלה או בעיה.

וודאו שהחוזה כולל את כל עבודות השיפוצים הדרושות, כולל חומרים, לוח זמנים לביצוע כל שלב בשיפוץ, לוח תשלומים על פי אותם שלבים.

צרפו לחוזה את כתב הכמויות, שמפרט את שלבי השיפוץ והחומרים וכל שרטוט של השיפוצים.

 

עבודות שיפוצים – חומרים וכלים

במידה קבלן השיפוצים שלכם רוכש את חומרי הבנייה, וודאו שעל כולם יש תו תקן כיון שתו התקן מבטיח שהחומרים איכותיים ומעיד גם על קבלן מקצועי ואמין.

את הכלים הסניטריים כגון כיורים וברזים מומלץ שתרכשו בעצמכם ולא באמצעות הקבלן, אלא אם כן אתם סומכים עליו בעיניים עצומות, ומומלץ לרכוש אותם בחנויות גדולות ומוכרות ולא להתפתות למחירים זולים.

עבודות שיפוצים

עבודות שיפוצים – אחריות  

סוגי השיפוצים הנפוצים בדירות הם שיפוץ של המטבח, חדר האמבטיה, בניית קירות גבס או תוספות גבס ושיפוצים קוסמטיים כגון חידוש צבע בדירה.

חשוב לוודא מהי אחריות הקבלן על כל שיפוץ כזה מאחר ואחריות על עבודות צבע, לדוגמא, היא לשנה אחת ואילו אחריות על עבודות אינסטלציה יכולה להגיע עד לחמש שנים.

עבור עבודות ספציפיות, כמו עבודות אלומיניום או נגרות, וודא שאתם מקבלים תעודת אחריות.

 

עבודות שיפוצים – המלצות

  1. תקופת הקיץ היא התקופה המועדפת לביצוע שיפוצים ולכן היא גם התקופה העמוסה ביותר, לכן מומלץ לדחות את עבודות השיפוצים לתקופת החורף, למשל, שאז המחירים יורדים.

 

  1. במידה וניתן, מומלץ לפנות את הרהיטים שלכם מחוץ לדירה כדי למנוע הצטברות של לכלוך או נזקים, או לפחות לעטוף אותם היטב או להזיז אותם לחדר שאינו בשיפוץ.

 

  1. תכננו את השיפוצים כך שישרתו אתכם בטווח הארוך ולא רק בטווח הקצר.

 

 

More to explorer

טיפים לשיפוץ חדרי שינה

בשיפוץ דירה, לעתים דווקא את חדר השינה משפצים אחרון או מזניחים, על חשבון חדרים אחרים שבהם מארחים דוגמת הסלון. אבל אפשר לחשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.