מדריך מקיף לעבודות שיפוצים

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיפוץ הבית הוא פרויקט גדול ומשמעותי, ולא רק בהיבט הפיזי, אלא גם ובעיקר בהיבט הנפשי והפסיכולוגי. שיפוץ הבית הוא מהלך שאותו אתם בוחרים לעשות על מנת להוביל לשינוי באיכות החיים שלכם, לשפר את סביבת המגורים שלכם ואולי אפילו בכדי להעלות את שווי הדירה שלכם. בכפוף לשלוש המטרות הללו, אין ספק שישנה חשיבות קריטית להצלחתו של המהלך ולהשגת התוצאה המבוקשת. כל תוצאה אחרת, לא רק שלא תשיג עבורכם את שלוש המטרות הללו, אלא עלולה עוד לגרום לכם עוגמת נפש רבה והוצאות מיותרות. בשורות הבאות, נביא בפניכם מדריך שיתאר בפניכם את המסלול הנכון שאותו עליכם לעבור על מנת להבטיח את היכולת שלכם להשיג את המטרות של עבודות שיפוצים בבית. יש לנו גם כמה טיפים וגם אותם נציג בפניכם.

עבודות שיפוצים

התכנון המוקדם

כפי שאתם בטח כבר יודעים, לפני שתתחילו לשבור קירות ולבנות נישות מגבס, יהיה עליכם לתכנן את מהלך השיפוץ לפרטי פרטים ולגבש אותו לכדי תכנית בנייה עבור השיפוץ. אבל עוד לפני התכנון האדריכלי של השיפוץ, יהיה עליכם לעבור את השלב של התכנון המוקדם ואת השלב הזה אתם רוצים לעבור עם עצמכם. זהו השלב בו אתם בוחנים מגזינים, קטלוגים, כתבות עיצוב, חנויות ובתי עסק העוסקים באלמנטים לעיצוב הבית וכדומה. זהו השלב בו אתם מוצאים את הדברים שאתם אוהבים ואת הדברים שאתם לא אוהבים בכל הקשור לעיצוב הבית. זהו השלב בו אתם מגדירים לעצמכם את מהלכי השיפוץ החשובים לכם ביותר כמו הוספת מרפסת, חיבור הסלון עם המטבח, החלפת ריצוף וכדומה.

בסוף שלב זה, אמורה להיות בידיכם רשימה עם כל הקווים המנחים החשובים לכם ועם כל הקווים האדומים שאותם אתם לא רוצים לחצות. צבעים, מרקמים, פריטי עיצוב, רעיונות, זהו השלב שבסופו כל אלה צריכים להיות בידיכם, ורצוי שיהיו רשומים או מודפסים בפניכם.

התכנון האדריכלי

שיפוץ דירה הדמיה

כעת, לאחר שחשבתם על הדברים לעומק והפנמתם את המהלך שלקראתו אתם הולכים, הגיעה העת לתכנן את מהלך השיפוץ בצורה מקצועית וקונקרטית. לשם כך יהיה עליכם לשכור את שירותיו של אדריכל ואולי גם מעצב פנים בפניהם תצטרכו להציג את כל מה שאספתם בשלב התכנון המקדים, להבהיר בדיוק מה אתם רוצים, מהן ההעדפות שלכם, מהם הקווים המנחים שלכם ומהם הקווים האדומים שלכם. אנשי המקצוע ישבו ויבנו עבורכם תכנית שיפוץ תוך בחינה של אלמנטים מקצועיים כמו היכולת להוסיף מרפסת תלויה, היכולת לשבור קיר תמך וכן הלאה.

בשלב הזה, חשוב מאוד לשמור על כימיה טובה עם איש המקצוע, להבטיח שהוא לוקח בחשבון את ההעדפות שלכם אבל גם להיות גמישים ולהקשיב לעצות המקצועיות שלו. פעמים רבות, דברים שתכננתם אינם עולים בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיים ולעיתים גם אינם ישימים בגלל מגבלות הנדסיות. האדריכל ו/או מעצב הפנים, הם אנשי המקצוע שאמורים לעשות אינטגרציה בין מה שאתם רוצים ובין מה שנכון ואפשרי, ולגבש עבורכם תכנית שיפוץ מקצועית, חתומה ומסודרת.

היתר בניה לעבודות שיפוצים

כעת, יהיה עליכם לבחון האם במסגרת תכנית השיפוץ שגיבשתם, עשוי להידרש מכם היתר בניה אפילו לחלק קטן מן השיפוץ. במידה וכן, יהיה עליכם לפנות בבקשה לקבלת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה נמצאת הדירה שלכם. המדובר בתהליך מסודר שבמסגרתו יהיה עליכם ללא טפסים, לאסוף אישורים ומסמכים שונים, להוכיח את בעלותכם על הדירה ולתאר במדויק את מהלכי השיפוץ שאותם אתם מעוניינים לבצע. לאחר תהליך שכולל את בדיקת הבקשה שלכם, דיון בבקשה שלכם ואפילו תשלום של מספר היטלים ואגרות, תדעו האם היתר הבנייה המיוחל אכן יאושר לכם. את השלב הזה בהחלט כדאי לעבור בליווי של גורם מקצועי, בין שמדובר באדריכל שלכם ובין שמדובר באיש מקצוע המתמחה ספציפית בתחום של היתרי בניה.

גיוס קבלן שיפוצים

את השלב הזה תוכלו להתחיל במקביל לשלב הקודם, ולא להמתין עד לתשובת הוועדה לתכנון ביחס להיתר הבניה. במרבית המקרים, גם אם לא תקבלו את היתר הבנייה, עדיין ישנן פעולות שיפוץ רבות אחרות שעליכם לבצע, ושהן אינן דורשות היתר כזה, המה גם שבינתיים אתם לא עושים שום פעולת בנייה, אלא רק מתכוננים לשיפוץ. גיוס קבלן שיפוצים הוא שלב מפתח בתהליך שכן זהו השלב בו אתם מכריעים את זהותו של איש המקצוע שיהיה אחראי על הפרויקט כולו. בהתאם לכך, אתם רוצים להבטיח שאתם שוכרים את איש המקצוע הנכון ואת זה תוכלו לעשות באמצעות הצעדים הבאים:

  • וודאו שמדובר בקבלן רשום – פנקס הקבלנים המפורסם באתר האינטרנט של משרד השיכון והבינוי, יספר לכם האם הקבלנים שאותם אתם בוחנים הם קבלנים רשומים. קבלן רשום הוא קבלן שעומד בשורה של קריטריונים שנקבעו על ידי משרד השיכון ושיעשה את כל מה שצריך על מנת לשמור על המעמד כקבלן רשום. קבלן רשום לא ינטוש אתכם באמצע הפרויקט, הוא יבצע את הפרויקט ברמה מקצועית גבוהה והוא יעניק לכם שירות המותאם לחוק, שכן אם לא יעמוד בכל אלו, עשוי להישלל ממנו המעמד של קבלן רשום.
  • היעזרו באדריכל שלכם – האדריכל שלכם הוא איש מקצוע שחי את ענף הבנייה והשיפוץ מדי יום ביומו ומכיר לא מעט אנשי מקצוע וסיפורים בענף. היעזרו באדריכל שלכם בכדי לקבל רשימה של קבלנים פוטנציאליים, בכדי לקבל המלצות וחוות דעת מקצועיות, חיוביות או שליליות, על כל אחד מהם ובסך הכל לקבל עצות לגבי התהליך של בחירת הקבלן.
  • היעזרו בהמלצות וחוות דעת מקצועיות – המלצות מחברים, בני משפחה, מכרים ואפילו חברים בפייסבוק יכולות לסייע לכם, גם אם זה רק בשוליים, וכך גם חוות דעת מקצועיות של מהנדסים, אדריכלים ואפילו דמויות ברשות המקומית שמולם אתם עובדים במסגרת קבלת היתר הבניה. כל שיחה עם איש מקצוע שמעורה בענף הבניין יכולה להניב לכם תובנה חדשה על קבלן פוטנציאלי.

לבסוף, יהיה עליכם להכריע מי יהיה הקבלן שיבצע עבורכם עבודות שיפוצים בדירה וכעת עליכם לגבש את הסכם העבודה מולו.

הסכם עבודה

הסכם העבודה מול הקבלן הוא שלב מכריע בתהליך השיפוץ וכך ראוי להתייחס אליו. במסגרת ההסכם יהיה עליכם לעגן את כל ההתחייבויות של הקבלן כלפיכם ואת כל הזכויות שלכם בפרויקט. כך למשל, אם אתם רוצים (ואתם רוצים) לשכור מפקח בניה שיפקח על התהליך, יהיה עליכם לעגן את זה בהסכם, לרבות הזכויות של המפקח להתערב בתהליך השיפוץ ולדרוש שינויים. בהסכם תוכלו לעגן גם את הנושא של בדיקת בדק בית בתום השיפוץ ואת התחייבות הקבלן לבצע תיקונים של ליקויים שיעלו בבדיקה. בהסכם תוכלו גם לקבע את מודל התשלום בצורה מדורגת על פי אבני דרך בתהליך השיפוץ עם התניה של העברת תשלומים בהתקדמות הפרויקט וכן הלאה.

בכדי להבטיח שאתם מכסים את עצמכם בצורה מלאה, כדאי לערוך את ההסכם בליווי עורך דין מקרקעין, או לפחות לאחר ייעוץ חד פעמי איתו. בגדול, אתם רוצים לקבל רשימה של כל האלמנטים שעליכם לעסוק בהם בהסכם ולהבין כיצד אתם עושים את זה.

תיאום ציפיות לעבודת השיפוץ

זהו שלב שרבים אינם מודעים אליו או מתעלמים ממנו באופן מופגן, אך מדובר בשלב חשוב מאין כמוהו. בשלב הזה, אתם רוצים לשבת עם כל בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט ולבצע תיאום ציפיות מולם. זהו השלב בו אתם מציגים בפני הקבלן את כל הדגשים החשובים לכם בתכנית, את האופן בו אתם מצפים ממנו להשלים את המשימה, העמידה בזמנים, הסטנדרטים שלהם אתם מצפים וכן הלאה. על אף שלא מדובר בדיון מחייב משפטית, מדובר במעמד חברתי שיש לו השפעה רבה ובו יכולות לעלות גם הטענות המרכזיות של כל צד כך שניתן יהיה לפתור אותן מראש.

אם החלטתם לשכור מפקח בניה שיפקח עבורכם על הפרויקט כולו, זהו השלב שבו נכנס המפקח לפעולה, יושב עם הגורמים המקצועיים, מיישר איתם קו ומסביר להם את הסטנדרטים והדרישות שבהם הם צריכים לעמוד ושאותם הוא יבדוק לאורך הפרויקט כולו. במידה ומדובר בפרויקט עבודות שיפוצים מצומצם יחסית, ייתכן שאין מקום לשכור מפקח בניה ואת העבודה הזאת תצטרכו לעשות לבדכם מול אנשי המקצוע. יחד עם זאת, אם מדובר בפרויקט מקיף שיורד עד רמת התשתיות ושינוי מבני משמעותי, אתם בהחלט רוצים לשקול את האופציה לשכור מפקח בניה שייצג אתכם באופן בלעדי. שימו לב שמפקח בנייה חייב להיות מהצד שלכם בלבד, אתם צריכים לגייס אותו ואתם צריכים לשלם לו את שכרו. מפקח בניה מטעם הקבלן, כאילו אינו קיים בפרויקט ואין להסכים לכך בשום מקרה.

פינוי הבית

לפני שמתחילים לעבוד, עליכם לבחון עם הקבלן את האופן בו תבוצענה עבודות שיפוצים בדירה ובהתאם לכך לקבל החלטה האם אתם מפנים את הדירה אם לאו. ככלל, אם מדובר בשיפוץ יסודי ומקיף, תמיד עדיף לפנות את הדירה על מנת שלא לעכב ולהפריע בתהליך השיפוץ. יחד עם זאת, לעיתים ניתן להסתדר גם באמצעות צמצום הריהוט ושטח המחייב לחדר או שניים, וזאת אם אין לכם אלטרנטיבת מגורים אחרת. את ההחלטה הזאת אתם רוצים לקבל באופן מודע ומראש ולא לגלות בדיעבד שאולי הבחירה שעשיתם מבלי לשקול את הדברים, השפיעה על התוצאה.

תחילת עבודה

זהו השלב שבו מתחילים אנשי המקצוע לבצע את השיפוצים בבית, ובשלב הזה ייתכן שכבר יש בידיכם תשובה על הבקשה שהגדתם לקבלת היתר בנייה. בשלב הזה, אתם רוצים לצמצם את הנוכחות שלכם לצרכי בקרה ופיקוח, לבקר הרבה בדירה, לשאול שאלות ולוודא שהדברים נעשים בצורה טובה ונכונה. יחד עם זאת, אתם רוצים גם לנהוג בצורה מעודנת ולא להעמיס על העוסקים במלאכה.

סיום עבודה וניקיון הדירה

לאחר סיום השיפוץ, הזמינו חברת ניקיון שפשוט תנקה לכם את הבית בצורה יסודית, לרבות כתמי צבע מהרצפה, סילוק פסולת בנייה, ניקוי משטחים ואפילו פוליש לרצפה. יש לכם בית מחודש וכדאי שהוא גם יריח ככה, ייראה ככה וירגיש ככה. ניקיון מקצועי יכול בהחלט לתרום לכך.

בדיקת בדק בית

לסיום, הזמינו מהנדס בניין המתמחה בביצוע בדיקות בדק בית ואפשרו לו לבדוק את הבית לפניי ולפנים על מנת לזהות ליקויי בנייה מינוריים ומהותיים כאחד. בתום הבדיקה, ימסור לכם המהנדס דו"ח מפורט עם כל הליקויים שנמצאו בבדיקה ואת הדו"ח הזה תוכלו להציג בפני הקבלן ולדרוש תיקון של הליקויים, לפחות הקריטיים שבהם – שלב שהייתם כאמור צריכים לסגור במסגרת הסכם העבודה. בדיקה זו גם מעניקה לכם את הזכות לאחריות בהתאם לחוק המכר ולכן יש לבחון עם איש מקצוע מהו המועד המתאים ביותר לעריכת הבדיקה ולהקפיד גם לבצע אותה.

זהו. סיימתם את הפרויקט ואם עקבתם אחרי הצעדים והטיפים שפירטנו לעיל, סביר להניח שהצלחתם להשיג את המטרות המרכזיות שלשמן ערכתם את השיפוץ הזה מלכתחילה.

אתם חושבים לעשות כמה עבודות שיפוצים בדירה שלכם, אבל לא יודעים איך להתחיל ומה צריך לעשות? – המאמר הבא נותן לכם את הצעדים הראשונים להתנעת התהליך.

 

עבודות שיפוצים – איך לעבור את השיפוצים בקלות?

עבודות שיפוצים יכולות לכלול שיפוץ של חדר אחד בלבד או עבודות שיפוצים כוללות שמתפרסות על מספר חדרים בדירה.

זוהי ההחלטה הראשונה שלכם, שתקבע את העלויות והתקציב, את אנשי המקצוע שתצטרכו ואת הזמן שיידרש לשיפוצים.

המאמר הבא יעזור לכם לעשות את הצעדים הבאים בתהליך.

עבודות שיפוצים – בחירת אנשי מקצוע

עבודות שיפוצים גדולות כוללות אנשי מקצוע מומחים כגון אינסטלטורים, זגגים, נגרים וכדומה.

הדרך לשכור את אנשי המקצוע הללו היא באמצעות קבלן שיפוצים שיביא איתו את כל אנשי המקצוע הדרושים לשיפוץ או לבחור בעצמכם את אנשי המקצוע, על פי המלצות וסקר שוק.

ההחלטה צריכה להיות האם אתם סומכים על קבלן השיפוצים או האם אתם מעדיפים את חופש הבחירה.

 

עבודות שיפוצים – מה כולל החוזה

במידה וסגרתם מול קבלן שיפוצים מומלץ שמביא איתו את כל אנשי המקצוע וקבלני המשנה, החוזה שלכם ייחתם מול אותו קבלן והוא יהיה איש הקשר שלכם לכל שאלה או בעיה.

וודאו שהחוזה כולל את כל עבודות השיפוצים הדרושות, כולל חומרים, לוח זמנים לביצוע כל שלב בשיפוץ, לוח תשלומים על פי אותם שלבים.

צרפו לחוזה את כתב הכמויות, שמפרט את שלבי השיפוץ והחומרים וכל שרטוט של השיפוצים.

 

עבודות שיפוצים – חומרים וכלים

במידה קבלן השיפוצים שלכם רוכש את חומרי הבנייה, וודאו שעל כולם יש תו תקן כיון שתו התקן מבטיח שהחומרים איכותיים ומעיד גם על קבלן מקצועי ואמין.

את הכלים הסניטריים כגון כיורים וברזים מומלץ שתרכשו בעצמכם ולא באמצעות הקבלן, אלא אם כן אתם סומכים עליו בעיניים עצומות, ומומלץ לרכוש אותם בחנויות גדולות ומוכרות ולא להתפתות למחירים זולים.

עבודות שיפוצים

עבודות שיפוצים – אחריות  

סוגי השיפוצים הנפוצים בדירות הם שיפוץ של המטבח, חדר האמבטיה, בניית קירות גבס או תוספות גבס ושיפוצים קוסמטיים כגון חידוש צבע בדירה.

חשוב לוודא מהי אחריות הקבלן על כל שיפוץ כזה מאחר ואחריות על עבודות צבע, לדוגמא, היא לשנה אחת ואילו אחריות על עבודות אינסטלציה יכולה להגיע עד לחמש שנים.

עבור עבודות ספציפיות, כמו עבודות אלומיניום או נגרות, וודא שאתם מקבלים תעודת אחריות.

עבודות שיפוצים – המלצות

  1. תקופת הקיץ היא התקופה המועדפת לביצוע שיפוצים ולכן היא גם התקופה העמוסה ביותר, לכן מומלץ לדחות את עבודות השיפוצים לתקופת החורף, למשל, שאז המחירים יורדים.
  1. במידה וניתן, מומלץ לפנות את הרהיטים שלכם מחוץ לדירה כדי למנוע הצטברות של לכלוך או נזקים, או לפחות לעטוף אותם היטב או להזיז אותם לחדר שאינו בשיפוץ.
  1. תכננו את השיפוצים כך שישרתו אתכם בטווח הארוך ולא רק בטווח הקצר.

 

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ חיצוני יוקרתי
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי אם אתם גרים בבניין משותף או בבית פרטי כבר תקופה ארוכה, יש סיכוי גדול שהנושא של שיפוץ חיצוני יוקרתי יעניין אתכם. בחלוף

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי אם אתם גרים בבניין משותף או בבית פרטי כבר תקופה ארוכה, יש סיכוי גדול שהנושא של שיפוץ חיצוני יוקרתי יעניין אתכם. בחלוף

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון