פיצול דירות

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753262

פיצול דירותזה ממש לא סוד כי קיימת דרישה אדירה והביקוש לנכסים, בכל רחבי הארץ, רק עולה ועולה. העניין הוא שההיצע הקיים, אינו מתאים לביקוש. אנו רואים עוד ועוד בעלי הנכסים שפונים לתהליך הנקרא פיצול דירות. אם חיפשתם פעם דירה במחיר מוזל בטח נתקלתם בתופעה המוכרת של פיצול דירות. פעמים רבות דירות שהמחיר שלהן זול באופן מחשיד, מתגלות כדירות מפוצלות שאינן בנויות כיחידות רגילות אלא כמבנה אחד שפוצל לשתי דירות או יותר. לעיתים הפורמט הזה נוח לצעירים, סטודנטים או מעוטי יכולת משום שהדירה לרוב אומנם קטנה אבל זולה יותר מדירה שאינה מפוצלת. יחד עם זאת, פעמים רבות עיריות לא אוהבות את השיטה הזו של פיצול דירות, מקשות על קבלת היתרים או דואגות לקנסות גדולים שאינם משתלמים עבור מי שנתפס בפיצול דירות. חשוב לציין שיש מצבים שתהליך של פיצול דירות אינו חוקי ולכן לפני שמתחילים את התהליך, חשוב לבדוק את כל הפרטים. 

פיצול דירות – מתי זה מותר?

ישנן שתי דרכים לפיצול דירות בלי לעבור על החוק. הראשונה היא בדרך מסודרת של קבלת היתר מול מהנדס העיר של הרשות המקומית בה נמצא הנכס. במידה והתוכניות יאושרו כמובן שלא יוכלו לבוא אליכם בטענות במידה ופיצלתם את הדירה. מכיוון שלפיצול דירות יש משמעויות רבות, לא תמיד העיריות מעודדות את המהלך ומאשרות את הפיצול, ובמקרים כאלה הדרך השנייה לפיצול דירות היא באמצעות אופן פעולה יצירתי בתוך החוק. במקרים כאלו, התוכנית של פיצול דירות תתבצע באופן שהיחידות הנפרדות לא יחשוב כדירות על פי החוק. 

מה מגדיר דירה על פי החוק?

ישנן כמה דרכים לפצל דירות באופן בו כל יחידה לא תוגדר כדירה וכך השינוי והשיפוץ יתפסו כלגיטימים על פי החוק. כמובן שאין מדובר פה בהמלצה לעבור על החוק אלא לפעול בתוכו תוך התייעצות עם בעלי מקצוע.

  • מטבח משותף – אם לשתי היחידות יש מטבח אחד, הן יכולות להיחשב כדירה אחת. יחד עם זאת, אם יתגלה כי בכל יחידה יש מכשירי חשמל קטנים למטבח כמו קומקום או מיקרוגל, הן עלולות להיחשב כיחידות נפרדות.
  • מונה מים / חשמל משותף – אם לכל יחידה יש מוני מים וחשמל נפרד הן יכולות להיחשב כיחידות נפרדות. אם יש לדירות מונה משותף הן יכולות להיחשב כיחידה אחת.
  • מעבר בין היחידות – אם הדירות מופרדות בינהן עם דלתות כניסה הן יכולות להיתפס כיחידות נפרדות, לעומת זאת אם בין היחידות יפרידו דלתות פנים הן יכולות להיחשב כיחידה אחת. ההתייחסות למעבר בין היחידות כוללת גם מצב בו יש מסדרון כניסה, מומלץ להימנע ממצב בו יש מסדרון המוביל לכניסות נפרדות של היחידות.
  • העמסה על משאבים ותשתיות של הבניין – יש להימנע ממצב בו חורגים מהיתר הבניין המקורי או מייצרים עומס על התשתיות של המבנה.

מה קורה אם נתפסים על פיצול דירות שלא כחוק?

במידה ובוצע פיצול דירות לא על פי החוק, לא בהיתר או לא במצב בו היחידות נחשבות כיחידה אחת, מדובר בעבירה פלילית לכל דבר. העונש על עבירה זו משתנה ממקרה למקרה ויכול לכלות קנסות גבוהים של מאות אלפי שקלים, שיפוץ מחדש של הדירה על חשבון בעלי הנכס והחזרתה למבנה המקורי, תשלומים על הפערים בין שוויה המקורי של הדירה לשווי החדש ועוד

למה פיצול דירות משתלםלמה פיצול דירות משתלם?

למרות כל האמור לעיל במרבית הפעמים הפיצול משתלם הן לבעל הנכס והן לדיירים. בעל הנכס יכול לגבות שכירות עבור שתי יחידות קטנות יותר במקום אחת ובכך להרוויח יותר. יחד עם זאת הוא יצטרך להתנהל מול שני דיירים נפרדים לפחות מה שעלול להרתיע חלק מבעלי הנכסים. לדיירים זה משתלם משום שפיצול דירות מגדיל את היצע הדירות הקיימות ומאפשר לקבל דירה קטנה במחיר זול יותר. לעיריות בדרך כלל זה פחות משתלם כי פיצול דירות מעמיס על התשתיות של הבניין והשכונה.

כל הסיבות לפצל דירה ועוד כמה דברים שחשוב לדעת על הנושא

  • המחירים של הדירות בישראל, כאמור הולכים ועולים והביקוש לדירות שהן יותר קטנות כמו למשל דירות 2-3 חדרים, גם כן עולה. לכן, יש יותר רצון מצד בעלי נכסים לפצל דירות גדולות של 4-5 חדרים ולהפוך אותן לשתי דירות קטנות.
  • יש לא מעט אנשים שפשוט לא יכולים להרשות לעצמם לשלם סכומים גבוהים על שכר דירה ולכן הם מחפשים דירות שהן יותר קטנות וגם במחיר נוח וגמיש יותר. 
  • בעלי נכסים בישראל רואים בדירות מפוצלות אופציה מעולה להרוויח יותר כסף ולכן מדובר בתופעה שרק הולכת ותופסת תאוצה.
  • אם אתם בעלים של נכס שמתאים לפיצול, אם אתם מתכוננים לרכוש נכס, זה בדיוק הזמן למצוא את אנשי המקצוע המתאימים והמקצועיים ביותר לתהליך כמו למשל אדריכל מקצועי שמבין בנושא הזה, מתווך, עורך דין נדל“ן ועוד. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753262

מה למדתם בכתבה:

בלוג

תוספת קטנה שתעשה לכם קסם במטבח

המטבח הוא אחד מהאזורים החשובים ביותר בבית, ולכן חובה לעצב אותו תוך כדי מחשבה. כל בחירה שתעשו חייבת להיות כזאת שמתאימה למטבח שלכם כמו כפפה

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

5 טיפים לעיצוב המשרד

רוצים לעצב את המשרד שלכם בצורה מקצועית ולהפוך את הסביבה בו להרבה יותר נעימה? כדי שזה יוכל לקרות בהצלחה, אתם רק צריכים להיות מחושבים עם

קרא עוד »
כמה עולה מערכת סולארית?

כמה עולה מערכת סולארית? עלות התקנת מערכת סולארית יכולה להשתנות במידה רבה ומושפעת ממגוון גורמים ממקום מגוריך, מהקמעונאי או המתקין שתבחר, מההתחייבויות הזמינות ומהטכנולוגיה והגודל

קרא עוד »
5 טיפים לעיצוב המשרד

רוצים לעצב את המשרד שלכם בצורה מקצועית ולהפוך את הסביבה בו להרבה יותר נעימה? כדי שזה יוכל לקרות בהצלחה, אתם רק צריכים להיות מחושבים עם

קרא עוד »
כמה עולה מערכת סולארית?

כמה עולה מערכת סולארית? עלות התקנת מערכת סולארית יכולה להשתנות במידה רבה ומושפעת ממגוון גורמים ממקום מגוריך, מהקמעונאי או המתקין שתבחר, מההתחייבויות הזמינות ומהטכנולוגיה והגודל

קרא עוד »
צרו קשר

היחידה לשיפוץ דירות מזמינה אתכם לחווית שיפוץ ייחודית בישראל! ליווי מלא ואישי לכל אורך התהליך החל מלב התכנון ועד לסיום ריהוט הבית .

לחברתנו ניסיון  בביצוע כל סוגי השיפוצים עם ניסיון של 10 + שנים בשיפוץ דירות, בניית וילות ושיפוץ בניינים.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני וקבלו הצעת מחיר ללא התחייבות לפרויקט קומפלט במחיר הזול בארץ (חיסכון ממוצע של 23%)

פרסום כתבות BEST LINKS ושירות בניית קישורים איכותיים  

© 2022 All Rights Reserved

התקשרו עכשיו