קבלן שיפוצים במרכז

הפעולה החשובה ביותר לפני תחילת השיפוץ היא בחירת קבלן עבודה ויצירת הסכם מסודר אשר יגן עלך במקרה הצורך. ישנם כמה פרמטרים עיקריים כדי לבחון את אמינותו ומקצועיותו של קבלן.

קבלן שיפוצים במרכז

אחרי תקופה לא קצרה שבה אתם מתלבטים האם לשפץ את הבית וכמה תקציב אתם יכולים להעמיד לטובת העניין, הגיעה סוף סוף העת. כעת אתם רוצים למצוא קבלן שיפוצים במרכז הארץ ואתם רוצים להבטיח שמדובר בקבלן המושלם, בקבלן שיבצע עבורכם עבודה סופר מקצועית במחיר הוגן, בקבלן שלא ינטוש אתכם לעולם, בקבלן שיעשה את כל מה שצריך לעשות בכדי שאתם תהיו מרוצים. נשמע לכם מופרך? האמת היא שישנם לא מעט קבלנים שיכולים לעמוד בכל אחת מהדרישות האלה ובכולן גם יחד, אבל אתם צריכים לדעת שיהיה עליכם להשקיע בבחירת הקבלן המתאים. כמו כן, כדאי שתדעו כמה דברים על התהליך שאתם הולכים לעבור ועל כך נדבר בשורות הבאות.תקרה אקוסטית בבית

קודם כל בחירת קבלן שיפוצים במרכז – איך עושים את זה?

לפני שעושים כל דבר אחר, חשוב לוודא שאתם בוחרים את הקבלן המתאים. הקבלן הוא איש המקצוע שבהתאם לרמת העבודה שלו, תיקבע שביעות הרצון שלכם מהתוצאה הסופית ובהתאם לרמת האמינות שלו, תיקבע חוויית השיפוץ כולה. אזור המרכז עשיר באנשי מקצוע בכל תחום וגם בתחום השיפוץ. מצד אחד זאת בשורה טובה שכן תמיד אנחנו רוצים שיעמוד בפנינו מבחר גדול שממנו נוכל לבחור את הטוב ביותר. מצד שני, מבחר גדול גם יוצר בלבול רב וכשיש יותר מדי אפשרויות אבל אין את הידע לבחור את הטובה ביותר מביניהן, אנחנו עלולים לחוות תחושה קשה של חוסר יכולת וחוסר בטחון בבחירות שלנו. אז על מה חשוב להקפיד כאשר בוחרים קבלן שיפוצים במרכז הארץ?

שלב ראשון בבחירת קבלן שיפוצים במרכז

ובכן, דבר ראשון אתם רוצים לוודא שמדובר בקבלן רשום. קבלן רשום הוא איש מקצוע שנרשם בצורה מסודרת ברשם הקבלנים של משרד השיכון ולשם כך עבור מבחנים מקצועיים וכן נבחן הרקורד שלו עד מועד הרישום. קבלן שיש לו היסטוריה קיקיונית ורעועה פשוט לא יזכה למעמד של קבלן רשום וקבלן רשום לעולם לא יסכים לוותר על המעמד הזה לאחר שכבר קיבל אותו. בהתאם לכך, כאשר אתם בוחרים לעצמכם קבלן רשום אתם בוחרים לעצמכם איש מקצוע שיש לו מה להפסיד אם לא יתנהל איתכם בצורה מקצועית ואדיבה.

שנית, אתם רוצים לבחון חוות דעת מקצועיות והמלצות סביב קבלנים שאתם חושבים עליהם. תוכלו להתייעץ עם חברים, בני משפחה, מכרים או קולגות שעברו תהליך של שיפוץ ועבדו בעבר עם קבלן שיפוצים במרכז. תוכלו גם להעלות פוסט לרשתות החברתיות ולנסות לקבל תמונה על השמות שאתם מחזיקים בידכם, אבל יותר מכל מומלץ לקבל חוות דעת מקצועיות מאנשים העוסקים בעולם השיפוצים והבניין בכלל. מהנדסים, אדריכלים, מעצבי פנים, קבלני אינסטלציה וקבלנים אחרים – כל אלה מכירים קבלני שיפוצים ויכולים לסייע לכם להתכוונן לקבלן המתאים לכם ביותר.

לבסוף, אתם רוצים לשוחח עם הקבלן, להציף בפניו את השאלות המטרידות אתכם ולראות כיצד הוא עונה עליהן וכן להציב בפניו כבר בהתחלה את הדרישות הכבדות שלכם. קבלן שבא לעבוד איתכם ישר יסכים לדרישות שלכם ואם לא יסכים, ידע גם להסביר בצורה הגיונית מדוע. אם תפעלו על פי הכללים הללו, סביר מאוד להניח שתוכלו למצוא את קבלן השיפוצים המתאים לכם ביותר באזור המרכז.

איך מבצעים הליך נכון של שיפוץ?

כעת, לאחר שבחרתם קבלן שיפוצים במרכז, אפשר להתחיל בהליך עצמו והשלב הראשון הוא כמובן שלב התכנון. בשלב הזה אתם אמורים לקבל את ההחלטות החשובות ביותר לגבי איך ייראה הבית שלכם לאחר השיפוץ. זה הזמן להיעזר באנשי מקצוע כדוגמת אדריכלים ומעצבי פנים ואפשר בהחלט להתייעץ גם עם הקבלן שבחרתם. כעת עליכם לקבל החלטה על חומרי הגלם, על הקירות שיישברו, המרפסות שיתווספו ועל כל שינוי אחר שתרצו לבצע במסגרת מהלך השיפוץ. חשוב מאוד שכל החלטה שאתם מקבלים תהיה החלטה שעולה בקנה אחד עם העקרונות ההנדסיים והאדריכליים המקצועיים ושלא תתבסס על מצבי רוח חולפים שלכם. בתום השלב הזה, אמורה להיות בידיכם תכנית שיפוץ מפורטת שעליה אמור לעיתים להיות חתום גם מהנדס, בהתאם להיקף השיפוץ. שימו לב שאם אתם מתכוונים לשבור קירות, אתם חייבים אישור של קונסטרוקטור שיבחן את המבנה ואת תכניות הבנייה המקוריות שלו, ובהתאם לכך יאשר או לא יאשר שבירה של קירות מסוימים המשמשים כקירות תמך.

כתב כמויות לפרויקט שיפוץ

כעת הגיעה העת להכנת כתב כמויות וכפי שאתם יכולים להבין משמו, המדובר על מסמך המפרט את כל כמויות חומרי הגלם, הרכיבים והאלמנטים השונים הנדרשים לצורך השלמת השיפוץ על פי תכנית השיפוץ שנבנתה עבורו. בפועל, מדובר למעשה בטבלה ובה מפורטים כלל החומרים וחומרי הגלם שישמשו את תהליך השיפוץ מא' ועד ת', הכמות הנדרשת מכל חומר וחומר והמחיר של כל חומר וחומר. טבלה זו מספקת למעשה תמונה מלאה לגבי כלל האלמנטים שנדרש להזמין לצורך ביצוע השיפוץ ולגבי העלות הכוללת שלהם. העלויות המצוינות בכתב כמויות הן כמובן אומדנים המחושבים על פי מחירי השוק המקובלים. בכתב הכמויות אתם תראו התייחסות לכל פרק בהליך השיפוץ כמו למשל ריצוף, טיח, אינסטלציה, חשמל וכן הלאה ועבור כל פרק תוכלו לראות את החומרים, הרכיבים והאלמנטים שיש להזמין, את הכמות שלהם ואת המחיר שלהם.

פרויקט שיפוצים במרכז

כעת, במידה ומדובר בפרויקט שיפוץ יסודי, כדאי מאוד לבחור מפקח בנייה שיפקח על הפרויקט כולו. מפקח בניה הוא איש המקצוע שמייצג למעשה את האינטרסים שלכם, הלקוחות, ולכן חשוב שאתם תהיו אלה ששוכרים אותו ואלה שמשלמים לו את שכרו. מפקח בנייה שמובא על ידי הקבלן או על ידי כל גורם אחר המעורב בפרויקט, אין לו כל ערך עבורכם ואתם לא רוצים לשלם עליו, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף. הרעיון הוא שהמפקח יפקח על אנשי המקצוע העוסקים במלאכה ולכן אנשי המקצוע הללו לא יכולים להיות האנשים המשלמים לו את שכרו. מצאו מפקח בנייה מקצועי וגייסו אותו לטובת המשימה. שימו לב שהמפקח לא אמור להיות נוכח כל העת באזור השיפוץ, ומספיק שהוא יגיע במספר צמתים חשובים בכדי לבדוק את הנעשה בנוסף לפיקוח כולל על ההתנהלות בכלל.עלות שיפוץ בית פרטי

סגירת חוזה מול קבלן שיפוצים במרכז

סגירת חוזה הוא השלב הבא, ובשלב הזה אתם רוצים לוודא שאתם משלבים את כל האלמנטים החשובים לכם, ונותנים מענה לכל החששות שלכם. מומלץ לערב בתהליך איש מקצוע כדוגמת עורך דין מקרקעין או איש מקצוע אחר שיכול להמליץ לכם על מה להקפיד ועל מה לא. כך למשל, חשוב מאוד שתבנו תכנית הדרגתית להעברת התשלום לקבלן השיפוצים בהתאם להתקדמות ולפי אבני הדרך. בכל פעם שהקבלן מגיע לאבן דרך שעליה הוסכם, הוא מקבל סכום כסף נוסף שישמש אותו הלאה בפרויקט. לבסוף, לאחר שהפרויקט יושלם, יוכל הקבלן לקבל את התשלום האחרון. בחוזה הזה אתם רוצים לסגור גם את הנושא של בדיקת בדק בית בתום השיפוץ, בדיקה שתוצאותיה מחייבות גם את הקבלן וכל ליקוי בנייה שיימצא במסגרתה יחייב את הקבלן לתקן אותו. ישנם כמובן עוד סעיפים רבים שאתם רוצים לעגן בהסכם העבודה ולכן חשוב שתעשו זאת לאחר שתלמדו את הנושא או שתמצאו מישהו מקצועי שיערוך את ההסכם עבורכם.

דבר נוסף, שימו לב שאם פרויקט השיפוץ כולל בתוכו גם אלמנטים מחוץ לחלל הפנימי של הבית, ייתכן מאוד שיהיה עליכם לקבל היתרי בנייה מהרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. כך למשל, אם אתם מתכוונים להוסיף מרפסת חדשה, אם אתם מתכוונים להחליף או לחדש את החיפוי החיצוני של הבית, לפתוח חלון נוסף או דלת נוספת או לעשות כל שינוי שהוא במבנה, באופן שניתן להבחין בכך מבחוץ, הרי ששינוי כזה מחייב פנייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבקשה לקבלת היתר בנייה. גם בהיבט זה כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המלווים אתכם על מנת להבין מתי בדיוק יש להגיש את הבקשה להיתר בנייה, כיצד להגיש אותה ומה עליכם לעשות עד לקבלת ההיתר.

שלב הביצוע בפרויקט השיפוץ

כעת הגיע שלב הביצוע וזה השלב שאתם יכולים לקחת צעד אחד אחורה ולתת לאנשי המקצוע לעשות את שלהם. הקדשתם לא מעט מאמץ בבחירת קבלן שיפוצים במרכז הארץ ואפילו שכרתם מפקח בנייה שיפקח על הפרויקט. כעת אתם צריכים להראות לאנשים האלה שאתם סומכים עליהם אבל עדיין להשאיר עין פקוחה על מנת לוודא שהדברים אכן קורים כפי שצריך. מה שאתם כן רוצים לעשות הוא לוודא שיש לכם מקום מגורים חליפי לאורך תקופת השיפוץ. ישנם מקרים בהם בעלי הבית מעדיפים להישאר נוכחים בבית, להצטופף כל בני הבית באותו החדר יחד עם כל הריהוט, בזמן שהשיפוץ מבוצע ברחבי הבית ולאחר מכן לדלג לחדר אחר. התנהלות זו עלולה לגרום לבעיות לא פשוטות, להסחות דעת של העובדים, להתנהלות לא מקצועית מתוך רצון, אולי אפילו בלתי מודע, להקל עליכם את השהות בבית בזמן השיפוץ ולטעויות שיפגעו ברמה כזאת או אחרת בתוצאה הסופית. במקום זאת, עדיף שתמצאו מקום מגורים חליפי לאורך תקופת השיפוץ ותשאירו את הדירה ריקה לטובת הפרויקט.

חוזה נכון מול הקבלן שיפוצים

אחד הדברים החשובים לדעת כאשר יוצאים לפרויקט של שיפוץ דירה הוא שאת הכל חשוב לקבוע מראש. דברים שלא טרחתם לבדוק ולעגן בהסכם מלכתחילה יכולים לפגוש אתכם בהמשך הדרך ולהציב בפניכם אתגרים לא פשוטים ולעיתים גם מאוד יקרים. על כן, חשוב מאוד שתבחנו את הדברים מראש, שתבחרו קבלן שיפוצים במרכז הארץ שאפשר לסמוך עליו ואפשר לקבל עליו מספיק המלצות וחוות דעת מקצועיות, שתגבשו את ההסכם בצורה מקצועית לאחר שהתייעצתם עם אנשי המקצוע המתאימים ושאתם יוצאים לדרך כשהכול כבר סגור מבחינתכם.

מן הסתם, התנהלות מוקפדת כזאת לא נדרשת בכל פרויקט שיפוץ. כאשר אתם מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה בלבד, סכום השיפוץ הוא קטן דיו בכדי לסמוך על האינטואיציה הצרכנית שלכם, ויחד עם זאת, עדיין חשוב שתתנהלו בצורה זהירה ושקולה, שתבחנו מי עובד מולכם ושתתנהלו נכון עם הכסף ולא תמסרו את הכל מראש. כאשר הפרויקט הוא נרחב יותר, כאשר כל הדירה שלכם עומדת על הכף וכאשר סכום כסף גדול שלכם עומד על הכף, בהחלט יש מקום לנהל את התהליך בצורה מוקפדת, החל מהשלב של בחירת קבלן שיפוצים במרכז הארץ ועד השלב של ביצוע בדיקות סופיות לפני אישור סופי של הפרויקט.

בכדי להבטיח שאתם אכן מתנהלים נכון ושאתם אכן סוגרים את כל הקצוות, בעיקר כאשר מדובר בפרויקט רחב ידיים, כדאי ומומלץ להסתייע באנשי מקצוע לאורך כל הדרך. כאמור, אתם יכולים להסתייע בהם ברמה של ייעוץ חד פעמי או ברמה של ליווי צמוד, הכל בהתאם לתקציב העומד לרשותכם ולצורך שלכם בכך, אבל ככלל ככל שתקבלו יותר עזרה מקצועית מאנשים שמכירים את התחום ואת הדמויות הפועלות בו, כך תוכלו להבטיח יותר את הצלחת הפרויקט כולו.

קבלן שיפוצים במרכז, איך בוחרים?

קבלני שיפוצים יש לרוב ובאופן טבעי רמתם המקצועית ואמינותם, משתנה מן הקצה אל הקצה. ישנם קבלנים מקצועיים ומנוסים המעניקים שירות אמין ביותר, לעולם לא יעגלו פינות או ישאירו עבודה לא גמורה. המחיר שהם גובים הוגן למדי וצמוד להסכם אשר נחתם עם הלקוח בתחילת העבודה. לעומתם, ישנו מגוון רחב של קבלני שיפוצים בינוניים עד גרועים ולחלקם ההגינות זרה לחלוטין. החל מהיצירתיים הממציאים תוספות מחיר מוזרות שלא לצורך ועד אלה שנעלמים לפני תם העבודה כלא היו.

תהליך בחירת הקבלן

ראשית כל מומלץ לבחור קבלן שיפוצים במרכז עבור הדירה מאזור המגורים שלך. קבלן המגיע מרחוק יוצר פלטפורמה נהדרת למגוון בעיות כמו אי עמידה בלוח זמנים, שינוע בעייתי של ציוד ועוד. אם אזור מגוריך הוא במרכז, אין סיבה להעסיק קבלן מהצפון גם אם זה חבר של אחיך או בן דוד של חברך לעבודה. הזול בסוף יעלה מאוד ביוקר. יחד עם זאת המלצות מאוד חשובות, כי אין הוכחה יותר טובה לאמינותו ולמקצועיותו של קבלן, מהמלצה חמה מלקוח מרוצה.

לעלות הכול על הכתב

אחרי שבדקת את אזור עבודתו של הקבלן, אחרי שקבלת המלצה ממקור אמין, עכשיו הגיע הזמן להתחיל את הדיאלוג עם קבלת הצעת מחיר, ביחד עם תכנית עבודה מסודרת הכוללת לוח זמנים מדויק. קבלן מקצועי המכבד את עצמו, יגיש לך הצעת מחיר מסודרת, הכוללת את המחיר הכללי ופירוטו לסעיפים כמו, עלות חומרים, עלות רצפות, ברזים, עבודה, פועלים וכ"ו. אין להסתפק במחיר כולל מהסיבה שהוא יכול להיות שרירותי ומופרז ונתון לשינויים לאורך הדרך.

הקמת תקציב שיפוץ מסודר

חשוב מאוד להגדיר את מטרת השיפוץ וכנגזרת מכך לבנות את התקציב. ישנו הבדל מהותי בין שיפוץ דירה לפני מכירה כדי להגדיל את הערך שלה או שיפוץ למטרת מגורים יותר נוחים. התקציב, טוב שיהיה מאוד מפורט. רשימה מסודרת של כל החומרים הנדרשים ועלות כל חומר בנפרד, עלות עבודה לאחר קבלת הצעת מחיר מקבלן, עלות אישור מהנדס במקרה של שבירת קירות ועלויות נוספות, כולל קופה קטנה והוצאות בלתי צפויות. הגדרת התקציב בהתאם לעלויות וביחס לאפשרות שלך, תיצור שליטה בהוצאות.

תכנית שיפוץ בנויה היטב

תכנית השיפוץ חייבת להיות מסודרת ובנויה באופן מקצועי. לשם כך מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו מעצב פנים ואדריכל היודעים לבנות תכנית בהתאם לצרכיך ולדרישותיך ולתת לה תוקף מעשי. פעולת שיפוץ דירה כוללת בתוכה מרכיבים מקצועיים רבים ולכן מומלץ מאוד להיעזר בשירותיה של חברת שיפוץ ובנייה מקצועית ובעלת מוניטין. חברת אבן חושן שיפוצים, תלווה אותך לכל אורך תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו המוחלט ותדאג לכל הפעולות הנדרשות.

קבלן שיפוצים במרכז רק דרך חברה מסודרת

חברת אבן חושן שיפוצים היא הכתובת עבורך. כל השאלות, ההתלבטויות, העצות המועילות והליווי הצמוד, אפשר למצוא אצלנו. להשארת פרטים לוחצים כאן, נציגינו יחזרו אליך במהרה.

קבלן שיפוצים במרכז

More to explorer

שיפוץ דירה עם החלפת דלתות

רוצים להעניק לבית שלכם הרגשה עיצובית שונה לחלוטין ולהבין מה תוכלו לעשות בעצם על מנת לעשות את השינוי שאתם רוצים בו? עיצוב

קווים מנחים למטבח במראה יוקרתי

הגיע הזמן להחליט. התמהמתם מספיק. האם תשפצו את המטבח במראה יוקרתי, עממי, טכנולוגי או כפרי? זו החלטה משמעותית שצריך להחליט. לרוב, אנו

החלפת ארונות חשמל בפרויקט שיפוץ דירה

שיפוץ דירה הוא פרויקט מורכב הנועד לשדרג ולהעלות את רמת החיים. במסגרתו רבים בוחרים לעצב מחדש, לטפל בתשתית, להצטייד במגוון השכלולים העדכניים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.