קבלן שיפוצים במרכז או חברת שיפוצים

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

הפעולה החשובה ביותר לפני תחילת השיפוץ היא בחירת קבלן עבודה ויצירת הסכם מסודר אשר יגן עלך במקרה הצורך. ישנם כמה פרמטרים עיקריים כדי לבחון את אמינותו ומקצועיותו של קבלן.

קבלן שיפוצים במרכז

אחרי תקופה לא קצרה שבה אתם מתלבטים האם לשפץ את הבית וכמה תקציב אתם יכולים להעמיד לטובת העניין, הגיעה סוף סוף העת. כעת אתם רוצים למצוא קבלן שיפוצים במרכז הארץ ואתם רוצים להבטיח שמדובר בקבלן המושלם, בקבלן שיבצע עבורכם עבודה סופר מקצועית במחיר הוגן, בקבלן שלא ינטוש אתכם לעולם, בקבלן שיעשה את כל מה שצריך לעשות בכדי שאתם תהיו מרוצים. נשמע לכם מופרך? האמת היא שישנם לא מעט קבלנים שיכולים לעמוד בכל אחת מהדרישות האלה ובכולן גם יחד, אבל אתם צריכים לדעת שיהיה עליכם להשקיע בבחירת הקבלן המתאים. כמו כן, כדאי שתדעו כמה דברים על התהליך שאתם הולכים לעבור ועל כך נדבר בשורות הבאות.

תקרה אקוסטית בבית

קודם כל בחירת קבלן שיפוצים במרכז – איך עושים את זה?

לפני שעושים כל דבר אחר, חשוב לוודא שאתם בוחרים את הקבלן המתאים. הקבלן הוא איש המקצוע שבהתאם לרמת העבודה שלו, תיקבע שביעות הרצון שלכם מהתוצאה הסופית ובהתאם לרמת האמינות שלו, תיקבע חוויית השיפוץ כולה. אזור המרכז עשיר באנשי מקצוע בכל תחום וגם בתחום השיפוץ. מצד אחד זאת בשורה טובה שכן תמיד אנחנו רוצים שיעמוד בפנינו מבחר גדול שממנו נוכל לבחור את הטוב ביותר. מצד שני, מבחר גדול גם יוצר בלבול רב וכשיש יותר מדי אפשרויות אבל אין את הידע לבחור את הטובה ביותר מביניהן, אנחנו עלולים לחוות תחושה קשה של חוסר יכולת וחוסר בטחון בבחירות שלנו. אז על מה חשוב להקפיד כאשר בוחרים קבלן שיפוצים במרכז הארץ?

שלב ראשון בבחירת קבלן שיפוצים במרכז

ובכן, דבר ראשון אתם רוצים לוודא שמדובר בקבלן רשום. קבלן רשום הוא איש מקצוע שנרשם בצורה מסודרת ברשם הקבלנים של משרד השיכון ולשם כך עבור מבחנים מקצועיים וכן נבחן הרקורד שלו עד מועד הרישום. קבלן שיש לו היסטוריה קיקיונית ורעועה פשוט לא יזכה למעמד של קבלן רשום וקבלן רשום לעולם לא יסכים לוותר על המעמד הזה לאחר שכבר קיבל אותו. בהתאם לכך, כאשר אתם בוחרים לעצמכם קבלן רשום אתם בוחרים לעצמכם איש מקצוע שיש לו מה להפסיד אם לא יתנהל איתכם בצורה מקצועית ואדיבה.

שנית, אתם רוצים לבחון חוות דעת מקצועיות והמלצות סביב קבלנים שאתם חושבים עליהם. תוכלו להתייעץ עם חברים, בני משפחה, מכרים או קולגות שעברו תהליך של שיפוץ ועבדו בעבר עם קבלן שיפוצים במרכז. תוכלו גם להעלות פוסט לרשתות החברתיות ולנסות לקבל תמונה על השמות שאתם מחזיקים בידכם, אבל יותר מכל מומלץ לקבל חוות דעת מקצועיות מאנשים העוסקים בעולם השיפוצים והבניין בכלל. מהנדסים, אדריכלים, מעצבי פנים, קבלני אינסטלציה וקבלנים אחרים – כל אלה מכירים קבלני שיפוצים ויכולים לסייע לכם להתכוונן לקבלן המתאים לכם ביותר.

מחוז מרכז  נמצא בין חדרה לגדרה לפי ההנחה הרווחת

לבסוף, אתם רוצים לשוחח עם הקבלן, להציף בפניו את השאלות המטרידות אתכם ולראות כיצד הוא עונה עליהן וכן להציב בפניו כבר בהתחלה את הדרישות הכבדות שלכם. קבלן שבא לעבוד איתכם ישר יסכים לדרישות שלכם ואם לא יסכים, ידע גם להסביר בצורה הגיונית מדוע. אם תפעלו על פי הכללים הללו, סביר מאוד להניח שתוכלו למצוא את קבלן השיפוצים המתאים לכם ביותר באזור המרכז.

בחירת קבלן לשיפוץ דירה

זהו אחד החלקים החשובים ביותר במהלך השיפוץ שלכם ויש לעשות את הבחירה בכובד ראש. ישנן כמה דרכים למיין ולבחור את הקבלן הרצוי לכם: במידה ואתם עובדים עם אדריכל, מומלץ לשאול את דעתו או את דעת חברים אשר שיפצו את דירתם ומרוצים מהעבודה. קבלו הצעות מחיר ממספר קבלים המבוססות על כתב הכמויות. לאחר שאספתן מספר אופציות, היפגשו עם הקבלנים, ודאו שהם מגיעים בזמן לפגישה, זהו מדד טוב ליכולת העמידה בזמנים שלהם ובפגישה שאלו שאלות מקצועיות את הקבלן, על מנת להתרשם מיכולותיו.

 

גם כאשר התרשמתם לטובה מן הקבלן, מומלץ ללכת ולראות עבודות שעשה ולשמוע חוות דעת מלקוחות עבר. אל תחששו לקחת את הזמן בבחירת הקבלן, מפני שזוהי בחירה חשובה ביותר, אשר תשפיע על מהלך כל השיפוץ שלכם.

בחירת הקבלן היא ההתחלה, אך כאשר בחרתם את הקבלן שבו אתם מעוניינים, חשוב לבצע תהליך ביצוע עסקה מסודר ומפורט. החתימו את הקבלן על חוזה עבודה הכולל: פירוט מדויק של תהליך השיפוץ ומה הוא כולל (מבחינת חומרים), אחריות הקבלן על העובדים שלו, הצהרה על ניסיונו של הקבלן, פירוט לוח הזמנים שעל הקבלן לעמוד בו, צורת ודרך התשלום וכמובן ביטוחים. לחוזה מומלץ להצמיד את כתב הכמויות החתום כעירבון נוסף.

אם אתם משפצים בניין מגורם הפרויקט שלכם לשיפוץ הבניין המשותף יכול בהחלט לעבור בצורה חלקה לגמרי גם בלי מעורבות של עו"ד מקרקעין, אבל כדאי לדעת שמעורבות כזאת יכולה לעשות פעמים רבות את ההבדל בין פרויקט כושל שבו אתם משליכים כסף רב רק כדי לגלות ש"נדפקתם" על ידי נותני שירות חיצוניים, ובין פרויקט מצליח שבו הצלחתם למצות את המקסימום מכל אחד מהגורמים המקצועיים איתם אתם עובדים, הכל לטובת פרויקט השיפוץ שלכם.

איך מבצעים הליך נכון של שיפוץ?

כעת, לאחר שבחרתם קבלן שיפוצים במרכז, אפשר להתחיל בהליך עצמו והשלב הראשון הוא כמובן שלב התכנון. בשלב הזה אתם אמורים לקבל את ההחלטות החשובות ביותר לגבי איך ייראה הבית שלכם לאחר השיפוץ. זה הזמן להיעזר באנשי מקצוע כדוגמת אדריכלים ומעצבי פנים ואפשר בהחלט להתייעץ גם עם הקבלן שבחרתם. כעת עליכם לקבל החלטה על חומרי הגלם, על הקירות שיישברו, המרפסות שיתווספו ועל כל שינוי אחר שתרצו לבצע במסגרת מהלך השיפוץ. חשוב מאוד שכל החלטה שאתם מקבלים תהיה החלטה שעולה בקנה אחד עם העקרונות ההנדסיים והאדריכליים המקצועיים ושלא תתבסס על מצבי רוח חולפים שלכם. בתום השלב הזה, אמורה להיות בידיכם תכנית שיפוץ מפורטת שעליה אמור לעיתים להיות חתום גם מהנדס, בהתאם להיקף השיפוץ. שימו לב שאם אתם מתכוונים לשבור קירות, אתם חייבים אישור של קונסטרוקטור שיבחן את המבנה ואת תכניות הבנייה המקוריות שלו, ובהתאם לכך יאשר או לא יאשר שבירה של קירות מסוימים המשמשים כקירות תמך.

כתב כמויות לפרויקט שיפוץ

כעת הגיעה העת להכנת כתב כמויות וכפי שאתם יכולים להבין משמו, המדובר על מסמך המפרט את כל כמויות חומרי הגלם, הרכיבים והאלמנטים השונים הנדרשים לצורך השלמת השיפוץ על פי תכנית השיפוץ שנבנתה עבורו. בפועל, מדובר למעשה בטבלה ובה מפורטים כלל החומרים וחומרי הגלם שישמשו את תהליך השיפוץ מא' ועד ת', הכמות הנדרשת מכל חומר וחומר והמחיר של כל חומר וחומר. טבלה זו מספקת למעשה תמונה מלאה לגבי כלל האלמנטים שנדרש להזמין לצורך ביצוע השיפוץ ולגבי העלות הכוללת שלהם. העלויות המצוינות בכתב כמויות הן כמובן אומדנים המחושבים על פי מחירי השוק המקובלים. בכתב הכמויות אתם תראו התייחסות לכל פרק בהליך השיפוץ כמו למשל ריצוף, טיח, אינסטלציה, חשמל וכן הלאה ועבור כל פרק תוכלו לראות את החומרים, הרכיבים והאלמנטים שיש להזמין, את הכמות שלהם ואת המחיר שלהם.

פרויקט שיפוצים במרכז

כעת, במידה ומדובר בפרויקט שיפוץ יסודי, כדאי מאוד לבחור מפקח בנייה שיפקח על הפרויקט כולו. מפקח בניה הוא איש המקצוע שמייצג למעשה את האינטרסים שלכם, הלקוחות, ולכן חשוב שאתם תהיו אלה ששוכרים אותו ואלה שמשלמים לו את שכרו. מפקח בנייה שמובא על ידי הקבלן או על ידי כל גורם אחר המעורב בפרויקט, אין לו כל ערך עבורכם ואתם לא רוצים לשלם עליו, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף. הרעיון הוא שהמפקח יפקח על אנשי המקצוע העוסקים במלאכה ולכן אנשי המקצוע הללו לא יכולים להיות האנשים המשלמים לו את שכרו. מצאו מפקח בנייה מקצועי וגייסו אותו לטובת המשימה. שימו לב שהמפקח לא אמור להיות נוכח כל העת באזור השיפוץ, ומספיק שהוא יגיע במספר צמתים חשובים בכדי לבדוק את הנעשה בנוסף לפיקוח כולל על ההתנהלות בכלל.עלות שיפוץ בית פרטי

סגירת חוזה מול קבלן שיפוצים במרכז

סגירת חוזה הוא השלב הבא, ובשלב הזה אתם רוצים לוודא שאתם משלבים את כל האלמנטים החשובים לכם, ונותנים מענה לכל החששות שלכם. מומלץ לערב בתהליך איש מקצוע כדוגמת עורך דין מקרקעין או איש מקצוע אחר שיכול להמליץ לכם על מה להקפיד ועל מה לא. כך למשל, חשוב מאוד שתבנו תכנית הדרגתית להעברת התשלום לקבלן השיפוצים בהתאם להתקדמות ולפי אבני הדרך. בכל פעם שהקבלן מגיע לאבן דרך שעליה הוסכם, הוא מקבל סכום כסף נוסף שישמש אותו הלאה בפרויקט. לבסוף, לאחר שהפרויקט יושלם, יוכל הקבלן לקבל את התשלום האחרון. בחוזה הזה אתם רוצים לסגור גם את הנושא של בדיקת בדק בית בתום השיפוץ, בדיקה שתוצאותיה מחייבות גם את הקבלן וכל ליקוי בנייה שיימצא במסגרתה יחייב את הקבלן לתקן אותו. ישנם כמובן עוד סעיפים רבים שאתם רוצים לעגן בהסכם העבודה ולכן חשוב שתעשו זאת לאחר שתלמדו את הנושא או שתמצאו מישהו מקצועי שיערוך את ההסכם עבורכם.

דבר נוסף, שימו לב שאם פרויקט השיפוץ כולל בתוכו גם אלמנטים מחוץ לחלל הפנימי של הבית, ייתכן מאוד שיהיה עליכם לקבל היתרי בנייה מהרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. כך למשל, אם אתם מתכוונים להוסיף מרפסת חדשה, אם אתם מתכוונים להחליף או לחדש את החיפוי החיצוני של הבית, לפתוח חלון נוסף או דלת נוספת או לעשות כל שינוי שהוא במבנה, באופן שניתן להבחין בכך מבחוץ, הרי ששינוי כזה מחייב פנייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבקשה לקבלת היתר בנייה. גם בהיבט זה כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המלווים אתכם על מנת להבין מתי בדיוק יש להגיש את הבקשה להיתר בנייה, כיצד להגיש אותה ומה עליכם לעשות עד לקבלת ההיתר.

שלב הביצוע בפרויקט השיפוץ

כעת הגיע שלב הביצוע וזה השלב שאתם יכולים לקחת צעד אחד אחורה ולתת לאנשי המקצוע לעשות את שלהם. הקדשתם לא מעט מאמץ בבחירת קבלן שיפוצים במרכז הארץ ואפילו שכרתם מפקח בנייה שיפקח על הפרויקט. כעת אתם צריכים להראות לאנשים האלה שאתם סומכים עליהם אבל עדיין להשאיר עין פקוחה על מנת לוודא שהדברים אכן קורים כפי שצריך. מה שאתם כן רוצים לעשות הוא לוודא שיש לכם מקום מגורים חליפי לאורך תקופת השיפוץ. ישנם מקרים בהם בעלי הבית מעדיפים להישאר נוכחים בבית, להצטופף כל בני הבית באותו החדר יחד עם כל הריהוט, בזמן שהשיפוץ מבוצע ברחבי הבית ולאחר מכן לדלג לחדר אחר. התנהלות זו עלולה לגרום לבעיות לא פשוטות, להסחות דעת של העובדים, להתנהלות לא מקצועית מתוך רצון, אולי אפילו בלתי מודע, להקל עליכם את השהות בבית בזמן השיפוץ ולטעויות שיפגעו ברמה כזאת או אחרת בתוצאה הסופית. במקום זאת, עדיף שתמצאו מקום מגורים חליפי לאורך תקופת השיפוץ ותשאירו את הדירה ריקה לטובת הפרויקט.

חוזה נכון מול הקבלן שיפוצים

אחד הדברים החשובים לדעת כאשר יוצאים לפרויקט של שיפוץ דירה הוא שאת הכל חשוב לקבוע מראש. דברים שלא טרחתם לבדוק ולעגן בהסכם מלכתחילה יכולים לפגוש אתכם בהמשך הדרך ולהציב בפניכם אתגרים לא פשוטים ולעיתים גם מאוד יקרים. על כן, חשוב מאוד שתבחנו את הדברים מראש, שתבחרו קבלן שיפוצים במרכז הארץ שאפשר לסמוך עליו ואפשר לקבל עליו מספיק המלצות וחוות דעת מקצועיות, שתגבשו את ההסכם בצורה מקצועית לאחר שהתייעצתם עם אנשי המקצוע המתאימים ושאתם יוצאים לדרך כשהכול כבר סגור מבחינתכם.

מן הסתם, התנהלות מוקפדת כזאת לא נדרשת בכל פרויקט שיפוץ. כאשר אתם מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה בלבד, סכום השיפוץ הוא קטן דיו בכדי לסמוך על האינטואיציה הצרכנית שלכם, ויחד עם זאת, עדיין חשוב שתתנהלו בצורה זהירה ושקולה, שתבחנו מי עובד מולכם ושתתנהלו נכון עם הכסף ולא תמסרו את הכל מראש. כאשר הפרויקט הוא נרחב יותר, כאשר כל הדירה שלכם עומדת על הכף וכאשר סכום כסף גדול שלכם עומד על הכף, בהחלט יש מקום לנהל את התהליך בצורה מוקפדת, החל מהשלב של בחירת קבלן שיפוצים במרכז הארץ ועד השלב של ביצוע בדיקות סופיות לפני אישור סופי של הפרויקט.

בכדי להבטיח שאתם אכן מתנהלים נכון ושאתם אכן סוגרים את כל הקצוות, בעיקר כאשר מדובר בפרויקט רחב ידיים, כדאי ומומלץ להסתייע באנשי מקצוע לאורך כל הדרך. כאמור, אתם יכולים להסתייע בהם ברמה של ייעוץ חד פעמי או ברמה של ליווי צמוד, הכל בהתאם לתקציב העומד לרשותכם ולצורך שלכם בכך, אבל ככלל ככל שתקבלו יותר עזרה מקצועית מאנשים שמכירים את התחום ואת הדמויות הפועלות בו, כך תוכלו להבטיח יותר את הצלחת הפרויקט כולו.

קבלן שיפוצים במרכז, איך בוחרים?

קבלני שיפוצים יש לרוב ובאופן טבעי רמתם המקצועית ואמינותם, משתנה מן הקצה אל הקצה. ישנם קבלנים מקצועיים ומנוסים המעניקים שירות אמין ביותר, לעולם לא יעגלו פינות או ישאירו עבודה לא גמורה. המחיר שהם גובים הוגן למדי וצמוד להסכם אשר נחתם עם הלקוח בתחילת העבודה. לעומתם, ישנו מגוון רחב של קבלני שיפוצים בינוניים עד גרועים ולחלקם ההגינות זרה לחלוטין. החל מהיצירתיים הממציאים תוספות מחיר מוזרות שלא לצורך ועד אלה שנעלמים לפני תם העבודה כלא היו.

תהליך בחירת הקבלן

ראשית כל מומלץ לבחור קבלן שיפוצים במרכז עבור הדירה מאזור המגורים שלך. קבלן המגיע מרחוק יוצר פלטפורמה נהדרת למגוון בעיות כמו אי עמידה בלוח זמנים, שינוע בעייתי של ציוד ועוד. אם אזור מגוריך הוא במרכז, אין סיבה להעסיק קבלן מהצפון גם אם זה חבר של אחיך או בן דוד של חברך לעבודה. הזול בסוף יעלה מאוד ביוקר. יחד עם זאת המלצות מאוד חשובות, כי אין הוכחה יותר טובה לאמינותו ולמקצועיותו של קבלן, מהמלצה חמה מלקוח מרוצה.

לעלות הכול על הכתב

אחרי שבדקת את אזור עבודתו של הקבלן, אחרי שקבלת המלצה ממקור אמין, עכשיו הגיע הזמן להתחיל את הדיאלוג עם קבלת הצעת מחיר, ביחד עם תכנית עבודה מסודרת הכוללת לוח זמנים מדויק. קבלן מקצועי המכבד את עצמו, יגיש לך הצעת מחיר מסודרת, הכוללת את המחיר הכללי ופירוטו לסעיפים כמו, עלות חומרים, עלות רצפות, ברזים, עבודה, פועלים וכ"ו. אין להסתפק במחיר כולל מהסיבה שהוא יכול להיות שרירותי ומופרז ונתון לשינויים לאורך הדרך.

הקמת תקציב שיפוץ מסודר

חשוב מאוד להגדיר את מטרת השיפוץ וכנגזרת מכך לבנות את התקציב. ישנו הבדל מהותי בין שיפוץ דירה לפני מכירה כדי להגדיל את הערך שלה או שיפוץ למטרת מגורים יותר נוחים. התקציב, טוב שיהיה מאוד מפורט. רשימה מסודרת של כל החומרים הנדרשים ועלות כל חומר בנפרד, עלות עבודה לאחר קבלת הצעת מחיר מקבלן, עלות אישור מהנדס במקרה של שבירת קירות ועלויות נוספות, כולל קופה קטנה והוצאות בלתי צפויות. הגדרת התקציב בהתאם לעלויות וביחס לאפשרות שלך, תיצור שליטה בהוצאות.

תכנית שיפוץ בנויה היטב

תכנית השיפוץ חייבת להיות מסודרת ובנויה באופן מקצועי. לשם כך מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו מעצב פנים ואדריכל היודעים לבנות תכנית בהתאם לצרכיך ולדרישותיך ולתת לה תוקף מעשי. פעולת שיפוץ דירה כוללת בתוכה מרכיבים מקצועיים רבים ולכן מומלץ מאוד להיעזר בשירותיה של חברת שיפוץ ובנייה מקצועית ובעלת מוניטין. חברת אבן חושן שיפוצים, תלווה אותך לכל אורך תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו המוחלט ותדאג לכל הפעולות הנדרשות.

האם יש הבדל בין שיפוצים במרכז לשיפוצים בצפון? או בדרום? אין הבדל. משפצים טובים יש בכל מקום, השאלה איך מגיעים אליהם. ישנם משפצים נהדרים ומקצועיים וישנם שרלטנים חובבנים.

אתם מתכננים שיפוץ גדול ואתם מחפשים חברת שיפוצים במרכז שתוכלו לסמוך עליה ולעבור את השיפוץ בראש שקט – איך עושים את זה?

חברת שיפוצים במרכז – איך לבחור נכון?

אתם רוצים לבצע שיפוץ גדול בבית שלכם, כדי לשפר את איכות החיים שלכם, או להגדיל את החנות שלכם כי קהל הלקוחות שלכם התרחב.

כאשר מדובר בשיפוץ גדול, מומלץ לשכור חברת שיפוצים במרכז שמרכזת תחתיה את כל בעלי המקצוע המתאימים.

אז, איך בוחרים את חברת השיפוצים המתאימה לכם מבין אלפי החברות במרכז?

 חברת שיפוצים במרכז

חברת שיפוצים במרכז – מה המשמעות של חברה רשומה?

חברה רשומה או קבלן רשום הם קבלנים שיש להם הסמכה מקצועית וניסיון של לפחות חמש שנים בתחומי שיפוץ ספציפיים כמו שיפוצים בבנייני דירות או שיפוצים במבנים ציבוריים, והרשימה המלאה נמצאת באתר משרד הבינוי והשיכון.

חשוב לשים לב שלחברה יש את ההסמכה הספציפית שדרושה לשיפוץ שלכם ומומלץ שיהיו מרוכזים תחתיה אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט.

 

חברת שיפוצים במרכז – מתי צריך ומתי כדאי לשכור קבלן רשום?

כאשר השיפוץ עולה על סכום מסוים הקבוע בחוק, שכיום עומד על כ-45 אלף שקל, חובה לשכור חברת שיפוצים רשומה.

בכל מקרה, לשיפוץ גדול ומקיף מומלץ לשכור חברת שיפוצים שחוסכת לכם את הזמן ואת כאב הראש שבהתעסקות מול בעלי המקצוע השונים.

העלויות עשויות להיות גבוהות יותר, אבל איכות השיפוץ שתקבלו מצדיקה את ההשקעה.

חברת שיפוצים במרכז – מה תפקידה של חברת שיפוצים?

חברת השיפוצים דואגת להביא את כל אנשי המקצוע הדרושים, לפי תוכניות השיפוצים, בין אם זה איש מקצוע לאלומיניום או שיש, חשמלאי מוסמך או נגר.

חברת השיפוצים אחראית גם לרכוש את חומרי הבנייה, כאשר חברה וותיקה ובעלת ניסיון יכולה לספק חומרי בנייה איכותיים במחירים נמוכים ולחסוך לכם כסף.

חברת השיפוצים, או הקבלן מטעמה, הם אנשי הקשר שלכם לכל בעיה או תקלה.

חברת שיפוצים במרכז – איזו אחריות נושאת חברת השיפוצים?

אחריותה של חברת השיפוצים, או הקבלן מטעמה, מתפרסת על מספר תחומים:

  1. לנהל את אנשי המקצוע, לאתר בעיות במהלך השיפוצים ולפתור אותן
  2. לוודא שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר ועל פי לוח הזמנים שקבעתם בחוזה
  3. לתקן את כל הליקויים והנזקים שמתגלים במהלך השיפוצים ולאחר סיום עבודות השיפוץ, במשך תקופת הבדק הקבועה בחוק המכר

חברת שיפוצים במרכז – אז איך בוחרים חברת שיפוצים?

גם אם בדקתם בפנקס הקבלנים והחברה רשומה, אל תוותרו על סקר שוק ואל תסתמכו על חוות דעת שקראתם ברשת או המלצות של חברים בלבד, אלא דברו עם הקבלן ובקשו לראות פרויקטים נוספים שלו.

דברו עם לקוחות קודמים של אותו קבלן ושאלו את כל השאלות החשובות עבורכם, כגון רמת השירות, איכות העבודה וזמינות הקבלן או החברה לטיפול בבעיות במהלך השיפוץ ובסיומו.

שיפוצים במרכז – בדרך הנכונה

כל מי שמבין משהו בשיפוצים יודע להבדיל בין חובבן למקצוען. כל מי שיש לו מעט כושר הבחנה יודע לזהות שרלטן. מקצוען אמיתי בתחום השיפוצים מבין בכמה תחומים הקשורים לתהליך כמו אנסטלציה, ריצוף, צבע, חשמל, איטום ועוד. שיפוצניק בעל ידע וניסיון יודע ליישם היטב תוכנית של אדריכל, יודע לקרוא את השרטוטים, שפצוניק טוב מבין את צרכי הלקוח, הוא גם יכול לייעץ, לחדד רעיונות ועוד. שיפוצים במרכז הארץ ובכלל, רק מהטובים ביותר.

חברת שפוצים המכבדת את עצמה

חברת שיפוצים רצינית מעסיקה אך ורק שיפוצניקים מקצועיים ומנוסים. שיפוץ דירה או בית דורש הרבה מאוד ידע בתחום הבנין. לא כל משפץ חייב להיות מהנדס בניין אבל הוא כן אמור להכיר את המורכבות של המבנים והתחומים השונים המשתלבים בהם. ישנן דרגות שונות של עומק השיפוץ ובהתאם לכך רמת המקצועיות הנדרשת. אם מדובר בעבודת צבע בלבד כמובן שלא נזדקק למומחה שיפוצים אבל בשיפוץ יסודי ועמוק לא נוכל להתפשר על רמת הניסיון והמקצועיות.

היתרונת של חברת בנייה ושיפוצים

לעומת שיפוצניק עצמאי המפרסם את עצמו ברשת או במקומות אחרים, חברת בנייה ושיפוצים מעניקה ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, דואגת לכך שהשיפוץ יוביל לתוצאה מדויקת כדרישת הלקוח, מבצעת תיאום בין אנשי מקצוע שונים במידה וישנם כאלה בתהליך. בתהליך הלוגיסטי המורכב של השיפוץ, יש לחברה מסודרת את כל הכלים להתמודד. במקרה של טעויות בעבודה, יש תמיד למי לפנות, הלקוח לא לבד. נציגי החברה ישמחו לענות על כל שאלה, החברה היא כמו האב המלווה והמשגיח.

רוצה לשפץ אבל לא יודע איך?

לא פעם קורה שיש רצון עז לעשות שינוי אבל חסרים הרעיונות וההשראה לגבי טיב השינוי. רוצים לשנות אבל לא יודעים מה ואיך. אם יש לך רצון חזק להתחיל בתהליך השיפוץ ביחד עם הקשיים והמורכבות, כנראה שהשיפוץ הכרחי. כנראה שאכן הגיע הזמן. על מנת לקבל השראה מומלץ להעשיר את הדמיון בעזרת טיול מרגיע על שפת הים, יציאה להצגה או סרט, ביקור בתערוכה במוזיאון ובעיקר דפדוף במגזין עיצוב בתים. ככה באים רעיונות. פתאום נופל אסימון, רעיון נולד, והרגשת אושר מציפה.

שיפוצים במרכז מצריכים היכרות עם האופי האורבני

במרכז משפצים יותר אין ספק. לבתים במרכז אופי אחר מהבתים בצפון או בדרום ולכן השיפוץ הוא בהתאם. בצפון או בדרום ישנם הרבה מאוד בתים צמודי קרקע בעוד שבמרכז ישנם הרבה מאוד בתים משותפים. זו אולי הכללה, אבל מה שבטוח הוא שהנוף האורבני התל אביבי הוא ייחודי ואין דומה לו. מעצב פנים המלווה את תהליך השיפוץ, בדרך כלל יודע להתאים את עיצוב הבית למיקום הגאוגרפי שלו. בית תל אביבי טיפוסי דורש התיחסות לאופיה המיוחד של העיר וזה אתגר מעניין.

משפץ מקצועי עם רגישות עיצובית

משפץ הוא לא מעצב ואין צורך לצפות ממנו לידע בעיצוב. יחד עם זאת עליו להבין לעומק את דרישת המעצב וליסם אותה באופן המדויק ביותר. זה חלק מהתפקיד שלו ומהרגישות שעליו לפתח. אחד היתרונות הבולטים של חברת בנייה ושיפוץ לעומת משפצים עצמאיים, הוא בכך שהחברה מטפלת ודואגת לכל המערך המקצועי הדרוש לתהליך השיפוץ, אם הלקוח אינו מרוצה, יש עם מי לדבר וישנם יועצים שישמחו לעזור. אם לקוח חושב שהמשפץ לא קולע למטרת העיצוב, אפשר כמובן לפנות אליו ישירות ולהסביר ואפשר לדבר עם החברה, האב המשגיח.

שיפוצים במרכז הארץ דרך חברת אבן חושן שיפוצים

חברת אבן חושן שיפוצים היא חברת שיפוצים ובנייה עם ניסיון של למעלה מעשר שנים. חברה מקצועית ואמינה עם תוצאות מוכחות בשטח.  נחזור אליך בהקדם לאחר השארת פרטיך כאן

שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז רק דרך חברה מסודרת

חברת אבן חושן שיפוצים היא הכתובת עבורך. כל השאלות, ההתלבטויות, העצות המועילות והליווי הצמוד, אפשר למצוא אצלנו. להשארת פרטים לוחצים כאן, נציגינו יחזרו אליך במהרה.

קבלן שיפוצים במרכז

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

מהו ספק כוח?

ספק כוח הוא מכשיר חשמלי המספק כוח חשמלי במצב של עומס חשמלי. תפקידו העיקרי של ספק הכוח הוא להמיר זרם חשמלי ממקור למתח, לזרם ולתדר

קרא עוד »
מהו ספק כוח?

ספק כוח הוא מכשיר חשמלי המספק כוח חשמלי במצב של עומס חשמלי. תפקידו העיקרי של ספק הכוח הוא להמיר זרם חשמלי ממקור למתח, לזרם ולתדר

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון