שיפוץ מטבח

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה הסופית אותה נקבל תהיה התוצאה אליה ייחלנו, והיא כמובן שווה את המחיר. הדרך השנייה היא דרך בה אנחנו מחפשים דרכים לא נכונות להוזיל את המחיר. אפשר להוזיל את מחירי עלויות של שיפוץ מטבח, אבל גם צריך לדעת איך לעשות את זה. אם אתם רוצים לקבל תוצאה מדויקת, עליכם לעבוד בצורה חכמה ומתונה.

תכנון חובה לפני שיפוץ מטבח

עוד לפני תכנון שיפוץ מטבח יש לעבור כמה שלבים של היכרות עם בעל המקצוע. רק לאחר שבחרתם בעל מקצוע

כיצד מתבצעת הנמכת תקרה במטבח בזמן שיפוץ
צילום:freepik

איכותי ויש לכם כבר חזון גבי איך אתם מעוניינים שהמטבח שלכם יראה, רק אז ניתן יהיה להתחיל בשלב התכנון של בעל המקצוע. שיפוץ מטבח הוא מונח מאוד כולל, יש היום מערכות שונות במטבח שהן כלולות בשיפוץ מטבח. לדוגמא, מערכת החשמל, המים, האינסטלציה. לעיתים, בעל הבית ירצה לעשות רק שיפוץ קוסמטי. במקרים כאלה היחס יהיה שונה. לכן, בראש ובראשונה אמורה לעלות השאלה, מה אתם רוצים לשפץ? יש לנו ריהוט שונה במטבח, מדובר על לב הבית. יש ארונות, דלתות, שיש ונקודות חשמל ואינסטלציה. כמו כן, יש לנו אפשרויות עיצוב שונות כמו חיפוי קירות, החלפת ברזים וכן הלאה. הבחירה תלויה בחזון שלכם ובתקציב שעומד לרשותכם. יש הרבה נקודות שאנחנו צריכים לדעת אם הם היו בעייתיים לפני כן, כמו לדוגמא נקודות גז וכו'. אם לנקודות אלו לא הייתה גישה טובה בעבר, זה הזמן הנכון לעשות את השינוי המיוחל. כמו כן, בעת השיפוץ ניתן להוסיף נקודות רלוונטיות למטבח, ברזים, כיורים וכל מה שעולה בראשכם. השלבים הבאים לאחר שלב התכנון יהיה לפנות את המטבח הקיים. במקרים רבים השיפוץ יהיה כאשר יש עוד מטבח קיים בבית שלכם ואתם רוצים לשדרג אותו. במקרים כאלה השלב הראשון הוא שלב פירוק ופינוי. אנחנו רוצים לייצר לנו משטח עבודה נטרלי. השלב הזה כולל פירוק של כל ארונות המטבח, הריצוף וכן הלאה. השלב הבא הוא במקרה שאין לכם נקודות חשמל, וגז ומים. במקרים כאלה אנחנו נקים נקודות חדשות שיהיו יותר זמינות לעיצוב החדש אותו נבחר. https://youtu.be/nK4sd_sAAz0 השלבים האחרונים הם השלבים הקוסמטיים. בשלבים אלו נרכיב את הארונות החדשים שניתן יהיה לעצב בהתאמה אישית, להזמין שיש למטבח שגם הוא מעוצב בהתאמה אישית או לפי הקטלוג שבחרתם. לאחר שכל הבסיס מותקן, כעת זה הזמן להתקין את הברזים ולבדוק את כל נקודות החיבור ובמקרה הצורך, גם ריצוף. זהו, יש לכם מטבח חדש!

כמה עולה שיפוץ מטבח?

כפי שאתם רואים, יש הרבה נתונים שונים אשר יכולים להשפיע על מחיר המטבח. אם מדובר על שיפוץ מטבח קיים

מה המחירים המקובלים בארץ לשיפוץ מטבח
מטבח לדוגמא(צילום:pxhere)

וישן, המחיר יהיה בהתאם. אם מדובר על שיפוץ מטבח בנקודות ספציפיות המחיר יהיה בהתאם. ברוב המקרים, כאשר אנחנו רוצים לחדש את המטבח שלנו אנו נדבר על שיפוץ כולל. גודל המטבח הוא גם בעל השפעה לגבי המחיר הסופי, שכן עלויות הריצוף, הארונות, השיש ועוד נקבעים לפי מ"ר. מחיר שיפוץ מטבח קטן יכול לנוע בסביבות ה-10,000 ש"ח. מחיר שיפוץ מטבח בינינו ינוע בין 10,000 ש"ח ועד כ-30,000 ש"ח. מחיר שיפוץ מטבח כולל בסדר גודל בינוני עד גדול נע בין 35,000 ש"ח ועד 100,000 ש"ח. יש חשיבות גם לעיצובים אותם בחרתם, לתוספות של הארונות, האם מדובר על עץ מלא, מתכת, זכוכית וכן הלאה.

איך מוצאים בעל מקצוע איכותי?

איך בוחרים בעל מקצוע איכותי שיוכל להעניק לנו את השירות אותו אנחנו רוצים? לא פשוט למצוא בעל מקצוע איכותי היום, אתם חייבים לדעת את זה. תחום השיפוצים הוא תחום מאוד פרוץ, כל אדם עם מברגה היום מכנה את עצמו שיפוצניק. תחילה, אתם חייבים לוודא שמדובר על קבלן שיפוצים או שיפוצניק מורשה. שיפוצניק מורשה הוא שיפוצניק אשר עבר את ההכשרה המתאימה והוא מוכר על ידי רשם הקבלנים לסיווג המתאים לו (131 א'). ברגע בו אתם פונים אל בעל מקצוע מורשה אתם כבר יכולים להיות רגועים יותר. לעיתים כאשר מדובר על שיפוץ מטבח אנחנו נצטרך מספר אנשי מקצוע. לכן, הדרך הנכונה ביותר לצמצום טעויות היא על ידי בחירת חברת שיפוצים אשר דרכה תוכלו לקבל את כל האפשרויות אותם אתם רוצים במטבח שלכם. זה גם עוד דרך לחסוך לא מעט כסף. ברגע שיש קבלן שיש תחתיו את כל בעלי המקצוע או חברה שמחזיקה את כל בעלי המקצוע אתם בידיים בטוחות. כמו כן, וודאו היטב שיש לכם אחריות על העבודה ולא רק על המוצר עצמו. כאשר מדובר על שיפוץ מטבח מכל סוג שהוא, הלקויות יכולות לעלות גם כמה חודשים אחרי. בין אם מדובר על נזילות, בין אם מדובר על חומרי גלם שלא מתאימים למטבח (לוחות גבס שהם לא ורודים לדוגמא) ועוד סיבות שונות. ברגע שיש לכם אחריות גם על המוצר וגם על השירות לתקופה של מעל שנה לפחות, אתם יכולים להיות רגועים. לשם הפרוטוקול, אחריות רצינית צריכה להיות לפחות ל-5 שנים, במיוחד כאשר מדובר על שיפוץ שגם נוגע למערכות האינסטלציה.

המטבח הוא הלב הפועם של הבית ובשנים האחרונות, ניתן להבחין במגמה של מטבחים מעוצבים ומשוכללים הנפתחים אל מרחב המגורים המרכזי. מטבחים משודרגים בכל טוב המשרתים בנאמנות הן את חובבי הבישול והן את חובבי האירוח. רבים בוחרים לשפץ את המטבח במעבר לדירה חדשה או כאשר הם מעוניינים לבצע התאמה לצרכים האישיים המשתנים.

איך מבצעים את השיפוץ של האזור בדרך הכי טובה – שלבים להצלחה.

מחזון למציאות – תכנון אדריכלי שעושה הבדל גדול מטבח החלומות משתנה מבית לבית, יש מי שמעדיפים אי רחב ידיים ואחרים יותר פתרונות אחסון. תכנון אדריכלי הוא השלב בו האדריכל מעצב עבורכם את המטבח על פי הצרכים תוך שימוש בתוכנות הדמיה שהופכות את הרעיון למוחשי כולל הוראות ביצוע. בשלב זה מגבשים את המטבח על פי העדפות ולפי ממדי החלל ומידותיו תוך התייחסות לפתחים, מעברים, חיבורים ונקודות חשמל. חשוב לציין כאן נוכחות של מוצרי אלקטרוניקה, מבנה המטבח האם זה יהיה מטבח ורטיקלי בו הארונות ממוקמים בקו ישר מקבילים זה לזה או מטבח פינתי והאם יהיו ארונות רצפתיים בלבד או גם עליונים, היכן ישולב השיש והיכן האי. כמו כן, מחליטים על סגנון וחזות – כפרי או מודרני, חומרי גלם כמו עץ, מתכת, צבע ואפילו עד תוספות דוגמת הידיות. יש להחליט האם לפנות לחברת מטבחים על מנת שתבצע את הייצור או לנגר פרטי, תלוי בסוג המטבח, התקציב והאדריכל.

בחירת אנשי המקצוע ואיך קבלן שיפוצים משפיע על ההצלחה?

אחרי שיש סקיצה, חשוב להתחיל לבחור את הגורמים המעורבים בתהליך – את הספקים ואנשי מקצוע. יש שתי אופציות מרכזיות: לבחור בקבלן שיפוצים שהוא ינהל ויפקח על התהליך והוא יביא גם את אנשיו לרבות אינסטלטור מומחה, נגר, פרזול וכדומה או לבחור קבלן שיפוצים בנפרד ואנשי מקצוע אחרים בנפרד ולסנכרן ביניהם לקבלת תוכנית פעולה משותפת. בכל מקרה, חשוב לקבוע לוחות זמנים ולהחליט מתי יתבצע כל שלב בתהליך על פי הסדר הרציונאלי ולהחליט גם על מגבלה תקציבית על מנת שלא לחרוג ולהיקלע לחובות. מומלץ לבחור קבלן שיפוצים או חברת שיפוץ מיומנת ומנוסה שעובדת עם ספקים מצוינים ויודעת לעמוד בלוחות זמנים ולפקח על התהליך להשגת התוצאות הטובות ביותר. קבלן שיפוצים מיומן ידווח לכם על ההתקדמות במידה ואינכם נוכחים בנכס ואם אתם בדירה עצמה תוכלו לראות במו עיניכם, אם כי יש פרטים טכניים שדורשים הבנה מקצועית ולכן, אתם שוכרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר כדי לסמוך עליהם שיבצעו את עבודתם הכי טוב שאפשר ובמסירות רבה.

מנקים ונהנים ממטבח חדש ויפה

שיפוץ הוא תהליך מורכב ובאופן טבעי כזה המותיר אחריו לכלוך קשה, במיוחד כאשר נעשה שיפוץ יסודי ומאסיבי כמו בניית מטבח חדש כתחליף לקודם. חשוב לדאוג לכל הנושא של הניקיון עם חברת ניקוי מקצועית המשתמשת בתכשירים עוצמתיים שביכולתם להסיר כתמים קשים ולאפשר חלל נקי. יש לזכור שהמטבח הוא מקום בו מבשלים ואוכלים ולכן, חשוב גם להשתמש בחומרים אקולוגיים או לפחות לאוורר ולייבש היטב לאחר הניקוי על מנת לשמור על סטריליזציה והיגיינה מקסימלית מבלי חשש או דאגה.

הפריטים הקטנים שמשדרגים את המטבח

המטבח עצמו אולי כולל את כל מה שצריך להתחיל לבשל ולארח, אבל אין כמו להוסיף נגיעות עיצוביות שתורמות לסגנון ומפיחות בו חיים. בין אם זה משקל דקורטיבי, מעמד לסכו"ם, אגרטל מעוצב. חשבו על פריטים בעלי קו עיצובי דומה לפלטת הגוונים או לקונספט המוביל של המטבח או להפך – חפשו טאץ' אחר שיבוא לידי ביטוי בפרטים הקטנים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!