שיפוצים כלליים

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו 054-3259514

שיפוצים כלליים

כעת, אחרי שקיבלתם החלטה וגייסתם את התקציב הנדרש, אתם עומדים מול המהלך של ביצוע שיפוץ כללי לבית. בכדי להכין אתכם למהלך כדאי לומר כבר עכשיו: כל בית, לאחר שהוא עובר תהליך של שיפוץ, נראה טוב יותר ממה שהיה נראה קודם לכן, אלא שלא כל בעלי בית שמימנו את השיפוץ הזה, הם שבעי רצון באותה המידה כמו אחרים. הסיבה לכך היא שהתחום של שיפוצים כלליים הוא תחום פרוץ למדי שבו פעילים לא מעט אנשים שיש להם אולי ידי זהב, אבל אין להם את הידע, את כוח האדם ואת הכלים המקצועיים בכדי להשלים את המשימה על פי הסטנדרטים הנדרשים. איך מוצאים את איש המקצוע המתאים? על מה חשוב להקפיד בפרויקט שיפוץ? מדוע שיפוצים כלליים הם משמעותיים הרבה יותר משיפוץ חדר אמבטיה? על כך נדבר בשורות הבאות.

שיפוצים כללים לדירה

מהי ההגדרה של המונח שיפוצים כלליים?

ייתכן שבמהלך הבירורים שעשיתם לקראת יציאה לדרך עם השיפוץ המיוחל של ביתכם, נתקלתם לא מעט בביטוי שיפוצים כלליים ואתם לא בטוחים שאתם מבינים מה זה בדיוק אומר. ובכן, שיפוץ כללי, כשמו כן הוא, הוא שיפוץ שמיועד לשנות לחלוטין את פני הבית וכולל בדרך כלל שורה ארוכה של פעולות שיפוץ. בשיפוץ חדר אמבטיה למשל, מדובר בפעולות מאוד נקודתיות המוגבלות לחדר אחד בלבד. ישנן עוד הרבה עבודות שיפוץ שניתן לבצע שלא במסגרת שיפוץ כללי ובכלל זה החלפת חלונות, החלפת דלתות, החלפת ריצוף, בניית פרגולה, חידוש טיח, צבע ושליכט וכדומה. כל אחת מהפעולות האלה היא פעולת שיפוץ נקודתית שלא צפויה לשנות מהקצה לקצה את מראה הבית.

שיפוצים כלליים, לעומת זאת, הם שיפוצים שמיועדים לייצר שינוי של ממש ולא רק בהיבט האסתטי. במסגרת שיפוץ כללי אתם עשויים לרצות להחליף את האינסטלציה המיושנת, לשפר את הבידוד והאיטום של הבית, לבצע עבודות חשמל בתוך הקירות וכן הלאה, וזאת מעבר לשלל העבודות האסתטיות והמבניות

שיפוץ כללי סלון

הנדרשות. עבודות אלה יכולות לכלול כל עבודת שיפוץ בכל פינה בבית וסביב כל משטח או מכלול לרבות שבירת קירות, החלפת ריצוף, החלפת חיפויים, החלפת שירותים, כלים סניטריים, כיורים וברזים, החלפת מטבח וכדומה. במרבית המקרים, שיפוץ כללי מוביל גם לריהוט מחדש של כל חדרי הבית ובכלל זה החלפת סלון, החלפת חדרי שינה וכדומה. כמו כן, במסגרת השיפוץ הכללי תוכלו להוסיף מערכות חדשות לבית ובכלל זה מזגן מרכזי,  מערכת לטיהור מים, הסקה, פלטפורמת בית חכם וכדומה.

מדוע נדרש איש מקצוע מומחה?

כפי שניתן להבין, בעריכת שיפוץ כללי נדרשים מספר אנשי מקצוע משורה של תחומי התמחות כמו ריצוף, אינסטלציה, מיזוג, חשמל, צבע, גבס, בטון וכן הלאה. המשמעות היא שאיש מקצוע שיודע לבצע עבודות שיפוץ נקודתיות כמו שיפוץ חדר אמבטיה, כלל לא בטוח שידע להתמודד עם שיפוץ נרחב שדורש עבודה עם מספר קבלני משנה בתחומי השיפוץ השונים. על כן, כאשר אתם נכנסים לפרויקט של שיפוץ כללי, אתם רוצים לוודא שאתם נעזרים בקבלן שיש לו ניסיון ויש לו מוניטין בעולם השיפוצים הכלליים ספציפית. כמו כן, מאחר ומדובר בעבודה נרחבת שנוגעת בתשתיות הבית ואולי אפילו בקירות תמך ואלמנטים הנדסיים אחרים בבית, כדאי וחשוב שהקבלן הנבחר יהיה קבלן רשום שאותו תוכלו למצוא בפנקס הקבלנים של משרד השיכון.

הנושא המרכזי שכדאי להקפיד עליו במסגרת שיפוץ כללי

מן הסתם, ישנם אינספור טיפים שיכולים לעניין ולסייע לכם להשלים את מסע השיפוץ הכללי של ביתכם בצורה טובה יותר, אבל ישנו גורם מרכזי אחד שאתם חייבים להפנים מראש וזהו הנושא של סדר וארגון. את התהליך של שיפוץ כללי לבית אפשר להשוות בהחלט לתהליך של בניית בית חדש, ובהיקף כזה של עבודה, חשוב מאוד שהכל יתנהל בצורה מסודרת ומקצועית. זה אומר שאת כל נושא השיפוץ אתם רוצים לתכנן בסיוע אדריכל מקצועי שייצר עבורכם תכנית בניה עם שרטוטים הנדסיים ועם כל האישורים הנדרשים של מהנדס בניין וקונסטרוקטור על פי הצורך. זה אומר שאתם רוצים לגייס קבלן שיפוצים כלליים מומחה ולוודא שאת העבודות השונות הוא מאציל על קבלני משנה מומחים. זה אומר שאתם רוצים אפילו לגייס מפקח בניה שיפקח עבורכם על התהליך כולו ויבטיח שהאינטרסים שלכם מקבלים מענה מלא. לבסוף, זה אומר שבתום השיפוץ אתם רוצים לבצע בדיקת בדק בית שתבטיח כי לא קיימים ליקויי בניה משמעותיים, וכי אם יש ליקויים כאלה, הם יזכו לתיקון מהיר ומיידי על ידי הקבלן לפני שאתם נפרדים לשלום.

כפי שאתם יכולים לראות, התהליך של שיפוץ כללי של הבית הוא תהליך שדורש לא מעט אלמנטים מקצועיים וחייב להתבצע על פי סדר. אם תוסיפו לזה גם את העניינים הרגולטוריים כמו היתרי בניה, אישורי מהנדס, אישורי קונסטרוקטור וכדומה, הרי ברור שאתם זקוקים להתנהלות מסודרת בכדי להבטיח שאפשר לסמן וי על הכל. כך למשל, אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת חדשה לבית, יהיה עליכם לפתוח מפתח דלת מהחלל הפנימי של הבית אל המרפסת החדשה. אנשי המקצוע שצריכים להיות מעורבים רק במרכיב הזה של השיפוץ הכללי, כוללים איש מקצוע בתחום ניסור הבטון ואיש מקצוע בתחום של בניית מרפסות. אלו הן עבודות שצריכות להתבצע, כל אחת, על ידי אנשי מקצוע מומחים ולא על ידי שיפוצניק שיודע לעשות הכל. דוגמאות כאלה ישנן למכביר, החל מעבודות הגבס, דרך עבודות מיזוג האוויר והאינסטלציה וכלה בעבודות החשמל והריצוף ועל כן כדאי לקחת את הדברים כפי שהם, ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח שהתהליך של שיפוצים כלליים לבית, יהיה תהליך שמנוהל כמו פרויקט בניה חדשה לכל דבר ועניין, ולשם כך תזדקקו לאנשי המקצוע המתאימים.

יש סוגים שונים של עבודות שיפוצים שאותן ניתן לבצע בבתים פרטיים. מבחינת לקוחות פרטיים, הדבר החשוב הוא להתאים את אופי והיקף העבודה למסגרת התקציב ולצרכים האישיים.

שיפוצים כלליים בבתים פרטיים

שיפוץ הוא תהליך שבו עבודות בניה מבוצעות על גבי נכס קיים. ברוב המקרים מדובר על שיפוץ של בתים פרטיים, דירות או נכסים להשקעה לפי היתר בניה ותכניות אדריכליות. עם זאת, יש סוגים שונים של עבודות שיפוצים ולכל אחת מהן מאפיינים אחרים. מבחינת בעלי בתים פרטיים שמתכננים את השיפוץ, הדבר החשוב ביותר הוא לשים לב להבדלים הללו כדי להבטיח עמידה במסגרת התקציב.

https://www.youtube.com/watch?v=V-wm8FLr1yg

מהם שיפוצים כלליים?

עבודות בניה כלליות מתבצעות בכל שטח הפנים והחוץ של הבית. מצד שני, ברוב המקרים לא מדובר על שיפוץ מאסיבי שכרוך בהחלפת תשתיות חיוניות, שבירת קירות או הרמת ריצוף. במילים אחרות, השיפוץ יכול להיות אסתטי ודקורטיבי בלבד וניתן גם להתאים אותו לצרכים מיוחדים של בעלי בתים פרטיים. בין היתר, ניתן לבצע שיפוץ כזה לקראת הרחבת המשפחה, בשביל לרענן את עיצוב הפנים או על מנת ליישר קו עם סטנדרטים מודרניים בענף הבנייה.

סוגים של עבודות שיפוצים

אפשר גם להיכנס לעובי הקורה על מנת להכיר יותר את המאפיינים של עבודות בנייה כלליות במסגרת שיפוץ בתים פרטיים. ראשית, יש פרויקטים שמבוססים על עבודות הריסה, פיתוח ושיפוצים בחלל החוץ של הבית. לחילופין, פרויקטים אחרים ישלבו בין שיפוצים ותיקונים קטנים בחדרי שינה, חדרי שירותים ומטבחים. שנית, ניתן לתאם עבודות שלד לטובת בידוד תרמי ואקוסטי ויש גם עבודות חיזוק ושימור מבנים.

בניית ממ"ד במסגרת שיפוץ

אחת הדוגמאות השכיחות של שיפוצים כלליים בשנים האחרונות היא בניית ממ"ד. במסגרת שיפוץ מן הסוג הזה ניתן להוסיף ממ"ד לבית, או לחזק חדר קיים כדי להפוך אותו למרחב מוגן תקין. כמו כן, הקמת הממ"ד מחייבת היכרות עם התקן המקובל ועבודות של בניית וחיזוק קירות או שלד. כאשר העבודות מבוצעות מהר וביעילות, הממ"ד משדרג את הבית ומשפר את תחושת הביטחון האישי של הדיירים.

טיפים עבור בחירת עבודות שיפוצים

ההיצע הגדול של עבודות שיפוצים עלול לבלבל בעלי בתים פרטיים. מבחינת אנשים פרטיים שרוצים לשפץ את הבית שבו הם גרים, הדבר החשוב ביותר הוא להגדיר תקציב ורשימת צרכים. בהמשך, ניתן להשתמש בתקציב על מנת לקבוע סדר עדיפויות ולהחליט איזה שיפוצים עורכים עכשיו ומה מבצעים בעתיד. לבסוף, יש להכניס למסגרת התקציב גם את עבודות הגמר הסופיות לרבות צבע פנים וחוץ, סיוד והנחת שטיחים.

אבן חושן גאה להציע לקהל הלקוחות הפרטיים שלה שירותי שיפוצים במחירים הוגנים ועם ייעוץ הנדסי מקצועי.

שיפוצים כלליים

הכל על קופינג

עולם הבניה מלא במונחים ומושגים שרובנו, אשר אינם מתמחים בו, לא נתקלים בהם ביום יום. ישנם שלל חומרים ומוצרים שמיועדים לבניה וחלקם מיוצרים כדי לענות

שיפוץ דירה
עבודות גמר שיפוצים

אחד השלבים החשובים ביותר בשיפוץ הבית הוא שלב הגימור או כפי שמכונה בידי רבים שלב הפינישים. זהו השלב בו יבצע הקבלן את כל הפינישים בכל

קרא עוד »
שיפוץ במקום בנייה
שיפוץ חוץ

אחד השיפוצים הנפוצים ביותר בקרב בתים משותפים בשנים האחרונות הוא שיפוץ חוץ כאשר המטרה המרכזית היא שיפור הניראות הכללית של הבניין וכמובן העלאת ערך הנכס.

קרא עוד »

drop us a line and keep in touch

רקע קיר
שיפוץ דירה
עבודות גמר שיפוצים

אחד השלבים החשובים ביותר בשיפוץ הבית הוא שלב הגימור או כפי שמכונה בידי רבים שלב הפינישים. זהו השלב בו יבצע הקבלן את כל הפינישים בכל

קרא עוד »
שיפוץ במקום בנייה
שיפוץ חוץ

אחד השיפוצים הנפוצים ביותר בקרב בתים משותפים בשנים האחרונות הוא שיפוץ חוץ כאשר המטרה המרכזית היא שיפור הניראות הכללית של הבניין וכמובן העלאת ערך הנכס.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו