שיפוצים כלליים

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

כעת, אחרי שקיבלתם החלטה וגייסתם את התקציב הנדרש, אתם עומדים מול המהלך של ביצוע שיפוץ כללי לבית. בכדי להכין אתכם למהלך כדאי לומר כבר עכשיו: כל בית, לאחר שהוא עובר תהליך של שיפוץ, נראה טוב יותר ממה שהיה נראה קודם לכן, אלא שלא כל בעלי בית שמימנו את השיפוץ הזה, הם שבעי רצון באותה המידה כמו אחרים. הסיבה לכך היא שהתחום של שיפוצים כלליים הוא תחום פרוץ למדי שבו פעילים לא מעט אנשים שיש להם אולי ידי זהב, אבל אין להם את הידע, את כוח האדם ואת הכלים המקצועיים בכדי להשלים את המשימה על פי הסטנדרטים הנדרשים. איך מוצאים את איש המקצוע המתאים? על מה חשוב להקפיד בפרויקט שיפוץ? מדוע שיפוצים כלליים הם משמעותיים הרבה יותר משיפוץ חדר אמבטיה? על כך נדבר בשורות הבאות.

מהי ההגדרה של המונח שיפוצים כלליים?

ייתכן שבמהלך הבירורים שעשיתם לקראת יציאה לדרך עם השיפוץ המיוחל של ביתכם, נתקלתם לא מעט בביטוי שיפוצים כלליים ואתם לא בטוחים שאתם מבינים מה זה בדיוק אומר. ובכן, שיפוץ כללי, כשמו כן הוא, הוא שיפוץ שמיועד לשנות לחלוטין את פני הבית וכולל בדרך כלל שורה ארוכה של פעולות שיפוץ. בשיפוץ חדר אמבטיה למשל, מדובר בפעולות מאוד נקודתיות המוגבלות לחדר אחד בלבד. ישנן עוד הרבה עבודות שיפוץ שניתן לבצע שלא במסגרת שיפוץ כללי ובכלל זה החלפת חלונות, החלפת דלתות, החלפת ריצוף, בניית פרגולה, חידוש טיח, צבע ושליכט וכדומה. כל אחת מהפעולות האלה היא פעולת שיפוץ נקודתית שלא צפויה לשנות מהקצה לקצה את מראה הבית. שיפוצים כלליים, לעומת זאת, הם שיפוצים שמיועדים לייצר שינוי של ממש ולא רק בהיבט האסתטי. במסגרת שיפוץ כללי אתם עשויים לרצות להחליף את האינסטלציה המיושנת, לשפר את הבידוד והאיטום של הבית, לבצע עבודות חשמל בתוך הקירות וכן הלאה, וזאת מעבר לשלל העבודות האסתטיות והמבניות

 

הנדרשות. עבודות אלה יכולות לכלול כל עבודת שיפוץ בכל פינה בבית וסביב כל משטח או מכלול לרבות שבירת קירות, החלפת ריצוף, החלפת חיפויים, החלפת שירותים, כלים סניטריים, כיורים וברזים, החלפת מטבח וכדומה. במרבית המקרים, שיפוץ כללי מוביל גם לריהוט מחדש של כל חדרי הבית ובכלל זה החלפת סלון, החלפת חדרי שינה וכדומה. כמו כן, במסגרת השיפוץ הכללי תוכלו להוסיף מערכות חדשות לבית ובכלל זה מזגן מרכזי,  מערכת לטיהור מים, הסקה, פלטפורמת בית חכם וכדומה.

מדוע נדרש איש מקצוע מומחה?

כפי שניתן להבין, בעריכת שיפוץ כללי נדרשים מספר אנשי מקצוע משורה של תחומי התמחות כמו ריצוף, אינסטלציה, מיזוג, חשמל, צבע, גבס, בטון וכן הלאה. המשמעות היא שאיש מקצוע שיודע לבצע עבודות שיפוץ נקודתיות כמו שיפוץ חדר אמבטיה, כלל לא בטוח שידע להתמודד עם שיפוץ נרחב שדורש עבודה עם מספר קבלני משנה בתחומי השיפוץ השונים. על כן, כאשר אתם נכנסים לפרויקט של שיפוץ כללי, אתם רוצים לוודא שאתם נעזרים בקבלן שיש לו ניסיון ויש לו מוניטין בעולם השיפוצים הכלליים ספציפית. כמו כן, מאחר ומדובר בעבודה נרחבת שנוגעת בתשתיות הבית ואולי אפילו בקירות תמך ואלמנטים הנדסיים אחרים בבית, כדאי וחשוב שהקבלן הנבחר יהיה קבלן רשום שאותו תוכלו למצוא בפנקס הקבלנים של משרד השיכון.

הנושא המרכזי שכדאי להקפיד עליו במסגרת שיפוץ כללי

מן הסתם, ישנם אינספור טיפים שיכולים לעניין ולסייע לכם להשלים את מסע השיפוץ הכללי של ביתכם בצורה טובה יותר, אבל ישנו גורם מרכזי אחד שאתם חייבים להפנים מראש וזהו הנושא של סדר וארגון. את התהליך של שיפוץ כללי לבית אפשר להשוות בהחלט לתהליך של בניית בית חדש, ובהיקף כזה של עבודה, חשוב מאוד שהכל יתנהל בצורה מסודרת ומקצועית. זה אומר שאת כל נושא השיפוץ אתם רוצים לתכנן בסיוע אדריכל מקצועי שייצר עבורכם תכנית בניה עם שרטוטים הנדסיים ועם כל האישורים הנדרשים של מהנדס בניין וקונסטרוקטור על פי הצורך. זה אומר שאתם רוצים לגייס קבלן שיפוצים כלליים מומחה ולוודא שאת העבודות השונות הוא מאציל על קבלני משנה מומחים. זה אומר שאתם רוצים אפילו לגייס מפקח בניה שיפקח עבורכם על התהליך כולו ויבטיח שהאינטרסים שלכם מקבלים מענה מלא. לבסוף, זה אומר שבתום השיפוץ אתם רוצים לבצע בדיקת בדק בית שתבטיח כי לא קיימים ליקויי בניה משמעותיים, וכי אם יש ליקויים כאלה, הם יזכו לתיקון מהיר ומיידי על ידי הקבלן לפני שאתם נפרדים לשלום. כפי שאתם יכולים לראות, התהליך של שיפוץ כללי של הבית הוא תהליך שדורש לא מעט אלמנטים מקצועיים וחייב להתבצע על פי סדר. אם תוסיפו לזה גם את העניינים הרגולטוריים כמו היתרי בניה, אישורי מהנדס, אישורי קונסטרוקטור וכדומה, הרי ברור שאתם זקוקים להתנהלות מסודרת בכדי להבטיח שאפשר לסמן וי על הכל. כך למשל, אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת חדשה לבית, יהיה עליכם לפתוח מפתח דלת מהחלל הפנימי של הבית אל המרפסת החדשה. אנשי המקצוע שצריכים להיות מעורבים רק במרכיב הזה של השיפוץ הכללי, כוללים איש מקצוע בתחום ניסור הבטון ואיש מקצוע בתחום של בניית מרפסות. אלו הן עבודות שצריכות להתבצע, כל אחת, על ידי אנשי מקצוע מומחים ולא על ידי שיפוצניק שיודע לעשות הכל. דוגמאות כאלה ישנן למכביר, החל מעבודות הגבס, דרך עבודות מיזוג האוויר והאינסטלציה וכלה בעבודות החשמל והריצוף ועל כן כדאי לקחת את הדברים כפי שהם, ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח שהתהליך של שיפוצים כלליים לבית, יהיה תהליך שמנוהל כמו פרויקט בניה חדשה לכל דבר ועניין, ולשם כך תזדקקו לאנשי המקצוע המתאימים. יש סוגים שונים של עבודות שיפוצים שאותן ניתן לבצע בבתים פרטיים. מבחינת לקוחות פרטיים, הדבר החשוב הוא להתאים את אופי והיקף העבודה למסגרת התקציב ולצרכים האישיים.

שיפוצים כלליים בבתים פרטיים

שיפוץ הוא תהליך שבו עבודות בניה מבוצעות על גבי נכס קיים. ברוב המקרים מדובר על שיפוץ של בתים פרטיים, דירות או נכסים להשקעה לפי היתר בניה ותכניות אדריכליות. עם זאת, יש סוגים שונים של עבודות שיפוצים ולכל אחת מהן מאפיינים אחרים. מבחינת בעלי בתים פרטיים שמתכננים את השיפוץ, הדבר החשוב ביותר הוא לשים לב להבדלים הללו כדי להבטיח עמידה במסגרת התקציב. https://www.youtube.com/watch?v=V-wm8FLr1yg

מהם שיפוצים כלליים?

שיפוצים כלליים עבודות בניה כלליות מתבצעות בכל שטח הפנים והחוץ של הבית. מצד שני, ברוב המקרים לא מדובר על שיפוץ מאסיבי שכרוך בהחלפת תשתיות חיוניות, שבירת קירות או הרמת ריצוף. במילים אחרות, השיפוץ יכול להיות אסתטי ודקורטיבי בלבד וניתן גם להתאים אותו לצרכים מיוחדים של בעלי בתים פרטיים. בין היתר, ניתן לבצע שיפוץ כזה לקראת הרחבת המשפחה, בשביל לרענן את עיצוב הפנים או על מנת ליישר קו עם סטנדרטים מודרניים בענף הבנייה.

סוגים של עבודות שיפוצים

אפשר גם להיכנס לעובי הקורה על מנת להכיר יותר את המאפיינים של עבודות בנייה כלליות במסגרת שיפוץ בתים פרטיים. ראשית, יש פרויקטים שמבוססים על עבודות הריסה, פיתוח ושיפוצים בחלל החוץ של הבית. לחילופין, פרויקטים אחרים ישלבו בין שיפוצים ותיקונים קטנים בחדרי שינה, חדרי שירותים ומטבחים. שנית, ניתן לתאם עבודות שלד לטובת בידוד תרמי ואקוסטי ויש גם עבודות חיזוק ושימור מבנים.

בניית ממ"ד במסגרת שיפוץ

אחת הדוגמאות השכיחות של שיפוצים כלליים בשנים האחרונות היא בניית ממ"ד. במסגרת שיפוץ מן הסוג הזה ניתן להוסיף ממ"ד לבית, או לחזק חדר קיים כדי להפוך אותו למרחב מוגן תקין. כמו כן, הקמת הממ"ד מחייבת היכרות עם התקן המקובל ועבודות של בניית וחיזוק קירות או שלד. כאשר העבודות מבוצעות מהר וביעילות, הממ"ד משדרג את הבית ומשפר את תחושת הביטחון האישי של הדיירים.

טיפים עבור בחירת עבודות שיפוצים

ההיצע הגדול של עבודות שיפוצים עלול לבלבל בעלי בתים פרטיים. מבחינת אנשים פרטיים שרוצים לשפץ את הבית שבו הם גרים, הדבר החשוב ביותר הוא להגדיר תקציב ורשימת צרכים. בהמשך, ניתן להשתמש בתקציב על מנת לקבוע סדר עדיפויות ולהחליט איזה שיפוצים עורכים עכשיו ומה מבצעים בעתיד. לבסוף, יש להכניס למסגרת התקציב גם את עבודות הגמר הסופיות לרבות צבע פנים וחוץ, סיוד והנחת שטיחים.

החלטתם שהגיע הזמן להשקיע בבית ולהחליף את העיצוב הישן? קניתם דירה להשקעה וצריך לשפץ אותה כדי שתניב רווחים גבוהים יותר? יש סיבות רבות לרצון לשפץ את הבית, ואם הגעתם להחלטה שזה הזמן, כדאי שתגיעו מוכנים. ראשית חשוב לבצע תכנון כללי ולהבין מה רוצים לשנות, עד כמה רוצים להשקיע, כמה זמן יש לצורך השיפוץ ומה גובה התקציב שאתם מייעדים לנושא. יש הבדל באופי השיפוץ אם מדובר בבית המגורים שלכם שאתם מעוניינים לשדרג, או אם מדובר בדירה להשקעה. בית המגורים שלכם ודאי ידרוש תכנון רב יותר, השקעה בחומרי גלם ובפריטים יקרים יותר. יכול להיות שתשכרו מעצב או אדריכל לצורך שיפוץ כללי לבית. לרוב, שיפוץ בבית המגורים מצריך זמן רב יותר ותקציב גבוה יותר, שכן הוא יכול לכלול החלפת חדרי רחצה, ריצוף, חלונות, דלתות, משקופים, מטבח, צבע, לעיתים שבירת קירות ושינוי מבנה הבית, הוספת קומה, בנייה בגבס, צביעת קירות חיצוניים, הוספת פרקט ועוד. שיפוץ כזה יכול לגרום לאי נוחות במשך העבודה, לאיבוד הפרטיות, ללכלוך, רעש וקשיים, אך הם זמניים. שיפוץ יכול לעיתים לגרור עזיבה של הבית באופן זמני במהלך העבודה, דבר שמעלה את התקציב. אם אינכם נשארים בבית במהלך השיפוצים או נוסעים בזמן העבודות, מנו אדם מטעמכם שיפקח על התהליך ואל תחכו לסיום העבודה כדי לבדוק את ההתקדמות. שיפוץ דירה להשקעה, לעומת זאת, בדרך כלל אורך זמן קצר יותר, השיפוץ פחות מעמיק והתקציב נמוך יותר, בהתחשב במצב הדירה, בגילה ובמטרת השיפוץ.

חמישה דברים שחשוב לבדוק לפני בחירת קבלן לשיפוצים

  1. התאמת השיפוצניק למטרת השיפוץ. לכל בעל מקצוע יש תחום עיסוק עיקרי, גם לשיפוצניקים. יש כאלה שמתמחים בצביעה, יש בעלי מקצוע שעוסקים בעיקר בריצוף או בבנייה בגבס, יש אחרים שמתמחים באיטום, יש חשמלאים, נגרים, אינסטלטורים ועוד. יש גם קבלנים שעוסקים במכלול, כיוון שהם מעסיקים תחתם אנשי מקצוע שונים, שלכל אחד תחום ההתמחות שלו. כך ניתן לבצע שיפוץ כללי לבית על ידי קבלן אחד, בלי לחפש שיפוצניקים רבים בתחומים שונים. אם אתם מחפשים שיפוצניק לעבודה מסוימת, פנו למי שזה תחום ההתמחות שלו, אם אתם מתכננים שיפוץ כללי, חפשו קבלן שיפוצים. הדבר המועדף הוא לחתום על הסכם עבודה עם אדם אחד שאחראי לכל בעלי המקצוע האחרים ואיכות העבודה שלהם.
  2. אל תוותרו על רשימת ממליצים. המלצות הן דבר חשוב, אם הן מגיעות מאנשים שאתם סומכים על דעתם, ואם הן מגיעות מניסיון אישי. כשאתם מחפשים קבלני שיפוצים שעבדו בשנים האחרונות, ההצעות יכולות להיות רבות וקשה לדעת איך לבחור בטובים ביותר. צריך לזכור שלא תמיד המלצות מחברים ומכרים נסמכות על דיווח מהימן, שכן לפעמים אנשים מתביישים להודות שבחרו לא נכון או שהשיפוץ לא הסתיים כפי שציפו. חשוב לקחת כמה המלצות, לברר מה היה טוב באיש המקצוע ומדוע הוא מומלץ. יש אתרים של דירוג בעלי מקצוע שניתן להיעזר גם בהם לבחירת השיפוצניק.
  3. לכו לראות עבודות קודמות. אין טוב ממראה עיניים. אם אתם יודעים מה אתם מחפשים ואיך הייתם רוצים לעצב ולשפץ את ביתכם, לכו לראות עבודות דומות שנעשו לאחרונה על ידי אותו שיפוצניק. בדקו את טיב העבודה ואת רמת הגימור. בדקו עם הלקוחות אם היו מרוצים, כמה זמן ארך השיפוץ והאם הקבלן נתן אחריות מלאה על העבודה. מומלץ לברר אם נדרשו תיקונים אחרי סיום העבודה ואיך היה היחס של השיפוצניק במהלך העבודה ואחריה, אם נדרש לבצע תיקון. קבלני שיפוצים עוברים מפרויקט אחד לאחר, וחשוב לראות שהוא נשאר זמין עבורכם אם נדרש תיקון.
  4. בקשו כמה הצעות מחיר. אחרי שהכנתם תוכנית לשיפוץ, יש תרשים, יש מדידות ואתם יודעים במה תרצו להשקיע ומה התקציב, הזמינו קבלנים לתת הצעות מחיר. סביר להניח שיהיו הבדלים לא קטנים, ולא תמיד המחיר מעיד על טיב העבודה. בקשו הצעה מפורטת לפי סעיפי העבודה, אינסטלציה, חשמל, צבע, נגרות, עבודות גבס, פרקט וכל מה שתכננתם לכלול בתוך השיפוץ, כך תוכלו להשוות טוב יותר בין ההצעות. אם שכרתם את שירותיו של מעצב, ודאי גם הוא יוכל להפנות אתכם לקבלנים שהוא עבד איתם ויודע להמליץ על עבודתם.
  5. סמכו על טביעת העין שלכם בבחירת בעלי המקצוע. אין כמו מראה עיניים, כבר אמרנו. כשמדובר על שיפוץ הבית שלכם, אתם נכנסים לתוך מערכת יחסים עם הקבלן המבצע ועם צוות אנשיו לתקופה מסוימת. הם יסתובבו בבית שלכם במהלך היום במשך שבועות ויהיו חלק מהנוף ומהאינטימיות המשפחתית, בעיקר אם אתם נשארים בבית במהלך העבודות. אתם ובני משפחתכם צריכים להרגיש בנוח עם אנשי המקצוע האלה, ואת התחושה הזו לפעמים ניתן לקבל כבר בפגישה הראשונה. בחרו באיש מקצוע שנראה בעיניכם אמין, אחראי ומקצועי. תהליך שיפוץ יכול להיות לא נוח, להעמיס רגשית, לפגוע בפרטיות, אבל הוא חלק בלתי נפרד כשמדובר בבית הפרטי שלנו. והחלק הטוב בעניין – ההפרעה הזו היא זמנית, וההנאה מהשיפוץ ומהעיצוב המחודש תישאר הרבה אחריה.

מחדשים את הבית

החלטתם לשפץ, תכננתם את פרטי העבודה והשינויים, בחרתם קבלן, חתמתם על חוזה עבודה הכולל תאריכים, מועד סיום העבודות, זמני התשלומים על פי התקדמות העבודה. עכשיו נשאר רק להתחיל ובסוף התהליך ליהנות מהתוצאה. אם אתם בתחילת התהליך ומחפשים קבלנים לשיפוץ בכל תחומי הבנייה, אנחנו ביחידה לשיפוצים נשמח להציע את שירותינו. אנו חברה גדולה, ותיקה, בעלת ניסיון רב ובפריסה ארצית. אנו מעסיקים בעלי מקצוע מנוסים ואחראים בכל התחומים, משיפוצים קלים ועד שיפוצים גדולים וכלליים. פנו אלינו ונשמח לשלוח את אנשינו לתת הצעת מחיר אטרקטיבית, ברורה וללא כל התחייבות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!