בדיקות חובה לפני טופס 4

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו

אזור דרום 073-3753318

אזור מרכז 073-3753262

אזור צפון073-3753265

תוכן עניינים:

 

בעת שמשלימים בנייה של מבנה – אין זה אומר שזה הזמן לאכלס אותו. עבור זה – מתבקש טופס 4, כמו גם טופס 5 – ואולי אף דברים נוספים, בהתאם לדרישות החוק , המקצוע וכיוצא בזה. כעת נדבר על טופס 4 – או בשמו הנוסף – טופס אישור אכלוס. אלו שמבקשים אותו – בעצם אומרים: “היי, בנינו כאן את המבנה הזה, הוא עומד בדרישות החוק, ונעשה על פי היתרי הבנייה והדרישות, כמו גם התקנים שצוינו בהם”, ופונים בכך לוועדה ולרשות המקומית – שתבדוק אותם שכך נעשה ועל פי כן תיתן את חותמת האישור – שהמבנה שנבנה הולם וראוי לאכלוסו (מבחינת תשתיות, בטיחות, תברואה וכיוצא בזה).

המטרה של הגשת טופס 4, מבחינת ההליך הבירוקרטי – היא להגיש אותו לוועדה, כשהוא מלא וממולא כפי שניתן, על האופן המלא והשלם, המיטיב ביותר (כמו גם הכנה והראוי) – ומטרתו היא גם כמובן לאפשר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה – לראות ולגלות באם המבנה הורכב ונוצר על פי תכניות הבנייה ובמסגרת ההיתר שניתן לו – כמו גם, באם מוכן לאכלוס מבחינת בטיחות האש, החיבור לחשמל וכיוצא בזה – כמו גם, באם קיבל אישור של מהנדס וקבלן על פי חוק, וכיוצא בזה.

באם מדובר בבניין מגורים – האחריות להגשת טופס 4 היא על בעל ההיתר, שזה יכול להיות הקבלן ו/או היזם, ובאם מדובר בבית פרטי – אפשר שזה יהיה פשוט על בעל הנכס/המקרקעין.

אם כן, מה הם התנאים והבדיקות המקדימות טרם קבלת אישור לטופס 4?

ראשית כל, נציין – שיש שיגידו שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה – לא מתעסקת במי עוסק במלאכת הוצאת הטופס – אלא בלבד שמי שיגיש אותו יהיה בעלי ההיתר – והוא יהיה אחראי על כך. על כן, בטופס “הסופי”, זה המוגש – יש עניין שיופיע עליו חתימותיהם של בעל ההיתר, של עורך הבקשה, של האחראי לביקורת ושל מודד מוסמך – שבחתימותיהם הם מוודאים, מאשרים ומצהירים בכך – שהם עשו את הבדיקות המתבקשות מהם במסגרת תפקידם ובתחום אחריותם – בעניין בדיקת והשלמת תכנוני הבנייה, כנדרש על פי חוק ובהתאם לסעיפים המוזכרים בהיתרי הבנייה (דרישות ותקנים).


על כן, בדיקות החובה טרם קבלת טופס 4, הינן:

בדיקה של אדריכל, כמו גם של מודד מוסמך – בה מתקבל אישור כי יש התאמה בין הבנייה בפועל, לבין הבניה שבהיתר הבנייה שניתן, יחד עם תכנית הבנייה ומיקום הגוש והחלקה הרשומים.

בדיקה המאשרת שהמבנים הזמניים שהוקמו במקום עבור מי שעמל על בניית המבנה – פונו מהמקום (כיוון, יש להניח – שהושלמה הבנייה).

בדיקה המאשרת כי אכן הותקנו מערכות ניקוז ואינסטלציה, על מי המתבקש ונדרש במסגרת החוק והיתרי הבנייה, והתקנים המתבקשים.

בדיקה מטעם חברת הגז – המאשר את תקנות מערכת הגז – ובאם מדובר בבנייה פרטית, אז הדבר יכול להיות אחרת – מומלץ לגשת למומחה כדי לדעת מה הם הניואנסים גם עבור כך.

בדיקה של מכבי אש – המאשרת עמידות המבנה בכל מיני תקני אש כמתבקש בחוק ובהיתרי הבנייה, בדיקה שאפשר שתהא מחייבת באם מדובר במבנה ציבורי – אך לא בהכרח תידרש למבנים פרטיים. על כן, גם במקרה זה מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע לקבלת התמונה הבהירה והמלאה.

בדיקה של קבלן – המאשרת את תקינות הבטון – במבניות המבנה.

יחד עם בדיקת מהנדס – שמאשרת שהמבנה ראוי למגורים, ואישור של מכון התקנים לאטימות מרחבים מוגנים – יחד עם אישור חברת חיטוי מים – על חיטוי צנרת המים, וכיוצא בזה.

על כן, בדיקות ואישורים ברבדים מגוונים – במידה ורוצים את התמונה המלאה, מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע שעוסקים בדבר וביכולתם לעזור – תודה על קריאתך, זה הכל לבינתיים.

למידע נוסף פנו אלינו חברה המתמחה בטופס 4

 

בלוג

בדיקות חובה לפני טופס 4

  בעת שמשלימים בנייה של מבנה – אין זה אומר שזה הזמן לאכלס אותו. עבור זה – מתבקש טופס 4, כמו גם טופס 5 –

בלוג

מלגזות למכירה – איך מתחילים?

לא בכל יום קונים מלגזה עבור העסק שלכם. לרוב זהו סימן חיובי של גדילה, התייעלות, וצמיחה של העסק, אך נשאלת השאלה איך עושים זאת נכון?

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ גגות הכולל איטום

בעוד שבמקרים מסוימים פלוני יצטרך שירותי איטום גגות בלבד, במקרים אחרים יהיה צורך בשיפוץ הכולל עבודת איטום בגג. וכשצריך עבודות שיפוץ בגג הכוללות איטום, חובה

קרא עוד »
שיפוץ גגות הכולל איטום

בעוד שבמקרים מסוימים פלוני יצטרך שירותי איטום גגות בלבד, במקרים אחרים יהיה צורך בשיפוץ הכולל עבודת איטום בגג. וכשצריך עבודות שיפוץ בגג הכוללות איטום, חובה

קרא עוד »

היחידה לשיפוץ דירות מזמינה אתכם לחווית שיפוץ ייחודית בישראל! ליווי מלא ואישי לכל אורך התהליך החל מלב התכנון ועד לסיום ריהוט הבית .

לחברתנו ניסיון  בביצוע כל סוגי השיפוצים עם ניסיון של 10 + שנים בשיפוץ דירות, בניית וילות ושיפוץ בניינים.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני וקבלו הצעת מחיר ללא התחייבות לפרויקט קומפלט במחיר הזול בארץ (חיסכון ממוצע של 23%)

צרו קשר

© 2021 All Rights Reserved

פרסום כתבות BEST LINKS  ושירות בניית קישורים איכותיים  

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז

אזור צפון

Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!