בדיקות חובה לפני טופס 4

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

 

בעת שמשלימים בנייה של מבנה – אין זה אומר שזה הזמן לאכלס אותו. עבור זה – מתבקש טופס 4, כמו גם טופס 5 – ואולי אף דברים נוספים, בהתאם לדרישות החוק , המקצוע וכיוצא בזה. כעת נדבר על טופס 4 – או בשמו הנוסף – טופס אישור אכלוס. אלו שמבקשים אותו – בעצם אומרים: "היי, בנינו כאן את המבנה הזה, הוא עומד בדרישות החוק, ונעשה על פי היתרי הבנייה והדרישות, כמו גם התקנים שצוינו בהם", ופונים בכך לוועדה ולרשות המקומית – שתבדוק אותם שכך נעשה ועל פי כן תיתן את חותמת האישור – שהמבנה שנבנה הולם וראוי לאכלוסו (מבחינת תשתיות, בטיחות, תברואה וכיוצא בזה).

המטרה של הגשת טופס 4, מבחינת ההליך הבירוקרטי – היא להגיש אותו לוועדה, כשהוא מלא וממולא כפי שניתן, על האופן המלא והשלם, המיטיב ביותר (כמו גם הכנה והראוי) – ומטרתו היא גם כמובן לאפשר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה – לראות ולגלות באם המבנה הורכב ונוצר על פי תכניות הבנייה ובמסגרת ההיתר שניתן לו – כמו גם, באם מוכן לאכלוס מבחינת בטיחות האש, החיבור לחשמל וכיוצא בזה – כמו גם, באם קיבל אישור של מהנדס וקבלן על פי חוק, וכיוצא בזה.

באם מדובר בבניין מגורים – האחריות להגשת טופס 4 היא על בעל ההיתר, שזה יכול להיות הקבלן ו/או היזם, ובאם מדובר בבית פרטי – אפשר שזה יהיה פשוט על בעל הנכס/המקרקעין.

אם כן, מה הם התנאים והבדיקות המקדימות טרם קבלת אישור לטופס 4?

ראשית כל, נציין – שיש שיגידו שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה – לא מתעסקת במי עוסק במלאכת הוצאת הטופס – אלא בלבד שמי שיגיש אותו יהיה בעלי ההיתר – והוא יהיה אחראי על כך. על כן, בטופס "הסופי", זה המוגש – יש עניין שיופיע עליו חתימותיהם של בעל ההיתר, של עורך הבקשה, של האחראי לביקורת ושל מודד מוסמך – שבחתימותיהם הם מוודאים, מאשרים ומצהירים בכך – שהם עשו את הבדיקות המתבקשות מהם במסגרת תפקידם ובתחום אחריותם – בעניין בדיקת והשלמת תכנוני הבנייה, כנדרש על פי חוק ובהתאם לסעיפים המוזכרים בהיתרי הבנייה (דרישות ותקנים).


בדיקות החובה טרם קבלת טופס 4

בדיקה של אדריכל, כמו גם של מודד מוסמך – בה מתקבל אישור כי יש התאמה בין הבנייה בפועל, לבין הבניה שבהיתר הבנייה שניתן, יחד עם תכנית הבנייה ומיקום הגוש והחלקה הרשומים.

בדיקה המאשרת שהמבנים הזמניים שהוקמו במקום עבור מי שעמל על בניית המבנה – פונו מהמקום (כיוון, יש להניח – שהושלמה הבנייה).

בדיקה המאשרת כי אכן הותקנו מערכות ניקוז ואינסטלציה, על מי המתבקש ונדרש במסגרת החוק והיתרי הבנייה, והתקנים המתבקשים.

בדיקה מטעם חברת הגז – המאשר את תקנות מערכת הגז – ובאם מדובר בבנייה פרטית, אז הדבר יכול להיות אחרת – מומלץ לגשת למומחה כדי לדעת מה הם הניואנסים גם עבור כך.

בדיקה של מכבי אש – המאשרת עמידות המבנה בכל מיני תקני אש כמתבקש בחוק ובהיתרי הבנייה, בדיקה שאפשר שתהא מחייבת באם מדובר במבנה ציבורי – אך לא בהכרח תידרש למבנים פרטיים. על כן, גם במקרה זה מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע לקבלת התמונה הבהירה והמלאה.

בדיקה של קבלן – המאשרת את תקינות הבטון – במבניות המבנה.

יחד עם בדיקת מהנדס – שמאשרת שהמבנה ראוי למגורים, ואישור של מכון התקנים לאטימות מרחבים מוגנים – יחד עם אישור חברת חיטוי מים – על חיטוי צנרת המים, וכיוצא בזה.

על כן, בדיקות ואישורים ברבדים מגוונים – במידה ורוצים את התמונה המלאה, מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע שעוסקים בדבר וביכולתם לעזור – תודה על קריאתך, זה הכל לבינתיים.

למידע נוסף פנו אלינו חברה המתמחה בטופס 4

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!