להזמין קבלן ריצוף או רצף? התשובה המלאה בכתבה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

 

ריצוף היא בסך הכל עוד פעולה בשלב הגמר של בניית מבנה או בפרויקט שיפוצים של מבנה קיים, אבל מדובר בפעולה מורכבת מספיק בכדי להצדיק את זה שתבוצע על ידי קבלן לכל דבר ועניין, הלוא הוא קבלן ריצוף. מה כל כך מורכב בעבודת הריצוף שמחייב מעורבות של קבלן ריצוף ולא מאפשר ביצוע על ידי אחד הפועלים? האם יש דבר כזה קבלן ריצוף רשום ועד כמה חשוב להקפיד על כך שקבלן הריצוף שאתם שוכרים יהיה אכן רשום? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לשיפוצים, המבצעת את כל סוגי עבודות השיפוצים ובכלל זה משמשת גם כקבלן ריצוף.

ריצוף

מה מורכב בעבודת ריצוף שמחייב ביצוע על ידי קבלן ריצוף?

ובכן, השימוש במילה קבלן הוא מעין תואר להתמחות בענף הבניין. כמעט לכל פעולה שאנו מבצעים בתחום הבניין, יש קבלן עבורה. ישנו קבלן אינסטלציה, קבלן טיח, קבלן צבע, קבלן גבס ויש גם קבלן ריצוף. אין זה אומר שקבלן ריצוף צריך להיות איש מקצוע בדרגת קבלן בניין שמנהל פרויקט בנייה שלם, אבל לתואר קבלן בהחלט יש משמעות בהיבט של התמחות במקצוע. בענף הבניין יש גם איש מקצוע שנקרא רצף. רצף הוא אינו קבלן ריצוף, אלא הפועל שמבצע את העבודה בפועל. לפעמים כמובן מדובר באותו אדם, אבל ממש לא בהכרח. אז מה כל כך מורכב בעבודת הריצוף שמחייב התמחות ומעורבות של קבלן ריצוף?

ובכך, תחשבו על זה לרגע. אתם חיים בבית שבו אתם יכולים לשפוך מים על הרצפה והמים יעמדו במקומם, מה שאומר שהרצפה שלכם מפולסת ומיושרת ברמת המעלה הבודדת. לעומת זאת, אם תשפכו מים בחדר האמבטיה, המים יזרמו ישירות אל חור הניקוז. תחשבו על זה שיש לכם אריחים בגודל אחד, ואתם איכשהו צריכים לסדר אותם בתוך שטח חדר נתון מבלי להשתמש בטלאים, תוך שמירה על מראה אחיד ואסתטי. תחשבו על זה שבסלון אתם רוצים רצפה חלקה ומבריקה, אבל בחדר האמבטיה אתם רוצים רצפה מעט יותר מחוספסת שלא תחליקו עליה כשאתם יוצאים מהמקלחון. במרפסת ובשביל הכניסה לבית אתם רוצים אריחים אפילו יותר מחוספסים, כדי שלא תחליקו עליהם בעונת הגשמים.

כל אלה הם רק דוגמאות מכלל השיקולים והסטנדרטים שאותם צריך לקחת בחשבון קבלן ריצוף ושאותם צריך לדעת קבלן ריצוף לבצע ברמת דיוק גבוהה מאוד. יכולות אלה דורשות התמחות גבוהה ולכן ישנם אנשי מקצוע שכל עיסוקם בענף הבניין הוא ריצוף. אלו הם קבלני הריצוף.

למה לא להזמין פשוט רצף?

אחרי שאמרנו את כל זה, אין שום מניעה שלצורך ריצוף הבית שלכם פשוט תזמינו רצף שעובד עם עצמו מטעם עצמו. במרבית הפעמים, כשהרצף הזה יסיים את העבודה תהיה לכם רצפה. השאלה היא איך תיראה הרצפה הזאת ואיך היא תיראה בעוד שנה שנתיים. רצף הוא בעצם איש מקצוע שיודע להניח אריחים בצורה מקצועית, ובתנאי כמובן שמדובר ברצף מקצועי. הוא לא מקדיש את הזמן והמאמץ הנדרשים לתכנון, לפיקוח, לביצוע התאמות ולהקפדה על פרטים. הוא פשוט רוצה לכסות את שטח הרצפה באריחי ריצוף ובזה לסיים את העבודה.

קבלן ריצוף הוא איש מקצוע שיושב איתכם, מסביר לכם מהם גדלי האריחים הזמינים, מהי ההשפעה של כל גודל אריח על העיצוב ועל האווירה במרחב, מהו גודל האריח המתאים ביותר בהתאם לשטח החדר שאותו אתם רוצים לרצף, מהו השיפוע שצריך להקפיד עליו בחדר האמבטיה ומאיזו נקודה בדיוק צריך השיפוע הזה להתחיל ואיך הוא אמור להשתנות ככל שהוא מתקרב יותר לאזור חור הניקוז, מהם סוגי המרצפות הקיימים מבחינת רמת חספוס, חומר גלם ודוגמת עיצוב, ואיך בוחרים את הריצוף לכל חדר, איך מבטיחים שלא ייווצר מצב בו כל השטח שצמוד לקירות, לא יהיה מכוסה בטלאי אריחים צרים שמכערים את כל החדר עצמו – כל אלה הם שיקולים שיש לקחת בחשבון בכל עבודת ריצוף והתייחסות מקצועית לכל השיקולים האלה זה בדיוק מה שאתם מבטיחים לעצמכם כשאתם בוחרים לעבוד עם קבלן ריצוף ולא עם רצף בלבד.

איך תבחרו קבלן ריצוף?

ובכן, במרבית המקרים ריצוף הוא רק חלק מפרויקט שיפוצים או בנייה נרחב יותר, ולכן את בחירת קבלן הריצוף מבצע הקבלן האחראי המבצע. במקרה כזה, חשוב יותר שאת מאמצי הבחירה שלכם תנתבו לבחירת הקבלן המבצע. בכל מקרה אחר, למשל כאשר אתם פשוט רוצים להחליף את הריצוף בבית, יהיה עליכם לבחור קבלן ריצוף בעצמכם. המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות מאוד לסייע לכם, אבל אם אתם באמת רוצים להבטיח את התוצאה הטובה ביותר, חשוב שתלמדו את התחום קצת בעצמכם ותבינו על מה חשוב להקפיד. כך למשל, כעת, אחרי שקראתם את השורות לעיל, אתם יודעים שבאמבטיה האריחים צריכים להיות מחוספסים יותר ושחשוב מאוד להבטיח שאזור החיבור עם הקירות לא ייראה כמו ריצוף טלאים עם רצועות אריחים צרות.
ראו גם: כל המידע על שיפוץ שירותים עם חברה מקצועית

ישנם עוד לא מעט שיקולים כאלה שאתם רוצים להכיר ואחרי שתכירו אותם, אתם רוצים לבחון איך מתייחס אליהם קבלן ריצוף שאותו אתם בוחנים ועד כמה הוא יודע להציע לכם תשובות על כל שאלה וכל תהייה שאתם מעלים סביבם. לבסוף, אחרי שבחרתם קבלן ריצוף, אתם רוצים להבטיח את כל השיקולים האלה במסגרת הסכם העבודה. וכן, הכוונה פה היא למשל שנושא חספוס האריחים יהיה מעוגן בהסכם, וכך גם הנושא של שימוש בטלאים באזור החיבור עם הקירות וכך גם נושא השיפוע של הרצפה בחדר האמבטיה והמרפסת. כל אלה צריכים להיות מעוגנים, וצריכות להיות גם מעוגנות הפעולות שיש לבצע אם תוצאות אלה לא הושגו וההתחייבות של קבלן הריצוף לתקן כל ליקוי כזה ביחס למה שהוסכם.

רצפה היא אחד מפריטי העיצוב החשובים ביותר בכל מבנה

פשוט מכיוון שמדובר בפריט בעל שטח פנים רחב שמכסה את כל שטח הבית ובולט וניכר מכל פינה בבית. רצפת הבית גם צפויה להשפיע על איכות החיים שלכם, על האווירה ועל חוויית המגורים בבית לאורך עשורים שלמים ואתם לא רוצים להתהלך בבית שלכם עם תחושה של פספוס במשך עשורים רק בגלל שלא עשיתם את הבחירה הנכונה של קבלן ריצוף. על כן, שימו לב לכל הפרטים, חקרו את הנושא, התייעצו עם אנשי מקצוע ובצעו בחירה מתוך כמה אפשרויות. שימו לב שאתם לא מסתמכים אך ורק על נושא המחיר. זה בהחלט ראוי לבצע השוואת מחירים ולבחור את איש המקצוע שמציע לכם את השירות במחיר הוגן ותחרותי, אבל זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לבחור בהצעה הזולה ביותר. תמיד חשוב לשמור על איזון, בטח ובטח כאשר מדובר על קבלן ריצוף.

היחידה לשיפוצים היא חברה המבצעת את כל סוגי עבודות השיפוץ במשרד, בעסק או בבית ובכלל זה מעמידה לרשותכם קבלן ריצוף רשום, המופיע בפנקס הקבלנים של משרד השיכון ומבצע עבורכם את כל שלבי התכנון, הביצוע והגמר של ריצוף הבית על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר ובליווי ייעוץ צמוד גם בשלבי הרכש של אריחי הריצוף וגם לאורך כל שלב הביצוע.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!