בחירת שיפוצניק – המדריך המלא שיעזור לכם להחליט

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אולי לא חשבתם על זה כך, אבל אחת המשימות היותר חשובות שעומדת בפניכם כעת משהחלטתם לשפץ את הדירה, היא בחירת שיפוצניק שיכול להשיג עבורכם את המטרה בכמה מובנים. הוא צריך להיות סופר מקצועי, הוא צריך להיות אמין, הוא צריך להיות מסודר ומאורגן, הוא צריך להיות מקושר לאנשי מקצוע רלוונטיים והוא צריך לדעת לספק לכם מענה לכל צורך שעולה אצלכם סביב עניין השיפוץ. מאחר וכדי להיות קבלן שיפוצים לא צריך כל השכלה אקדמאית רשמית, ישנם לא מעט אנשים המתפרנסים מהתחום ולא כולם יודעים היטב את המלאכה. במדריך הבא נפרט בפניכם מספר צעדים שעליכם לבצע בכדי להחליט על בחירת שיפוצניק שיעשה עבורכם את העבודה תרתי משמע.

מדוע כל כך חשוב לבחור את השיפוצניק הנכון?

את תוצאת עבודות השיפוץ בביתכם יכריעו כמה וכמה גורמים. רמת התכנון ורמת המקצועיות של האדריכל, מעצב הפנים או כל איש מקצוע אחר שיהיה אמון על עניין התכנון, יקבעו את הפוטנציאל של תוצאת השיפוץ. שלב התכנון הוא השלב בו אתם מקבלים החלטות לגבי מה בדיוק לעשות בשיפוץ, איך לעשות, באילו חומרים להשתמש, באילו עיצובים, מרקמים וצבעים וכן הלאה. מן הסתם, להחלטות אלה יש השפעה דרמטית על התוצאה הסופית או לפחות על הפוטנציאל שאליו אתם יכולים להגיע. מעבר לשלב התכנון, על התוצאה יכולה להשפיע הרמה המקצועית ורמת הביצוע של השיפוץ, קרי הרמה בה מוצאת תכנית השיפוץ אל הפועל. עבודה טובה, נקייה, תוך הקפדה על כל ההוראות, הכללים והסטנדרטים, תבטיח את היכולת שלכם לממש את פוטנציאל התכנית ולחילופין, התנהלות לא מקצועית יכולה לפגוע מאוד בתוצאה, לגרום לכם עוגמת נפש רבה ביחס לציפיות שהיו לכם מתכנית השיפוץ ומהפרויקט כולו ואף לעלות לכם כסף רב

בחירת שיפוצניק עם רישיון קבלן.

על העניין השני, קרי הוצאת תכנית השיפוץ אל הפועל, אמון השיפוצניק, קרי בחירת שיפוצניק שאמור לבצע את השיפוץ, לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת לשפץ את הדירה וזהותו של איש המקצוע הזה יכולה להכריע את התוצאה כולה. בחירה לא נכונה של איש שיפוץ יכולה לגרום לכם לא מעט עוגמת נפש ולא משנה אם תכנית השיפוץ נעשתה בצורה המקצועית ביותר. לעומת זאת, בחירת שיפוצניק סופר מקצועי ומסור, יכולה להפוך גם תכנית לא סגורה לגמרי לתוצאת שיפוץ יוצאת דופן שתגרום לכם שמחה רבה. מהסיבה הזאת בדיוק, ישנה חשיבות רבה לבחירה שלכם את איש השיפוץ שיהיה אחראי על הפרויקט ומהסיבה הזאת בדיוק, אתם רוצים להבין בדיוק כיצד לבחור אותו ולהבין שיהיה עליכם להקדיש לעניין קצת זמן ותשומת לב.

לפעול במקביל בכמה מישורים

כפי שנסביר בהמשך, ישנם מספר צעדים שאתם יכולים לבצע בכדי להגיע בסופו של דבר לשיפוצניק המתאים. הצעדים יפורטו פה בסדר כרונולוגי בזה אחר זה, אבל חשוב להבין שבמציאות אתם לא יכולים לפעול על פי הסדר הזה. במציאות אתם צריכים לעשות את הדברים במקביל, ללהטט בין הצעדים ופשוט להגיע לתוצאה הסופית תוך הפעלת מחשבה ואינטואיציה. כך למשל, כאשר אנו מדברים על המלצות שעליכם למצוא, אין בכך בכדי לומר שאתם מקדישים כעת פרק זמן להשגת המלצות, אוספים את ההמלצות ומנסים להגיע למסקנה על פיהן. המלצות אלה צריכות להתקבל תוך כדי בדיקת רישום הקבלן בפנקס הקבלנים, תוך כדי בקשת חוות דעת מקצועיות מאנשי מקצוע אחרים וכן הלאה כפי שיפורט בהמשך. רק בצורה זו תוכלו להבטיח שאתם ממנפים את כל אחד מהצעדים בצורה מיטבית למען המטרה.

שיפוצניק

קבלן רשום –לעבודות שיפוצים

כלל ברירת המחדל אומר שאתם רוצים בכל מקרה לבצע בחירת שיפוצניק שהוא קבלן שיפוצים רשום בפנקס הקבלנים. כעת נסביר מדוע ולאחר מכן גם ניתן את החריגים. קבלן רשום הוא למעשה איש מקצוע שהגיש בקשה להירשם כקבלן בפנקס הקבלנים של משרד השיכון, ולאחר שנבחנה עמידתו בכל הקריטריונים הנדרשים, הוחלט להעניק לו מעמד של קבלן רשום. המשמעות היא שאותו קבלן אוחז ברקורד מקצועי שמאפשר לו להיות קבלן רשום, הוא אוחז ברקורד נקי של שירות ואמינות והוא עמד בכל המבחנים המקצועיים המאפשרים לו לקבל את מעמד הרישום. את הבדיקות האלה הייתם צריכים אתם לבצע אם היה לכם את הידע המקצועי הנדרש בענף הבנייה. מאחר ואין לכם את זה, כמו גם לרוב הציבור, המדינה מנהלת את פנקס הקבלנים במסגרתו היא מבצעת את הבחינה עבורכם ומספקת לכם שמות של קבלנים שעמדו בקריטריונים הנבחנים.

רישיון קבלן לשיפוצניק -עבדו רק עם מקצוענים

בנוסף לכך, קבלן רשום הוא מעין נכס עבור הקבלן. אפשר לראות זאת כמו מסמך המעיד על הרמה המקצועית שלו, מסמך שכל קבלן היה שמח לקבל והיה עושה בכדי לשמור עליו. המשמעות היא שקבלן רשום יעשה את כל מה שצריך לעשות על מנת לשמור על המעמד שלו כקבלן רשום ובכלל זה יקפיד על שירות אדיב, על אמינות מלאה, עמידה בהסכמים וכמובן עמידה בסטנדרטים המקצועיים הנדרשים. אי עמידה באלה יכולה להוביל לתלונות מצד לקוחות, ובהמשך לכך לביטול מעמדו כקבלן רשום.

שיפוצניק לשיפוץ שיורתים

והמשמעות של כל זה היא, שכאשר אתם בוחרים קבלן שיפוצים רשום, אתם בוחרים איש מקצוע שעומד בכל הקריטריונים המקצועיים הנדרשים ושיעשה את כל מה שצריך לעשות בכדי להמשיך ולעמוד בקריטריונים הללו. קשה לחשוב על כלי חשוב יותר מזה כאשר אנו רוצים לבחור איש מקצוע שיעמוד בציפיות שלנו וכאשר אין לנו שום ידע או דרך לבדוק את הדברים בעצמנו.

ואחרי שאמרנו את זה, יש לכך חריג. החריג הוא מקרה פרטי שעליו נדבר מייד בסעיף ההמלצות וחוות הדעת המקצועיות, ובו יש בידיכם שם של קבלן ספציפי שעליו שמעתם מכמה וכמה אנשים, שעליו קיבלתם גם המלצות וגם חוות דעת מקצועיות חיוביות ושכל הסימנים מראים לכם שהוא הוא האיש שאתם מחפשים. במקרה כזה, כדאי אולי לבחון את אותו איש מקצוע מומלץ יותר לעומק, גם אם הוא לא קבלן רשום. חשוב להבין, קבלן רשום הוא איש מקצוע שעומד בסטנדרטים הנדרשים, אבל עצם העובדה שהקבלן אינו רשום בפנקס הקבלנים, אינה מצביעה על כך שאותו קבלן לא עומד בהכרח בקריטריונים הנדרשים. ייתכן מאוד קבלן שלא עבר את תהליך הרישום, אך יכול בהחלט לעבור אותו לו היה בוחר בכך.

המלצות על שיפוצניק

אלמנט שני שאתם רוצים לנצל בתהליך של בחירת שיפוצניק הוא אלמנט ההמלצות. המלצות הן למעשה חוות דעת בלתי מקצועיות, אותן אתם מקבלים מחברים, בני משפחה, מכרים, קולגות או אנשים שאינכם מכירים. כך למשל, אתם יכולים להעלות פוסט לרשת החברתית ובו אתם מבקשים לקבל המלצות על שיפוצניק באזור מגוריכם. מן הסתם, בתוך דקות יוצף הפוסט בשלל פניות מצד שיפוצניקים ובני משפחותיהם הממליצים על עצמם, אך במקביל גם תוכלו לקבל המלצות אותנטיות לא מעטות, במיוחד אם תעלו את הפוסט הזה בקבוצה.

את ההמלצות אתם יכולים כמובן לבקש גם מהאנשים הקרובים אליכם ובכלל זה בני משפחה, חברים או שכנים שעברו שיפוץ לאחרונה, חברים לעבודה או אפילו הבוס ששיפץ את המשרד. כל אלה הם אנשים שאולי מכירים, אולי יודעים, אולי שמעו על שיפוצניק שכדאי לבדוק. יחד עם זאת, אין בהמלצות אלה בכדי להכריע את החלטתכם והמלצות אלה צריכות להילקח בחשבון כפרמטר אחד בבדיקה הסופית. במקרים רבים, אנשים מקבלים המלצה חמה מאדם קרוב ומייד בוחרים באותו איש מקצוע עליו קיבלו את ההמלצה, לרוב בגלל שאין להם חשק או כוח להמשיך את תהליך החיפוש והבחירה. זהו צעד לא נכון כמובן. המלצות אמורות לספק לכם שמות שאותם תוכלו להמשיך ולבדוק הלאה, או שמות שמהם אתם רוצים להתרחק, אך לא יותר מכך.

חוות דעת מקצועיות לפני בחירת שיפוצניק

חוות דעת מקצועית היא כבר המלצה שאותה אתם מקבלים מאיש מקצוע ולא מאדם פרטי. לחוות דעת מקצועי ישנו משקל רב בתהליך הבחירה של שיפוצניק או של כל איש מקצוע בתחום שאינכם מכירים. את חוות הדעת המקצועית תוכלו לקבל מאנשי מקצוע העוסקים בתחום משיקים ובמקרה זה אדריכלים, שמאים, מהנדסי בניין, הנדסאי בניין, קבלני אינסטלציה, קבלני ריצוף, מפקחי בנייה וכדומה. אפילו איש מכירות בחנות לאספקה טכנית המספקת חומרים לקבלני שיפוצים יכול לסייע לכם, ובלבד שאתם סומכים על אותו איש מכירות.

ככלל, חוות דעת מקצועית יכולה לתת לכם כיוון טוב מאוד לבדוק, אבל עליכם לוודא שחוות הדעת היא אותנטית ולא משקפת חברות נסתרת בין השניים. אין שום ערך ויש אפילו הטעיה, בחוות דעת מקצועית שניתנת על ידי איש מקצוע על איש מקצוע אחר, רק בגלל שהשניים חברים או שהם מקיימים ביניהם מערכת של אינטרסים. בהתאם לכך, כאשר אתם מבקשים חוות דעת מקצועית, הקשו על האדם הממליץ ושאלו אותו שאלות מדוע הוא ממליץ עליו, מה טוב בו, האם הוא אמין, האם הוא עושה את העבודה בצורה מקצועית, האם הם עובדים ביחד ושאלות נוספות שיכולות לתת לכם אינדיקציה על מידת האותנטיות של חוות הדעת.

חבילת שירות והתרשמות אישית

בשלב הזה, לאחר שבחנתם את פנקס הקבלנים ובחרתם קבלנים רשומים בלבד, לאחר שקיבלתם אולי המלצות על כמה שמות נבחרים ולאחר שקיבלתם גם כמה חוות דעת מקצועיות על כמה שמות בולטים, כעת אתם צריכים להפעיל את שיקול הדעת שלכם והאינטואיציה הצרכנית שלכם ולבחון את הדברים בעצמכם. בשלב הזה אתם רוצים כבר לפנות למספר אנשי מקצוע, לקבוע איתם פגישה, לשוחח איתם, להציף בפניהם שאלות ולהתרשם מהם באופן כללי. בשלב הזה אתם רוצים לבחון מה יודעים אותם אנשי מקצוע לספק לכם ובכלל ללקוחותיהם. האם הם מספקים שירותי שיפוץ בלבד, או שהם נותנים חבילת שירות מקצה לקצה, ובכלל זה ייעוץ אדריכלי, תמיכה של מהנדס וקונסטרוקטור, סיוע בהגשת בקשות לקבלת היתרי בנייה על פי הצורך, סיוע בביצוע הזמנות של מטבחים, דלתות, חלונות וכן הלאה, סיוע בעיצוב פנים, התמחות בעבודות גבס וכן הלאה. ככל שחבילת השירות היא רחבה יותר, כך אתם יכולים להסיק שהרמה המקצועית של איש המקצוע היא גבוהה יותר ויש בכך הרבה בכדי לסייע לכם להבין מול מי אתם עומדים.

מעבר לכך, אתם רוצים להתרשם באופן אישי מאיש המקצוע שיושב מולכם ולשם כך יהיה עליכם לנהל איתו שיחה. בשיחה אתם רוצים להציף מולו את כל השאלות שמטרידות אתכם ביחס לשיפוץ. ממש לא צריך לעניין אתכם איך הוא כאבא, כבעל או כאיש משפחה. ממש לא מעניין אתכם היכן הוא גדל ובאיזה בית ספר למד, אבל כן צריך לעניין אתכם איך הוא עונה לכם על שאלות שאתם מציפים בפניו בעניין השיפוץ. האם הוא עונה לכם בהרחבה מתוך רצון לעזור לכם הוא שהוא פוטר אתכם בכך שיהיה בסדר. האם הוא מספק לכם מידע שלכאורה אנשים אחרים היו שומרים לעצמם, הוא שהוא יוצא מעורו בכדי לסייע לכם להרגיע את חששותיכם. כל אלה יכולים להצביע על מידת אמינותו ועל המחויבות שלו למקצוע וזה המון.

הצעות מחיר של שיפוצניק

וכמובן, חלק בלתי נפרד מהתהליך של בחירת שיפוצניק הוא החלק של המחיר. בעניין זה אתם תמיד רוצים למצוא את האיזון בין רמת המחיר ובין הרמה המקצועית, בין התמחור המוצע לכם ובין האיכות המוצעת לכם. המשמעות היא, שאתם ממש לא רוצים לבחור את ההצעה היקרה ביותר אבל גם לא את ההצעה הזולה ביותר. בשלב הראשון של תהליך השיפוץ יהיה עליכם לבנות תכנית שיפוץ שעל פיה יגובש כתב כמויות. מסמך כתב כמויות מפרט למעשה את החומרים והמרכיבים שנדרשים לצורך פרויקט השיפוץ, את הכמות הנדרשת מכל אחד מהם ואת העלות של כל אחד מהם. על כך יש כמובן להוסיף את עלות העבודה והרווח של השיפוצניק, אבל מרכיב זה יכול לתת לכם אינדיקציה מצוינת לרמת המחיר שלה אתם יכולים לצפות.

חפשו את נקודות האיזון במחיר

מצד אחד, הנטייה היא לבחור בהצעה יקרה מתוך הנחה שמי שמציע לנו ביוקר, גם עושה עבודה ביוקר. מצד שני, אנחנו מאוד רוצים לצד בזול ולכן תמיד נעדיף לבחור בהצעה הזולה. האמת כמו תמיד, נמצאת איפה שהוא באמצע וכתב הכמויות שהוכן יוכל לסייע לכם להבין זאת. אבל מה שהכי חשוב כאשר אתם מגישים בקשות להצעות מחיר הוא, שכל שיפוצניק שמגיש לכם הצעה, מגיש לכם אותה בדיוק עבור אותו פרויקט. אין שום משמעות להצעות מחיר שונות שמוגשות עבור פרויקטים שונים. כך למשל, אם אתם אומרים לשיפוצניק שאתם רוצים לעשות חלונות אלומיניום, האחד יכול לתת לכם הצעה על חלונות סטנדרטיים והאחר על חלונות בלגיים. זאת אומרת שהראשון יהיה זול יותר אבל לא בגלל שהוא באמת זול יותר אלא בגלל שהוא מציע לכם פחות.

אל תוותרו על תוכניות עבודה לשיפוץ

בכדי להבטיח שכל ההצעות ניתנות עבור אותו פרויקט, כאשר אתם מבקשים את הצעת המחיר חשוב לצייד את השיפוצניקים בתכנית השיפוץ ובכתב הכמויות שגובשו. בצורה כזאת כל שיפוצניק יודע בדיוק על מה הוא נותן את הצעת המחיר וגם מתחייב למעשה לסטנדרטים הנובעים מאותם מסמכים.

בשורות הנ"ל פירטנו בפניכם תהליך שהוא לכאורה מאוד מורכב. בפועל, התהליך של בחירת שיפוצניק הוא פשוט הרבה יותר ואת כל המרכיבים שלו תוכלו לבצע במקביל ובתוך זמן קצר. החשוב ביותר הוא שתיגשו למשימה עם אנרגיה ועם חשק ומתוך הבנה שיש משמעות רבה לאיש המקצוע שיהיה אחראי על פרויקט השיפוץ שלכם. השיפוצניק שתבחרו עשוי להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע נוספים המתמחים כל אחד בתחום אחר על פי מודל של קבלני משנה, אבל בסופו של דבר הוא האיש שמכתיב את הסטנדרטים והוא האיש שיבחר את אותם קבלני משנה. כאשר אתם עושים בחירה נכונה של שיפוצניק, אתם מכתיבים מצב שבו גם כל יתר הבחירות הן נכונות, ולמרבה הצער זה עובד גם הפוך.

לבסוף, זכרו שישנם אנשי מקצוע המלווים אתכם וכל אחד מהם יכול לסייע לכם בתהליך הבחירה. זה יכול להיות האדריכל או מעצב הפנים, המהנדס או הקונסטרוקטור ואפילו עורך הדין שבעזרתו אתם מנסחים וחותמים על הסכם עבודה עם האדריכל. כל אחד מאנשי המקצוע הללו יכול לסייע לכם בהמלצה, בחוות דעת, בעצה טובה ובתובנה שיכולה לשנות את כל צורת ההסתכלות שלכם על התהליך. דברו עם אנשים, נסו להבין היכן אתם עומדים, נסו להבין מול מי אתם עומדים ובסופו של דבר זה פשוט יקרה בצורה הטובה ביותר.

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

מהו ספק כוח?

ספק כוח הוא מכשיר חשמלי המספק כוח חשמלי במצב של עומס חשמלי. תפקידו העיקרי של ספק הכוח הוא להמיר זרם חשמלי ממקור למתח, לזרם ולתדר

קרא עוד »
מהו ספק כוח?

ספק כוח הוא מכשיר חשמלי המספק כוח חשמלי במצב של עומס חשמלי. תפקידו העיקרי של ספק הכוח הוא להמיר זרם חשמלי ממקור למתח, לזרם ולתדר

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון