המדריך לבחירת שיפוצניק מקצועי שיחסוך לכם כסף

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

חושבים לשפץ את הבית או העסק ומחפשים שיפוצניק? אולי כדאי שלא תשתמשו במילה שיפוצניק אבל גם לא תתלהבו מהביטוי קבלן שיפוצים. כשאתם מחפשים שיפוצניק, התוצאה עשויה להיות הרבה פחות מהסטנדרטים שאתם מצפים להם. מצד שני, את אותה תוצאה תקבלו כששיפוצניק פשוט יציג את עצמו בפניכם כקבלן שיפוצים. שיפוץ הבית או העסק הוא פרויקט משמעותי שנועד להוביל לשינוי משמעותי בסביבת המחייה שלנו ושגם עולה הרבה מאוד כסף. בפרויקט כזה ישנה חשיבות עצומה לבחירת האדם הנכון לביצוע המלאכה ובשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של היחידה לשיפוצים איך תבחרו את האיש הנכון ואין תימנעו מנפילה בפח.

שיפוצניקים בעבודות

מה רע בשיפוצניק?

אין שום רע כמובן בשיפוצניק, אבל בהחלט יש בעיה במילה שיפוצניק ובאופן בו היא גורמת לנו להתייחס לכל עניין השיפוץ. ענף הבניין הוא ענף שמתנהל באמצעות אנשי מקצוע שונים כמו מהנדסים, אדריכלים וקבלנים. מאחורי כל איש מקצוע כזה עומדת השכלה רשמית, ידע מקצועי נרחב, אחריות מקצועית, ניסיון מקצועי ויכולות מקצועיות. שיפוצניק הוא מן מקצוע שלא מגלם בתוכו אף אחד מאלה. הוא פשוט מצביע על העיסוק המרכזי של האדם ומציג אותו במין מילה מתקתקה וסתמית. כשאתם צריכים אדם שאמור להיות איש מקצוע, בעל יכולות, בעל ידע ובעל ניסיון אבל מחפשים אדם שפשוט עוסק בתחום ואפילו למקצוע שלו יש שם נחמד כזה, זה יכול להיגמר רע מאוד.

את העניין הפסיכולוגי הזה מכירים אנשי מקצוע רבים העוסקים בתחום השיפוצים, ולכן חלקם כבר לא מגדירים עצמם כשיפוצניקים ובמקום זאת מאמצים את התואר קבלן שיפוצים. במצב הזה יש לנו שיפוצניק שמציג את עצמו כקבלן שיפוצים וגם זה יכול להיגמר רע מאוד. אבל אתם לא צריכים להכניס את עצמכם לכל הסיפור הזה. כל מה שאתם צריכים לוודא הוא שאתם לא מחפשים שיפוצניק, אלא קבלן שיפוצים, ולא במובן של האופן בו מגדיר את עצמו איש המקצוע, אלא במובן של היכולות, הידע, הניסיון וההילה המקצועית של אנשי המקצוע שאותם אתם בוחנים. האם האדם מולכם נראה לכם יותר שיפוצניק או יותר קבלן שיפוצים? זאת השאלה שצריכה ללוות אתכם בתהליך הבחירה.

קבלן רשום בלבד

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת שיפוצניק הוא היותו קבלן רשום וזאת כבר סיבה טובה להבין שאתם בעצם מחפשים קבלן ולא סתם איש מלאכה. בכל מקרה ולבטח כאשר מדובר בפרויקט שיפוצים נרחב של עשרות ומאות אלפי שקלים, אתם רוצים להבטיח שאיש המקצוע שאותו אתם שוכרים לטובת המשימה הוא קבלן רשום המופיע בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. פנקס הקבלנים מחולק לקטגוריות שונות בענף הבניין ובכלל זה גם קטגוריית השיפוצים בה תוכלו למצוא את כל קבלני השיפוצים שהם קבלנים רשומים בתחום השיפוצים. להיותו של קבלן, קבלן רשום, ישנה משמעות אדירה בכל היבט אפשרי של הפרויקט ועל כך אמנם לא נוכל להרחיב במעט השורות שעומדות לרשותנו, אבל פשוט זכרו שתמיד חשוב לבחור קבלן רשום, גם כאשר מדובר בשיפוצניק.

תכנית מסודרת, מפרט מסודר

יש לא מעט פרויקטי שיפוצים, בדרך כלל קטנים, שבהם הלקוח פשוט מעניק את המושכות לידיו של שיפוצניק ולוקח צעד אחורה. פשוט בצע לי שיפוץ שירותים, שפץ לי את האמבטיה, תחליף חרסינה וריצוף, שים מקלחון וכיור חדש וזהו. אז גם בפרויקט קטן שכזה להתנהלות הזאת יש בדרך כלל תוצאות לא טובות, שאמנם לא תגרומנה לכם לעוגמת נפש אבל תמיד תישארנה איתכם ותמיד תזכרנה לכם את ההתנהלות הלקויה שלכם מול השיפוצניק. כאשר אתם יוצאים לפרויקט שיפוצים, אתם צריכים שתהיה לכם תכנית שמפרטת בדיוק את כל פעולות השיפוץ שיבוצעו, אתם צריכים לרדת לפרטים הקטנים, להעריך איך הכל ייראה בסיום הפרויקט ולהבין בדיוק מהם החומרים הנדרשים לרכישה ומהן הפעולות שיש לבצע. בהתאם לתכנית הזאת, אפשר לבנות מפרט עבודה ולהגיש הצעת מחיר שפורשת בפניכם את כל מה שיבוצע במסגרת הפרויקט.

התנהלות זו מסייעת לכם להבין טוב יותר מול מה אתם עומדים, באילו שלבים אתם רוצים להיות יותר מעורבים, אילו החלטות אתם צריכים לקבל ואילו אתם חייבים לקבל בעצמכם ולא לאפשר לשיפוצניק לקבל לבדו. זוהי גם ההתנהלות שמאפשרת לכם לבחון הצעת מחיר של שיפוצניק בצורה שיטתית ומושכלת ולקבל שיפוץ דירה בזול. על כן, תמיד הקפידו לבנות תחילה תכנית לשיפוץ, לפרוט אותה לכתב חומרים ומפרט עבודה ולוודא שאתם מבינים היטב את הפרויקט, את המרכיבים שלו ואת התוצאה הצפויה שלו, עוד לפני שיצאתם לדרך. לשם כך תוכלו להיעזר באדריכל ומעצב פנים בשיפוצים נרחבים, או פשוט להסתמך על שיפוצניק, וגם זאת הזדמנות לבחון את טיבו של איש המקצוע שעומד מולכם.

הסכם עבודה

הסכם עבודה הוא לכאורה השלב שבו אתם סגורים כבר על שיפוצניק שאיתו אתם עובדים ורק צריך לחתום, אבל זה ממש לא המצב. הסכם עבודה מבחינתכם הוא עוד שלב בבחירת שיפוצניק ולא השלב שהכל בהכרח נסגר. הסכם עבודה עם שיפוצניק הוא הסכם שצריך להיות סגור היטב ולקחת בחשבון כל אפשרות שיכולה להתפתח. כך למשל, חשוב מאוד שבהסכם תעגנו מודל תשלומים מדורג לפי אבני דרך. מודל זה מבטיח שאתם משלמים עוד חלק מהסכום הכולל, רק כאשר שלב מסוים כבר הושלם בהצלחה ונמנעים ממצב בו שילמתם את כל הכסף ונותרתם בלי שיפוצניק בסביבה. שיפוצניק שלא מסכים למודל תשלומים מדורג הוא לא שיפוצניק שאתם רוצים לעבוד איתו.

בהסכם העבודה אתם רוצים לעגן דברים נוספים כמו אחריות של השיפוצניק על התוצאה הסופית, התחייבות שלו לבצע תיקון ליקויים לאחר בדיקת בדק בית ואולי אפילו התניית התשלום האחרון בתיקון כל הליקויים, התחייבות שלו על עבודה עם קבלני משנה רשומים בלבד וכן הלאה. את כל אלה למשל, אמור שיפוצניק מקצועי לקבל ולהסכים להם, אבל למרבה הצער לא כולם יסכימו להם וזאת הסיבה שבגינה הסכם עבודה הוא לא שלב של סגירה, אלא עוד שלב בתהליך הבחירה. אם מצאתם שיפוצניק שנראה לכם סופר מקצועי ונחמד, אבל הוא לא מוכן לחתום על כל אלה, פשוט חפשו שיפוצניק אחר. זכרו שאתם עומדים להשקיע בשיפוץ הזה, כסף שהרווחתם וחסכתם במשך זמן רב ואולי אפילו שנים רבות, ואין שום דבר שמצדיק את הסיכון שלו ושל הצלחת הפרויקט.

 

המלצות וחוות דעת מקצועיות

אם אתם מתקשים למצוא איש מקצוע ולא יודעים מאיפה להתחיל, המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות לסייע לכם מאוד לעלות על השביל. יחד עם זאת, לעולם אל תסתמכו על המלצה אחת בודדת שקיבלתם על איש מקצוע מסוים. המלצה כזאת לא באמת מעידה על שום דבר חוץ מעל החוויה האישית שעבר אדם אחד עם שיפוצניק אחד. נסו להשיג כמה שיותר המלצות על שיפוצניק ספציפי ואם צריך, היעזרו גם ברשתות החברתיות לשם כך. היחידה לשיפוצים היא חברה המספקת שירותי שיפוצניק בכל היקף, משיפוץ חדר אמבטיה ועד שיפוץ כולל של בית או משרד, ומציעה את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של תכנון, ביצוע וגמר עם ניהול מלא של הפרויקט מא' ועד ת'. היחידה לשיפוצים גם מאפשרת לכם לחתום על הסכם שמגן ומכסה אתכם בכל היבט אפשרי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!