מדריך בניית קומה נוספת (קומה 2) בבית פרטי

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנו עדים לאחרונה לפניות רבות של בעלי נכסים המעוניינים לבצע שיפוץ של בניית קומה נוספת בבית פרטי. בתים פרטיים רבים בארץ נבנו בתור בתים צמודי קרקע אך אם תבדקו לעומק את זכויות הבנייה של המגרש תוכלו לגלות שאתם זכאים לבנות קומה שנייה ובכך להגדיל את שטח הבית שלכם. הדבר אידיאלי עבור משפחות גדולות שרוצות בית גדול יותר על מנת להוסיף חדרים לילדים או לילדים שבדרך מבלי לעבור בית וכל הבלאגן שכרוך במכירת הבית הקיים ורכישת בית חדש גדול יותר. במקום זה פשוט מוסיפים קומה שזהו תהליך הרבה יותר מהיר וזול במציאות הבנייה של היום. 

שיפוצים
קרדיט לתמונה:freepik

מה עלינו לעשות על מנת לבצע בניית קומה נוספת בבית פרטי?

אז כפי שציינו בראש ובראשונה יש לבדוק את נושא ההיתרים וזכויות הבנייה. יש להגיש תכנית מפורטת של הקומה הנוספת לרשות המקומית באמצעות אדריכל או מהנדס והם ידאגו לכל השאר. במידה והבדיקה העלתה שיש לכם את הזכות לבנות קומה נוספת עליכם להתחיל לתכנן את הבנייה. מיותר לציין כי לא ניתן לבנות ללא היתר בנייה כאשר כל בנייה ללא היתר היא בניגוד לחוק ואתם תהיו חשופים לקנס כספי ואף הריסת הבנייה במידה וכבר בניתם. 

איך מתבצעת בניית קומה נוספת בבית פרטי?

בניית קומה נוספת בבית פרטי יכולה להתבצע באמצעות שתי שיטות בנייה כאשר אחת היא הבניה הקונבנציונלית אותה אנו מכירים מכמעט כל מבנה שאנו פוגשים בחיי היום יום שלנו והיא מתבצעת באמצעות בלוקים ונחשבת לחזקה מאוד. סגנון נוסף של בנייה הוא הבנייה הקלה שנחשב לזול יותר אך בעיקר משך השיפוץ של הבית יהיה קצר יותר והעלות שלו גם כן זולה משמעותית מזו של בנייה קונבנציונלית. 

למה חשוב לשים לב בבניית קומה נוספת בבית פרטי?

הדבר שהכי חשוב לשים אליו לב כאשר אנו מבצעים בנייה של קומה נוספת בבית פרטי הוא היסודות של הבית. היסודות של הבית במקור נועדו לשאת בעומס של קומה אחת ולכן במידה ואנו מוסיפים קומה עלינו לחזק משמעותית את היסודות של המבנה במיוחד אם לא בחרנו בשיטת הבנייה הקלה ויש משקל רב על הקומה התחתונה. 

מה העלויות של בניית קומה נוספת בבית פרטי

העלות של בניית קומה נוספת נגזרת בעיקר משיטת הבנייה בה תבחרו. אם בחרתם בשיטת הבנייה הקונבנציונלית הבנייה תעלה לכם בין סדר גודל של בין 3500 ש״ח ל-5000 ש״ח למ״ר כאשר הסכום המדוייק תלוי ברמת הגימור ובעיקר אם אנחנו מוסיפים אינסטלציה ונצרת בקומה השנייה. המחיר של בנייה קלה בתוספת קומה ינוע בין מחירים של 1500 ש״ח ל- 2500 ש״ח למ״ר כאשר שוב תלוי מה רמת הגימור אותה נרצה להשיג.

יכול לעניין אותך גם: הנמכת תקרה במטבח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!