מדריך בניית קומה נוספת (קומה 2) בבית פרטי

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו-0507396218

אנו עדים לאחרונה לפניות רבות של בעלי נכסים המעוניינים לבצע שיפוץ של בניית קומה נוספת בבית פרטי. בתים פרטיים רבים בארץ נבנו בתור בתים צמודי קרקע אך אם תבדקו לעומק את זכויות הבנייה של המגרש תוכלו לגלות שאתם זכאים לבנות קומה שנייה ובכך להגדיל את שטח הבית שלכם. הדבר אידיאלי עבור משפחות גדולות שרוצות בית גדול יותר על מנת להוסיף חדרים לילדים או לילדים שבדרך מבלי לעבור בית וכל הבלאגן שכרוך במכירת הבית הקיים ורכישת בית חדש גדול יותר. במקום זה פשוט מוסיפים קומה שזהו תהליך הרבה יותר מהיר וזול במציאות הבנייה של היום. 

שיפוצים
קרדיט לתמונה:freepik

מה עלינו לעשות על מנת לבצע בניית קומה נוספת בבית פרטי?

אז כפי שציינו בראש ובראשונה יש לבדוק את נושא ההיתרים וזכויות הבנייה. יש להגיש תכנית מפורטת של הקומה הנוספת לרשות המקומית באמצעות אדריכל או מהנדס והם ידאגו לכל השאר. במידה והבדיקה העלתה שיש לכם את הזכות לבנות קומה נוספת עליכם להתחיל לתכנן את הבנייה. מיותר לציין כי לא ניתן לבנות ללא היתר בנייה כאשר כל בנייה ללא היתר היא בניגוד לחוק ואתם תהיו חשופים לקנס כספי ואף הריסת הבנייה במידה וכבר בניתם. 

איך מתבצעת בניית קומה נוספת בבית פרטי?

בניית קומה נוספת בבית פרטי יכולה להתבצע באמצעות שתי שיטות בנייה כאשר אחת היא הבניה הקונבנציונלית אותה אנו מכירים מכמעט כל מבנה שאנו פוגשים בחיי היום יום שלנו והיא מתבצעת באמצעות בלוקים ונחשבת לחזקה מאוד. סגנון נוסף של בנייה הוא הבנייה הקלה שנחשב לזול יותר אך בעיקר משך השיפוץ של הבית יהיה קצר יותר והעלות שלו גם כן זולה משמעותית מזו של בנייה קונבנציונלית. 

למה חשוב לשים לב בבניית קומה נוספת בבית פרטי?

הדבר שהכי חשוב לשים אליו לב כאשר אנו מבצעים בנייה של קומה נוספת בבית פרטי הוא היסודות של הבית. היסודות של הבית במקור נועדו לשאת בעומס של קומה אחת ולכן במידה ואנו מוסיפים קומה עלינו לחזק משמעותית את היסודות של המבנה במיוחד אם לא בחרנו בשיטת הבנייה הקלה ויש משקל רב על הקומה התחתונה. 

מה העלויות של בניית קומה נוספת בבית פרטי

העלות של בניית קומה נוספת נגזרת בעיקר משיטת הבנייה בה תבחרו. אם בחרתם בשיטת הבנייה הקונבנציונלית הבנייה תעלה לכם בין סדר גודל של בין 3500 ש״ח ל-5000 ש״ח למ״ר כאשר הסכום המדוייק תלוי ברמת הגימור ובעיקר אם אנחנו מוסיפים אינסטלציה ונצרת בקומה השנייה. המחיר של בנייה קלה בתוספת קומה ינוע בין מחירים של 1500 ש״ח ל- 2500 ש״ח למ״ר כאשר שוב תלוי מה רמת הגימור אותה נרצה להשיג.

יכול לעניין אותך גם: הנמכת תקרה במטבח

דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »

drop us a line and keep in touch

רקע קיר
דירה עם נוף
שיפוץ מטבחים

חולמים על מטבח חדש, מעוצב, פרקטי ואסתטי? מטבח החלומות שלכם? המומחים מטעם ”היחידה לשיפוצים“ ישמחו לסייע לכם ולוות אתכם בכל שלבי השיפוץ החל משלב בחירת

קרא עוד »
התקשרו עכשיו