אם אתם רוצים להחליף את הרובה באריחי החיפוי באמבטיה או בריצוף הבית ומחפשים קבלן רובה בנתניה, אתם בעצם מחפשים קבלן ריצוף או איש שיפוץ שמבצע גם עבודות רובה. יחד עם זאת, מריחת רובה היא אמנות לשמה ולכן המומחים בתחום מגדירים את עצמם כקבלנים ייעודיים לתחום זה. מה זה רובה? למה היא משמשת? מדוע כל כך חשוב להקפיד מאוד במריחת הרובה? מתי נכון לבצע חידוש של הרובה ואיך זה מבוצע? האם אפשר להזמין את השירות מכל קבלן ריצוף או שכדאי לחפש מומחה לעבודה עם רובה? האם דווקא איש שיפוצים יתאים יותר למשימה? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לשיפוצים, המציעה בין היתר שירותי קבלן רובה בנתניה.

קבלן רובה בנתניה

אז מה זה רובה?

רובה הוא חומר צמנטי שלאחר ייבושו הוא מתקשה והופך לשכבה קשה וחזקה של חומר. את הרובה מיישמים במרווחים (פוגות) שבין אריחי חיפוי או ריצוף במטרה לאטום את המרווחים. ליישום הרובה ישנן שתי מטרות מרכזיות: פעם אחת מיועדת הרובה להעניק למשטח החיפוי או הריצוף מראה אחיד ושלם באותו הגובה עם האריחים עצמם ופעם שנייה היא מיועדת לאטום את המרווחים הללו בכדי למנוע חדירה של מים ולכלוך פנימה ואל מתחת לאריחים. נושא הרובה הוא נושא שזוכה לתקן משל עצמו ועל פי תקן זה צריך להיות המרווח בין האריחים לכל הפחות 3 מ"מ אם כי בחיפוי בחדר האמבטיה מומלץ לשמור על מרווח של 5 מ"מ לפחות. ככלל, המרווח המקסימלי שלאיטומו ניתן להשתמש ברובה הוא 25 מ"מ לכל היותר.

את המרווח יש לאטום כאמור באמצעות רובה שאותה יש להחדיר לעומק שהוא לכל הפחות שני שלישים מעובי האריח. הסיבה לכך היא שאנו רוצים להבטיח איטום מלא של המרווח כך שאם ישנם חריצים זעירים בשכבה החיצונית של הרובה, הרי שעם כמות חומר מספיקה, נקבל איטום הרמטי של המרווח באמצעות עובי החומר. כמו כן, בכדי למנוע מצב של החלקה או מעידה, הרובה חייבת להיות שקועה מעט מתחת לגובה שטח הפנים של האריח ובכל מקרה לא לבלוט, אפילו לא במעט, כלפי חוץ. את כל הדברים האלה חייב לדעת כל קבלן רובה בנתניה ולכן חשוב שאיש המקצוע אותו אתם בוחרים יהיה בעל ניסיון בעבודה עם רובה ולא איש שיפוצים כללי שאולי מעולם לא עסק בתחום.

עיצוב באמצעות רובה

 מעבר לשתי המטרות המרכזיות שאותן ממלאת הרובה במשטחי חיפוי וריצוף, הרובה יכולה לשמש גם כאמצעי עיצוב, וזאת באמצעות בחירת הגוון שלה. במרבית המקרים נהוג להשתמש בגוון דומה או אף זהה לגוון האריחים על מנת ליצור משטח אחיד גם ברמה האסתטית. יחד עם זאת, ישנה אפשרות גם לשימוש בגוונים מנוגדים בכדי ליצור אפקט עיצובי של רשת או כוורת. שימוש ברובה כאמצעי עיצוב באמצעות בחירת גוון ניגודי היא אופציה שכדאי לחשוב עליה היטב ואפשר בהחלט לקבוע שבמרבית המקרים זה פשוט לא נכון מבחינה עיצובית. אם אתם רוצים להיות תמיד על הצד הבטוח, כדאי לבחור גוון שמשלים את גוון האריחים ולא מנוגד אליו.

קבלן רובה זול בנתניה

בחירת קבלן רובה מקצועי באמין

לאחר שתבחרו קבלן רובה בחיפה, אתם עשויים לקבל ממנו הצעה לבחור דווקא ברובה בעלת גוון כהה שכן גוון זה מונע את המראה של רובה בהירה שהתלכלכה. לכאורה מדובר בהצעה חכמה, אלא שבפועל זה לחלוטין לא צעד שאתם רוצים לעשות. מדוע? מכיוון שרובה כהה לא צריכה להתלכלך, היא גם ככה נראית כמו רובה שהתלכלכה. בעין, אנו רגילים לראות רובה בהירה שלא ממלאת שום תפקיד עיצובי ולמעשה כמעט נסתרת מן העין. כאשר אנו מיישמים רובה כהה בסביבת חיפוי או ריצוף בהירה, הרובה מתבלטת בסביבה ומושכת את תשומת הלב. מאחר והיא כהה היא נראית בדיוק כמו רובה לבנה שהתלכלכה ומזה אתם מלכתחילה רוצים להימנע. בכל מקרה, שמירה על ניקיון במונחים סטנדרטיים ביותר, גם אם אתם לחלוטין לא משוגעים לניקיון, תשמור על רובה נקייה בכל עת ואין צורך לשקול את נושא גוון הרובה כחלק משיקולי הניקיון של הבית שלכם. אם בכל זאת משהו יכול להשפיע על ניקיון הרובה הרי שזה לא הגוון שלה אלא המידה בה היא שקועה בתוך המרווח וכאן מתחיל למעשה החלק האמנותי של מריחת הרובה, החלק שבגינו אתם רוצים להקפיד על כך שאתם בוחרים קבלן רובה בנתניה ולא קבלן שמעולם לא נגע ברובה או שלא מבין את רזי הרובה עד תום.

יישום רובה – אמנות לשמה

כפי שאמרנו קודם לכן, מריחת רובה בין אריחים הוא נושא שזוכה לתקן משל עצמו, אם כי אנשי מקצוע העוסקים בתחום לא באמת מודדים כל מ"מ בעבודתם בכדי לוודא שהם עומדים בתקן. המדובר באנשי מקצוע שמבינים ויודעים את העקרונות המרכזיים של מריחת הרובה ומקפידים עליהם בכדי להבטיח את איכות העבודה והתוצאה. כך למשל, אחד הדברים החשובים ביותר במריחת רובה, ואת זה אמור לדעת כל קבלן רובה בנתניה, הוא המידה בה שקועה הרובה בתוך המרווח שבין האריחים. כפי שהזכרנו קודם לכן, על פי התקן הרובה חייבת להיות שקועה מעט מתחת לגובה שטח הפנים של האריח על מנת למנוע החלקה או מעידה. יחד עם זאת, אם היא תהיה שקועה מדי, היא תהפוך את המרווח שבין האריחים למלכודת אבק ומים ומהר מאוד יצטברו על גבה משקעים של בוץ ולכלוך. משקעים אלה גם לא יתנקו כל כך מהר מכיוון שהסמרטוט שאתם מעבירים על הריצוף או החיפוי בזמן הניקיון, לא חודר לעומק זה אלא נע על פני השטח. רובה שקועה מדי היא המתכון הבטוח לכך שהרובה שלכם תהפוך במהרה למפגע אסתטי ומזה אתם רוצים להימנע. מריחת הרובה צריכה להיות שקועה מספיק בכדי לעמוד בתקן הנדרש אך לא שקועה מדי בכדי להימנע מהתוצאה אותה תיארנו זה עתה.

רובה כחלק ממערכת האיטום

נושא חשוב נוסף שדורש רמת התמחות גבוהה במריחת רובה הוא נושא האיטום. בסופו של דבר הרובה ממלאת תפקיד פונקציונלי חשוב מאוד של איטום משטח הריצוף או החיפוי מפני חדירת נוזלים. נוזלים שחודרים פנימה יכולים לפגוע בחיבור של האריחים ולגרום לניתוקם ממקומם וזאת כמובן מעבר להצטברות של נוזלים וריח של טחב ועובש. במריחת רובה יש להקפיד על כך שנוצרת שכבה אטומה לחלוטין וכשמדובר בריצוף בשטח של עשרות מטרים רבועים, מדובר במשימה לא פשוטה להבטיח שאין ולו חריץ אחד קטן דרכו יכולים לחדור מים במהלך שטיפת הרצפה. זוהי למשל עוד סיבה שבגינה אתם רוצים להזמין קבלן רובה בנתניה ולא איש שיפוצים חסר ניסיון בתחום.

כמה עולות עבודות רובה?

עבודות רובה נחלקות בעקרון לשני סוגים מרכזיים: יישום של רובה חדשה והחלפה של רובה קיימת וההבדל בין השניים הוא גדול. בחידוש רובה יש להחליף את הרובה הקיימת ברובה חדשה וזה אומר שצריך להסיר את כל הרובה מבין כל המרווחים בין האריחים, לנקות את השטח היטב, להסיר שאריות זעירות ורק לאחר מכן להתחיל ליישם את הרובה החדשה. כאשר מדובר ברובה חדשה, אין צורך בביצוע השלב הראשון של הסרת הרובה הקיימת ולכן העבודה היא מועטה יותר וכך גם המחיר. ככלל, יישום רובה חדשה עולה בין 15 ל-30 שקלים, אם כי פערי המחירים בשוק יכולים להיות גדולים וישנם אנשי מקצוע שגובים גם מחיר כפול מכך. חידוש רובה יעלה לכם בין 30 שקלים ל-60 שקלים. המחירים הם למ"ר וכוללים את עלות החומר. בעניין המחיר ראוי לומר את הדבר הבא: אם יש קבלן רובה בנתניה שאתם נוטים לסמוך על העבודה שלו ושראיתם כבר עבודה אחת או יותר שלו, כדאי בהחלט לשלם לו מעט יותר אם זה מה שהוא דורש ולא לגזור על עצמכם שנים ארוכות של סבל עם לכלוך שמצטבר על גבי הרובה ובעיות איטום שיובילו לתיקונים הכרחיים יקרים יותר בהמשך הדרך.

מי מבצע עבודות רובה?

עבודות רובה מבוצעות על ידי שני סוגים של אנשי מקצוע: קבלני ריצוף וחיפוי ואנשי שיפוצים. לצורך העניין, שני אנשי המקצוע הללו יכולים לספק לכם את אותו הערך ובשתי הקטגוריות הללו של אנשי מקצוע, תוכלו למצוא מקצועני רובה שיבטיחו לכם עבודה מושלמת עם תוצאות מצוינות. העניין הוא שאת יכולת הבחירה הזאת יש לכם בעיקר במקרים של חידוש רובה ופחות במקרים של רובה חדשה. רובה חדשה היא תמיד חלק מפרויקט נרחב יותר כמו למשל ריצוף הבית או שיפוץ חדר האמבטיה. במקרים אלה, אתם לא תבחרו את איש השיפוץ או קבלן הריצוף בהתאם לכישורי הרובה שלו ויהיה עליכם להסתמך על יכולותיו אלו, אם כי בהחלט כדאי לבחון אותם בתהליך הבחירה. במקרה של חידוש רובה יש לכם את החופש המלא לבחור את איש המקצוע שיעשה עבורכם את העבודה ובמקרה כזה, אתם בהחלט רוצים להתמקד בחיפוש איש מקצוע שמגדיר את עצמו, בית היתר, בתור קבלן רובה בנתניה

המלצות לקבלני רובה

המלצות שתוכלו להשיג מחברים, בני משפחה ומכרים זה מצוין. חוות דעת מקצועיות מרצפים, קבלנים, אדריכלים, מעצבי פנים וכן הלאה זה מצוין עוד יותר, אבל בסופו של דבר, אין צורך להפוך את תהליך הבחירה לדרמה גדולה. פשוט בקשו לראות עבודה או שתיים קודמות של איש המקצוע וודאו שהיא נראית טוב. הצעות המחיר יכולות גם הן לשמש אתכם ככלי בחירה מצוין ולא רק בגלל המחיר הנקוב בהן. מן הסתם, זה יהיה אך לגיטימי לשאוף לקבל את ההצעה הזולה ביותר מבין כמה אנשי מקצוע שונים, אבל ההצעה יכולה לשמש אתכם גם כדי לבחון את הרמה המקצועית של כל קבלן רובה בנתניה.

בהצעת המחיר

אתם רוצים למצוא פירוט מלא של העבודה, התחייבות של הקבלן לסטנדרטים גבוהים, מחירים שונים לאפשרויות שונות שעומדות בפניכם וכמובן מחיר הוגן ותחרותי. אתם לא חייבים וזה גם לא רצוי לבחור בהצעה הזולה ביותר, אבל אתם גם ממש לא אמורים לשלם מעבר למחיר המקובל בשוק ובכדי לוודא זאת, כדאי להשוות בין שתיים שלוש הצעות שונות.

היחידה לשיפוצים היא חברה קבלנית המבצעת את כל סוגי השיפוצים ובכלל זה מציעה שירותי יישום רובה חדשה וחידוש רובה קיימת. היחידה, שמציעה שירות מקצועי של קבלן רובה בנתניה, מבוססת על צוות של אנשי מקצוע מעולם השיפוצים עם ניסיון רב בכל סוגי עבודות השיפוץ, לרבות ריצוף פנים וחוץ, חיפוי קירות פנים וחוץ, שיפוץ חדרי אמבטיה ושיפוץ דירות ומבנים אחרים. בכל הפרויקטים הללו, מבצעת היחידה לשיפוצים עבודות רובה ברמה גבוהה ועל פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק, אבל במקביל גם במחירים הוגנים ותחרותיים שנמוכים בדרך כלל באופן משמעותי ביחס למחיר השוק.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!