שיפוץ דירה ישנה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

זה נכון שמרבית פרויקטי השיפוץ מתבצעים דווקא בדירות ישנות, שכן אלו הן בדיוק הדירות שזקוקות יותר מאחרות לביצוע שיפוץ דירה וחידוש, אלא שפרויקטים של שיפוץ דירה מתקיימים גם בדירות חדשות יחסית ואפילו חדשות לגמרי ועדיין ישנם מספר אלמנטים שעליהם יש להקפיד בצורה הדוקה יותר כאשר מדובר בדירה ישנה. מהן המערכות הביתיות שאתם חייבים לשפץ במסגרת פרויקט שיפוץ דירה ישנה? מהן המורכבויות שעלולות להתעורר במהלך שיפוץ של דירה ישנה ונוכחות הרבה פחות בשיפוץ של דירה חדשה? איך משפיעה העובדה שמדובר בדירה ישנה על עלות השיפוץ והאם ישנה בכלל השפעה כזאת? על שאלות אלו ואחרות ננסה לענות בשורות הבאות.

שיפוץ דירה ישנה – איפה חשוב לשים את הדגש?

שיפוץ דירה ישנה
\

אנשים משפצים את הבית שלהם ממגוון רחב של סיבות, החל משיפור האסתטיקה והמרחב הביתי וכלה בתיקון מערכות החוות תקלות חוזרות ונשנות. במסגרת שיפוץ דירה ישנה, כמו בכל פרויקט שיפוץ, אין כל ספק שהאלמנט האסתטי הוא אלמנט מכריע בקבלת ההחלטה על עריכת השיפוץ. הדירה ישנה, האווירה בה כבר לא כשהייתה פעם, הזמנים משתנים ורוחות העיצוב משתנות, ועל אף שהדירה שלכם ישנה, עדיין מאוד חשוב לכם לייצר אווירה עיצובית שתומכת באיכות חיים. העניין הוא שבמסגרת פרויקט השיפוץ של הדירה הישנה שלכם, יהיה עליכם לשים דגש גם על מערכות ביתיות שבתים חדשים לא צריכים להיות מוטרדים מהם.

מערכות אינסטלציה בבית ישן

אחת המערכות המרכזיות בהיבט זה היא מערכת האינסטלציה. צנרת המים וצנרת הביוב במסגרת שיפוץ חדר אמבטיה בבית הן שתי התשתיות שחוות את השחיקה הרבה ביותר לאורך השנים ואלו הן שתי המערכות שעם השנים עולה גם כמות התקלות בהן. ייתכן שלאורך השנים האחרונות חוויתם מספר מקרים של סתימת צנרת ביוב, זיהומים במערכת המים, פיצוצי צנרת, נזילות וכן הלאה. ייתכן גם שידעתם להסביר לכאורה מדוע כל תקלה כזאת מתרחשת ומעולם לא חשבתם לתלות זאת בגילה של הצנרת. אלא שבפועל יש קשר ישיר בין גיל הצנרת ובין כמות התקלות שהיא תייצר. על כן, בכל פרויקט של שיפוץ דירה ישנה זאת כמעט חובה להחליף את צנרת המים והביוב ולכל הפחות לבצע בדיקה יסודית שלה ולתקן מקטעים מתוכה.

גיל הבית שעובר שיפוץ

גילו של הבית משפיעה כמובן לא רק על מערכת הביוב ומערכת המים, אלא גם על מערכות נוספות כמו מערכת החשמל שסובלת מקצרים והפסקות חשמל, מערכת התקשורת שחווה הפרעות, האטה בקצב גלישה באינטרנט, ניתוקים וכן הלאה, מערכת מיזוג שרמת היעילות שלה הולכת ופוחתת וכן הלאה. שחיקת המבנה לאורך השנים יכולה לבוא לידי ביטוי לא רק במערכות הבית, אלא גם בשלד שלו. יותר קילופי טיח, יותר סימני רטיבות, יותר סדקים ואולי גם יותר סממנים של הרס כמו חשיפת ברזל, פגמים בבטון, מרצפות שבורות או לא יציבות, נזילות בקירות ובחיבורי החלונות וכן הלאה. כל אלה חייבים לקבל דגש במסגרת שיפוץ דירה ישנה, בנוסף לכל ההעדפות האסתטיות והעיצוביות שאתם מתכננים לדירה.

שיפוץ דירה ישנה

האם זה משפיע על עלות השיפוץ של הדירה?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. שיפוץ דירה ישנה הוא בדרך כלל שיפוץ נרחב הרבה יותר מאשר שיפוץ של דירה חדשה. בדירה ישנה ישנן הרבה יותר פעולות שיש לבצע על מנת לתחזק את הדירה ומערכותיה ושאינן נדרשות כלל בדירה חדשה. על זה יש להוסיף את כל העבודות שאתם רוצים לבצע על מנת לא רק לתחזק את הדירה, אלא גם להפוך אותה לאסתטית, עדכנית ומעוצבת יותר. יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, אנשי מקצוע מומחים יודעים לייצר את החפיפה בין עבודות ייעודיות שמחויבות במסגרת שיפוץ דירה ישנה ובין עבודות העיצוב והאסתטיקה של הבית. כך למשל, כמעט בכל פרויקט שיפוץ דירה תיערך החלפה של ריצוף הבית. במסגרת זאת יש להרים את כל אריחי הרצפה ולהחליף אותם באריחים חדשים. בדירה חדשה העניין יסתיים בכך ובדירה ישנה ננצל את הרמת הריצוף גם כדי לתקן או להחליף את צנרת הרצפה ואולי להוסיף מערכות חדשות כמו חימום רצפתי. זאת אומרת שאפשר לנצל פעולות רבות שיש לבצע בלאו הכי, בכדי לבצע את התיקונים הייחודיים בדירה ישנה.

בסך הכל, העלות של שיפוץ דירה ישנה תהיה בדרך כלל גבוהה יותר, לעיתים באופן משמעותי, מעלות השיפוץ של דירה חדשה יחסית ויחד עם זאת, אם אתם בוחרים באנשי מקצוע מקצועיים ואמינים, אתם יכולים לפחות להיות בטוחים שפערי העלות הללו הם הכרחיים ולא מהווים מקור לניצול שלכם.

המורכבויות הייחודיות של שיפוץ דירה ישנה

במסגרת שיפוץ דירה ישנה יכולות להתעורר שורה של מורכבויות, החל מהתאמת טכניקות הנדסיות חדשות למבנה שנבנה על בסיס טכניקות מיושנות וכלה בהשגת מסמכים ומפות של המבנה לצורך ביצוע בדיקות הנדסיות ואפילו לצורך מתן היתרי בניה. קחו למשל מצב בו אתם רוצים להרוס קיר על מנת להרחיב את הסלון ולחבר אותו עם חלל המטבח. לפני ששוברים קיר בדירה, יש להביא מהנדס קונסטרוקטור שיבחן האם מדובר בקיר תמך ומה משקלו/ חלקו בתמיכה במבנה שמעליו. במקרים רבים נדרש המהנדס להיעזר במסמכים, שרטוטים ומפות שכבר קיימים עבור הבניין ושאותם אפשר למצוא במשרדי רשם המקרקעין. בדירות ישנות במיוחד ייתכן מאוד שהמסמכים האלה כבר אינם ברורים ובמקרים רבים גם בכלל לא קיימים (בגלל חוסר ההקפדה על אותם מסמכים בתקופות עבר). במקרה זה, יהיה על המהנדס לבצע בדיקה יסודית ומקיפה יותר על מנת לקבל החלטה, מה שמגדיל את רמת המורכבות של עבודתו, ובהתאם לכך גם את משך הפרויקט ועלותו.

מורכבויות רבות יכולות להתעורר גם בכל הנושא של בקשת היתרי בניה. גם בתהליכים אלה נדרשים מסמכים רבים אודות המבנה, מסמכים שאותם מקבלים בדרך כלל במסגרת פרוצדורת בקשת מידע שיש להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית. ככל שהדירה ישנה יותר, כך סביר להניח שהמסמכים הללו לא יהיו קיימים או לא יהיו ברורים, מה שיאריך את כל התהליך אל בקשת ההיתר ואולי אף תגרום לדחיית הבקשה.

שיפוץ דירה ישנה

ירשתם דירה מסבתא? ברכות! הדירה ישנה ודורשת שיפוץ מעמיק וכולל? בהחלט הגיוני. אנשים רבים רואים בשיפוץ הבית תהליך ארוך, קשה, שאיכותו ועלותו הסופית אינן ידועות ונמנעים מלהתחיל בו. ישנו חשש שיודעים איך נכנסים אל הפרויקט, אבל לא ברור כיצד הוא יסתיים ואם נעמוד בתקציב ובזמן שנקבעו לכך. עם זאת, שיפוץ לא חייב להיות סיוט מתמשך, ואנחנו, היחידה לשיפוצים, כאן כדי לעשות מעט סדר בתהליך על מנת שלא תקפצו למים העמוקים בלי הכנה.

טובעים במידע

אם החלטתם שיש צורך בשיפוץ, הדבר הראשון היה בוודאי שיטוט ברשת לקבלת רעיונות, לחיפוש המלצות לעיצוב, קבלני שיפוצים, אדריכלים, מעצבים ועוד. אין ספק שמבול המידע, הפרטים והתמונות יכול לבלבל ואפילו להרתיע. יש כל כך הרבה רעיונות והצעות שקשה לדעת ממה להתחיל. אתם לא לבד בעניין, אנשים רבים היו באותו שלב של חששות לקראת שיפוץ ועמדו באתגר בהצלחה. שיפוץ דירה ישנה מאפשר להעלות את ערך הנכס, לשדרג אותו לעיצוב חדשני ונוח, לשנות את המבנה, לחדש את הצנרת ולתת לכם תחושה שזו דירה חדשה ומעוצבת לפי טעמכם.

המדריך למשפץ

כדי להקל עליכם את התהליך, הכנו מדריך שיעשה לכם סדר בסוגי העבודות בשיפוץ דירה ישנה, השלבים שיש לבצע ולמה מומלץ לשים לב במיוחד.

חשוב לבצע תכנון מקדים המתבסס על הבנת הצרכים, מדידת הדירה לצורך הערכת עלויות מול התקציב שעליו החלטתם ולגבש תוכנית בסיסית של היקף השיפוץ הרצוי.

מומלץ לקחת בחשבון עלויות בלתי צפויות או כאלה שיתווספו במהלך העבודה בחישוב התקציב לשיפוץ. אומנם אתם מעוניינים לעמוד בתקציב שנקבע, אך ייתכן ש"עם האוכל יבוא התיאבון" ותרצו להוסיף פרטים או לשנות החלטות במהלך העבודה.

בשלב זה, אחרי שהחלטתם על המסגרת הבסיסית של התקציב והיקף השיפוץ, יש לבחור בעלי מקצוע, החל מהמתכננים, המעצבים, התפיסה, הצרכים, המבצעים ולקבל מספר הצעות מחיר. חשוב מאוד לוודא שהצעות המחיר מפורטות ולא נשאר מידע שיהיה ניתן לפרשנות שונה בהמשך. רצוי לקבל המלצות על בעלי המקצוע ולבקש לראות עבודות קודמות שלהם.

בעת בחירת הקבלן לביצוע העבודה חשוב לוודא שיש לו ניסיון בסוג העבודה שאתם מעוניינים שיבצע, למשל: עבודות גבס, אינסטלציה, חשמל, תאורה, עבודות עץ או אלומיניום, או אם יוכל לספק אנשי מקצוע נלווים לסוג העבודה הזה. נקודה חשובה ביותר לתשומת לב היא לוודא שהוא אחראי על העבודה, על עובדיו ויהיה אחראי גם אם יתגלו בעיות לאחר סיום העבודה.

אחרי שנבחרו אנשי המקצוע לביצוע העבודה, חשוב לבצע עמם אישור תוכניות, לוודא שכל הפרטים ברורים, לעמוד על נושא התזמון, התיאום ושילוב העבודה ביניהם על מנת למנוע עיכובים.

מומלץ מאוד לכתוב חוזים עם בעלי המקצוע ולציין בהם מספר נושאים:

אופן הביצוע והשימוש בחומרים, הגדרת כמויות, מפרטים טכניים, קבלת הצעות מחיר מדויקות, הגדרת אופן העבודה המשולב בין בעלי המקצוע השונים (מעצב, נגר וכו'), הגדרת לוחות זמנים, הגדרת זמני התשלומים, זמן מוגדר לסיום העבודה.

מומלץ ליצור לעצמכם טבלה מסודרת של ניהול ההוצאות, כדי לא לחרוג מהתקציב שהוגדר ולקבל תמונה ברורה של ההוצאות לאורך תקופת העבודה.

אם אתם גרים בבית המיועד לשיפוץ משמעותי, רצוי לשקול את האפשרות והצורך לפנות את הבית ולעבור זמנית למקום אחר. צריך להבין את המשמעויות של הישארות בבית בזמן שיפוץ, את חוסר הנוחות שלפעמים גורר עיכוב בעבודה. זו עוד הוצאה לעיתים שיש לקחת בחשבון בתכנון התקציב לפני השיפוץ.

ולבסוף, התאזרו בסבלנות ותיהנו מהתוצאה.

קחו את אנשי המקצוע הנכונים

אחרי שאמרנו את כל זה, אין כמו החוויה המרוממת של שיפוץ דירה ישנה. השינויים הם בדרך כלל כל כך חזקים וכל כך עוצמתיים, שבגמר השיפוץ אתם יכולים להרגיש שחייכם ממש השתנו. כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי להבטיח שהשיפוץ יביא איתו את התוצאות הרצויות, הן ברמה האסתטית והעיצובית והן ברמה הפונקציונלית והמבנית, הוא לבחור את האנשים הנכונים, לבחור אנשי מקצוע שמכירים את הקטגוריה הספציפית של שיפוץ דירות ישנות, אנשי מקצוע שיודעים את מגבלות ההתמחות שלהם ויודעים לגייס קבלני משנה לטיפול במערכות המיושנות בצורה הטובה ביותר, וכמובן אנשים שיודעים לבנות את תהליך העבודה בדירה בצורה כזאת שלא תגרום לחריגות תקציביות שאין עליהן כל יכולת שליטה.

ישנם אנשי מקצוע כאלה ואתם תוכלו למצוא אותם ברשם הקבלנים של משרד השיכון. יהיה עליכם לוודא שאכן מדובר באנשי מקצוע ושהם בעלי ניסיון בשיפוץ דירות ישנות, אבל אם תקדישו את הזמן והמאמץ הנדרשים לבחירת אנשי המקצוע הללו, צפויה לכם חוויה יוצאת דופן של שינוי שישפיע כנראה על כל תחומי החיים שלכם.

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון