מחירון עבודות גבס

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

עבודות גבס הופכות ליותר ויותר נפוצות. הן שימושיות בבתים, משרדים ואפילו חנויות. הגבס מציע פתרון זול, מהיר ומעוצב לשלל צרכים. בעזרתו ניתן לפצל חדרים, ליצור הנמכת תקרה, להוסיף תאורה שקועה ולעצב את המרחב. העבודה מתבצעת על ידי אנשי גבס שמכירים היטב את התחום ואם מתבצעים שינויים במערכות כמו מערכת החשמל יש לוודא שאנשי המקצוע הנכונים יבצעו את העבודה.
מחירון עבודות גבס מביא בחשבון את עלות החומרים ועלות שעת העבודה. כל עבודה יכולה לדרוש סוג חומר שונה, כמות משתנה וכמובן מספר שעות משתנה. כאן ננסה לבחון מה יכול להשפיע על הצעת המחיר שנקבל ונבין את חשיבות התכנון המקדים לפני קבלת הצעת המחיר.

בניית בניין

היתרונות של עבודות גבס

עבודות גבס מביאות יתרונות רבים. אפשר לבצע את העבודה גם במבנה קיים ואפילו במבנים שעומדים עשרות שנים. הגבס משתלב בבית, במשרד ושלל מקומות עסקיים כאשר הוא יכול להיראות חלק בלתי נפרד מהקיר ללא כל בעיה. העבודה עצמה, בין אם היא כוללת יצירת קיר מחיצה חדש ובין אם ספרייה, מהירה באופן יחסי לעבודות רבות בתחום השיפוץ והיא נחשבת לנקייה.

כמובן, ישנן שאריות שונות של גבס. חיתוך כל פלטה יוציא מעט לכלוך, אך בסיכומו של דבר אפשר לנקות את המקום גם לבד ואין צורך בחברה מקצועית לשם כך. העבודה בגבס משתלבת באופן טבעי בבית ואנחנו יכולים לדאוג לרמות גימור שונות, כולל עבודות צבע שיתאימו לחלל באופן מושלם. הגבס יכול לעמוד בפני עצמו וניתן לשלב בו בקלות מערכות נוספות כמו חשמל או מיזוג אוויר.

גם העלויות של עבודות הגבס מהוות יתרון. היום ניתן לבצע שינויים במבנה קיים, בתהליך השיפוץ ובבניה, מגבס ובמחירים זולים בהשוואה לחומרים אחרים. העבודה בדרך כלל תהיה מהירה, בהשוואה לאפשרויות האחרות ולכן התשלום עבור שעות העבודה וחומר הגלם הופך את העלויות לזולות והמחירים זמינים.

מה משפיע על מחירון עבודות גבס?

היום כמעט כל אחד מאיתנו ניגש לאינטרנט כדי לקבל מידע וכך גם לפני ביצוע עבודות בניה או שיפוץ. הרצון לדעת כמה תעלה העבודה אותה אנחנו מתכננים לבצע הוא טבעי, אך כדי שנוכל להבין את הצעת המחיר שתינתן לנו, חשוב שנבין מהם המרכיבים שמשפיעים על אותן עלויות.

סוג החומר

אנחנו יכולים להסתכל על עבודות גבס שונות ולחשוב שכולן מתבצעות באופן זהה. שקיר גבס הוא בסך הכל פלטה. למעשה, ישנם הבדלים בין החומרים בהם אפשר להשתמש. אפשר למצוא היום יחידות עמידות בפני שריפה אשר יתאימו למקומות הצמודים לתנורי חימום. ישנם לוחות כפולים אשר מסייעים לשפר את הבידוד האקוסטי וישנם לוחות שמתאימים לקירות הפנימיים ואחרים לחיצוניים. רק לאחר הבנת הצורך שלנו אנשי המקצוע יוכלו להציע לנו הצעת מחיר רלוונטית.

סוג העבודה

ישנן שלל עבודות גבס, חלקן מורכבות מאד וחלקן פשוטות. ישנו הבדל בין הצבת קיר בגובה סטנדרטי לבין הנמכת תקרה או יצירת נישת גבס. כמו כן ככל שהגישה לאזור מאתגרת יותר כך העבודה עשויה לקחת יותר זמן ולהיות יקרה יותר. אפשר לקבוע מה תהיה העלות של העבודה רק לאחר שברור מהם התנאים במקום, איך נראה האזור בתחילת העבודה (למשל האם יש צורך לבצע עבודות הכנה) ולאחר תיאום ציפיות בעל המקצוע יוכל לתת לנו הצעת מחיר.

דרישות המתלוות לעבודת הגבס

יכול להיות שיש לנו דרישות שנוספות לעבודת הגבס. למשל, אם אנחנו רוצים לשלב נקודות חשמל נוספות או להעביר מערכת מיזוג אוויר. כל עבודה שכזו היא מורכבת ויכולה להעלות את עלות העבודה. כמובן, אין זה אומר שאנחנו צריכים להתפשר על סוג העבודה אלא שעלינו להבין כי רק לאחר שקבלן השיפוצים או איש המקצוע יבין את הדרישות הוא יוכל לתת לנו הצעה שרלוונטית לבקשות שלנו. הצעת המחיר תיקח בחשבון גם עבודה של אנשי מקצוע נוספים שיצטרכו להגיע למקום.

פעולות גימור

בסיום העבודה יש להכין את האזור, לשייף ולצבוע את הגבס בצבעים המתאימים עבורו. על אף שהדבר יכול להישמע פשוט, בפועל יכול להיות שיהיו לנו בקשות מיוחדות כמו שילוב של צבעים, יצירת דוגמאות ובאופן כללי, כל עבודה שונה. מומלץ לחשוב מראש על הגימור וכיצד נרצה לראות את המקום לאחר שאיש או אנשי המקצוע יעזבו. ככל שנדייק יותר בבקשות ובהגדרות שלנו, כך התוצאה תתאם לציפיות והמחיר שנקבל בתחילת הדרך יהיה תואם באופן מדויק למחיר שנשלם בפועל.

תקופת העבודה

לפעמים יש משמעות לתקופה בה מתבצעת העבודה. אנשי המקצוע רוצים לעבוד לאורך כל השנה ולכן יכול להיות שהם יגלו גמישות בתקופות שנחשבות לפחות אטרקטיביות מבחינת שיפוצים ועבודות גבס. באופן כללי אפשר לראות כי משפחות רבות יוצאות לפרויקטים בבית לקראת החגים ופסח ועבור אנשי מקצוע רבים אלו תקופות עמוסות. לעתים נוכל לקבל הצעת מחיר משתלמת יותר במידה ואנחנו מוכנים לדחות מעט את מועד העבודה (אם כי הדבר אינו מובטח).

עלות למ"ר

כאשר אנחנו מסתכלים על מחירון עבודות גבס, אנחנו מקבלים מחיר אשר מתייחס למטר רבוע. מחיר זה מביא בחשבון את העלות של החומר (אשר מחושבת לפי מטר) ואת זמן העבודה שבדרך כלל נדרש לבצע את העבודה. עם זאת, חשוב לזכור כי בפועל הצעת המחיר יכולה להיות שונה מהמחירון וזאת בשל הגורמים שציינו למעלה.

עלות של תקרת גבס יכולה לנוע בין 180 ₪ למ"ר ועד 300 ₪. קיר גבס יהיה לרוב מעט זול יותר וינוע בטווח מחירים של 180-250 ₪ למ"ר. יצירת מדף, פתרון שיכול להיות יעיל בשלל בתים ומשרדים, תעלה סביב 70 ₪ למ"ר ולרוב המדף יהיה חלק בלתי נפרד מהעבודה כמו במקרה של יצירת שידה או ספרייה.

ישנן עבודות מורכבות יותר אותן ניתן לבצע בעזרת גבס. למשל, מזנון יעלה 300-7000 ₪, תלוי בגודל שלו ובגימור. קרניז גבס אשר מסתיר את חוטי החשמל ומערכות אחרות יעלה סביב 200-300 ₪ למטר רץ. עבודות של הנמכה מעוצבת שאינה סטנדרטית יוכלו לעלות יותר מהנמכה רגילה.

תכנון עבודות גבס

מחירון עבודות גבס מתחשב בתכנון קיים. לרוב נגיע אל בעלי המקצוע כשאנחנו כבר יודעים מה העבודה שאנחנו רוצים לבצע. במקרים שהעבודה היא חלק משיפוץ או תהליך בניה, יתכן ויהיה לנו תוכניות עבודה מפורטות. תכנון מקדים חשוב לצורך קבלת הצעת מחיר המתאימה לסוג העבודה ולתיאום ציפיות בין הצדדים. גורם מתכנן יכול לסייע לנו לבצע את התכנון, אך לא רק.

לעתים, הידע והניסיון של אנשי המקצוע מספיקים כדי לתכנן את העבודה ומומלץ להתייעץ מולם מראש. במקרים של הנמכות תקרה ואם אין לנו דרישות מיוחדות, כל שאנחנו צריכים לעשות הוא להסביר את הכוונות שלנו ולבסוף לכתוב מול בעל המקצוע בחוזה מה העבודה כוללת. במקרה של עבודות מורכבות יותר ובעלות פן אסתטי, נוכל לבדוק אם איש הגבס מבין את הכוונות שלנו ולקבל הצעת מחיר רק לאחר שתיאמנו ציפיות וכששני הצדדים מסכימים על העבודה אשר עומדת להתבצע.

עלינו לשים לב לנקודה חשובה – התחלת עבודה ללא הסבר ברור וביצוע שינויים בהמשך הדרך יכולים לגרום לאי נעימות. שינויים תוך כדי עבודה יכולים לדרוש רכישה של חומר נוסף, זמן עבודה שמתארך ואי שביעות רצון שלנו ולא פעם רק של אנשי הביצוע. כדי שהצעת המחיר שנקבל תהיה הסופית וללא שינויים, עלינו לתאר את מהות העבודה והמפרט ולחתום על כך מול בעלי המקצוע.

הדרך הנכונה לקבל הצעת מחיר לעבודות גבס

אנחנו יכולים להסתכל על מחירון עבודות גבס כדי להתרשם מהעלויות הכלליות ולקבל החלטה אם לפנות לבעלי מקצוע לקבלת הצעת מחיר. עם זאת, רגע לפני שנתחיל לבדוק את המחיר, כדאי לשים לב לדרך בה אנחנו מבקשים את ההצעה. ישנם אנשים אשר רוצים לדעת "באופן כללי" מהי עלות יצירת עבודת גבס. מידע זה לרוב לא יהיה מספק. כדי לקבל מידע רלוונטי עלינו:

1.      לדעת איזו עבודה אנחנו רוצים לבצע

מומלץ לבצע תכנון מקדים לעבודה ולהגדיר את הציפיות שלנו כבר בתחילת הדרך. אם יש לנו תוכניות לעבודה עדיף להציג אותן לבעל המקצוע. ככל שנהיה ספציפיים ומדויקים יותר כך הסיכוי שנקבל הצעה רלוונטית גדול יותר. במידה ואנחנו לא בטוחים כיצד נרצה לבצע את העבודה נוכל להתייעץ עם בעל המקצוע שיכול לתת המלצות המבוססות על הניסיון האישי שלו.

כאשר אנחנו מדברים עם בעל המקצוע על העבודה שאנחנו רוצים שיבצע, עלינו לחשוב גם על החומר בו הוא ישתמש. אם יש לנו דרישות, כמו לוחות גבס שיהיו עמידים בחום או לוחות כפולים, זה הזמן לציין זאת. ככל שהדרישה ברורה לשני הצדדים כך שביעות הרצון בסיום העבודה עולה.

2.      לבקש הצעה מחיר חתומה

רק לאחר שיש לנו הצעת מחיר חתומה אנחנו יכולים לדעת מהו המחיר שנצטרך לשלם עבור העבודה. אנחנו יכולים להסתכל על מחירון עבודות גבס אך הוא לא מחייב אף בעל מקצוע. רק לאחר שאיש הגבס ראה את התוכניות או שמע מאיתנו והכין יחד איתנו שרטוט של הדרישה שלנו, הוא יוכל לחתום על ההצעה ואנחנו נוכל להחליט אם ההצעה מתאימה לציפיות שלנו.

עלינו לבחון את הצעת המחיר, לבדוק מה היא כוללת ואם ביקשנו פלטות גבס מיוחדות לוודא שהדבר כתוב בחוזה. כמו כן, אם ישנן "אותיות קטנות" אשר יכולות להשפיע על העלויות (כמו תוספת תשלום לבעלי מקצוע נוספים), חשוב מאד להתייחס אליהן ולהחליט מראש אם אנחנו מקבלים אותן.

3.      להגדיר את זמן העבודה

חשוב לשים לב כי גם הצעת המחיר רלוונטית לזמן מסוים. אם קיבלנו הצעה לפני מספר חודשים, בעל המקצוע כנראה לא יהיה מחויב כלפיה. ברור כי ההצעה באופן כללי תוכל להצביע על הכיוון של העלויות, אך יכול להיות שהיא לא תהיה מדויקת.

לרוב, בחוזה יציין איש הגבס את התקופה בה החוזה תקף. כמו כן, הוא יוכל להגדיר את הזמן הנדרש לו כדי לבצע את העבודה עצמה ולציין מתי העבודה הוא יכול להתחיל לבצע את העבודה.

אנשי המקצוע הנכונים לנו

לפני תחילת העבודה עלינו למצוא לא רק את המחירון של העבודה אלא לשים דגש על אנשי מקצוע מצוינים. המטרה שלנו היא לקבל תוצאה מרשימה, בזמן שהוקצב לעבודה ובמינימום לכלוך. אנשי גבס מנוסים יוכלו להציע לנו הצעת מחיר הוגנת ולהראות לנו עבודות קודמות שהם כבר ביצעו, כך שנוכל להתרשם מהמיומנות שלהם ואף לשוחח עם לקוחות קודמים.

היחידה לשיפוצים עומדת לרשותנו עם אנשי גבס ומבצעת את כל העבודות שאנו צריכים. היא מבצעת פרויקטים בסדרי גודל משתנים ומעמידה לרשותנו שלל אנשי מקצוע ובהם אנשי גבס, חשמלאים ואינסטלטורים שיבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!