שיפוץ הבית

 מה חשוב לדעת ואיך צריך לנהוג שיפוץ הבית בידי המומחים אבן חושן

ביצוע שיפוצים בבית הוא מסוג הדברים שהיחס אליהם הוא לרוב אמביוולנטי. מצד אחד, שיפוץ הבית מהווה הזדמנות מצוינת לעצב אותו מחדש, ולערוך בו את השינויים שבמשך שנים חשבתם עליהם, אבל מעולם לא נמצא הזמן המתאים לבצע אותם. מצד שני, תהליך השיפוצים עלול להיות ממושך ארוך ובעיקר מיידע, ובמשך כל הזמן הזה איכות החיים יורדת פלאים. לאף אחד לא ממש נעים לחיות בתוך אתר בנייה, כשמסביב אבק ורעש מתמידים. מתי מגיע הזמן לביצוע שיפוצים בבית? כיצד ניתן לקבוע מהם השיפוצים הנדרשים? איך לבחור את הקבלנים ואנשי המקצוע האמונים על ביצוע השיפוצים באופן המתאים ביותר? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות הללו ונבהיר אותן.

שיפוצים בבית – מתי מגיע הזמן לשיפוצים?

באופן עקרוני, קביעת המועד הנכון לביצוע שיפוץ הבית נתונה לשיקול דעתם של בעלי הבית. רק הם יודעים באמת אילו בעיות קיימות בבית ורק הם יכולים להחליט מתי הבעיות הללו עוברות סף מסוים שעל פי התחושה שלהם מחייב שיפוצים. בחלק ניכר מהמקרים, קבלת ההחלטה על השיפוצים כאמור לעיל היא, בין השאר, פונקציה של היכולות הכלכליות והפיננסיות של בעלי הדירה והיכולת שלהם למצוא את המימון הנדרש לשם כך.

עם זאת, ההחלטה על שיפוץ הבית עלולה להיות פונקציה של בעיות מסוימות ומצבים שלבעלי דירה בבית משותף אין ממש שליטה עליהם. לדוגמא – אם הצנרת בדירה מסוימת דולפת ומשפיעה על דירות נוספות, הן אלה שיש להן קיר משותף עם דירה בעייתית והן אלה המצויות מתחת לדירה הזאת, חלה חובה חוקית על מי שהצנרת שלו דולפת לבצע תיקונים יסודיים. כיון שכך, דווקא מההכרח עשויה להיווצר הזדמנות פז לביצוע שיפוצים בבית.

שיפוץ הבית – איך יודעים מה לשפץ

למרות שכל אחד מעוניין להפיק את התועלת המרבים מהשיפוצים, רבים אינם מבינים את המשמעות מאחורי מיפוי הדירה וקביעת הדברים שצריך לשפץ. בדרך כלל, אנשים נוטים לפעול בצורה אינטואיטיבית ולתקן רק את מה שהם חושבים שצריך. עם זאת, ההמלצה כאן היא לבצע בדק בית מקצועי בעזרת מומחים לדבר. בדק הבית נותן אינדיקציה מצוינת באשר לצרכים האמיתיים ומאפשר לקבוע במידה רבה של וודאות את היקף ההוצאות הצפוי.  שיפוץ בית פרטי צריך להתבצע בשום שכל ולמנוע הוצאות מיותרות, באמצעות קביעה מושכלת של הצרכים וטיפול מסודר בהם.

גם בחירת אנשי המקצוע לביצוע המלאכה חייבת להתבצע בצורה מקצועית. חשוב מאד לקבל המלצות על בעל המקצוע שאותו בוחרים ואפילו לגשת לראות עבודות קודמות שלו, אם הדבר אפשרי. במקביל, מומלץ מאד לברר אם הקבלן המיועד רשום בפנקס הקבלנים,, המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. רישום כאמור עלה את הסיכויים לביצוע השיפוצים ברמה גבוהה של מקצועיות ואמינות.

 

אם יש לכם עניין בביצוע שיפוץ הבית, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם יעמדו על הצרכים שלכם ויבצעו את השיפוצים על הצד הטוב ביותר, בזמן הקצר ביותר האפשרי.

שיפוץ הבית

 

השארת תגובה