תקרה אקוסטית המדריך המלא

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תקרה אקוסטית, כשמה כן היא, היא תקרה המיועדת לתת פתרון אפקטיבי לבעיות אקוסטיקה בחללים פנימיים. בעיה כזאת יכולה למשל להתקיים לא רק באולמות הקלטה של אמנים מוזיקליים, אלא גם ובעיקר במשרדים בעלי חללים פתוחים, בהם ישנו מעין רחש מתמיד שממלא את האולם הפתוח ומפריע בעבודה. זוהי גם הסיבה שבגינה את מרבית התקרות האקוסטיות אנו פוגשים במבני משרדים כברירת מחדל, אך אין בכך בכדי לגרוע מהצורך או מהערך שיכולה תקרה אקוסטית לתרום גם למרחב הביתי. בשורות הבאות נסביר את כל מה שאפשר להסביר על תקרות אקוסטיות ונאפשר לכם לקבל החלטה עצמאית לגבי הצורך שלכם בתקרה כזאת וכיצד לבחור ולהתקין אותה, לרשותכם מדריך שלם לשיפוץ דירה (50 טיפים)

מהי תקרה אקוסטית?

כשמה כן היא, תקרה אקוסטית היא תקרה המיועדת לשפר את האקוסטיקה בחלל הפנימי בו היא מותקנת. למעשה, מדובר בלוחות המותקנים זה לצד זה מתחת לתקרת הבטון המקורית של המבנה על מנת ליצור את האפקט האקוסטי הנדרש. אפקט זה מושג באמצעות חומרים מיוחדים וסידור מיוחד של הלוחות האקוסטיים במטרה לאפשר לתקרה לספוג את קלי הקול ולהמיר אותם לאנרגיה חלופית או לכוון אותם בצורה כזאת בחלל שתמנע את התפשטותם בצורה מרעישה. פעולה זו של התקרה האקוסטית נקראת הנחתה, ספיגה, או בליעת רעש כשבפועל מדובר בכיוון מחדש של גלי הקול או בהמרה של גלי הקול לאנרגיה חלופית. פעולה זו מושגת באמצעות שימוש בחומר שנקרא חומר "פורי" מלשון פרווה, קרי חומר שמכיל סיבים רבים וקטנים. ברגע שגלי הקול מתנגשים בחומר סיבי זה הם מתקשים לחזור ממנו אל החלל הפתוח ולכן פשוט נבלעים בתוכו תוך שהאנרגיה שלהם מומרת לאנרגית חום המושגת באמצעות החיכוך של גלי הקול בסיבים הצפופים. למעשה, תקרה אקוסטית, על אף שמדובר פעמים רבות בתוספת דקורטיבית מאוד לחלל הפנים, היא אלמנט בניה המבוסס על מדע מתקדם ולחלוטין אינה מיועדת רק "לקישוט" החלל.

תקרה אקוסטית בבית

מה ההבדל בין תקרה אקוסטית ובין תקרה רגילה?

ובכן, תקרה רגילה היא פשוט תקרה שעשויה מבטון מזוין חלק ומיושר. המשמעות היא שללא כל אלמנט אקוסטי המותקן על גבי תקרה זו, כל גל קול המתנגש בתקרה הרגילה מוחזר כפי שהוא אל החלל הפנימי. כאשר מדובר במשרד בעל חלל פתוח למשל, גלי הקול שמגיעים מכל חלקי המשרד יכולים להתערבב זה בזה וליצור תחושה של המולה בלתי פוסקת כמו זבוב שמשגע פיל. תקרה אקוסטית היא למעשה פלטפורמה שמיועדת לקלוט את גלי הקול הללו ולהנחית אותם או למנוע מהם לחזור אל חלל החדר ובכך להמעיט מאוד את כמות והיקף הרעש בחלל הפנים. בפועל, לא מדובר בתקרה אלא בפלטפורמה פונקציונלית ועיצובית בעלת תפקיד מאוד מוגדר, אלא שמאחר והתקרות האקוסטיות מסתירות את התקרה המקורית וכוללות בתוכן גם את כל גופי התאורה, המצלמות והגלאים למיניהם, נהוג לייחס להן את שם העצם תקרה.

מאילו חומרים אפשר להתקין תקרה אקוסטית?

תקרה אקוסטית ניתנת לבנייה ממגוון רחב של חומרים שהמאפיין של כולם הוא שהם כולם מאפשרים לגלי הקול להיספג בתוכם בצורה יחסית טובה. בעבר, ולא מעט גם היום, היו אלה לוחות הקלקר שהונחו זה לצד זה בתוך כוורת של פרופילי אלומיניום על מנת ליצור תקרה אקוסטית שלמה. הקלקר ידוע כמנחית מעולה של גלי קול, שכן גלי הקול מתקשים מאוד לחזור ממנו אל חלל החדר לאחר שהתנגשו בו לראשונה, וזאת במיוחד אם מעליו פרושה יריעה גדולה של סיבי צמר זכוכית שאכן אפשר למצוא במרבית התקרות האקוסטיות. יחד עם זאת, עם הזמן נכנסו לשימוש חומרים נוספים המשמים לבניית תקרות אקוסטיות ובכלל זה עץ, גבס ותרכובות פולימריות מיוחדות שנבנו במיוחד לכך.

תקרה אקוסטית אסתטיקה ואקוסטיקה

למעשה, בתהליך הייצור של תקרות אקוסטיות יש לשים לב להיבט האסתטי ולהיבט הפונקציונלי. ברמה האסתטית, תקרה היא אחד מפריטי העיצוב החשובים ביותר בכל חלל פנים וזאת לאור שטח הפנים הגדול שלה. על כן, חשוב מאוד שלצד היכולת שלה להנחית רעשים בתוך חלל הפנים, תדע התקרה גם לספק את התמיכה ואולי אף את התרומה העיצובית הנדרשת לעיצוב הכללי. תרומה עיצובית זו מושגת על ידי מגוון חומרים אותם ניתן להזמין בתצורות, בגוונים ובמרקמים שונים, ובכלל זה, גבס, קלקר, עץ, תרכובות פולימריות ועוד. במקביל, יש להבטיח כי התקרה אכן ממלאת את ייעודה האקוסטי ולשם כך ניתן להוסיף שכבה עליונה נסתרת של חומר, שישמש כמנחית הרעש המרכזי. המטרה היא אם כן, להשתמש בחומר גלוי שיאפשר לגלי הקול לעבור דרכו אל השכבה שמעליו ובמקביל ישמש כפנים האסתטיות של התקרה, ובו בזמן להשתמש בחומר עליון נסתר שאין לו שום הצטיינות אסתטית, אבל מסוגל לקלוט את גלי הקול ולהנחית אותם בצורה אפקטיבית. זהו למעשה העיקרון המרכזי שעל בסיסו מתוכננות כיום תקרות אקוסטיות מודרניות.

מהם הסוגים השונים של תקרות אקוסטיות?

בתהליך של בחירת תקרה אקוסטית לבית או למשרד, אתם עשויים לפגוש סוגים רבים ומגוונים של תקרות אקוסטיות, שיכולים להיבדל זה מזה על בסיס חומר הגלם מהן הן עשויות, על בסיס התצורה והגודל של האריחים האקוסטיים או על פי אופן ההתקנה של התקרה. אחד מסוגי התקרות האקוסטיות השכיח ביותר הוא הסוג של תקרת קלקר, קרי תקרה המבוססת על קונסטרוקציית כוורת עליה מונחים אריחים אקוסטיים עשויים קלקר עם שכבת צמר עליונה. זהו למעשה הסוג המקורי שעל בסיסו התפתח כל התחום של תקרות אקוסטיות, אך מאז עבר התפתחות גדולה ונרחבת לסוגים רבים ונוספים של תקרות אקוסטיות.

גודל וצורת האריחים בתקרה

לגודל ותצורת האריחים ישנה חשיבות רבה באפקטיביות של תקרה אקוסטית לספוג ולהנחית את גלי הקול המגיעים אליה ועל כן תקרה אקוסטית לא יכולה להיות מתוכננת על בסיס הרצון ליצור אריחים כמה שיותר גדולים על מנת לצמצם כמה שניתן את העבודות הנדרשות על הקונסטרוקציה שנושאת אותם. ככל שהאריחים גדולים יותר כך יכולים גלי הקול "לטייל" לאורכם במקום להיספג בתוכם. אריחים גדולים יוצרים תהודה טובה יותר לגלי הקול ולכן מאבדים מהיכולת שלהם להנחית את גלי הקול. לעומתם, אריחים קטנים מדי אינם מסוגלים לקלוט את כלל גלי הקול המתנגשים בהם בצורה אפקטיבית ולכן גם הם לא ממלאים את תפקידם. על פי הניסיון שנצבר לאורך השנים בתחום התקרות האקוסטיות לוחות תקרה אקוסטית 60 על 60 הם הלוחות האידיאליים לספיגת רעשים וגלי קול, והם אכן האריחים המשמשים כיום כאריחים המרכזיים להתקנת תקרות אקוסטיות.

תקרה אקוסטית שקועה

כמו כן, ניתן להזמין כיום תקרה אקוסטית חצי שקועה או במישור האריחים, כשההבדל בין הסוגים השונים בהיבט זה הוא במידה בה בולטים המנשאים שעל גביהם מונחים אריחי התקרה לעומת המידה בהם הם מוסתרים. ישנן תקרות אקוסטיות בהן מנשאים אלה מהווים חלק בלתי נפרד ואפילו אטרקטיבי של העיצוב הכולל, בעוד בתקרות אחרות ישנה שאיפה להסתיר את המנשאים עד כמה שניתן וליצור מעין רצף אחיד של תקרה. כאמור, מדובר בטכניקות שונות שניתן ליישם במרבית סוגי התקרות האקוסטיות.

אקוסטיקה

כיצד מבוצעת התקנה של תקרה אקוסטית?

ובכן, השלב הראשון בכל בניית תקרה אקוסטית הוא שלב התכנון. בשלב הזה יש למדוד בצורה מאוד מדויקת את חלל הפנים של החדר, ובכלל זה את הרוחב והאורך בין כל שני קירות, וכן את גובה התקרה המקורית. יש לשים לב לכך שהתקרה האקוסטית היא תקרה מונמכת שלוקחת חלק מחלל הפנים, כך שלאחר התקנת התקרה, התקרה בפועל תהיה נמוכה יותר מאשר התקרה המקורית של המבנה. את גובה התקרה האקוסטית ניתן לתכנן כפרמטר נוסף בתכנון הכולל ולכן חשוב מאוד להכניס את השיקול הזה בשלבי התכנון הראשוניים כדי לקבל החלטה עד כמה אנחנו רוצים שהתקרה האקוסטית תהיה נמוכה אל תוך חלל החדר.

בחירת התקרה

בשלב הבא, יש לבחור את סוג התקרה האקוסטית הרצויה, כשלרוב כל סוגי התקרה האקוסטית יכולים למלא את ייעודם וההבדל ביניהם נובע בעיקר מהאסתטיקה שיודע כל סוג לספק ומהעלות של כל סוג. כך למשל, תקרה אקוסטית עשויה קלקר תעלה הרבה פחות מאשר תקרת עץ, אך תקרת עץ יוצרת אפקט ויזואלי ואסתטי משמעותי לאין שיעור מאשר תקרת קלקר. ישנן כיום תקרות אקוסטיות המיוצרות מתרכובות פולימריות ייחודיות, אותן גם ניתן לייצר בשלל תצורות כדוגמת עננים, צורות משתלבות וכדומה, במטרה לייצר אפקט עיצובי יוצא דופן. תרכובות אלה עשויות להיות יקרות יותר מתקרות קלקר, אך זולות יותר מתקרות עץ ולכן בהחלט כדאי לבחון את האפשרות הזאת, בעיקר אם אתם נוטים יותר לכיוון העיצוב המודרני.

מיקום גופי התאורה בתקרה האקוסטית

לאחר שבחרתם את סוג התקרה הרצויה, עליכם לקבוע כעת את מיקומם של גופי התאורה שישולבו בתקרה. תקרה אקוסטית מנמיכה למעשה את כל התקרה והמנגנונים המחוברים אליה ובכלל זה גם גופי התאורה. בשלב זה, עליכם להחליט בין תאורת פלורסנט ובין גופי תאורה נקודתיים, בין ספוטים ובין גופי תאורה מרכזיים, גודל הגופים, המידות המדויקות שלהם, המיקום המדויק שלהם וכן הלאה. כמו כן, בשלב הזה יש לקחת בחשבון מנגנונים תקרתיים נוספים כמו מיקומי ספרינקלרים וגלאי עשן, מיקומי מצלמות אבטחה או גלאי נפח וכן הלאה. כל אלה צריכים להילקח בחשבון בתכנון הכולל של התקרה ולפני שמבצעים פעולה פיזית כלשהי בחלל הפנים.

שימו לב שבעניין התקנת גופי תאורה בתקרה אקוסטית ישנה משמעות רבה לאופן הצבת גופי התאורה על העיצוב הכולל ועל בטיחות השימוש בתקרה האקוסטית, ועל כן בשלב זה אתם רוצים לערב איש מקצוע שיוכל לתת לכם מידע על סוגי התאורה השונים, על הסבכות שניתן להתקין כדי להשפיע על אופי וחום התאורה, על המיקומים המדויקים שבהם נכון להתקין את גופי התאורה על מנת להשיג את אפקט התאורה המקסימלי וכן הלאה. אלו הן לא החלטות שאמורות להתקבל על פי מצב רוח או על פי ניחוש, אלא אך ורק על פי שיקול דעת מקצועי.

אחרי התכנון – ההתקנה הפיזית

כעת, לאחר שיש בידיכם תמונה מלאה של האופן בו יש להתקין את התקרה המבוקשת, ניתן להתחיל בתהליך הבנייה עצמה. בשלב ראשון מתקינים את זוויות התמיכה לקירות ההיקפיים. המדובר בזוויות שישמשו למעשה כמשענת עליה יותקנו הלוחות האקוסטיים. לאחר שאלו חוברו למקומם, ניתן להתחיל ביצירת החיווט הנדרש של גופי התאורה, מצלמות האבטחה, הגלאים למיניהם וכל מנגנון אחר שהחלטתם לשלב בתקרה.

כעת יש לפרוש את הקונסטרוקציה המרכזית שעל גביה ינוחו הלוחות האקוסטיים. קונסטרוקציה זו יכולה להשתנות מאוד בהתאם לסוג התקרה שבה עושים שימוש. בתקרות אקוסטיות מסוימות המדובר במוטות מרכזיים מהם נפרשים חוטי השעיה שמייצבים את הרובריקות שיכילו בסופו של דבר את הלוחות האקוסטיים, ובמקרים אחרים מדובר על קורות מרכזיות שמשמשות להנחת הפאנלים הנדרשים. כך למשל, כאשר מדובר על תקרה אקוסטית עשויה עץ, תוכלו לבחור בין התקנת לוחות עץ גדולים שיימתחו מקצה אחד של החדר אל קורה מרכזית אחת וממנה אל הקצה השני של החדר, או לבחור באופציה של כוורת לוחות רבועים קטנים בדומה לתקרת קלקר אקוסטית בסיסית. כל האפשרויות הן לגיטימיות, וצורת ואופן בניית הפלטפורמה משתנה בהתאם לכך.

לאחר התקנת הקונסטרוקציה

לאחר שהושלמה הקונסטרוקציה הנדרשת, ניתן להתחיל להניח את הלוחות האקוסטיים ולהתקין את גופי התאורה, המצלמות והגלאים שהוגדרו בתכנית. לוחות אקוסטיים יכולים להיות מונחים פשוט מאוד במקומם ללא כל חיבור נוסף, ובמקרים אחרים יש לחזק את הלוחות עם ברגים בכדי להבטיח את יציבותם במקומם. בכך למעשה, הושלם התהליך של התקנת תקרה אקוסטית.

שימו לב שכיום ישנם מודלים חדשניים במיוחד של תקרות אקוסטיות, מודלים הנשענים על חיבור של לוח אקוסטי באופן נפרד ועצמאי. כך למשל, כאשר מדובר על תקרה אקוסטית מעוצבת בתצורה של צורות משתלבות, ניתן למתוח שני מוטות אלומיניום דקיקים מהתקרה המקורית כלפי מטה ולתלות את הלוח על גבי שני מוטות אלה. כך ממשיכים שני מוטות לכל לוח עד לקבלת פיזור אחיד ומלא של הלוחות בכל רחבי החדר. גם במקרה זה יש לבצע תכנון מראש על מנת להבטיח שילוב אפקטיבי ונכון של גופי התאורה, מצלמות האבטחה והגלאים למיניהם, אלא שאופן ההתקנה הוא שונה בתכלית ואינו דורש התקנה של קונסטרוקציה אחידה לכל התקרה.

אצל מי מומלץ להזמין תקרה אקוסטית?

תקרות אקוסטיות הוא מקצוע בפני עצמו ולכן חשוב מאוד להזמין את התקרה מקבלן המתמחה בתחום זה באופן ספציפי. במקרים רבים, המקומות בהם תזמינו את התקרה האקוסטית הם גם המקומות שיתקינו עבורכם את התקרה וכך ראוי להיות. במידה ואתם עורכים שיפוץ מקיף לדירה או למשרד שלכם ובמסגרת השיפוץ אתם מעוניינים להתקין תקרה אקוסטית חדשה, חשוב ורצוי להשאיר את המשימה לגורם המקצועי ממנו אתם מזמינים את התקרה ולא לקבלן הביצוע הכללי שלבטח אין לו את הידע המקצועי הנדרש להתקנת התקרה האקוסטי באותה הרמה כפי שמכיר את התחום אותו גורם מקצועי ממנו אתם מזמינים את התקרה.

התייעצו עם אנשי מקצוע

יחד עם זאת, מאחר ובכל זאת אתם עוסקים באחד מפריטי העיצוב החשובים ביותר בבית שלכם, אתם רוצים בהחלט להתייעץ עם מעצב פנים או אדריכל מומחה על כל הנושא של סוג התקרה הרצוי, הגוונים הרצויים, התצורות והמרקמים שאותם יש לשלב בתקרה. החלטה זו יכולה להשפיע מאוד על האווירה בבית ובהיבט זה כדאי לקחת בחשבון שתקרה היא ברובם המכריע של המקרים, לבנה וצחה כשלג. במידה ואתם בוחרים בגוון אחר, אולי מעט כהה יותר, חשוב שתבינו את ההשלכות של בחירה זו על התאורה בתוך החלל הפנימי ועל העיצוב בכלל. באותו הקשר ראוי לציין גם את החשיבות של תכנון נושא התאורה וגופי התאורה שישולבו בתקרה האקוסטית, וגם בהיבט זה חשוב להתייעץ עם מעצב פנים שידע לתכנן עבורכם את פרישת התאורה בצורה אפקטיבית, הן בהתאם לגובה החדש ממנו צפויים להקרין כעת גופי התאורה והן בהתאם לגוון התקרה האקוסטית שתבחרו לשלב.

בכדי למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם, כדאי לבקש המלצות מחברים, בני משפחה ומכרים, אבל בעיקר כדאי לבקש חוות דעת מקצועיות מאנשי מקצוע המתעסקים בתחום הבנייה והשיפוצים ויכולים להמליץ לכם על איש מקצוע איכותי בתחום התקרות האקוסטיות. לרמת המקצועיות של איש המקצוע שתבחרו ישנה השפעה דרמטית על הרמה המקצועית של התקנת התקרה ועל מידת שביעות הרצון שלכם מהתוצאה הסופית, וזאת סיבה מספיק טובה להקדיש קצת זמן ומאמץ לעניין זה.

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

מה החוק לעבודה בגובה

  החוקים במדינת ישראל בכל הנוגע לענף הבניה עלולים להיות תקיפים במיוחד. זה לא מפתיע. כל מי שמגיע מהענף מכיר את הנתונים. כולנו יודעים עד

קרא עוד »
קבלן ריצוף מודד
ריצוף חוץ המדריך המלא

מחשבה רבה אנחנו מעניקים לכל הנושא של עיצוב הפנים של הבית רגע לפני שמתחילים בפרויקט שיפוץ דירה או בניית הבית שלנו, ובטח ובטח לריצוף שנחשב

קרא עוד »
קבלן מודד
המדריך לבטון מוחלק

בטון מוחלק הוא אחד מפתרונות הריצוף הנחשבים ביותר בפרויקטים של בניית בתים ושיפוץ דירות, על אף שרבים אינם מכירים אותו או שלא ראו אותו מימיהם

קרא עוד »
מה החוק לעבודה בגובה

  החוקים במדינת ישראל בכל הנוגע לענף הבניה עלולים להיות תקיפים במיוחד. זה לא מפתיע. כל מי שמגיע מהענף מכיר את הנתונים. כולנו יודעים עד

קרא עוד »
קבלן ריצוף מודד
ריצוף חוץ המדריך המלא

מחשבה רבה אנחנו מעניקים לכל הנושא של עיצוב הפנים של הבית רגע לפני שמתחילים בפרויקט שיפוץ דירה או בניית הבית שלנו, ובטח ובטח לריצוף שנחשב

קרא עוד »
קבלן מודד
המדריך לבטון מוחלק

בטון מוחלק הוא אחד מפתרונות הריצוף הנחשבים ביותר בפרויקטים של בניית בתים ושיפוץ דירות, על אף שרבים אינם מכירים אותו או שלא ראו אותו מימיהם

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון