קבלן שיפוצים בנתניה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

אם אתם חושבים על שיפוצים בנתניה של בניין, דירה או בית, יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם נכנסים לשיפוצים עצמם ושלושה מהם מפורטים במאמר הבא.

שיפוצים בנתניהמה צריך לדעת לפני תחילת שיפוצים

שיפוצים של בניין, דירה או בית הם עניין מורכב ומלא בהחלטות שיש לקבל לפני תחילת השיפוצים, במהלך השיפוצים ובסיומם. זהו תהליך שכולל בתוכו אנשי מקצוע שונים כמו עורך דין, שמאי, מפקח בנייה, מנהל עבודה וכמובן, קבלן שיפוצים. המאמר הבא מפרת את 3 הדברים שחייבים לדעת לפני שמתחילים שיפוצים באזור נתניה ובכלל.

שיפוצים בנתניה – קבלן מקצועי   

עבודת שיפוצים שכוללת הוספת חדר או מרפסת מחייבת אתכם לשכור קבלן רשום, או במקרים שבהם המדינה מממנת את השיפוץ. קבלן רשום מבטיח שהאדם שאתם שוכרים הוא בעל ניסיון של חמש שנים לפחות והכשרה של הנדסאי. יחד עם זאת, ישנם קבלנים מצוינים שאינם רשומים ואין סיבה שלא תשכרו אותם לעבודה, אחרי שביררתם עליהם, כמובן, וקיבלתם המלצות מלקוחות קודמים.

שיפוצים בנתניה – עלויות ומימון

עדיף לבחור קבלן שיפוצים באזור שלכם כיוון שהצעת המחיר של הקבלן כוללת הוצאות על נסיעות, ולכן, אם אתם משפצים בנתניה, כדאי לחפש קבלן שיפוצים שעובד בנתניה. כדאי לבדוק אם ניתן לקבל מימון מהעירייה לשיפוצים, כמו לדוגמא בנתניה, שם העירייה נותנת סיוע כמעט מלא במימון השיפוצים ובליווי הפרויקט. ייתכן והעירייה גם תכסה הפרשים במידה ויש דיירים סרבנים שלא משלמים את חלקם בשיפוץ.

טיפים לבחירת קבלן שיפוצים בנתניה

המבנה שלנו יכול לקבל מראה חדש לחלוטין, בלי שנצטרך לעבור. עולם השיפוצים הולך ומתפתח כל הזמן. היום ישנם יותר פתרונות מאלו שעמדו לרשותנו בעבר, תהליכי השיפוץ יכולים להיות פשוטים יותר וקבלן מתאים יהפוך את השינוי מחלום למציאות ואנחנו נוכל ליהנות מהדרך.

כדי שנוכל ליהנות מהתוצאה הסופית של השיפוץ וגם מתהליך העבודה עצמו, נצטרך לתכנן נכון את השיפוץ ולבחור את הקבלן שיעמוד לרשותנו בקפידה. אנשי מקצוע רבים יוכלו ללוות את התהליך וכשהתקשורת מולם טובה והציפיות ברורות, הפרויקט שלנו בדרך להצלחה. המאמר הקרוב יעזור לנו לעשות סדר לפני שנצא לדרך. יחד נעבור על השלבים השונים של הפרויקט ונבין כיצד נוכל למצוא את הקבלן המתאים ביותר עבורנו.

שיפוץ דירה בנתניה – מאיפה מתחילים?

שיפוץ בבית או בדירה יכול להיות מרגש מאד. לאחר שקיבלנו את ההחלטה לשנות פרט קטן או גדול בבית שלנו, מגיע הזמן לתכנן את הפרויקט. השלב הראשון צריך להיות הגדרת התקציב. ככל שנדע מהו התקציב העומד לרשותנו כך נוכל להתקדם עם התכנון, בין אם אנחנו מבצעים אותו בעצמנו ובין אם אנחנו פונים לגורם מתכנן (אדריכל או מעצב), חשוב לעשות זאת.

בשלב הבא עלינו לחשוב מה אנחנו רוצים לשנות. אילו חדרים יכנסו תהליך השיפוץ ומה נרצה לשנות בהם. אנחנו לא חייבים לדעת כל פרט בשלב זה אלא להגדיר את המשימות הכלליות. במידה ואנחנו רוצים להיכנס לתהליך גדול, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום התכנון כדי שהם יוכלו ללוות אותנו וליצור תוכניות אותן נוכל למסור לקבלן כדי לקבל הצעת מחיר ושעל פיהן תתבצע העבודה.

לאחר שאנחנו יושבים עם איש מקצוע בתחום התכנון וכשאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים לבצע במבנה, אנחנו יכולים לגשת לשלב הבא ולבחור קבלן שיפוצים. לבחירת הקבלן יש משקל רב בכל השלבים. עלינו לייחס חשיבות רבה לתהליך הבחירה (גם אם אנחנו רוצים להתחיל מיד) ולבחון כי אנחנו מכניסים אלינו את אנשי המקצוע הטובים ביותר.

טיפים שיעזרו לנו לבחור קבלן שיפוצים בנתניה

חיפוש אחר קבלן השיפוצים שיגיע לבצע את השינוי בבית שלנו יכול לעורר בנו חשש. בין אם הפרויקט מתמקד בחדר אחד ובין אם בכל הבית, חשוב שנקבל את התוצאה הצפויה ושהדרך תהיה טובה לא פחות. לאורך השיפוץ יכנסו למבנה אנשי מקצוע שונים וכדי שאנחנו נרגיש בטוחים שהוא בידיים טובות, עלינו לבחון בקפידה את הקבלן. הטיפים הבאים יעזרו לנו לבחון את אנשי המקצוע ולמצוא את האחד המתאים לנו:

טיפ ראשון – בחינת עבודות קודמות

היום קל מאד להכיר את הקבלן עוד לפני הפגישה הראשונה. אנחנו יכולים לחפש בסביבה אנשים שעברו תהליך שיפוץ והיו מרוצים מהתהליך והתוצאה ויכולים להסתכל באתר האינטרנט של אותם קבלנים שקיבלנו עליהם מידע. באתר נוכל לגלות מה הקבלן יכול לבצע וגם לראות דוגמאות של עבודות קודמות.

בחיפוש מידע על הקבלן מומלץ כבר בתחילת הדרך לבדוק ברשת שאין עליו תלונות (או חמור מכך, תביעות) ולבדוק כי מדובר בבעל מקצוע שהלקוחות שלו מצאו כי הוא הגון וישר. היום החיפוש יכול להיות מהיר מאד ולמעשה נדרשות לנו רק דקות ספורות כדי להמשיך לשלב הבא ולשוחח עם הקבלן. אם חיפשנו מידע ברשת ומצאנו רק את האתר של הקבלן עם תמונות מרשימות של פרויקטים שהוא כבר ביצע, ככל הנראה אין שום בעיה ואנחנו יכולים להמשיך לשלב הבא.

טיפ שני – שיחה טלפונית מקדימה

כדאי מאד להקדיש מספר דקות רגועות לשיחת הטלפון. אם הקבלן עסוק הוא יוכל לחזור אלינו מאוחר יותר (זהו סימן טוב שהוא גם עובד וגם מקדיש תשומת לב לכל פעולה שהוא מבצע). אם הוא מוכן לשיחה אנחנו יכולים להתרשם מהיחס שלו וההתעניינות בפרויקט שלנו. הקבלן לא אמור להלחיץ אותנו והשיחה אינה מחייבת אותנו, לא לעבודה משותפת ובוודאי שלא לעבוד יחדיו רק על בסיס השיחה הטלפונית.

בשיחת הטלפון אפשר לשאול את השאלות הראשוניות. אנחנו עוד לא יכולים לקבל הצעת מחיר אך יכולים לדעת עם אלו אנשי מקצוע הוא עובד, לקבל מידע על פרויקטים שהוא ביצע בעבר ואפילו לקבל פרטים של לקוחות ממליצים. בסיום השיחה נוכל לקבוע פגישה פיזית לתיאום ציפיות.

טיפ שלישי – פגישה אישית ותיאום ציפיות

גם לפגישה האישית יש להקדיש זמן ותשומת לב. כדאי שהגורמים המעורבים בפרויקט יהיו נוכחיים בפגישה וישאלו שאלות. זה הזמן להתרשם ממה שיש לקבלן לספר, לשמוע על פרויקטים קודמים שהוא כבר ביצע ולשתף אותו בפרויקט המתוכנן.

בדרך כלל בשלב חיפוש הקבלן כבר יש לנו תוכניות ומומלץ להציג אותן. קבלן שיפוצים בנתניה יוכל להביע את דעתו על הפרויקט, לעתים להמליץ המלצות, לשאול שאלות אם יש לו (למשל במקרה של גבס יכול להיות שהוא ירצה לדעת באיזה סוג נרצה להשתמש) ועוד. רק בסיום הפגישה ולאחר שהוא יראה את התוכניות הוא יוכל להכין עבורנו הצעת מחיר.

טיפ רביעי – קבלת הצעת מחיר

לאחר שהקבלן קיבל את פרטי הפרויקט והוא מבין את המשמעויות השונות, לרבות התאריכים בהם הוא אמור לעבוד, החומרים שישולבו ועוד, הוא יוכל להכין הצעת מחיר. על ההצעה להיות מפורטת ואנחנו חייבים לשאול כל שאלה שאינה ברורה לנו.

בהצעת המחיר צריכים להיות כתובים כל העלויות ועלינו להבין על מה הקבלן לא אחראי. למשל, אם אנחנו מתכננים להחליף את המטבח, עלינו לדעת מי יהיה אחראי על עיצוב, תכנון, בניית והתקנת הארונות ולדעת כי לרוב התפקיד של הקבלן הוא רק לבצע את עבודות ההכנה והגמר של המטבח. במקרה ויש לנו שאלות והקבלן "מתקן" את ההצעה, הדבר צריך להיות כתוב בסופו של דבר בחוזה.

טיפ חמישי – מעבר על החוזה

רגע לפני שנתחיל לעבוד ולאחר שאנחנו מרוצים מקבלן השיפוצים שמצאנו, שני הצדדים צריכים לחתום על חוזה עבודה. החוזה צריך להכיל כמה שיותר פרטים ובמידה וישנן תוכניות לשיפוץ יש לצרף אותן לחוזה. עלינו לזכור כי החוזה מחייב את שני הצדדים ולכן הוא צריך להיות הוגן, כלפינו וכלפי הקבלן.

אם יש לנו ספקות, אנחנו צריכים לשאול את הקבלן על כך ואם אנחנו מכניסים שינויים, חשוב לתקן אותם גם בחוזה. על החוזה להתייחס למחיר הכולל של העבודה, לזמני התשלום, אחריות הקבלן והוא מציין מה נמצא תחת האחריות שלנו (למשל בחירת מרצפות).

לעבוד עם חברה מנוסה

אחת הדרכים הבטוחות ביותר לשפץ את הבית או כל מבנה אחר היא לפנות לחברה אשר מכירה היטב את העבודה ושכבר ביצעה פרויקטים דומים בסדר הגודל לזה שלנו. שלא כמו שיפוצניק, שיכול לבצע עבודות קטנות בבית, החברה מביאה את כל אנשי המקצוע הנדרשים לנו והיא האחראית על כל העובדים והעבודה. אם אנחנו צריכים שיכנס למבנה חשמלאי או אינסטלטור, יגיעו אלינו בעלי המקצוע הטובים ביותר ובתיאום מושלם בין כל הגורמים.

היחידה לשיפוצים עומדת לרשותנו. היא מביאה ניסיון רב בתחום ואנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה. אנחנו לא צריכים לעבוד מול כל גורם לחוד אלא לפנות אליה ולקבל תחת קורת גג אחת את הפתרונות הנדרשים לנו ועבודה ברמה הגבוהה ביותר.

שיפוצים בנתניה השוואת מחירים

על מנת שתוכלו לבצע השוואה נכונה בין הצעות מחיר, מומלץ לקבל לפחות שלוש הצעות מחיר ורצוי שיהיו כולם מנתניה או מאזור המגורים שלכם. את הצעות המחיר בקשו משלושת הקבלנים המועדפים עליכם, אחרי שקיבלתם עליהם המלצות ובדקתם פרויקטים קודמים שלהם. אל תתפתו להצעת המחיר הנמוכה ביותר כי היא לא בהכרח תחסוך לכם כסף ועלולה אפילו לעלות ביוקר.

שיפוצים בנתניה – עריכת חוזה

ההסכם שאתם עורכים מול קבלן המפתח, קבלני המשנה ואנשי המקצוע שאתם שוכרים לביצוע השיפוצים יכול להשפיע על איכות העבודה ועל התקציב שלכם. חובה לוודא שהסכם העבודה, או החוזה, שחתמתם כולל, בין היתר, את הצעת המחיר שסוכמה, את כתב הכמויות שכולל פירוט העבודות והחומרים הדרושים לשיפוצים, את לוח הזמנים ולוח התשלומים. אל תשאירו שום פתח לפרשנויות, כדי למנוע אי הבנות בעתיד, ולכך רצוי להיעזר בעורך דין מהתחום.

 

שיפוצים בנתניה – עצות לסיום

  • כדאי לשקול היטב את זמן השיפוצים כאשר מצד אחד המחירים בתקופת הקיץ עולים משמעותית בגלל הביקוש הגבוה לשיפוצים, אבל מצד שני, ייתכן ובאזורים צפוניים כמו נתניה החורף לא משאיר ימים רבים לביצוע שיפוצים במידה ומדובר בשיפוצים חיצוניים.
  • וודאו  כי קבלן שיפוצים שלכם יש ביטוח במקרה של נזק שייגרם לבית או למי מדיירי הבית או הבניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!