עבודות שפכטל וצבע: מדריך עשה זאת בעצמך 2020

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

עד 11% הנחה בזמן קורונה 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו-0507396218

בין התהליכים הפופולאריים שאנשים בוחרים לעשות כחלק בלתי נפרד מעבודות שיפוצים ותיקונים הן עבודות שפכטל וצבע. מעבר לעובדה שכאשר אנו מחליטים לצבוע את קירות הבית, הדירה או המשרד בין אם מדובר בחלל אחד ובין אם בנכס כולו, עלינו לבחור קבלן שיפוצים יסודי, בעל ידע וניסיון בתחום, כדאי גם להכיר את סוגי השפכטל הקיימים. לפני שנסביר לכם על עבודות שפכטל וצבע קצת יותר לעומק חשוב להבין מתי יש צורך בביצוע עבודות אלה?

  1. כשעוזבים דירה – בעלי נכסים כותבים בחוזה לפני שהם משכירים את הדירה שלהם כי על המשכיר להשאיר את הדירה צבועה, נקיה ואסתטית, ממש כמו שהוא קיבל אותה.
  2. כשעושים שיפוץ – עבודות שפכטל וצבע הן חלק בלתי נפרד משיפוץ בין אם מדובר בשיפוץ כללי של חלל אחד כמו הסלון למשל ובין אם מדובר בשיפוץ קומפלט.
  3. כשיש בעיות של נזילות, רטיבות או בעיות איטום – פעמים רבות יש צורך לזהות את מקור הנזילה, לתקן אותה, לחכות כמה שבועות לייבוש מלא של הקיר, לקלף את הקיר, ליישר אותו ולצבוע אותו מחדש.
עבודות שפכטל

סוגי שפכטל

קיימים כמה סוגי שפכטל. הסוג הראשון נקרא שפכטל אמריקאי. שפכטל זה נועד להחלקה של קירות. זמן הייבוש של שפכטל אמריקאי ארוך מאוד – 24 שעות בממוצע ולכן פחות מומלץ לבחור בו למטרות של סתימת חורים או סדקים. שפכטל אמריקאי מגיע מוכן ואין צורך לערבב אותו עם מים. השפכטל השני מתחלק לשני סוגים: קלסימו או פרופילה. שניהם מגיעים בצורה של אבקה ולכן יש צורך לדלל אותם עם מים.

מהרגע שמערבבים את שני הסוגים הללו, ניתן להשתמש בהם במשך 40 דקות בלבד. מומלץ לגרד את המקום שרוצים למלא את הסדק או החור ואחרי זה למרוח שכבה אחת. ממתינים כשעה כד לייבוש ומורחים שכבה שניה של השפכטל. לאחר ייבוש נוסף במשך שעה, משייפים את השפכטל עם נייר שיוף. סוג נוסף של שפכטל מתאים יותר לקירות חיצוניים והוא מתאים לתנאי חוץ הסופגים שמש ומים.

כיצד להכין את הקירות לצביעה?

ככל שהשפכטל סמיך יותר, כך הוא יכסה באופן יעיל פגמים שונים הקיימים בקיר. כל מוצר שעבר את הבדיקות הנדרשות ונושא בתו תקן של מכון התקנים בישראל, מאושר ובטוח לשימוש. בשלב הראשון חשוב לעשות הכנה מקדימה ולהניח יריעות ניילון או לוחות של פוליגל כדי למנוע מצב שהרצפה מתלכלכת.

חשוב להדביק רצועות של מסקנטייפ על הפאנלים, משקופי הדלתות והמסגרות של החלונות. בשלב הבא שולפים דיבלים או מסמרים ומנקים את הקירות מאבק. ממלאים את החורים עם חומר מילוי על בסיס גבס – קלסימו או פרופילה בהתאם לשלבים שתיארנו לעיל כאשר על השלבים לפעמים יש צורך לחזור כמה פעמים. בשלב הבא מורחים חומר מקשר שתפקידו לחזק את שכבת השפכטל ולחזק את שכבת הצבע. השלב הסופי הוא כמובן שלב הצביעה.

ראו גם: עבודות שיפוצים לכל הסוגים

בלוג

בריכות פרטיות-מה עושים

הקיץ במדינת ישראל הוא אחד מהארוכים בעולם המערבי, הוא מתחיל במרץ ומסיים אי שם באזור נובמבר לפעמים. בחודשים אלו של הקיץ אנו יכולים לראות גם

בלוג

דגשים לשיפוצים עם עבודות גבס

סוף סוף הגיע הרגע לעשות שיפוץ בבית, זה שחלמתם עליו כמה כבר שנים. אז אחרי ייעוץ עם מעצבת פנים, היא המליצה לכם להוסיף מחיצת גבס

drop us a line and keep in touch

רקע קיר
התקשרו עכשיו