שיפוץ דירה קומפלט

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

הגיע הזמן לשפץ את הדירה ואתם מתכננים לבצע שיפוץ כל הבית? הצורך בשינוי גובר על החשש מהוצאה כלכלית? שיפוץ דירה מכניס משב רוח מרענן ושמחת חיים מחודשת, השדה האנרגטי של הבית משתנה ודייריו כולם נהנים מכך.

שיפוץ קומפלט לבית

לאחר שהגדרתם לעצמיכם את מטרת השיפוץ ואת סוג השיפוץ שאתם חפצים בו, הגיע הזמן לגבש תקציב. על התקציב להיות ראלי ומומלץ לכלול בו חריגה של 20%, עבור הוצאות לא צפויות. תכנון תקציב לקוי, עלול להוביל לחריגת תקציב בתום השיפוץ. על מנת לתכנן את התקציב בצורה המדויקת ביותר, מומלץ לקחת מידות של כל הדירה ולגשת לאדריכל או למעצב פנים, אשר יעזרו לכם לבנות תכנית ושרטוטים של השיפוץ. חשוב לעשות כתב כמויות מסודר וכלול בו את כל ההוצאות הנחוצות, כולל מוצרי גמר (אלומיניום, ריצוף, תאורה וכו') רהיטים וחומרים אחרים אשר מתווספים לעלויות הקבלן.

תכנית שיפוץ דירה

זהו שלב שניתן לבצע לבד ולחסוך בעלויות, אך מומלץ לשכור את שירותיו של בעל מקצוע, בבניית תכנית השיפוץ או לפחות להתייעץ עם אחד, כאשר אתם בונים תכנית שיפוץ בעצמיכם. בעל המקצוע (אשר עשוי להיות אדריכל או מעצב פנים), יוודא מהם הצרכים שלכם, ייצור רשימה של התכנון בכל חדר ויבנה תרשים מקצועי המתבסס על הרשימה. בעל המקצוע יבנה מספר שרטוטים, המבוססים על מדידות המבנה, עד אשר יגיע לתכנית השיפוץ הסופית. אם אתם מתכננים שבירת קירות או שינוי חלוקת החדרים בבית, בעל המקצוע ששכרתם יתייעץ עם מהנדס מבנים, אשר יצביע על הקירות אותם לא ניתן להרוס וייתן עצות בונות. במידה ובחרתם לתכנן לבד את תכנית השיפוץ, ניתן להיעזר בתוכנת עיצוב על מנת לבנות שרטוטים ותאלצו למצוא מהנדס מבנים ולהתייעץ אתו עצמאית.

ישנן במהלך חיינו כמה הוצאות כלכליות חשובות שעליהן לא כדאי לוותר. אחרי הכל בשביל מה אנחנו עובדים כל השנים? שיפוץ דירה היא אחת מהן. הרבה פעמים, בתוך ההתלבטות אם לשפץ דירה קיימת או למכור ולקנות חדשה, המסקנה החד משמעית אומרת כי לשפץ הרבה יותר משתלם. ההוצאה קטנה יותר והשמחה, כשהבית המוכר והאהוב משתנה ומשתדרג היא עצומה. דרושה נשימה עמוקה בכדי לעבור את תקופת השיפוץ אבל הרווח בסוף הוא אדיר.

מה כולל שיפוץ קומפלט?

שיפוץ הדירה הוא אחד הפרויקטים המרגשים והמשמעותיים שהדירה שלנו תעבור. השיפוץ יכול להתבצע בעקבות אילוץ, בעיה במערכת מרכזית בבית והוא יכול להתבצע לאחר שנים שחלמנו לבצע את השינוי. לעתים, השיפוץ יתבצע לאחר הרכישה של הנכס, מתוך מטרה להתאים אותו לבית שלנו או לצורך השבחת הנכס והשכרה או מכירה.

תהליך השיפוץ לא חייב להיות ארוך, אך הוא חייב להיות מקצועי. מומלץ לבצע תכנון מקדים ולהתייעץ בין היתר עם חברת השיפוץ כדי לוודא כי הדרישות השונות שלנו יבואו לידי ביטוי בדרך. כמובן, המטרה של השינוי היא להפוך את החלום שלנו למציאות ולא רק לתקן את המערכות השונות בבית.

חומר לבן וחומר שחור בפרויקט שיפוץ דירה

בתהליך השיפוץ, מחלקים את החומרים לשניים: "חומר שחור" ו"חומר לבן":

  • חומר שחור- כולל את כל החומרים אשר משמשים את קבלן השיפוצים במהלך השיפוץ, אך אינם נראים לעין, אלא מהווים חלק מאזוריו הפנימיים של המבנה, כגון: מלט, גבס, חול, טיט, חומרי איטום, חשמל וכדומה. כל החומרים אשר נחשבים לחומר שחור, כלולים במחיר השיפוץ ונרכשים ע"י הקבלן, כמו שסוכם בכתב הכמויות. על מנת לוודא שימוש נכון ואחראי בחומרים, מומלץ להוסיף סעיף בחוזה השיפוצים, של דרישה מהקבלן להשתמש רק בחומרים הנושאים תו תקן. אם אתם מעוניינים בשימוש של חומרים ספציפיים, ניתן לפרט עליהם בנוסף ולחייב את הקבלן לעשות בהם שימוש רק לפי הוראות היצרן.
  • חומר לבן- כולל את כל החומרים והמוצרים אשר נראים לעין ומהווים חלק מהמראה החיצוני של המבנה, כגון: רצפות, תאורה, רהיטים, חיפויים וכדומה. החומר הלבן נרכש בדרך כלל ע"י הלקוח (אתם) ואני כלול במחיר השיפוץ, אלא אם כן הוסכם אחרת בחוזה או בכתב הכמויות. לכן, חשוב לקחת בחשבון את רכישת החומר הלבן, כאשר בונים את התקציב ולתזמן את הקנייה לפני תחילת השיפוץ, כך שהחומר הלבן יגיע בזמן ולא יעקב את תהליך השיפוץ.

אילו עבודות כלולות במסגרת שיפוץ דירה קומפלט?

אנחנו יכולים לבצע עבודות שיפוץ קטנות במהלך החיים בדירה, אבל כאשר אנחנו מבצעים שיפוץ דירה קומפלט הכוונה היא לכל הדירה. אנשי מקצוע שונים יכנסו בשלבים שונים של הפרויקט וכל אחד צריך להיות בעל מומחיות בתחום העיסוק. מעל כל אותם אנשים, בשיפוץ מסוג זה חשוב שיהיה קבלן מבצע, איש קשר שייקח אחריות על כל העבודה שתתבצע ועל התקשורת בין כל העובדים.שיפוץ בית פרטי

תיקוני מערכות

הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא תיקון בכל מערכת שיש צורך לשפר או לתקן. כיוון שאנשי מקצוע רבים ייכנסו למבנה ובכל מקרה יבוצעו שינויים רבים, זה הזמן לתקן את מה שצריך. בדירות ישנות שהצינורות שלהן עשויים מתכת, יש לשקול החלפה למערכת חדשה וצינורות פלסטיק. זו גם ההזדמנות לבדוק את השקעים הנוכחיים, להחליף את אלו שמסוכנים ולפצל שקעים כך שאלו החדשים יהיו במיקומים ובכמות שמתאימה לסגנון החיים שלנו.

שיפוץ הסלון

הסלון יכול לעבור שינויים רבים. הוא אחד החללים המרכזיים בבית ובין היתר ניתן להגדיל אותו על ידי שבירת קירות, לפצל אותו כך שתהיה לנו גם פינת עבודה, לעצב את התקרה בעזרת הנמכת תקרה והוספת תאורה, החלפת או הוספת ריצוף ונוכל להשתמש בעבודות גבס לשיפור מראה החלל. נוכל להוסיף לסלון ספרייה, שידה לטלוויזיה ולמעשה השמיים הם הגבול.

החלפת המטבח

אחד הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים בבית נוגע לחללים הרטובים ובמרכזם המטבח. החלפת ארונות, צנרת, כיורים ותכנון מחדש של המטבח יכול להיות מרגש. פעולות בחדר זה דורשות מקצועיות גבוהה, דיוק וכניסה של אנשי מקצוע רבים. מבחינת העיצובים, ישנן שלל אפשרויות שניתן להגיע אליהן והטעם האישי הוא זה שיקבע כיצד ייראה המקום הכי חם בבית בסיום השיפוץ.

שיפוץ בחדרי הרחצה

חדרי הרחצה הם "חדרים רטובים". במידת הצורך ניתן להחליף את כל הצנרת ובנוסף השיפוץ מתייחס לכלים הסניטריים, הקירות (במידה ונרצה להגדיל או להקטין את החדר). בחדר זה נשים מרצפות חדשות וקרמיקה ובמידה ונרצה נוכל לבצע גם עבודות גבס לעיצוב החלל וליצירת פתרונות פרקטיים. גם בחדר זה ייכנסו אנשי מקצוע רבים כמו אינסטלטור וחשמלאי.

מראה חדש לכל חדר

ברגע שאנחנו מבצעים שיפוץ דירה קומפלט, אנחנו יכולים להחליט לחדש את כל אחד מחדרי הבית. השיפוץ בחדר יכול לכלול שבירה של הקיר לצורך הגדלה או הקטנה של החלל והוא יכול להיות מינורי ולכלול תיקונים בקירות וצביעה מחדש. כדאי לנצל את ההזדמנות בה נכנסים אנשי מקצוע רבים לבית ולהגיע למראה שאנחנו רוצים ליצור בכל אחד מהחדרים.

נקודות שנצטרך להתייחס אליהן לפני השיפוץ

שיפוץ בדירה דורש מאיתנו לחשוב על פרטים רבים. בתחילה, נצטרך לתכנן את התהליך. עלינו להגדיר את התקציב וכיוון שמדובר בדירה שלמה, כדאי לשבת עם גורם מתכנן ולבנות יחדיו תוכניות מסודרות. התוכניות ישמשו את בעלי המקצוע השונים לאורך הדרך והם ייצמדו אליהן. שלב התכנון הוא גם הזמן לבדוק האם יש צורך באישורים מיוחדים. אלו שמעוניינים לפתוח חלון או להגדיל את פתח הכניסה, צריכים לברר מראש כי ניתן לבצע זאת ולשם כך לפנות לוועדה לתכנון ובניה.

לאחר שלב התכנון אפשר לגשת ולאיתור אנשי המקצוע. דרך אחת היא ליצור קשר עם כל גורם בנפרד: אינסטלטורים, חשמלאים, אנשי גבס ואחרים. אפשרות פשוטה ונכונה יותר היא לפנות לחברה קבלנית. היתרון של חברה מקצועית העוסקת בתחום הוא ביכולת לרכז את כל העבודה דרך קבלן אחד ולקבל אחריות מחברה אחת. במקום לתאם במהלך הפרויקט בין אנשי המקצוע ולקוות שכולם יסתדרו זה עם זה, כשכולם עובדים יחדיו, בשיתוף פעולה, תחת קורת גג אחת, התוצאה טובה יותר.

נקודה חשובה שיש לחשוב עליה נוגעת דווקא לתקופת השיפוץ. ברגע שכל הדירה עוברת שינוי, כשהקירות נשברים, נחצבים ומערכות מוחלפות, יש לדאוג למקום מגורים חלופי (זאת בהנחה שלא מדובר בשיפוץ לפני מעבר). כדאי לבדוק עם החברה המבצעת מתי נצטרך להגיע לשטח, לשהות במקום חלופי ולדאוג לאחסון של כל החפצים שלנו. ניתן לתכנן את כל הפרטים לאחר קבלת הערכת לוח הזמנים לשיפוץ.

מהרעיון עד לפיניש

התחלת השיפוץ היא ברעיון. בחלום וברצון לשנות את הנראות של הדירה הנוכחית. לעתים מה שיוביל אותנו להיכנס לתהליך הוא צורך בתיקון ולרוב במערכת האינסטלציה. לרוב, הרצון לשנות את הנראות של המבנה הנוכחי והתאמתו לחיים בבית ולתקופה, הם אלו שיובילו למחשבה הראשונית לעשות פעולות שונות בבית. הרעיון הוא למעשה החלום. כל אחד ואחת צריכים להחליט מהו סגנון החיים המתאים עבורם ובהתאם לבצע את התכנון.

לאחר קבלת ההחלטה לבצע שינוי בבית, אפשר להתחיל לחפש מקורות השראה. הם יכולים להיות בבתים אחרים, בשלל אתרי אינטרנט ומגזינים. בשלב זה כדאי לחשוב על הנראות הכללית של הבית וגם על סגנון החיים הרצוי לנו. מה שמתאים למשפחה אחת, לא יתאים למשפחה אחרת וכאן נכנס הגורם המתכנן. במקרה של שיפוץ דירה קומפלט מומלץ להתייעץ עם גורם נוסף שיאיר על האפשרויות שניתן לבצע ולשנות במבנה.

אחד השלבים החשובים בתהליך הוא בחירה של חברה מבצעת. אנשי המקצוע חייבים להיות מנוסים בשיפוצים מסוג זה והעבודה צריכה להתבצע בכפוף לחוזה. חשוב מאד לבחון את החברה המבצעת, לבקש לראות עבודות קודמות שהיא ביצעה ואף לשוחח עם לקוחות כדי ללמוד על תהליך העבודה.

ברגע שמתחיל השיפוץ, יהיה עלינו לקבל החלטות נוספות אשר נוגעות לעיצוב של הבית. יהיה עלינו לבחור מרצפות, פרקט, ארונות, כלים סניטריים וצבעים. הקבלן האחראי יהיה בקשר איתנו לאורך כל הדרך כדי להדריך אותנו על לוח הזמנים ומתי כדאי להתחיל לחפש אחר כל כלי ופתרון.

לעבוד עם חברה שאפשר לסמוך עליה

החברה המבצעת צריכה ללוות את הפרויקט לאורך כל הדרך. עליה להבין את הבקשות שלנו ומעבר לביצוע העבודה המקצועית, עליה גם להיות בתקשורת ולענות על שאלות שנעלה לאורך הדרך. על כל אנשי המקצוע לעבוד בתיאום ובהתאם לתוכניות שהוגדרו כבסיס העבודה. אנחנו צריכים לקבל הצעת מחיר ולחתום על חוזה מול החברה המבצעת. מעבר למחיר, עלינו לשים לב לתאריכי העבודה ולוודא כי ברור לנו מה אנחנו מקבלים בתוך התשלום.

היחידה לשיפוצים מבצעת פרויקטים נרחבים, לרבות שיפוץ דירות באופן מלא ויכולה להעמיד לרשותנו צוות מקצועי, קשוב ובמחיר הוגן. כל שעלינו לעשות הוא ליצור קשר, לשאול שאלות, לקבל הצעת מחיר ולדעת שהנכס שלנו נמצא בידיים טובות.

קבלני שיפוצים

להישאר בבית או לעבור עד תום השיפוץ?

התשובה תלויה כמובן בגודל השיפוץ. אם השיפוץ עמוק ויסודי ומתפרס על כל הבית יהיה קשה להישאר בבית עם כמויות האבק, הקירות השבורים וכ"ו. אם השיפוץ חלקי אפשר להסתדר לתקופת השיפוץ בחלקים שאין בהם עבודה. כך או כך מומלץ לנשום עמוק ולהעזר בסבלנות כי זה משתלם מאוד. התחושה בכניסה לבית המחודש היא מופלאה. ממש כמו חלום המתגשם לכבודך. כשמשפצים את הדירה קומפלט, זה ממש כמו לעבור לבית חדש.

מטרות שונות

לא לכל שיפוץ דירה אותה המטרה. אם השיפוץ נעשה על מנת למכור את הדירה במחיר גבוה ככל שניתן הוא מתבצע באופן פונקציונלי כדי להגדיל את ערך הדירה. אבל אם השיפוץ מתבצע על מנת להנעים את השהות ולהפוך את החיים בדירה ליותר נוחים זה כבר דבר אחר. כך או כך דרושים לפרויקט השיפוץ אנשי מקצוע מעולים המגלים הבנה בכל התחומים הקשורים לשיפוץ כמו חשמל, אינסטלציה, איטום, בטיחות ועוד. ללא השליטה בתחומים אלה קשה מאוד לבצע את השיפוץ.

שיפוץ מושלם לדירה – רק מחברה מקצועית

אף אחד לא רוצה לזרוק לפח את הכסף שהוא חסך בעמל רב. אין לתאר את עוגמת הנפש כשמתחילות הבעיות בעקבות שיפוץ שאינו מספיק מקצועי. הרדיפה אחרי המשפץ בכדי שיתקן את הדרוש תיקון, העיכובים בלוח הזמנים, הכסף שממשיך להישפך ועוד צרות צרורות. כשמדובר בשיפוץ דירה לא מתפשרים והולכים על הטוב והמקצועי ביותר. חברת שיפוצים ובנייה, בעלת מוניטין וניסיון מוכח, יכולה לספק שירות שיפוצים אמין ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לבקש.

מחירים הוגנים ומשתלמים

חברת אבן חושן שיפוצים מספקת שירותי שיפוץ ובנייה ברמה המקצועית ביותר שיש. חברה בעלת ניסיון של למעלה מעשור ומאות לקוחות מרוצים. בחברתנו אנשי מקצוע מעולים החולשים במומחיותם על כמה תחומים הקשורים לתהליך השיפוץ כמו צבע, איטום, חשמל, אינסטלציה, בטיחות, קירות ועוד. אנחנו נלווה אותך בכל תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו. אנחנו מבינים את צרכי הלקוח ואנחנו נדע לעבוד על פי טעמך ועל פי רעיונותך שלך.

 

מה זה אומר ואיך זה מתבצע שיפוץ דירה קומפלט

בעשר השנים האחרונות מתרחש במדינת ישראל תהליך רצוף של עליית מחירי הנדל"ן. אמנם באזורים שונים העליות גבוהות יותר ובאחרים הן יותר מתונות, אבל ככלל, התהליך מקיף אל כל הארץ ולא פסח על אף ישוב, קטן כגדול. מצד אחד, עליית מחירים מצביעה על ביטחון של ציבור הרוכשים בעתיד. מצד שני, משפחות צעירות וותיקות כאחת  מוצאות את עצמן במצב שבו המשפחה התרחבה ואין לה פתרון דיור איכותי. זאת, מהטעם הפשוט שקניית דירה גדולה יותר מהווה בעיה גם למי שיש לו נכס נדל"ן. הפתרון במקרים הללו הוא ביצוע שיפוץ דירה קומפלט – שיפוץ יסודי של הדירה, כולל שינוי המראה שלה, שבירת קירות, בניית מחיצות ועוד כיוצא כאלה שינויים. החלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט  היא רק אחת הפעולות כאמור לעיל, אבל יש לה השפעה מכרעת על המראה הסופי של הבית ועל האווירה בו.

שיפוץ דירה קומפלט – מה זה בדיוק

שיפוץ דירה קומפלט נוגע לכל היבט שהוא בדירה, על פי הצרכים ועל פי הדרישות של בעלי הבית. שיפוץ כאמור יכלול, קרוב לוודאי, את ההחלפה של כל צנרת המים וכל החיווט החשמלי בו. הדבר נועד למנוע בעיות אינסטלציה, שידרשו מצידן פירוק מרצפות ופגיעה אנושה במראה שהושג כעמל רב של המשפצים. גם החלפת החיווט בבית מתבצעת מאותה הסיבה בדיוק. בהזדמנות הזאת ניתן גם להכניס כבלי חשמל חזקים יותר, שיוכלו לעמוד בעומסים גדולים יותר שעשויים להידרש בעתיד. זאת, בעקבות תוספת למיזוג הבית או לצרכים אחרים. לעיתים מזומנות, בעיקר אם המשפחה התרחבה לאחרונה, משתנה מבנה הבית אם באמצעות שבירת קירות ואם באמצעות בניית קירות גבס וחלוקה של הבית מחדש. החלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט נדרשת במקרים הללו, כמו גם תוספת דלתות לחללים החדשים שנוצרו.

מימון השיפוצים וכיצד משיגים אותו

ישנן לא מעט דרגים לממן את השיפוצים בבית. למעשה, סוג המימון תלוי בהיקף השיפוצים. אם מדובר בכמה אלפי שקלים, ניתן לקחת לשם כך הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית. אם מדובר בשיפוצים בהיקפים גדולים, כדאי לשקול ביצוע הגדלה או הרחבה של המשכנתא, מה שאומר שהתשלום עבור השיפוצים, כולל החלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט ייפרש על פני תקופה ארוכה יותר. ככל שעלות השיפוצים נפרשת לתשלומים רבים יותר, כך היא תעיק פחות על התקציב המשפחתי החודשי. עם זאת, אם למשפחה יש תוכניות חיסכון או קרנות השתלמות, הרי שהשימוש בהם הוא הגיוני יותר. זאת, כיון ששום תוכנית חיסכון לא תיתן את הריבית הגבוהה המשולמת עבור הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות.

אם יש לכם עניין בביצוע החלפת דלתות בפרויקט שיפוץ קומפלט לבית – זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב לשיפור איכות החיים שלכם בבית. אנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם ויבנו עבורכם תוכנית שיפוצים מותאמת ליכולות ולצרכים שלהם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!