קבלן שיפוצים רשום

 

אם אתם מחפשים קבלן שיפוצים מקצועי ובעל ניסיון בתחום השיפוצים, כדאי מאוד שתחפשו קבלן שיפוצים רשום. עם קבלן שיפוצים רשום תוכלו להיות רגועים שאתם בידיים טובות ומקצועיות ושלא נפלתם על חאפר שלא מבין כלום.

מהו קבלן שיפוצים רשום?

קבלן שיפוצים רשום הוא למעשה קבלן שיפוצים בעל ניסיון של חמש שנים ויותר בתחום השיפוצים. קבלן זה עבר הכשרה מתאימה ומבחני הסמכה שונים בבית ספר להנדסאים אשר הכשירו אותו להיות קבלן שיפוצים מקצועי ומוסמך. כמו כן, מאחר שעמד בכל המבחנים מטעם משרד השיכון והבנייה הוא רשאי להירשם בפנקס הקבלנים באיגוד הקבלנים כחוק. רק קבלנים אשר מופיעים בפנקס הקבלנים כקבלנים רשומים הינם קבלנים מקצועיים בהתאם לתחומם ויכולים לעבוד בעבודות הקבלנות השונות.

מהם התנאים לקבלן שיפוצים רשום?

על מנת שקבלן שיפוצים יקרא קבלן מקצועי רשום הוא חייב לעמוד בתנאים הבאים:

עליו להיות בעל ניסיון של חמש שנים לפחות,

עליו להיות בוגר ביה"ס להנדסאים.

לעבור הכשרה מתאימה בתחום בו הוא עוסק.

לעבור מבחן הסמכה לרשום בפנקס הקבלנים.

אם אותו קבלן עומד בכל ארבעת הקריטריונים הוא נחשב לקבלן שיפוצים רשום. לא כל הקבלנים אשר מסיימים את לימודיהם הם קבלנים רשומים. ישנם קבלנים שסיימו כחוק את לימודיהם אך לא רשומים בפנקס הקבלנים. כיום ישנם רק 2,000 קבלנים שיפוצים אשר רשומים כחוק בפנקס הקבלנים מתוך 18,000 קבלנים אשר עובדים בענף עצמו ואינם רשומים. בפנקס הקבלנים תוכלו לבדוק בוודאות אם הקבלן שאתם רוצים להעסיק אכן מופיע בפנקס הקבלנים או לא. מעבר לכך תוכלו לראות את סיווגו של הקבלן בהתאם לתחום בו הוא עובד כפי שנקבע בתקנות השיפוצים בשנת 2003.

למה כדאי לכם לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום?

אם אתם רוצים לעבוד עם קבלן שיפוצים  מקצועי בהתאם לחוק כדאי לכם מאוד לבדוק אם קבלן השיפוצים שלכם רשום בפנקס הקבלנים של איגוד הקבלנים. באיגוד הקבלנים תמצאו את מיטב הקבלנים השונים במגוון נרחב של תחומים ותוכלו להיות רגועים שאתם בידיים טובות. שאנו מחפשים קבלן שיפוצים במיוחד בפעם הראשונה, אנו לא יודעים האם הקבלן הוא חאפר, מתחזה או שרלטן. באמצעות איגוד הקבלנים אשר מאגד את כל הקבלנים בארץ במקום אחד ובהתאם למגוון סיווגים ניתן לדעת בוודאות שהקבלן שאתם עומדים לעבוד איתו אכן קבלן מקצועי שעבר הכשרה מתאימה ומבחני הסכמה מטעם משרד השיכון הבנוי , כך שאתם לא סתם מבזבזים כסף על קבלן שאתם לא סומכים עליו, במיוחד אם זאת עבודת שיפוצים ראשונה שלכם ואין לכם  מושג לגבי הקבלן בכלל. באיגוד הקבלנים תוכלו למצוא את כל הפרטים שאתם רוצים לדעת על הקבלן שלכם. שמו, כתובתו, תחום העיסוק שלו, ניסיון בתחום בו הוא עובד, מוסד הלימודים שהוא למד, מבחני ההסכמה שעשה ועוד דברים.

למה קבלנים רבים אינם רשומים בפנקס הקבלנים?

מאחר שמדובר בתהליך מורכב וארוך בדרך לקבלת ההסמכה עצמה, לא כל בעלי המקצוע יכולים לעמוד בכך ומוותרים על הרישום בפנקס הקבלנים. לכן נוצר המצב שמתוך 18,000 קבלנים שמסיימים ללמוד רק 2,000 נחשבים לרשומים ושהשאר לא. אם חשוב לכם שהקבלן שלכם יהיה רשום בהתאם לחוק כדאי לכם מאוד קבלן שיפוצים רשום שתוכלו להיות רגועים שאתם יכולים לסמוך עליו. מעבר לכך, חשוב מאוד שגם אם בחרתם קבלן שיפוצים רשום או קבלן שיפוצים לא רשום שתהיו מוגנים מבחינת נזקים ברכוש הפרטי שלכם. לכן חשוב שאתם מבצעים עבודות שיפוץ עם קבלן שיפוצים לעשות ביטוח שיפוץ שיגן עליכם מפני נזקים אשר נגרמים לרכוש הפרטי שלכם במהלך הרכוש.

באילו מקרים כדאי לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום?

אם אתם לפני עבודות שיפוץ דירה שכוללות תוספת בנייה על גג או הוספת חדר, מרפסת או בנייה משלב אפס של בית פרטי או בניין מגורים רב קומות אשר מחייב קבלן רשום, כדאי מאוד שתעבדו עם קבלן שיפוצים רשום, אחרת אתם עוברים עבירה פלילית. עוד מקרים בהם נזדקק לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום במצבים בהם אנו נזקקים למימון או סיוע מהמדינה. במקרים אלו העבודה מחייבת אותנו לעבוד עם קבלן שיפוצים רשום. זה יכול להיות שיפוצים להתאמת הבית לבעלי שיפוצים אחרי שריפה למשל או שיפוצים שאתם משלמים לחברת הביטוח שלכם או למדינה באזור חיפה למשל ועוד.

 

קבלן שיפוצים רשום