שיפוץ דירה קטנה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

המדריך שיפוץ דירה קטנה 

שיפוץ דירה הוא שיפוץ דירה, בין שהוא מבוצע בדירה גדולה ורחבת ידיים ובין שהוא מבוצע בדירה קטנה. יחד עם זאת, דירה קטנה היא דירה שמציבה אתגרים מיוחדים שאיתם יש להתמודד במסגרת תהליך השיפוץ, ולמעשה לנצל את השיפוץ על מנת לפתור אותם בצורה חכמה. היום יותר מתמיד, קיימים שלל פתרונות עיצוב לחדרי אמבטיה המאפשרים לנצל בצורה מיטבית את המרחב הביתי ולהפוך דירה קטנה בשטח לדירה גדולה בפונקציונליות שלה. את כל זה יהיה עליכם כמובן לתכנן מראש ולכן חשוב וכדאי לעבור את התהליך עם אדריכל ומעצב פנים שמכירים את העולם של דירות קטנות ואת שלל הפתרונות הייחודיים בעולם זה.

האתגרים הייחודיים שמאפיינים דירה קטנה

דירה קטנה היא למעשה מצב סובייקטיבי. ישנן דירות שתחשבנה במקרים מסוימים כדירות מרווחות מספיק עבור דייר אחד שמתגורר בהן בגפו, ובמקרים אחרים תחשבנה לדירות מאוד קטנות עבור זוג עם ילד או אפילו משפחה שלמה. במקרים אלו חשוב למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו ניצול מיטבי של המרחב, כשחלק מהפתרונות צריכים לבוא ממבנה השלד ומיקומי הקירות וחלק מהם צריכים לבוא לידי ביטוי באמצעות עיצוב הפנים והריהוט. כיום יותר מתמיד, ישנו מגוון רחב מאוד של פתרונות עיצוב פנים המאפשרים להיעזר בכל חלל למספר שימושים באמצעות קיפול וסידור מהיר של פריטי הריהוט. כך למשל, מיטה זוגית שניתן לקפל אותה בקלות אל תוך נישה ייעודית בתוך הקיר, שולחן קפה שיכול להפוך לשולחן אוכל גדול ורחב ידיים, ואפילו ארונות קיר שמשמשים כמקום אחסון לכל הפריטים בבית ולא רק לבגדים.

יחד עם זאת, גם בכדי להבטיח את הניצול המיטבי של פריטים אלה וגם בכדי למקסם את המרחב עצמו, תחילה יש להשקיע ביצירת המרחב האופטימלי בדירה הקטנה באמצעות שיפוץ הדירה, שבירת קירות, בניית מחיצות ויצירת הכנות למכלולי הריהוט הייעודיים שבהם ייעשה שימוש. על כן, בתהליך של שיפוץ דירה קטנה, חשוב מאוד כאמור, שתמצאו את אנשי המקצוע המתאימים למשימה ושיוכלו להעניק לכם את הערך הרב ביותר. בשורות הבאות נתאר מספר מהלכים שתוכלו לבצע בתהליך של שיפוץ דירה קטנה בכדי להוציא את המקסימום מתהליך השיפוץ.

תכנון ואדריכלות

שלב מפתח חשוב מאין כמוהו בכל תהליך שיפוץ ובנייה, ולבטח בתהליך של שיפוץ דירה קטנה הוא שלב התכנון. בשלב הזה קובעים למעשה מהן כלל הפעולות שתבוצענה במסגרת השיפוץ וכיצד צפויה להיראות הדירה בתום השיפוץ. זהו השלב בו מחליטים איזה קיר לשבור, איזו מחיצת גבס להוסיף, אילו גופי תאורה להרכיב, אילו שקעים חשמליים להוסיף, איזו תשתית אינסטלציה להחליף, איזה ריצוף להתקין, אילו חלונות ואילו דלתות להתקין, איזה מזגן להתקין והאם להוסיף מרפסת שמש או ממ"ד. כל מה שאתם רוצים לעשות בדירה במסגרת השיפוץ, זה השלב שבו אתם צריכים לפרט הכל ולהוריד את הכל על הכתב. בסופו של דבר צריכה להיות בידיכם תכנית אדריכלית שמפרטת את כל עבודות השיפוץ שיש לבצע, ואיתה גם תוכלו לגשת לוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך הגשת בקשה להיתרי בנייה במידה וכאלה אכן נדרשים.

תכנון אופטימלי של שיפוץ דירה קטנה

אחרי שאמרנו את זה, מאחר ומדובר בפרויקט שיפוץ דירה קטנה, שלב התכנון מקבל חשיבות כפולה. בשלב הזה צריך לחשוב בדיוק כיצד ניתן להפיק מהשטח העומד לרשות הדירה את המקסימום בכדי לשמור על מרחב כמה שיותר גדול ופתוח לטובת דיירי הבית. זהו השלב בו צריך כבר לחשוב על פתרונות הריהוט והאחסון ובמקרים רבים על פי פתרונות אלה יתבצע התכנון גם של השינויים המבניים בדירה. כך למשל, ייתכן מאוד שבהתאם לסוג המיטה המתקפלת שתותקן בדירה, תתקבל ההחלטה האם לשבור קיר מסוים אם לאו, ואולי דווקא להזיז את הקיר מספר ס"מ לאחור בכדי לאפשר את שילוב המיטה המתקפלת מלכתחילה. כל פרט כזה צריך להיות מחושב כבר בשלב התכנון ובתום השלב, צריכים כל הפרטים האלה להיות סגורים.

על כן, בשלב התכנון של שיפוץ דירה קטנה, מה שחשוב הוא שיהיו לצידכם האדריכל ומעצב הפנים המתאימים, וכרגע לא חשוב הקבלן או איש השיפוץ עצמו. כמו כן, מומלץ מאוד להתבונן בקטלוגים ייעודיים המציגים פתרונות אחסון חכמים, פתרונות מודולריים לחללים קטנים וכדומה. מגמת הדירות הקטנות הולכת ומתחזקת בערים רבות בעולם ואיתה גם מתגברת המגמה של פיתוח פתרונות שמתאימים לדירות אלה, פתרונות שאותם תוכלו למצוא כאמור בקטלוגים ייעודיים ובאתרי אינטרנט העוסקים בתחום.

 טיפים לשיפוץ דירה קטנה

יש לכם דירה קטנה ואתם רוצים לשפץ אותה? ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לדעת לפני שמתחילים בכדי להבטיח שתנצלו את השטח העומד לרשותכם בצורה הטובה ביותר. דירה יכולה להיות קטנה לאחד וגדולה לאחר, אבל מעצם זה שאנו מגדירים אותה כקטנה לנו, הרי שעבורנו מדובר בדירה קטנה. מבחינת שיפוץ המשמעות היא שאת תהליך השיפוץ אנחנו רוצים לנצל לא רק בכדי ליצור מציאות עיצובית שונה אלא לשנות לחלוטין את המרחב על מנת להפוך את הדירה למרווחת יותר ואוורירית יותר. בכדי לסייע לכם למנף את תהליך השיפוץ לטובת ניצול מיטבי של המרחב הקטן, אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים שכדאי לזכור וליישם:

  1. כמה שיותר אור – עשו כל שאתם יכולים על מנת להגדיל את כמות האור הטבעי שחודר פנימה ואם אין באפשרותכם להגדיל אותו, מצאו פתרונות של תאורה מלאכותית. האור מספק תחושת מרחב יוצאת דופן וגם אם לא תוכלו להרגיש בכך, לבטח תוכלו להרגיש את תחושת הקלסטרופוביה של חלל קטן כאשר הוא גם חשוך.
  2. כמה שיותר בהיר – בהמשך לטיפ הראשון, חשוב שהעיצוב שלכם יתבסס על עיצוב בהיר עד כמה שניתן והיכן שניתן. אין זה אומר שאתם לא יכולים לשלב אלמנטים כהים, כפי שנסביר בהמשך, אבל בכל מקום בו בין האלטרנטיבות המקובלות יש גם את האפשרות הבהירה, בהחלט כדאי להעדיף תמיד את האופציה הזאת.
  3. חמים ואינטימי – בכל תהליך עיצוב ישנם ערכים ספציפיים שאותם אנו רוצים להדגיש. כאשר מדובר על שיפוץ דירה קטנה, הערך המרכזי שאותו כדאי להדגיש הוא ערך החמימות והאינטימיות. ככל שהדירה תהיה יותר חמימה ואינטימית, כך גודלה הקטן יתאים לה יותר וכך תוכלו לחיות יותר בשלום עם המרחב המצומצם.
  4. ריהוט מודולרי – כיום ישנו מגוון רחב של פריטי ריהוט מודולרי המאפשרים לכם לנצל את אותו תא שטח למספר מטרות. כך למשל, מיטות זוגיות המתקפלות אל תוך הקיר. כאשר אתם רוצים לישון אתם פורשים את המיטה שמוטמעת בתוך הקיר, וכאשר אתם מתעוררים בבוקר, אתם מקפלים אותה חזרה בצורה פשוטה ומהירה. שולחנות נפתחים, ארונות עם מנגנוני אחסון פנימיים – כל אלה ועוד, משמשים לניצול מיטבי של המרחב העומד לרשותכם בדירה קטנה.
  5. תכנון מקדים עם מומחה – מרכיב מפתח בהצלחת התהליך של שיפוץ דירה קטנה הוא תכנון חכם ונכון שצריך להתבצע עם איש מקצוע המתמחה ספציפית בתחום זה. המשמעות היא שכאשר אתם בוחרים אדריכל או מעצב פנים לתכנון החלל הפנימי של הדירה, אתם רוצים למצוא מישהו בעל ניסיון והיכרות עם עולם הדירות הקטנות, מישהו שמכיר את הפיתוחים החדשים בתחום הריהוט המודולרי ומישהו שיודע להתמודד היטב עם המגבלות שמציבות דירות בעלות שטח פנים קטן יחסית.
  6. צביעת קירות חכמה – כפי שאמרנו קודם לכן, בדירות קטנות ישנה חשיבות רבה לכך שהגוון השולט יהיה בהיר על מנת לאפשר פיזור מרבי ומיטבי של אור ברחבי הבית. יחד עם זאת, אתם יכולים בהחלט לייצר אפקט עיצובי יוצא דופן באמצעות צביעת הקירות בגוון מעט שונה ובכך לחסוך את הצורך לעשות שימוש בפריטי עיצוב שיתפסו מקום במרחב. יחד עם זאת, תכנון צביעה זאת צריך להיות חכם וייעודי לדירות קטנות ולרוב ניתן להשיג את האפקט הנדרש גם באמצעות צביעת קיר אחד בלבד.
  7. הקפידו על איכות – זהו כמובן כלל שנכון לכל תהליך שיפוץ והוא נכון וחשוב גם בשיפוץ דירות קטנות. הקפידו על איכות חומרי הגלם ועל איכות אנשי המקצוע שמבצעים עבורכם את השיפוץ. דברים שכעת תמצאו ותוכלו להגדיר כפתרונות זולים, יכולים להתברר לאחר הפרויקט כפתרונות יקרים מאוד. הקפידו על חומרי גלם חזקים ואיכותיים, הקפידו על תכנון מקצועי וביצוע מקצועי ואם יש לכם את התקציב לכך, מומלץ גם לשלב פונקציה של מפקח בנייה שייצג את האינטרסים שלכם מול כלל הגורמים המקצועיים המעורבים בתהליך השיפוץ.
  8. הרחבות – כיום ישנן אפשרויות רבות ומגוונות להרחיב את המרחב העומד לרשותכם וזהו הטיפ האחרון והחשוב שלנו עבורכם בכל הקשור לשיפוץ דירה קטנה. הרחבת המרחב ניתנת לביצוע על ידי בניית חדר נוסף או בניית מרפסת שמש נוספת וסגירתה. הרחבת המרחב יכולה להתבצע גם בתוך החלל הקיים באמצעות גלריות, ריהוט לגובה וכן הלאה. פתרונות ההרחבה מיועדים למעשה גם להרחיב את השטח הקיים וגם להרחיב את השטח הזמין לשימוש באמצעות ניצול גובה הדירה בצורה אפקטיבית.

אם אתם נכנסים לתהליך של שיפוץ דירה קטנה, חשוב לבצע את השיפוץ בצורה סופר מקצועית אך חשוב יותר להפנים שמדובר בדירה קטנה ושההתייחסות לגביה צריכה להיות שונה מאשר שיפוץ דירה רגילה. הפתרונות הם שונים והאופן בו אתם עליכם לנצל את המרחב ולעצב אותו הם שונים מאשר בדירה רגילה שאין לה בעיית שטח. אנשי המקצוע המתאימים, שגם מכירים את התחום של שיפוץ דירה קטנה, יוכלו לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר ובסופו של דבר, גם את התוצאה הרצויה לכם.

הרחבת הדירה מבחוץ

אחד הפתרונות שאותם בהחלט כדאי וחשוב לבחון הוא הפתרון של הרחבת שטח הדירה כלפי חוץ. פתרון זה לא אפשרי בכל מבנה ובכל בניין, אבל אם תוכלו להשיג את היתרי הבנייה הדרושים לכך, יש באפשרותכם להגדיל את שטח הדירה שלכם במסגרת פרויקט השיפוץ. תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספת מרפסת תלויה או אפילו הוספת שתי מרפסות תלויות בשני מיקומים שונים. את המרפסת התלויה תוכלו לאחר מכן לסגור ולהשתמש בה כחדר אחסון או אפילו כחדר שינה. כאמור, אפשרות זו תלויה מאוד במוכנותה של הרשות המקומית לאשר מהלך כזה, שכן למהלך כזה ישנה השפעה של ממש על חזית הבניין ועל החריגה מקווי המתאר של הבניין. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה אינה מקבלת את החלטותיה על פי מידת הצורך שלכם בפתרון, אלא על פי שיקולי תכנון טהורים והשפעת מהלכי השיפוץ שלכם על הסביבה כולה ועל חזית הרחוב.

במידה ובקשתכם אכן תענה ותקבלו את ההיתר המבוקש, תוכלו לנצל את הפרויקט של שיפוץ הדירה לצורך להוספת המרפסות והפיכתן לחדרים נוספים בבית. פתרון זה יכול לפתור לכם למעשה את כל האתגרים של דירה קטנה, אך במידה ואכן תוכלו ליישם זאת, ישפיע הפתרון על כל האופן בו יהיה עליכם לבנות את תכנית השיפוץ. במצב כזה כבר לא תצטרכו אולי פתרונות מודולריים מתקפלים ואולי גם תוכלו לחסוך שבירת קיר אחד או שניים. הגדלת שטח הדירה בפועל משפיעה בהחלט על התכניות ויש לוודא שהכל נלקח בחשבון לפני שמתחילים לשבור קירות.

הרחבת הדירה מבפנים

אחרי שאמרנו את זה, במסגרת שיפוץ דירה קטנה תוכלו להרחיב גם את השטח העומד לרשותכם בדירה, גם מתוך החלל הפנימי שלה וללא צורך בהיתרי בניה מיוחדים. אפשרות זו מבוססת על בניית גלריות המחלקות את חלל החדר לשני חלקים. במקרים של חדרים גבוהים במיוחד ניתן לממש את הפתרון הזה בצורה מיטבית, אבל גם במקרה של תקרות בגובה סטנדרטי, ניתן בהחלט לבנות גלריות חכמות שמשתרעות באזורים ספציפיים של הדירה, ולהפוך אותן למרכזי אחסון שמייתרים את הצורך לשמור שטח על רצפת הבית לטובת ארונות ופתרונות אחסון אחרים. במקרים של דירות קטנות במיוחד, תוכלו לבנות גלריות שמכסות את כל שטח החדר, ובכך ליצור למעשה חדר נוסף או לפחות מרחב שינה נוסף שבו תוכלו להציב מיטות לשינה. גם אפשרות זו היא אפשרות שיש לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון ואם אכן תצליחו לממש אותה במסגרת שיפוץ דירה קטנה, זה יכול להיות אולי הפתרון הטוב והריאלי ביותר עבורכם בכדי לשפר את איכות החיים שלכם בדירה הקטנה שלכם.

החלפת משטחים גדולים

אחד ממרכיבי המפתח בכל תהליך שיפוץ דירה קטנה הוא המרכיב של משטחים גדולים. משטחים גדולים הוא מונח גג המתייחס לקירות, ריצוף, דלתות וחלונות שהם ארבעת האלמנטים שתופסים את שטח הפנים הגדול ביותר בדירה. אלו הם האלמנטים שהעיצוב שלהם, המרקם שלהם והצבע שלהם ישפיע יותר מכל על האווירה בתוך הדירה וכאשר מדובר על דירה קטנה, לאלמנטים הללו יכולה להיות השפעה דרמטית לכאן או לכאן. כך למשל, סביר להניח שבדירה קטנה נרצה למקסם כמה שיותר את חדירת האור והארת הבית בתאורה טבעית, ונרצה גם למקסם את מעבר האוויר בבית שבדרך כלל לא ייהנה משלל כיווני אוויר. בדירה קטנה גם נרצה לשמור על חלל כמה שיותר בהיר על מנת למקסם את תחושת המרחב, שכן חלל כהה גורם בדרך כלל לתחושה של צמצום החלל ובחללים קטנים גם יכול לגרום למעין תחושה דיכאונית.

בהתאם לכך, במסגרת שלב התכנון, עליכם לקחת בחשבון את כל השיקולים הללו, לנסות למקסם את מפתחי החלון בקירות, להשתדל להתמקד בגוונים רכים ובהירים של המרצפות והקירות וכמובן לבחון היטב כיצד ניתן לשבור או להוסיף קירות במיקומים כאלה שיסייעו לכם למקסם את תחושת המרחב בחלל הקטן שעומד לרשותכם. אם נחזור רגע לעניין הריצוף, הרי שכל פרט שעליו תחליטו בתצורת הריצוף לדירה, יכריע בסופו של דבר בתחושת המרחב בדירה. מן הסתם, לא ניתן להגדיל או להקטין שטח של דירה באמצעות בחירת ריצוף, אבל אפשר בהחלט להשפיע על תחושת הגודל. גודל המרצפות יכול להשפיע מאוד על תחושת הגודל הזו, וכך גם הגוון המרכזי שבו תבחרו. מעצב פנים מומחה יוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטות הללו בהקשר לדירה הקטנה שלכם באופן ספציפי.

תהליך השיפוץ עצמו

וכעת, אחרי שהתמקדנו בנושאים הקריטיים עבור פרויקט שיפוץ דירה קטנה, אפשר לדבר גם על דברים שרלוונטיים לכל פרויקט שיפוץ ושחשיבותם זהה גם במקרה שהדירה המשופצת היא דירה קטנה. כך למשל, אם אתם מתכוונים לערוך שיפוץ יסודי ונרחב, כדאי וחשוב שתעמידו לצדכם מפקח בניה שיגיע לפחות בצמתים המרכזיים של הפרויקט ויבחן את הנעשה בו. מפקח הבניה הוא הגורם המקצועי היחיד בכל פרויקט בניה שלמעשה מייצג את היזם בכל פרמטר אפשרי. בדומה למבקר פנים בארגון, מפקח הבניה אחראי לדווח לבעל המניות הלוא הוא בעל הנכס ולדאוג לכך שכל האינטרסים של בעל הבית מקבלים את המענה הטוב ביותר, בניגוד למשל לשיקולים כלכליים שיכולים להניע גורמים מקצועיים אחרים המעורבים בפרויקט.

על כן, כדאי וחשוב לגייס מפקח בנייה שייצג אתכם בתהליך, ואם לא לכל אורכו אז לפחות בצמתים החשובים שלו. כמו כן, לאחר תום השיפוץ, מומלץ מאוד לבצע בדיקת בדק בית מקצועית על ידי גורם הנדסי מוסמך. בדיקה זו תייצר עבורכם דו"ח מפורט עם כל ליקויי הבניה שנמצאו בדירה וישמש אתכם כמסמך משפטי לכל דבר ועניין. עם הדו"ח הזה תוכלו לפנות לקבלן המבצע ולדרוש ביצוע תיקונים של הליקויים המפורטים בדו"ח ואם זה יסרב, תוכלו להשתמש בדו"ח כראיה משפטית במאבק משפטי שתחליטו לנהל, אם וכאשר.

כמו כן, את האדריכל, על אף שעיקר תפקידו הוא בשלב התכנון שבתחילת הפרויקט, כדאי וחשוב להשאיר בתמונה לאורך הפרויקט כולו ולקבל ממנו משובים על הנעשה בפרויקט. האדריכל הוא האיש שמכיר את תכנית השיפוץ בצורה הטובה והמעמיקה ביותר, והוא שיוכל לאשר כיוונים קיימים או לתת כיוונים חדשים להמשך השיפוץ בהתאם לקורה בשטח, ולבטח כאשר מתעוררות בעיות בלתי צפויות שלא ניתן היה לצפות בזמן גיבוש התכנית.

מה זה אומר וכיצד עושים זאת נכון שיפוץ דירה קטנה

אחת התופעות שהפכה לנפוצה בשנים האחרונות, הינה הימנעות של משפחות ושל זוגות צעירים משיפור הדיור. במקום החלפת דירה, יש נטייה גוברת והולכת בקרב משפחות צעירות וגם משפחות מבוגרות יותר, לבצע שיפוץ דירה קטנה ולנסות להפיק ממנה תועלת מרבית. מה גורם לכל כך הרבה משפחות לעשות צעד שעל פניו נראה פחות הגיוני מרכישת דירה חדשה? מה המטרה מאחורי שיפוץ דירות קטנות? איך ניתן לבחור את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לצורך ביצוע העבודה? בהמשך המאמר נעסוק בקשר הברור בין עליית מחירי הדיור לבין העלייה בביקוש לשיפוץ דירות קטנות ובינוניות בישראל.

שיפוץ דירה קטנה – ההיגיון מאחורי ההחלטה לשפץ ולא לקנות

שיפוץ דירה קטנה

אחת התופעות המתמשכות, בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על הכלכלה הישראלית, הינה העלייה המתמשכת במחירי הדיור. העלייה הזאת התחילה בשלהי העשור הקודם ונמשכת, בשינויי קצב מסוימים, עד היום. אמנם נעשו מספר ניסיונות לעצור, או לכל הפחות למתן את העליות, אבל בדרך כלל הם לא הוכתרו בהצלחה רבה. גם עצירות זמניות לתקופות קצובות של מכירת הדירות החדשות, איננה משנה במהותה את המגמה הכללית.

כתוצאה מהתהליך המתמשך, נמנעות משפחות רבות מרכישת דירה חדשה, או אפילו משדרוג והחלפת הדירה הישנה. פער המחירים בין הדירה הישנה לדירה חדשה, גדולה יותר, גדל בעשרות אחוזים. תמורת הדירה הישנה אפשר אמנם להשיג סכום גבוה, אבל גם מחירי הדירות החלופיות עלו מאד, מה שהפך את החלפת הדירה לבלתי אפשרית כמעט. במקום לנסות למצוא דירה חלופית, פנו משפחות רבות לכיוון אחר – שיפוץ דירה קטנה. שפוץ כאמור הפך בשנים האחרונות לפעולה הנפוצה ביותר בקרב משפחות צעירות וצעירות פחות.

שיפוץ דירות קטנות – מה זה אומר

שיפוץ דירה קטנה נועד להשגת מספר מטרות, כולן או קצתן: שיפור וטיפול התשתיות – קרי צנרת, חשמל ומיזוג, כמו גם תיקונים כלליים בבית. ואולם בחלק ניכר מהמקרים, השיפוץ נועד לשנות את המבנה הפנימי בדירה ולהוסיף חדר נוסף עבוד ילד חדש שנולד. באופן הזה, כך מקווים בני המשפחה, ניתן יהיה לחסוך כסף ולהשקיע אותו ברכישת דירה גדולה יותר, לכשיתעורר הצורך. בינתיים, מה שנדרש הוא לבחור את בעלי המקצוע המתאימים ולבצע את השיפוצים בצורה הנכונה והבטיחותית ביותר. בחירת המומחים לשיפוצים צריכה להתבצע לאחר בדיקה מעמיקה. בראש וראשונה, הבדיקה צריכה לכלול חקירה ודרישה באשר לבעל המקצוע המועמד לביצוע העבודה. אפשר להתעניין ולשאול חברים, או לבדוק תגובות ודעות, אם ישנן כאלה, ברשת האינטרנט. בנוסף, חשוב לבדוק שהקבלן שנבחר לצורת שיפוץ דירה קטנה יהיה רשום בפנקס הקבלנים, המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

אם יש לך עניין בביצוע שיפוץ דירה קטנה על ידי בעלי מקצוע מיומנים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יעמדו על הצרכים שלך, יגבשו עבורך תוכנית שיפוצים מותאמת אישית ע"י חברה מקצועית ויבצעו את השיפוצים על הצד הטוב ביותר..

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:
דויד לוי
דויד לוי

לאחר סיום הלימודים, החל לוי לעבוד כעובד בניין בחברה פרטית. הוא עבד בחברה במשך שש שנים, במהלכן רכש ניסיון רב בתחום.

בשנת 2004, החליט לוי להקים עסק עצמאי לעבודות בניין, שיפוצים ותיקון צבע. העסק הצליח מאוד, והוא צמח במהירות.

לוי הוא בעל מוניטין רב בתחום. הוא ידוע בזכות עבודותיו האיכותיות, שירות הלקוחות המצוין שלו, והמחירים הוגנים שלו. הוא זכה בפרסים על עבודותיו, והוא מומלץ על ידי לקוחות רבים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!