שיפוץ דירה קטנה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

המדריך שיפוץ דירה קטנה 

שיפוץ דירה הוא שיפוץ דירה, בין שהוא מבוצע בדירה גדולה ורחבת ידיים ובין שהוא מבוצע בדירה קטנה. יחד עם זאת, דירה קטנה היא דירה שמציבה אתגרים מיוחדים שאיתם יש להתמודד במסגרת תהליך השיפוץ, ולמעשה לנצל את השיפוץ על מנת לפתור אותם בצורה חכמה. היום יותר מתמיד, קיימים שלל פתרונות עיצוב לחדרי אמבטיה המאפשרים לנצל בצורה מיטבית את המרחב הביתי ולהפוך דירה קטנה בשטח לדירה גדולה בפונקציונליות שלה. את כל זה יהיה עליכם כמובן לתכנן מראש ולכן חשוב וכדאי לעבור את התהליך עם אדריכל ומעצב פנים שמכירים את העולם של דירות קטנות ואת שלל הפתרונות הייחודיים בעולם זה.

האתגרים הייחודיים שמאפיינים דירה קטנה

דירה קטנה היא למעשה מצב סובייקטיבי. ישנן דירות שתחשבנה במקרים מסוימים כדירות מרווחות מספיק עבור דייר אחד שמתגורר בהן בגפו, ובמקרים אחרים תחשבנה לדירות מאוד קטנות עבור זוג עם ילד או אפילו משפחה שלמה. במקרים אלו חשוב למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו ניצול מיטבי של המרחב, כשחלק מהפתרונות צריכים לבוא ממבנה השלד ומיקומי הקירות וחלק מהם צריכים לבוא לידי ביטוי באמצעות עיצוב הפנים והריהוט. כיום יותר מתמיד, ישנו מגוון רחב מאוד של פתרונות עיצוב פנים המאפשרים להיעזר בכל חלל למספר שימושים באמצעות קיפול וסידור מהיר של פריטי הריהוט. כך למשל, מיטה זוגית שניתן לקפל אותה בקלות אל תוך נישה ייעודית בתוך הקיר, שולחן קפה שיכול להפוך לשולחן אוכל גדול ורחב ידיים, ואפילו ארונות קיר שמשמשים כמקום אחסון לכל הפריטים בבית ולא רק לבגדים.

יחד עם זאת, גם בכדי להבטיח את הניצול המיטבי של פריטים אלה וגם בכדי למקסם את המרחב עצמו, תחילה יש להשקיע ביצירת המרחב האופטימלי בדירה הקטנה באמצעות שיפוץ הדירה, שבירת קירות, בניית מחיצות ויצירת הכנות למכלולי הריהוט הייעודיים שבהם ייעשה שימוש. על כן, בתהליך של שיפוץ דירה קטנה, חשוב מאוד כאמור, שתמצאו את אנשי המקצוע המתאימים למשימה ושיוכלו להעניק לכם את הערך הרב ביותר. בשורות הבאות נתאר מספר מהלכים שתוכלו לבצע בתהליך של שיפוץ דירה קטנה בכדי להוציא את המקסימום מתהליך השיפוץ.

תכנון ואדריכלות

שלב מפתח חשוב מאין כמוהו בכל תהליך שיפוץ ובנייה, ולבטח בתהליך של שיפוץ דירה קטנה הוא שלב התכנון. בשלב הזה קובעים למעשה מהן כלל הפעולות שתבוצענה במסגרת השיפוץ וכיצד צפויה להיראות הדירה בתום השיפוץ. זהו השלב בו מחליטים איזה קיר לשבור, איזו מחיצת גבס להוסיף, אילו גופי תאורה להרכיב, אילו שקעים חשמליים להוסיף, איזו תשתית אינסטלציה להחליף, איזה ריצוף להתקין, אילו חלונות ואילו דלתות להתקין, איזה מזגן להתקין והאם להוסיף מרפסת שמש או ממ"ד. כל מה שאתם רוצים לעשות בדירה במסגרת השיפוץ, זה השלב שבו אתם צריכים לפרט הכל ולהוריד את הכל על הכתב. בסופו של דבר צריכה להיות בידיכם תכנית אדריכלית שמפרטת את כל עבודות השיפוץ שיש לבצע, ואיתה גם תוכלו לגשת לוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך הגשת בקשה להיתרי בנייה במידה וכאלה אכן נדרשים.

תכנון אופטימלי של שיפוץ דירה קטנה

אחרי שאמרנו את זה, מאחר ומדובר בפרויקט שיפוץ דירה קטנה, שלב התכנון מקבל חשיבות כפולה. בשלב הזה צריך לחשוב בדיוק כיצד ניתן להפיק מהשטח העומד לרשות הדירה את המקסימום בכדי לשמור על מרחב כמה שיותר גדול ופתוח לטובת דיירי הבית. זהו השלב בו צריך כבר לחשוב על פתרונות הריהוט והאחסון ובמקרים רבים על פי פתרונות אלה יתבצע התכנון גם של השינויים המבניים בדירה. כך למשל, ייתכן מאוד שבהתאם לסוג המיטה המתקפלת שתותקן בדירה, תתקבל ההחלטה האם לשבור קיר מסוים אם לאו, ואולי דווקא להזיז את הקיר מספר ס"מ לאחור בכדי לאפשר את שילוב המיטה המתקפלת מלכתחילה. כל פרט כזה צריך להיות מחושב כבר בשלב התכנון ובתום השלב, צריכים כל הפרטים האלה להיות סגורים.

על כן, בשלב התכנון של שיפוץ דירה קטנה, מה שחשוב הוא שיהיו לצידכם האדריכל ומעצב הפנים המתאימים, וכרגע לא חשוב הקבלן או איש השיפוץ עצמו. כמו כן, מומלץ מאוד להתבונן בקטלוגים ייעודיים המציגים פתרונות אחסון חכמים, פתרונות מודולריים לחללים קטנים וכדומה. מגמת הדירות הקטנות הולכת ומתחזקת בערים רבות בעולם ואיתה גם מתגברת המגמה של פיתוח פתרונות שמתאימים לדירות אלה, פתרונות שאותם תוכלו למצוא כאמור בקטלוגים ייעודיים ובאתרי אינטרנט העוסקים בתחום.

 טיפים לשיפוץ דירה קטנה

יש לכם דירה קטנה ואתם רוצים לשפץ אותה? ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לדעת לפני שמתחילים בכדי להבטיח שתנצלו את השטח העומד לרשותכם בצורה הטובה ביותר. דירה יכולה להיות קטנה לאחד וגדולה לאחר, אבל מעצם זה שאנו מגדירים אותה כקטנה לנו, הרי שעבורנו מדובר בדירה קטנה. מבחינת שיפוץ המשמעות היא שאת תהליך השיפוץ אנחנו רוצים לנצל לא רק בכדי ליצור מציאות עיצובית שונה אלא לשנות לחלוטין את המרחב על מנת להפוך את הדירה למרווחת יותר ואוורירית יותר. בכדי לסייע לכם למנף את תהליך השיפוץ לטובת ניצול מיטבי של המרחב הקטן, אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים שכדאי לזכור וליישם:

  1. כמה שיותר אור – עשו כל שאתם יכולים על מנת להגדיל את כמות האור הטבעי שחודר פנימה ואם אין באפשרותכם להגדיל אותו, מצאו פתרונות של תאורה מלאכותית. האור מספק תחושת מרחב יוצאת דופן וגם אם לא תוכלו להרגיש בכך, לבטח תוכלו להרגיש את תחושת הקלסטרופוביה של חלל קטן כאשר הוא גם חשוך.
  2. כמה שיותר בהיר – בהמשך לטיפ הראשון, חשוב שהעיצוב שלכם יתבסס על עיצוב בהיר עד כמה שניתן והיכן שניתן. אין זה אומר שאתם לא יכולים לשלב אלמנטים כהים, כפי שנסביר בהמשך, אבל בכל מקום בו בין האלטרנטיבות המקובלות יש גם את האפשרות הבהירה, בהחלט כדאי להעדיף תמיד את האופציה הזאת.
  3. חמים ואינטימי – בכל תהליך עיצוב ישנם ערכים ספציפיים שאותם אנו רוצים להדגיש. כאשר מדובר על שיפוץ דירה קטנה, הערך המרכזי שאותו כדאי להדגיש הוא ערך החמימות והאינטימיות. ככל שהדירה תהיה יותר חמימה ואינטימית, כך גודלה הקטן יתאים לה יותר וכך תוכלו לחיות יותר בשלום עם המרחב המצומצם.
  4. ריהוט מודולרי – כיום ישנו מגוון רחב של פריטי ריהוט מודולרי המאפשרים לכם לנצל את אותו תא שטח למספר מטרות. כך למשל, מיטות זוגיות המתקפלות אל תוך הקיר. כאשר אתם רוצים לישון אתם פורשים את המיטה שמוטמעת בתוך הקיר, וכאשר אתם מתעוררים בבוקר, אתם מקפלים אותה חזרה בצורה פשוטה ומהירה. שולחנות נפתחים, ארונות עם מנגנוני אחסון פנימיים – כל אלה ועוד, משמשים לניצול מיטבי של המרחב העומד לרשותכם בדירה קטנה.
  5. תכנון מקדים עם מומחה – מרכיב מפתח בהצלחת התהליך של שיפוץ דירה קטנה הוא תכנון חכם ונכון שצריך להתבצע עם איש מקצוע המתמחה ספציפית בתחום זה. המשמעות היא שכאשר אתם בוחרים אדריכל או מעצב פנים לתכנון החלל הפנימי של הדירה, אתם רוצים למצוא מישהו בעל ניסיון והיכרות עם עולם הדירות הקטנות, מישהו שמכיר את הפיתוחים החדשים בתחום הריהוט המודולרי ומישהו שיודע להתמודד היטב עם המגבלות שמציבות דירות בעלות שטח פנים קטן יחסית.
  6. צביעת קירות חכמה – כפי שאמרנו קודם לכן, בדירות קטנות ישנה חשיבות רבה לכך שהגוון השולט יהיה בהיר על מנת לאפשר פיזור מרבי ומיטבי של אור ברחבי הבית. יחד עם זאת, אתם יכולים בהחלט לייצר אפקט עיצובי יוצא דופן באמצעות צביעת הקירות בגוון מעט שונה ובכך לחסוך את הצורך לעשות שימוש בפריטי עיצוב שיתפסו מקום במרחב. יחד עם זאת, תכנון צביעה זאת צריך להיות חכם וייעודי לדירות קטנות ולרוב ניתן להשיג את האפקט הנדרש גם באמצעות צביעת קיר אחד בלבד.
  7. הקפידו על איכות – זהו כמובן כלל שנכון לכל תהליך שיפוץ והוא נכון וחשוב גם בשיפוץ דירות קטנות. הקפידו על איכות חומרי הגלם ועל איכות אנשי המקצוע שמבצעים עבורכם את השיפוץ. דברים שכעת תמצאו ותוכלו להגדיר כפתרונות זולים, יכולים להתברר לאחר הפרויקט כפתרונות יקרים מאוד. העלות שיפוץ בית פרטיקפידו על חומרי גלם חזקים ואיכותיים, הקפידו על תכנון מקצועי וביצוע מקצועי ואם יש לכם את התקציב לכך, מומלץ גם לשלב פונקציה של מפקח בנייה שייצג את האינטרסים שלכם מול כלל הגורמים המקצועיים המעורבים בתהליך השיפוץ.
  8. הרחבות – כיום ישנן אפשרויות רבות ומגוונות להרחיב את המרחב העומד לרשותכם וזהו הטיפ האחרון והחשוב שלנו עבורכם בכל הקשור לשיפוץ דירה קטנה. הרחבת המרחב ניתנת לביצוע על ידי בניית חדר נוסף או בניית מרפסת שמש נוספת וסגירתה. הרחבת המרחב יכולה להתבצע גם בתוך החלל הקיים באמצעות גלריות, ריהוט לגובה וכן הלאה. פתרונות ההרחבה מיועדים למעשה גם להרחיב את השטח הקיים וגם להרחיב את השטח הזמין לשימוש באמצעות ניצול גובה הדירה בצורה אפקטיבית.

אם אתם נכנסים לתהליך של שיפוץ דירה קטנה, חשוב לבצע את השיפוץ בצורה סופר מקצועית אך חשוב יותר להפנים שמדובר בדירה קטנה ושההתייחסות לגביה צריכה להיות שונה מאשר שיפוץ דירה רגילה. הפתרונות הם שונים והאופן בו אתם עליכם לנצל את המרחב ולעצב אותו הם שונים מאשר בדירה רגילה שאין לה בעיית שטח. אנשי המקצוע המתאימים, שגם מכירים את התחום של שיפוץ דירה קטנה, יוכלו לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר ובסופו של דבר, גם את התוצאה הרצויה לכם.

הרחבת הדירה מבחוץ

אחד הפתרונות שאותם בהחלט כדאי וחשוב לבחון הוא הפתרון של הרחבת שטח הדירה כלפי חוץ. פתרון זה לא אפשרי בכל מבנה ובכל בניין, אבל אם תוכלו להשיג את היתרי הבנייה הדרושים לכך, יש באפשרותכם להגדיל את שטח הדירה שלכם במסגרת פרויקט השיפוץ. תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספת מרפסת תלויה או אפילו הוספת שתי מרפסות תלויות בשני מיקומים שונים. את המרפסת התלויה תוכלו לאחר מכן לסגור ולהשתמש בה כחדר אחסון או אפילו כחדר שינה. כאמור, אפשרות זו תלויה מאוד במוכנותה של הרשות המקומית לאשר מהלך כזה, שכן למהלך כזה ישנה השפעה של ממש על חזית הבניין ועל החריגה מקווי המתאר של הבניין. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה אינה מקבלת את החלטותיה על פי מידת הצורך שלכם בפתרון, אלא על פי שיקולי תכנון טהורים והשפעת מהלכי השיפוץ שלכם על הסביבה כולה ועל חזית הרחוב.

במידה ובקשתכם אכן תענה ותקבלו את ההיתר המבוקש, תוכלו לנצל את הפרויקט של שיפוץ הדירה לצורך להוספת המרפסות והפיכתן לחדרים נוספים בבית. פתרון זה יכול לפתור לכם למעשה את כל האתגרים של דירה קטנה, אך במידה ואכן תוכלו ליישם זאת, ישפיע הפתרון על כל האופן בו יהיה עליכם לבנות את תכנית השיפוץ. במצב כזה כבר לא תצטרכו אולי פתרונות מודולריים מתקפלים ואולי גם תוכלו לחסוך שבירת קיר אחד או שניים. הגדלת שטח הדירה בפועל משפיעה בהחלט על התכניות ויש לוודא שהכל נלקח בחשבון לפני שמתחילים לשבור קירות.

הרחבת הדירה מבפנים

אחרי שאמרנו את זה, במסגרת שיפוץ דירה קטנה תוכלו להרחיב גם את השטח העומד לרשותכם בדירה, גם מתוך החלל הפנימי שלה וללא צורך בהיתרי בניה מיוחדים. אפשרות זו מבוססת על בניית גלריות המחלקות את חלל החדר לשני חלקים. במקרים של חדרים גבוהים במיוחד ניתן לממש את הפתרון הזה בצורה מיטבית, אבל גם במקרה של תקרות בגובה סטנדרטי, ניתן בהחלט לבנות גלריות חכמות שמשתרעות באזורים ספציפיים של הדירה, ולהפוך אותן למרכזי אחסון שמייתרים את הצורך לשמור שטח על רצפת הבית לטובת ארונות ופתרונות אחסון אחרים. במקרים של דירות קטנות במיוחד, תוכלו לבנות גלריות שמכסות את כל שטח החדר, ובכך ליצור למעשה חדר נוסף או לפחות מרחב שינה נוסף שבו תוכלו להציב מיטות לשינה. גם אפשרות זו היא אפשרות שיש לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון ואם אכן תצליחו לממש אותה במסגרת שיפוץ דירה קטנה, זה יכול להיות אולי הפתרון הטוב והריאלי ביותר עבורכם בכדי לשפר את איכות החיים שלכם בדירה הקטנה שלכם.

החלפת משטחים גדולים

אחד ממרכיבי המפתח בכל תהליך שיפוץ דירה קטנה הוא המרכיב של משטחים גדולים. משטחים גדולים הוא מונח גג המתייחס לקירות, ריצוף, דלתות וחלונות שהם ארבעת האלמנטים שתופסים את שטח הפנים הגדול ביותר בדירה. אלו הם האלמנטים שהעיצוב שלהם, המרקם שלהם והצבע שלהם ישפיע יותר מכל על האווירה בתוך הדירה וכאשר מדובר על דירה קטנה, לאלמנטים הללו יכולה להיות השפעה דרמטית לכאן או לכאן. כך למשל, סביר להניח שבדירה קטנה נרצה למקסם כמה שיותר את חדירת האור והארת הבית בתאורה טבעית, ונרצה גם למקסם את מעבר האוויר בבית שבדרך כלל לא ייהנה משלל כיווני אוויר. בדירה קטנה גם נרצה לשמור על חלל כמה שיותר בהיר על מנת למקסם את תחושת המרחב, שכן חלל כהה גורם בדרך כלל לתחושה של צמצום החלל ובחללים קטנים גם יכול לגרום למעין תחושה דיכאונית.

בהתאם לכך, במסגרת שלב התכנון, עליכם לקחת בחשבון את כל השיקולים הללו, לנסות למקסם את מפתחי החלון בקירות, להשתדל להתמקד בגוונים רכים ובהירים של המרצפות והקירות וכמובן לבחון היטב כיצד ניתן לשבור או להוסיף קירות במיקומים כאלה שיסייעו לכם למקסם את תחושת המרחב בחלל הקטן שעומד לרשותכם. אם נחזור רגע לעניין הריצוף, הרי שכל פרט שעליו תחליטו בתצורת הריצוף לדירה, יכריע בסופו של דבר בתחושת המרחב בדירה. מן הסתם, לא ניתן להגדיל או להקטין שטח של דירה באמצעות בחירת ריצוף, אבל אפשר בהחלט להשפיע על תחושת הגודל. גודל המרצפות יכול להשפיע מאוד על תחושת הגודל הזו, וכך גם הגוון המרכזי שבו תבחרו. מעצב פנים מומחה יוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטות הללו בהקשר לדירה הקטנה שלכם באופן ספציפי.

תהליך השיפוץ עצמו

וכעת, אחרי שהתמקדנו בנושאים הקריטיים עבור פרויקט שיפוץ דירה קטנה, אפשר לדבר גם על דברים שרלוונטיים לכל פרויקט שיפוץ ושחשיבותם זהה גם במקרה שהדירה המשופצת היא דירה קטנה. כך למשל, אם אתם מתכוונים לערוך שיפוץ יסודי ונרחב, כדאי וחשוב שתעמידו לצדכם מפקח בניה שיגיע לפחות בצמתים המרכזיים של הפרויקט ויבחן את הנעשה בו. מפקח הבניה הוא הגורם המקצועי היחיד בכל פרויקט בניה שלמעשה מייצג את היזם בכל פרמטר אפשרי. בדומה למבקר פנים בארגון, מפקח הבניה אחראי לדווח לבעל המניות הלוא הוא בעל הנכס ולדאוג לכך שכל האינטרסים של בעל הבית מקבלים את המענה הטוב ביותר, בניגוד למשל לשיקולים כלכליים שיכולים להניע גורמים מקצועיים אחרים המעורבים בפרויקט.

על כן, כדאי וחשוב לגייס מפקח בנייה שייצג אתכם בתהליך, ואם לא לכל אורכו אז לפחות בצמתים החשובים שלו. כמו כן, לאחר תום השיפוץ, מומלץ מאוד לבצע בדיקת בדק בית מקצועית על ידי גורם הנדסי מוסמך. בדיקה זו תייצר עבורכם דו"ח מפורט עם כל ליקויי הבניה שנמצאו בדירה וישמש אתכם כמסמך משפטי לכל דבר ועניין. עם הדו"ח הזה תוכלו לפנות לקבלן המבצע ולדרוש ביצוע תיקונים של הליקויים המפורטים בדו"ח ואם זה יסרב, תוכלו להשתמש בדו"ח כראיה משפטית במאבק משפטי שתחליטו לנהל, אם וכאשר.

כמו כן, את האדריכל, על אף שעיקר תפקידו הוא בשלב התכנון שבתחילת הפרויקט, כדאי וחשוב להשאיר בתמונה לאורך הפרויקט כולו ולקבל ממנו משובים על הנעשה בפרויקט. האדריכל הוא האיש שמכיר את תכנית השיפוץ בצורה הטובה והמעמיקה ביותר, והוא שיוכל לאשר כיוונים קיימים או לתת כיוונים חדשים להמשך השיפוץ בהתאם לקורה בשטח, ולבטח כאשר מתעוררות בעיות בלתי צפויות שלא ניתן היה לצפות בזמן גיבוש התכנית.

מה זה אומר וכיצד עושים זאת נכון שיפוץ דירה קטנה

אחת התופעות שהפכה לנפוצה בשנים האחרונות, הינה הימנעות של משפחות ושל זוגות צעירים משיפור הדיור. במקום החלפת דירה, יש נטייה גוברת והולכת בקרב משפחות צעירות וגם משפחות מבוגרות יותר, לבצע שיפוץ דירה קטנה ולנסות להפיק ממנה תועלת מרבית. מה גורם לכל כך הרבה משפחות לעשות צעד שעל פניו נראה פחות הגיוני מרכישת דירה חדשה? מה המטרה מאחורי שיפוץ דירות קטנות? איך ניתן לבחור את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לצורך ביצוע העבודה? בהמשך המאמר נעסוק בקשר הברור בין עליית מחירי הדיור לבין העלייה בביקוש לשיפוץ דירות קטנות ובינוניות בישראל.

https://www.youtube.com/watch?v=_6QaV0JVq0g

שיפוץ דירה קטנה – ההיגיון מאחורי ההחלטה לשפץ ולא לקנות

אחת התופעות המתמשכות, בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על הכלכלה הישראלית, הינה העלייה המתמשכת במחירי הדיור. העלייה הזאת התחילה בשלהי העשור הקודם ונמשכת, בשינויי קצב מסוימים, עד היום. אמנם נעשו מספר ניסיונות לעצור, או לכל הפחות למתן את העליות, אבל בדרך כלל הם לא הוכתרו בהצלחה רבה. גם עצירות זמניות לתקופות קצובות של מכירת הדירות החדשות, איננה משנה במהותה את המגמה הכללית.

כתוצאה מהתהליך המתמשך, נמנעות משפחות רבות מרכישת דירה חדשה, או אפילו משדרוג והחלפת הדירה הישנה. פער המחירים בין הדירה הישנה לדירה חדשה, גדולה יותר, גדל בעשרות אחוזים. תמורת הדירה הישנה אפשר אמנם להשיג סכום גבוה, אבל גם מחירי הדירות החלופיות עלו מאד, מה שהפך את החלפת הדירה לבלתי אפשרית כמעט. במקום לנסות למצוא דירה חלופית, פנו משפחות רבות לכיוון אחר – שיפוץ דירה קטנה. שפוץ כאמור הפך בשנים האחרונות לפעולה הנפוצה ביותר בקרב משפחות צעירות וצעירות פחות.

שיפוץ דירות קטנות – מה זה אומר

שיפוץ דירה קטנה נועד להשגת מספר מטרות, כולן או קצתן: שיפור וטיפול התשתיות – קרי צנרת, חשמל ומיזוג, כמו גם תיקונים כלליים בבית. ואולם בחלק ניכר מהמקרים, השיפוץ נועד לשנות את המבנה הפנימי בדירה ולהוסיף חדר נוסף עבוד ילד חדש שנולד. באופן הזה, כך מקווים בני המשפחה, ניתן יהיה לחסוך כסף ולהשקיע אותו ברכישת דירה גדולה יותר, לכשיתעורר הצורך. בינתיים, מה שנדרש הוא לבחור את בעלי המקצוע המתאימים ולבצע את השיפוצים בצורה הנכונה והבטיחותית ביותר. בחירת המומחים לשיפוצים צריכה להתבצע לאחר בדיקה מעמיקה. בראש וראשונה, הבדיקה צריכה לכלול חקירה ודרישה באשר לבעל המקצוע המועמד לביצוע העבודה. אפשר להתעניין ולשאול חברים, או לבדוק תגובות ודעות, אם ישנן כאלה, ברשת האינטרנט. בנוסף, חשוב לבדוק שהקבלן שנבחר לצורת שיפוץ דירה קטנה יהיה רשום בפנקס הקבלנים, המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

אם יש לך עניין בביצוע שיפוץ דירה קטנה על ידי בעלי מקצוע מיומנים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יעמדו על הצרכים שלך, יגבשו עבורך תוכנית שיפוצים מותאמת אישית ויבצעו את השיפוצים על הצד הטוב ביותר..

שיפוץ דירה קטנה

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון