שיפוץ דירה קטנה

 מה זה אומר וכיצד עושים זאת נכון שיפוץ דירה קטנה

אחת התופעות שהפכה לנפוצה בשנים האחרונות, הינה הימנעות של משפחות ושל זוגות צעירים משיפור הדיור. במקום החלפת דירה, יש נטייה גוברת והולכת בקרב משפחות צעירות וגם משפחות מבוגרות יותר, לבצע שיפוץ דירה קטנה ולנסות להפיק ממנה תועלת מרבית. מה גורם לכל כך הרבה משפחות לעשות צעד שעל פניו נראה פחות הגיוני מרכישת דירה חדשה? מה המטרה מאחורי שיפוץ דירות קטנות? איך ניתן לבחור את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לצורך ביצוע העבודה? בהמשך המאמר נעסוק בקשר הברור בין עליית מחירי הדיור לבין העלייה בביקוש לשיפוץ דירות קטנות ובינוניות בישראל.

שיפוץ דירה קטנה – ההיגיון מאחורי ההחלטה לשפץ ולא לקנות

אחת התופעות המתמשכות, בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על הכלכלה הישראלית, הינה העלייה המתמשכת במחירי הדיור. העלייה הזאת התחילה בשלהי העשור הקודם ונמשכת, בשינויי קצב מסוימים, עד היום. אמנם נעשו מספר ניסיונות לעצור, או לכל הפחות למתן את העליות, אבל בדרך כלל הם לא הוכתרו בהצלחה רבה. גם עצירות זמניות לתקופות קצובות של מכירת הדירות החדשות, איננה משנה במהותה את המגמה הכללית.

כתוצאה מהתהליך המתמשך, נמנעות משפחות רבות מרכישת דירה חדשה, או אפילו משדרוג והחלפת הדירה הישנה. פער המחירים בין הדירה הישנה לדירה חדשה, גדולה יותר, גדל בעשרות אחוזים. תמורת הדירה הישנה אפשר אמנם להשיג סכום גבוה, אבל גם מחירי הדירות החלופיות עלו מאד, מה שהפך את החלפת הדירה לבלתי אפשרית כמעט. במקום לנסות למצוא דירה חלופית, פנו משפחות רבות לכיוון אחר – שיפוץ דירה קטנה. שפוץ כאמור הפך בשנים האחרונות לפעולה הנפוצה ביותר בקרב משפחות צעירות וצעירות פחות.

שיפוץ דירות קטנות – מה זה אומר

שיפוץ דירה קטנה נועד להשגת מספר מטרות, כולן או קצתן: שיפור וטיפול התשתיות – קרי צנרת, חשמל ומיזוג, כמו גם תיקונים כלליים בבית. ואולם בחלק ניכר מהמקרים, השיפוץ נועד לשנות את המבנה הפנימי בדירה ולהוסיף חדר נוסף עבוד ילד חדש שנולד. באופן הזה, כך מקווים בני המשפחה, ניתן יהיה לחסוך כסף ולהשקיע אותו ברכישת דירה גדולה יותר, לכשיתעורר הצורך. בינתיים, מה שנדרש הוא לבחור את בעלי המקצוע המתאימים ולבצע את השיפוצים בצורה הנכונה והבטיחותית ביותר. בחירת המומחים לשיפוצים צריכה להתבצע לאחר בדיקה מעמיקה. בראש וראשונה, הבדיקה צריכה לכלול חקירה ודרישה באשר לבעל המקצוע המועמד לביצוע העבודה. אפשר להתעניין ולשאול חברים, או לבדוק תגובות ודעות, אם ישנן כאלה, ברשת האינטרנט. בנוסף, חשוב לבדוק שהקבלן שנבחר לצורת שיפוץ דירה קטנה יהיה רשום בפנקס הקבלנים, המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

 

אם יש לך עניין בביצוע שיפוץ דירה קטנה על ידי בעלי מקצוע מיומנים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יעמדו על הצרכים שלך, יגבשו עבורך תוכנית שיפוצים מותאמת אישית ויבצעו את השיפוצים על הצד הטוב ביותר..

שיפוץ דירה קטנה

השארת תגובה