שיפוץ כללי לבית

 למי זה מתאים ולמה זה הנחוץ שיפוץ כללי לבית פרטי או דירה

במהלך השנים האחרונות הולכת וצוברת תאוצה בישראל מגמה חדשה – עריכת שיפוץ כללי לבית והתאמה שלו לצרכים המשתנים של משפחות רבות, שבהן עצמן חלו שינויים לא מעטים. עם השינויים כאמור ניתן למנות הולדת ילדים חדשים, ואת העובדה שהילדים הקטנים במשפחה הולכים ומתבגרים וזקוקים למרחב המחיה הפרטי שלהם. מה בין הגדלת המשפחה לבין התגברות הדרישה לביצוע שיפוצים כלליים בבית? מהו תהליך השיפוץ ומי אמון על ביצוע המלאכה? כל התשובות – בהמשך המאמר.

הגדלת המשפחה ועליית מחירי הדיור

אחד הדברים הממשיכים להמריץ את עליית מחירי הדיור בישראל, הינו הגידול הטבעי של האוכלוסייה בישראל. כל כמה שהנתונים נשמעים מפתיעים, גידול האוכלוסייה בישראל הוא מהגבוהים בעולם המערבי. הדבר מסביר במידה רבה את המשך הביקוש העק, ואת עליות המחירים בתחום הדיור, מה שמפחית את הסיכויים של משפחה צעירה, שכבר יש ברשותה דירה אבל המשפחה עומדת לגדול, לרכוש דירה חדשה. החלופה הטובה ביותר בטווח הזמן הנראה לעין היא, לפיכך, שיפוץ כללי לבית. שפוץ כאמור כולל גם שינויים במבנה החלל הפנימי והוספת חדר נוסף שיקל על המשפחה להתמודד עם הגידול שלה. באותה ההזדמנות, מבצעת המשפחה גם תיקונים כלליים שנדרשו מזמן, הכוללים החלפת צנרת המים והביוב, תיקון נזילות, החלפת מזגנים ועוד מגוון שינויים ותיקונים. בנוסף, שיפוץ כללי לבית מהווה הזדמנות לעיצוב מחדש של פנים הבית והתאמה מיטבית שלו לטעם של בני המשפחה, לרצונות ולצרכים שלהם. ועדיין, למרות ההשקעה הגדולה, הסכום הסופי המושקע בשיפוצים יהיה קטן מזה שהיה בו צורך בעת רכישת בית חדש, גדול יותר.. זאת, עוד בטרם נלקחה בחשבון האפשרות שגם בבית החדש היה צורך לערוך, קרוב לוודאי, שיפוצים.

שיפוץ כללי לבית – תהליך השיפוצים ובחירת אנשי המקצוע

שיפוץ כללי לבית או שיפוץ בית פרטי ועל אחת כמה וכמה שיפוץ הכרוך בשינוי המבנה הפנימי שלו, צריך להיות מתוכנן ומאושר על ידי אדריכל מקצועי ומיומן. שיפוצים בסדר הגודל הנזכר כאן, אינם יכולים להיערך בלי התוויה ואישור מראש של תוכנית אופרטיבית. ביצוע תוכנית שיפוצים ללא אישור אדריכל איננו עומד בדרישות החוק, והוא מסכן את הדיירים בבית ואת הדיירים בדירות אחרות בבניין. האדריכל המאשר את התוכנית אמור גם לפקח על מהלך השיפוצים. מי שמבצע את העבודה בפועל צריך להיות קבלן שיפוצים מוסמך. בשנים האחרונות מתבצע תהליך רישום מסודר של כל קבלני השיפוצים, בפנקס הקבלנים. את הפנקס הזה מנהל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, והוא אמור לכלול בעתיד את כל בעלי המקצוע בתחומי הבניין והשיפוצים. רישום בספר הקבלנים מתבצע על פי אמות מידה שאמורות להבטיח מקצועיות ועבודה איכותית, וזה גם היתרון של קבלנים רשומים על פני קבלנים שאינם רשומים.

 

אם יש בדעתכם לערוך שיפוץ כללי לבית הכולל גם שינויים במבנה החלל הפנימי, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב לקראת התאמת הדירה הקיימת לצרכים המשתנים של המשפחה.

 

שיפוץ כללי לבית

השארת תגובה