שיפוץ דירה

התחייבות לאיכות הכי גבוהה 

המחיר הכי זול 

השרות הכי טוב 

ייעוץ של מהנדס או אדריכל בבית שלכם 

הכי זול ואיכותי בארץ בהתחייבות קבלו היום הצעה משתלמת 

התקשרו אלינו עכשיו

073-3753262

תוכן עניינים:

שיפוץ דירה הוא אולי בין הפרויקטים הכי מורכבים ומאתגרים שאנו מחליטים לקחת על עצמנו. המון אנרגיה, המון בלאגן וגם המון כסף שאנו בוחרים להשקיע במטרה לשפר את איכות החיים שלנו ולתת מענה מלאה לצרכים שלנו הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית. במדריך הבא תקבלו את כל המידע המקיף שכדאי לדעת לפני שמתחילים לבצע שיפוץ דירה מא‘ ועד ת‘.

קודם כל קבלן שיפוצים

יש שני סוגים עיקריים של קבלני שיפוצים: קבלנים שעובדים עם קבלני משנה (קבלן חשמל, קבלן איטום, קבלן אינסטלציה וכדומה) לעומת קבלנים המרכזים את כל השירותים והעבודות תחת מטריית שירותים אחת. לשתי האופציות יתרונות וחסרונות אבל לא משנה באיזו אופציה בחרתם, אנחנו ממליצים לכם לברר היטב על הקבלן מולו אתם הולכים לעבוד, זה שייכנס אליכם הביתה, ישבור קירות, יכניס אליכם הביתה לא מעט בעלי מקצוע ובסופו של דבר יקבע את רמת השיפוץ, את האיכות שלו ויתן מענה מדויק לכל הצרכים שלכם.

אם תחשבו על זה שניה תבינו כי במהלך השיפוץ הקרוב של דירכתם שהיא הנכס היקר ביותר בבעלותכם אתם הולכים להשקיע אלפים, עשרות ואולי אפילו מאות שקלים, אז לכו על הטוב ביותר

אנשים רבים מנסים לחסוך כסף בבחירת הקבלן באופן כללי והשיפוץ באופן ספציפי ולבחור את ההצעה הזולה ביותר אבל זוהיא כמובן טעות גדולה משום שחיסכון בכסף משמעותו חומרי עבודה זולים המשפיעים על איכות השיפוץ. הרי אם כבר משפצים עדיף לעשות שיפוץ שיחזיק לעשרות שנים ולא שעוד תקופה תצטרכו שוב תיקונים ושינויים.

הדוגמא הטובה ביותר לבעיות שנוצרות כתוצאה מבחירת ההצעה הזולה ביותר היא כל מה שקשור לאיטום הבית. איטום לקוי יכול להוביל לבעיות רטיבות ונזילות שמהם קשה מאוד להיפטר אחר כך. לכן כדאי לבחור קבלן שיפוצים מומלץ.

אז איך בוחרים קבלן שיפוצים?

 1. המלצות – היעזרו באנשים שאתם מכירים כמו חברים, שכנים וקולגות, עדיף כאלה שביצעו לאחרונה שיפוץ והשוו בין 2-3 קבלנים ולא יותר.
 2. קבלן רשום – במידה והשיפוץ שלכם מסיבי ועומד על סכום של מעל 20,000 שקלים, מומלץ מאוד לבדוק ברשם הקבלנים כי מדובר בקבלן רשום דבר המעיד על רמת הניסיון והמקצועיות של הקבלן. אולי זה יכול לייקר קצת את השיפוץ אבל שוב, אתם לא רוצים לחסוך על חשבון איכות השיפוץ.
 3. עבודות- בקשו לראות עבודות של הקבלן והתרשמו מהחומרים, מביצוע העבודה, מרמת הגימור. דברו עם הלקוחות, זה יכול מאוד לעזור.
 4. כימיה – הבנה ותקשורת בניכם לבין הקבלן הם המפתח לשיפוץ מוצלח. אתם רוצים לבחור בקבלן שאתם סומכים עליו במאה אחוז, שאתם יכולים לפנות אליו בכל שאלה ובקשה בלי להרגיש אשמים ולכן הכימיה מאוד חשובה כאן .

שיפוץ דירה – יחס בין איכות למחיר

התקציב שנאו משקיעים בשיפוץ הוא ללא ספק בין הגורמים הכי חשובים שישפיעו על רמת שביעות הרצון שלנו. נמשיך לעסוק לעומק בתכנון תקציב בהמשך המדריך אך כעת חשוב להבין גם את היחס בין איכות למחיר. למעשה, אין סיבה לבחור את הזול ביותר שהוא בסופו של דבר גם היקר יותר. כן מומלץ לבדוק את האיכויות בין החומרים לבין העבודה. דעו שיש כמה סוגים של חומרים ומגוון רחב של שיטות עבודות בכל מה שקשור לשיפוץ דירה.

יש גם כמה סוגים של בעלי מקצוע המספקים בסופו של דבר את אותה עבודה או שירות רק שהמחיר משתנה ביניהם. מחיר שיפוץ דירה כללי מורכב מכל כך הרבה אלמנטים כמו איכות החומרים, בעל המקצוע שמבצע את העבודה, רמת המורכבות שלה ולכן חשוב לשים לב לכל הדברים האלה לפני שמתחילים לשפץ.

שיפוץ דירה – חומרים

אחד הדברים שמעקבים שיפוץ הוא כל הנושא של החומרים. קבלן טוב ומקצוען הוא כזה שמבצע רישום מדויק של כל החומרים, הכלים הסניטריים והאביזרים הנדרשים לשיפוץ ודואג שיהיו מוכנים בזמן. כל עיקוב קטן הוא עיקוב גדול שמוביל לאיחור בקבלת המפתח. לכן, כדאי להזמין את הכל כמה שיותר זמן מראש, בעיקר בכל מה שקשור למטבח שנחשב לאחד החללים הכי מורכבים לפירוק והתקנה.

סרטוטים ותכנונים בשיפוץ דירה

הרבה פעמים אנשים בוחרים לבצע סרטוטים עם כל מיני תכניות אותן הם מציגים לקבלן עצמו. זו בעיה רצינית משום שאחד הדברים שמתפספסים בהיבט הזה פעם אחר פעם הוא כל מה שקשור לתכנון לפי צרכים ותכנון לפי מידות. מאוד מומלץ לפני שמתחילים שיפוץ דירה לשכור את השירותים של בעל מקצוע שיסייע לכם לסרטט את החללים כמו שצריך, בצורה מדויקת ומקצועית בין אם זה מעצב פנים ובין אם אדריכל.

אלו אנשים שיוכלו לעשות לכם שינוי מאוד גדול בקו המחשבתי. התפקיד של אותם בעלי מקצוע הוא פשוט להבין את הצרכים המדויקים שלכם בכל חלל בבית ולתת להם מענה בסרטוטים עצמם. למשל, נניח שאם המשפחה נמצאת בחופשת לידה ורוצה להעביר את העסק הקיים שלה הביתה. לכן, היא מחליטה לשפץ חלל שלא בשימוש ולהפוך אותו למשרד. מדובר בעבודה מורכבת הדורשת תכנון ומחשבה לעומק במטרה שכל הפעולות שהיא מבצעת במהלך יום עבודה יקבלו מענה בפועל.

השכרת השירותים של אדריכל או מעצב פנים אמנם תעלה לא מעט כסף וזה כבר נושא בפני עצמו למאמר אחר, תייקר את השיפוץ אבל בסופו של דבר הוא זה שעושה את ההבדל בין שיפוץ שהוא WOW לעוד שיפוץ רגיל. מעצב או אדריכל לוקח את הצורך ומתאים אותו לגודל החלל וזה היופי שבתהליך הנוסף הזה.

הצעת מחיר

אין אפשר להתחיל שיפוץ דירה בלי הצעת מחיר מפורטת בה מצוין כתב כמויות של כל פריט ודבר בשיפוץ. קבלן שנותן לכם הצעת מחיר באוויר מבלי לבדוק את כל הדירה בעיניים שלו הוא שרלתן ולא מקצוען אמיתי. היזהרו מכאלה. כמובן שאפשר לתת בטלפון סוג של טווח אבל מספיק שיש נזילה קטנה שאתם לא מודעים אליה שדורשת החלפת צנרת וכבר המחיר קופץ.

שיפוץ דירה – קחו בחשבון כי יש שינויים במהלך העבודה

הצעת המחיר נועדה גם לכל מיני שינויים שנוצרים תוך כדי השיפוץ ויש כאלה. יש צינרות שמשתנים ויש להוסיף תוך כדי שיפוץ, פתאום מגלים תוך כדי שבירה והקמה שיש קירות מסוימים שצריך לבנות בצורה שונה, פתאום גילינו כי אנחנו רוצים גם להשקיע בעיצוב ותכנון התאורה ויש תהליכים שהם פשוט לא צפויים וחשוב לקחת את זה בחשבון.

תכנון שיפוץ דירה

15-20 אחוזים יותר

לפני שאתם מתחילים שיפוץ דירה ושמים דגש על תכנון התקציב אתם חייבים להבין שעליכם לקחת בחשבון בין 15-20 אחוזים יותר לתקציב העבודה על כל מקרה שלא יבוא. זה כמו שאתם מתכננים חתונה, בדיוק אותו דבר. עוד אורח שמגיע מחו“ל. :).

שיפוץ דירה- אילו תהליכים נכללים בתוכו וכמה זמן זה יכול לקחת?

 • עבודות פירוק והריסה, חלוקה מחדש של החללים – יכול לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי במורכבות העבודה. חשוב לבחור בחברה מקצועית המעניקה גם שירותי פינוי במקרה שאתם הורסים קירות.
 • עבודות ריצוף וחיפויים- לכל סוג ריצוף יש את המאפיינים שלו, היתרונות אל מול החסרונות וגם כאן מבחינת זמנים זה מאוד תלוי ויכול להימשך בין עבודה של כמה ימים בודדים בהדבקת פרקט למשל ועד כמה שבועות. יש הבדל בין עבודות ריצוף על ריצוף קיים לבין פירוק הקיים ויצירה מחדש. למשל, אם מגיע לדירה שלנו קבלן ריצוף והוא מזהה שיש כיום רצפת שיש שקיימת בדירה לפחות 20 שנה ואנו חולמים על פרקט עץ גושני ועל הדרך גם צריכים לחדש את מערכת הצנרת והמים, מדובר בעבודה מורכבת שתעלה לנו עשרות אלפי שקלים. לעומת זאת, אם נבחר לרצף את הרצפה הקיימת באריחי קרמיקה, נוזיל את העלות בסכום די רציני וגם נקצר תהליכים. הכל עניין של סדר עדיפויות ותקציב. בעבודות אלה ניתן לכלול בטון מוחלק, מדרגות, פרקטים מכל הסוגים, שיש, קרמיקה, הדבקת טפסים ועוד.
 • עבודות גבס – פתרון מעולה שנכנס בתוך קטגוריית הבניה הקלה. מאפשר לקצר משמעותית את זמן השיפוץ ולהנות ממגוון פתרונות יצירתיים ואיכותיים כמו הנמכת תקרות בגבס, פתרונות אקוסטיים לבעיות רעש, הסתרת תשתיות חשמל ותקשורת, מדפים, ספריות, מזנונים ועוד. תהליך יחסית קצר של מקסימום שבועיים וזה גם היתרון המרכזי של עבודות גבס. נקיות יחסית ומהירות. 
 • עבודות אינסטלציה – מערכת האינסטלציה היא אחד הדברים הכי חשובים וגם הכי מורכבים בכל סוג של שיפוץ. בתוך עבודות אלה נכללים חדרי האמבטיה, השירותים והמטבח. לקוחות בין כמה שבועות לכמה חודשים.
 • עבודות צבע – סיד, שליכטים מכל הסוגים ועוד.
 • עבודות חשמל – החלפת לוחות חשמל, תכנון בית חכם, תליית גופי תאורה, החלפת שקעים ומפסקים, הכנסת קווים דרך הקיר ועוד. בממוצע לוקח שלושה שבועות.
 • עבודות בטון – בממוצע לוקח שבועיים.
 • עבודות אלומיניום – תריסים, חלונות. בממוצע לוקח חודש.
 • עבודות בניה – פרגולות, דקים, בניה מעץ הקמת גינות – משתנה ותלוי בסוף העבודה.
 • דלתות ומשקופים- מספר ימים.
 • בידוד ואיטום – מדובר באחד התהליכים הכי חשובים בכל עבודת שיפוץ. עבודה שתשפיע על אלמנטים כמו צריכת חשמל חודשית, רמת טמפרטורה בחודשי הקיץ והחורף בתוך הבית, סיכוי לנזילות ורטיבות ועוד. בין כמה ימים לכמה שבועות תלוי במורכבות העבודה ובבעיות הרטיבות בדירה.
דירה עם בריכה משופצת

איך לתכנן תקציב לשיפוץ דירה?

כאמור, אחד הנושאים הכי מרכזיים בכל שיפוץ דירה- קטנה או גדולה, דירת גן או גג, שיפוץ של חלל אחד או כל הדירה הוא נושא התקציב. אז איך לתכנן תקציב בשיפוץ דירה?

סופר חשוב וקריטי לניהול תקציב נכון והגיוני בשיפוץ דירה: הכנת טבלה מפורטת

הטבלה תכיל רשימה של כל המוצרים שעלינו לקנות או לייצר. בטבלה נכניס ריצופים, כלים סניטריים, ארונות ועבודות נגרות, גופי תאורה, רהיטים, מיזוג, אלומיניום ועוד. לרשימה הזו נצרף את כתב הכמויות שהכין המעצב או הקבלן ובו יפורטו כל המטלות בין אם זה פירוק, הריסה, בניה, מיזוג, חשמל, אינסטלציה, ריצוף ועוד.

כתב הכמויות יאפשר לנו לעשות סוג של מכרז ולקבל הצעות מכמה קבלנים. כמובן שאם כבר בחרתם קבלן זה לא רלוונטי, אבל זה כן יכול לעזור ולחסוך לכם כמה אלפי שקלים.

מאוד חשוב להכניס בטבלה שלכם סעיף של הובלות והתקנות של מוצרים נלווים. זה סעיף שרוב הקבלנים לא מחשיבים ולא מבצעים. יש להתייחס גם לשירותי מדידה לנכס וייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים שלכם למשל יועץ תאורה, יועץ מיזוג אוויר ועוד.

חשוב לציין בחוזה את היקף העבודות שהאדריכל או המעצב נותן לכם וכמה תעלה תוספת או שינויים לצד ליווי אישי בחנויות השונות לבחירת המוצרים. כדאי לקחת כאופציית עלות נוספת של מנהל עבודה. תקפידו לנהל את כל הפרויקט בשטח ולקדם אותו עבורכם. חשוב להבין שיש לא מעט ניגודי אינטרסים של קבלנים שדואגים למנהלי עבודה ואז אתם נפגעים מזה. המטרה שלכם היא לבחור מנהל עבודה נטרלי שאמור לחסוך לכם זמן, לקיחת ימי חופש והרבה מאוד כאבי ראש.

חדר שינה משופץ

שיפוץ דירה- חוזה עבודה מסודר, ביטוחים ותשלומים

לאחר שסיכמתם את כל הנתונים הללו תקבלו סכום יחסית מדויק של עלות השיפוץ של הדירה שלכם על מחירון שיפוץ דירה. כמובן שחשוב לשים לב שאתם מגבשים חוזה עבודה מסודר מול קבלן הביצוע וקביעת מערך תשלומים לפי קצב ההתקדמות של הקבלן.

לעולם לא משלמים את כל עלות השיפוץ מראש.

10 טיפים שאתם חיבים לאמץ לפני שיפוץ דירה

 1. בטיחות – במידה ואתם נשארים במהלך השיפוץ בבית ויש ילדים, חשוב להפוך את הבית לבטיחותי כמו למשל להתקין סורגים בחלונות, לשמור על עיקרון של לא יותר משמונה מדרגות ולא פחות משלוש, להתקין שערים שימנעו מילדים קטנים לגשת למדרגות ולהתקין מכסים על שקעי החשמל.
 2. עיצוב והום סטיילינג – בכדי לחסוך עלויות בכל מה שקשור לעיצוב והום סטיילינג, נסו להשתמש במה שיש ולשדרג את הקיים. לא תאמינו מה אפשר ליצור בפעולות כמו צביעה של רהיטים, ריפוד מחדש של ספות וכורסאות, הפיכת רהיטים למדפים ועוד.
 3. התרים – שימו לב לכל הנושא החוקתי לגבי פרגולות ותוספות בניה. כדי להימנע ממצב של דוחות, קנסות ואפילו פירוק של מה שהולך להיבנות אתם צריכים לשים לב אם ניצלתם את כל השטח הקיים שמותר לבנות בנכס שלכם ובמידה ואתם מתכננים לבנות פרגולה חשוב לשים לב שהיא לא עוברת את ה-20 מטרים.
 4. פטור מארנונה – במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי, כדאי לשים לב לכך שמגיע לכם פטור מארנונה או הנחה בתקופה זו.  לכן, מלאו את הטפסים המתאימים בעיריה וחסכו את הכסף הזה.
 5. תאורה- מכיון ואתם כבר משקיעים כל כך הרבה כסף בשיפוץ, אנו ממליצים לכם לתכנן את התאורה קדימה. גם אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם בזמן זה רכישה של כל גופי התאורה, כן חשוב שהתכנון יהיה קיים בכדי שתוכלו להסביר לקבלן אילו שינויים אתם רוצים לבצע בתשתית החשמל ובשלב מאוחר יותר שיתפנה לכם תקציב, תוכלו לרכוש את גופי התאורה עליהם חלמתם.
 6. קור רוח וסבלנות – אתם הולכים לקראת תקופה לא פשוטה ומאתגרת מאוד. לכן, חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה, לבחור את בעלי המקצוע איתם תעבדו בפינצטה ולזכור שעוד כמה חודשים אתם הולכים להגשים חלום ולהיכנס לדירה שתמיד חלמתם עליה.
 7. משחקי צבעים ומרקמים- אחת הדרכים להפוך את הדירה שלכם לבאמת משגעת היא לשלב צבעים. לא משנה אם אתם בוחרים בעיצוב מודרני, קלאסי או כפרי, הצבעים והמרקמים תוך עיצוב בשכבות יתנו לכם בדיוק את המראה שאתם רוצים.
 8. תכננו כל חלל בנפרד אבל התייחסו גם לדירה כולה – אנו ממליצים לכם לעבור חלל חלל, לחשוב איזו אווירה אתם רוצים ליצור בחלל הזה, איזה מענה לצרכים אתם מחפשים לקבל ולחשוב על סגנון וקו עיצובי. בנוסף, נסו לדמיין את כל הדירה ואיך כל חלל משתלב בתוכה בצורה הרמונית והגיונית.
 9. חומרים – בחרו חומרים איכותיים שקל לנקות ופשוט לתחזק. התייחסו לנתונים כמו מזג אויר, לחות, עונות בשנה.
 10. טבע וקצת מעבר- הכניסו את הטבע הביתה בין אם זה באמצעות עציצים, גינה מאולתרת, פינת תבלינים או כל רעיון אחר שעולה לכם. חשבו איך אתם יכולים לשדרג את החיים שלכם בדירה עם משהו שאתם אוהבים בין אם זה מקרר יינות, חדר אמנות, מגרש משחקים לילדים – סוג של ג‘ימבורי קטן בבית או אפילו אמבט ג‘קוזי במרפסת. 

איתור נזילות מחיר

  המחיר שאנו משלמים על מוצר או שירות, חייב להיות במקביל לאיכות או המקצועיות של המוצר או השירות ולכן, אם יש לכם נזילה או רטיבות

כמה עולה שיש למטבח

  אם אתם משפצים את המטבח שלכם הוא מעצבים את המטבח בבית החדש שאתם בונים, אתם בוודאי יודעים ששיש מעניק מראה מרהיב לכל מטבח ועל

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

היחידה לשיפוץ דירות מזמינה אתכם לחווית שיפוץ ייחודית בישראל! ליווי מלא ואישי לכל אורך התהליך החל מלב התכנון ועד לסיום ריהוט הבית .

לחברתנו ניסיון  בביצוע כל סוגי השיפוצים עם ניסיון של 10 + שנים בשיפוץ דירות, בניית וילות ושיפוץ בניינים.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני וקבלו הצעת מחיר ללא התחייבות לפרויקט קומפלט במחיר הזול בארץ (חיסכון ממוצע של 23%)

צרו קשר

© 2021 All Rights Reserved

פרסום כתבות BEST LINKS ושירות בניית קישורים איכותיים  

התקשרו עכשיו