שיפוץ דירה

הבית הוא המקדש שלכם! המחירים הטובים ביותר שתמצאו באינטרנט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

שיפוץ דירה הוא אולי בין הפרויקטים הכי מורכבים ומאתגרים שאנו מחליטים לקחת על עצמנו. המון אנרגיה, המון בלאגן וגם המון כסף שאנו בוחרים להשקיע במטרה לשפר את איכות החיים שלנו ולתת מענה מלאה לצרכים שלנו הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית. במדריך הבא תקבלו את כל המידע המקיף שכדאי לדעת לפני שמתחילים לבצע שיפוץ דירה מא‘ ועד ת‘.

קודם כל קבלן שיפוצים

יש שני סוגים עיקריים של קבלני שיפוצים: קבלנים שעובדים עם קבלני משנה (קבלן חשמל, קבלן איטום, קבלן אינסטלציה וכדומה) לעומת קבלנים המרכזים את כל השירותים והעבודות תחת מטריית שירותים אחת. לשתי האופציות יתרונות וחסרונות אבל לא משנה באיזו אופציה בחרתם, אנחנו ממליצים לכם לברר היטב על הקבלן מולו אתם הולכים לעבוד, זה שייכנס אליכם הביתה, ישבור קירות, יכניס אליכם הביתה לא מעט בעלי מקצוע ובסופו של דבר יקבע את רמת השיפוץ, את האיכות שלו ויתן מענה מדויק לכל הצרכים שלכם.

אם תחשבו על זה שניה תבינו כי במהלך השיפוץ הקרוב של דירכתם שהיא הנכס היקר ביותר בבעלותכם אתם הולכים להשקיע אלפים, עשרות ואולי אפילו מאות שקלים, אז לכו על הטוב ביותר

אנשים רבים מנסים לחסוך כסף בבחירת הקבלן באופן כללי והשיפוץ באופן ספציפי ולבחור את ההצעה הזולה ביותר אבל זוהיא כמובן טעות גדולה משום שחיסכון בכסף משמעותו חומרי עבודה זולים המשפיעים על איכות השיפוץ. הרי אם כבר משפצים עדיף לעשות שיפוץ שיחזיק לעשרות שנים ולא שעוד תקופה תצטרכו שוב תיקונים ושינויים.

הדוגמא הטובה ביותר לבעיות שנוצרות כתוצאה מבחירת ההצעה הזולה ביותר היא כל מה שקשור לאיטום הבית. איטום לקוי יכול להוביל לבעיות רטיבות ונזילות שמהם קשה מאוד להיפטר אחר כך. לכן כדאי לבחור קבלן שיפוצים מומלץ.

אז איך בוחרים קבלן שיפוצים?

 1. המלצות – היעזרו באנשים שאתם מכירים כמו חברים, שכנים וקולגות, עדיף כאלה שביצעו לאחרונה שיפוץ והשוו בין 2-3 קבלנים ולא יותר.
 2. קבלן רשום – במידה והשיפוץ שלכם מסיבי ועומד על סכום של מעל 20,000 שקלים, מומלץ מאוד לבדוק ברשם הקבלנים כי מדובר בקבלן רשום דבר המעיד על רמת הניסיון והמקצועיות של הקבלן. אולי זה יכול לייקר קצת את השיפוץ אבל שוב, אתם לא רוצים לחסוך על חשבון איכות השיפוץ.
 3. עבודות- בקשו לראות עבודות של הקבלן והתרשמו מהחומרים, מביצוע העבודה, מרמת הגימור. דברו עם הלקוחות, זה יכול מאוד לעזור.
 4. כימיה – הבנה ותקשורת בניכם לבין הקבלן הם המפתח לשיפוץ מוצלח. אתם רוצים לבחור בקבלן שאתם סומכים עליו במאה אחוז, שאתם יכולים לפנות אליו בכל שאלה ובקשה בלי להרגיש אשמים ולכן הכימיה מאוד חשובה כאן .

שיפוץ דירה – יחס בין איכות למחיר

התקציב שנאו משקיעים בשיפוץ הוא ללא ספק בין הגורמים הכי חשובים שישפיעו על רמת שביעות הרצון שלנו. נמשיך לעסוק לעומק בתכנון תקציב בהמשך המדריך אך כעת חשוב להבין גם את היחס בין איכות למחיר. למעשה, אין סיבה לבחור את הזול ביותר שהוא בסופו של דבר גם היקר יותר. כן מומלץ לבדוק את האיכויות בין החומרים לבין העבודה. דעו שיש כמה סוגים של חומרים ומגוון רחב של שיטות עבודות בכל מה שקשור לשיפוץ דירה.

יש גם כמה סוגים של בעלי מקצוע המספקים בסופו של דבר את אותה עבודה או שירות רק שהמחיר משתנה ביניהם. מחיר שיפוץ דירה כללי מורכב מכל כך הרבה אלמנטים כמו איכות החומרים, בעל המקצוע שמבצע את העבודה, רמת המורכבות שלה ולכן חשוב לשים לב לכל הדברים האלה לפני שמתחילים לשפץ.

שיפוץ דירה – חומרים

אחד הדברים שמעקבים שיפוץ הוא כל הנושא של החומרים. קבלן טוב ומקצוען הוא כזה שמבצע רישום מדויק של כל החומרים, הכלים הסניטריים והאביזרים הנדרשים לשיפוץ ודואג שיהיו מוכנים בזמן. כל עיקוב קטן הוא עיקוב גדול שמוביל לאיחור בקבלת המפתח. לכן, כדאי להזמין את הכל כמה שיותר זמן מראש, בעיקר בכל מה שקשור למטבח שנחשב לאחד החללים הכי מורכבים לפירוק והתקנה.

סרטוטים ותכנונים בשיפוץ דירה

הרבה פעמים אנשים בוחרים לבצע סרטוטים עם כל מיני תכניות אותן הם מציגים לקבלן עצמו. זו בעיה רצינית משום שאחד הדברים שמתפספסים בהיבט הזה פעם אחר פעם הוא כל מה שקשור לתכנון לפי צרכים ותכנון לפי מידות. מאוד מומלץ לפני שמתחילים שיפוץ דירה לשכור את השירותים של בעל מקצוע שיסייע לכם לסרטט את החללים כמו שצריך, בצורה מדויקת ומקצועית בין אם זה מעצב פנים ובין אם אדריכל.

אלו אנשים שיוכלו לעשות לכם שינוי מאוד גדול בקו המחשבתי. התפקיד של אותם בעלי מקצוע הוא פשוט להבין את הצרכים המדויקים שלכם בכל חלל בבית ולתת להם מענה בסרטוטים עצמם. למשל, נניח שאם המשפחה נמצאת בחופשת לידה ורוצה להעביר את העסק הקיים שלה הביתה. לכן, היא מחליטה לשפץ חלל שלא בשימוש ולהפוך אותו למשרד. מדובר בעבודה מורכבת הדורשת תכנון ומחשבה לעומק במטרה שכל הפעולות שהיא מבצעת במהלך יום עבודה יקבלו מענה בפועל.

השכרת השירותים של אדריכל או מעצב פנים אמנם תעלה לא מעט כסף וזה כבר נושא בפני עצמו למאמר אחר, תייקר את השיפוץ אבל בסופו של דבר הוא זה שעושה את ההבדל בין שיפוץ שהוא WOW לעוד שיפוץ רגיל. מעצב או אדריכל לוקח את הצורך ומתאים אותו לגודל החלל וזה היופי שבתהליך הנוסף הזה.

הצעת מחיר

אין אפשר להתחיל שיפוץ דירה בלי הצעת מחיר מפורטת בה מצוין כתב כמויות של כל פריט ודבר בשיפוץ. קבלן שנותן לכם הצעת מחיר באוויר מבלי לבדוק את כל הדירה בעיניים שלו הוא שרלתן ולא מקצוען אמיתי. היזהרו מכאלה. כמובן שאפשר לתת בטלפון סוג של טווח אבל מספיק שיש נזילה קטנה שאתם לא מודעים אליה שדורשת החלפת צנרת וכבר המחיר קופץ.

שיפוץ דירה – קחו בחשבון כי יש שינויים במהלך העבודה

הצעת המחיר נועדה גם לכל מיני שינויים שנוצרים תוך כדי השיפוץ ויש כאלה. יש צינרות שמשתנים ויש להוסיף תוך כדי שיפוץ, פתאום מגלים תוך כדי שבירה והקמה שיש קירות מסוימים שצריך לבנות בצורה שונה, פתאום גילינו כי אנחנו רוצים גם להשקיע בעיצוב ותכנון התאורה ויש תהליכים שהם פשוט לא צפויים וחשוב לקחת את זה בחשבון.

תכנון שיפוץ דירה

15-20 אחוזים יותר

לפני שאתם מתחילים שיפוץ דירה ושמים דגש על תכנון התקציב אתם חייבים להבין שעליכם לקחת בחשבון בין 15-20 אחוזים יותר לתקציב העבודה על כל מקרה שלא יבוא. זה כמו שאתם מתכננים חתונה, בדיוק אותו דבר. עוד אורח שמגיע מחו“ל. :).

שיפוץ דירה- אילו תהליכים נכללים בתוכו וכמה זמן זה יכול לקחת?

 • עבודות פירוק והריסה, חלוקה מחדש של החללים – יכול לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי במורכבות העבודה. חשוב לבחור בחברה מקצועית המעניקה גם שירותי פינוי במקרה שאתם הורסים קירות.
 • עבודות ריצוף וחיפויים- לכל סוג ריצוף יש את המאפיינים שלו, היתרונות אל מול החסרונות וגם כאן מבחינת זמנים זה מאוד תלוי ויכול להימשך בין עבודה של כמה ימים בודדים בהדבקת פרקט למשל ועד כמה שבועות. יש הבדל בין עבודות ריצוף על ריצוף קיים לבין פירוק הקיים ויצירה מחדש. למשל, אם מגיע לדירה שלנו קבלן ריצוף והוא מזהה שיש כיום רצפת שיש שקיימת בדירה לפחות 20 שנה ואנו חולמים על פרקט עץ גושני ועל הדרך גם צריכים לחדש את מערכת הצנרת והמים, מדובר בעבודה מורכבת שתעלה לנו עשרות אלפי שקלים. לעומת זאת, אם נבחר לרצף את הרצפה הקיימת באריחי קרמיקה, נוזיל את העלות בסכום די רציני וגם נקצר תהליכים. הכל עניין של סדר עדיפויות ותקציב. בעבודות אלה ניתן לכלול בטון מוחלק, מדרגות, פרקטים מכל הסוגים, שיש, קרמיקה, הדבקת טפסים ועוד.
 • עבודות גבס – פתרון מעולה שנכנס בתוך קטגוריית הבניה הקלה. מאפשר לקצר משמעותית את זמן השיפוץ ולהנות ממגוון פתרונות יצירתיים ואיכותיים כמו הנמכת תקרות בגבס, פתרונות אקוסטיים לבעיות רעש, הסתרת תשתיות חשמל ותקשורת, מדפים, ספריות, מזנונים ועוד. תהליך יחסית קצר של מקסימום שבועיים וזה גם היתרון המרכזי של עבודות גבס. נקיות יחסית ומהירות. 
 • עבודות אינסטלציה – מערכת האינסטלציה היא אחד הדברים הכי חשובים וגם הכי מורכבים בכל סוג של שיפוץ. בתוך עבודות אלה נכללים חדרי האמבטיה, השירותים והמטבח. לקוחות בין כמה שבועות לכמה חודשים.
 • עבודות צבע – סיד, שליכטים מכל הסוגים ועוד.
 • עבודות חשמל – החלפת לוחות חשמל, תכנון בית חכם, תליית גופי תאורה, החלפת שקעים ומפסקים, הכנסת קווים דרך הקיר ועוד. בממוצע לוקח שלושה שבועות.
 • עבודות בטון – בממוצע לוקח שבועיים.
 • עבודות אלומיניום – תריסים, חלונות. בממוצע לוקח חודש.
 • עבודות בניה – פרגולות, דקים, בניה מעץ הקמת גינות – משתנה ותלוי בסוף העבודה.
 • דלתות ומשקופים- מספר ימים.
 • בידוד ואיטום – מדובר באחד התהליכים הכי חשובים בכל עבודת שיפוץ. עבודה שתשפיע על אלמנטים כמו צריכת חשמל חודשית, רמת טמפרטורה בחודשי הקיץ והחורף בתוך הבית, סיכוי לנזילות ורטיבות ועוד. בין כמה ימים לכמה שבועות תלוי במורכבות העבודה ובבעיות הרטיבות בדירה.
דירה עם בריכה משופצת

איך לתכנן תקציב לשיפוץ דירה?

כאמור, אחד הנושאים הכי מרכזיים בכל שיפוץ דירה- קטנה או גדולה, דירת גן או גג, שיפוץ של חלל אחד או כל הדירה הוא נושא התקציב. אז איך לתכנן תקציב בשיפוץ דירה?

סופר חשוב וקריטי לניהול תקציב נכון והגיוני בשיפוץ דירה: הכנת טבלה מפורטת

הטבלה תכיל רשימה של כל המוצרים שעלינו לקנות או לייצר. בטבלה נכניס ריצופים, כלים סניטריים, ארונות ועבודות נגרות, גופי תאורה, רהיטים, מיזוג, אלומיניום ועוד. לרשימה הזו נצרף את כתב הכמויות שהכין המעצב או הקבלן ובו יפורטו כל המטלות בין אם זה פירוק, הריסה, בניה, מיזוג, חשמל, אינסטלציה, ריצוף ועוד.

כתב הכמויות יאפשר לנו לעשות סוג של מכרז ולקבל הצעות מכמה קבלנים. כמובן שאם כבר בחרתם קבלן זה לא רלוונטי, אבל זה כן יכול לעזור ולחסוך לכם כמה אלפי שקלים.

מאוד חשוב להכניס בטבלה שלכם סעיף של הובלות והתקנות של מוצרים נלווים. זה סעיף שרוב הקבלנים לא מחשיבים ולא מבצעים. יש להתייחס גם לשירותי מדידה לנכס וייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים שלכם למשל יועץ תאורה, יועץ מיזוג אוויר ועוד.

חשוב לציין בחוזה את היקף העבודות שהאדריכל או המעצב נותן לכם וכמה תעלה תוספת או שינויים לצד ליווי אישי בחנויות השונות לבחירת המוצרים. כדאי לקחת כאופציית עלות נוספת של מנהל עבודה. תקפידו לנהל את כל הפרויקט בשטח ולקדם אותו עבורכם. חשוב להבין שיש לא מעט ניגודי אינטרסים של קבלנים שדואגים למנהלי עבודה ואז אתם נפגעים מזה. המטרה שלכם היא לבחור מנהל עבודה נטרלי שאמור לחסוך לכם זמן, לקיחת ימי חופש והרבה מאוד כאבי ראש.

חדר שינה משופץ

שיפוץ דירה- חוזה עבודה מסודר, ביטוחים ותשלומים

לאחר שסיכמתם את כל הנתונים הללו תקבלו סכום יחסית מדויק של עלות השיפוץ של הדירה שלכם על מחירון שיפוץ דירה. כמובן שחשוב לשים לב שאתם מגבשים חוזה עבודה מסודר מול קבלן הביצוע וקביעת מערך תשלומים לפי קצב ההתקדמות של הקבלן.

לעולם לא משלמים את כל עלות השיפוץ מראש.

10 טיפים שאתם חיבים לאמץ לפני שיפוץ דירה

 1. בטיחות – במידה ואתם נשארים במהלך השיפוץ בבית ויש ילדים, חשוב להפוך את הבית לבטיחותי כמו למשל להתקין סורגים בחלונות, לשמור על עיקרון של לא יותר משמונה מדרגות ולא פחות משלוש, להתקין שערים שימנעו מילדים קטנים לגשת למדרגות ולהתקין מכסים על שקעי החשמל.
 2. עיצוב והום סטיילינג – בכדי לחסוך עלויות בכל מה שקשור לעיצוב והום סטיילינג, נסו להשתמש במה שיש ולשדרג את הקיים. לא תאמינו מה אפשר ליצור בפעולות כמו צביעה של רהיטים, ריפוד מחדש של ספות וכורסאות, הפיכת רהיטים למדפים ועוד.
 3. התרים – שימו לב לכל הנושא החוקתי לגבי פרגולות ותוספות בניה. כדי להימנע ממצב של דוחות, קנסות ואפילו פירוק של מה שהולך להיבנות אתם צריכים לשים לב אם ניצלתם את כל השטח הקיים שמותר לבנות בנכס שלכם ובמידה ואתם מתכננים לבנות פרגולה חשוב לשים לב שהיא לא עוברת את ה-20 מטרים.
 4. פטור מארנונה – במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי, כדאי לשים לב לכך שמגיע לכם פטור מארנונה או הנחה בתקופה זו.  לכן, מלאו את הטפסים המתאימים בעיריה וחסכו את הכסף הזה.
 5. תאורה- מכיון ואתם כבר משקיעים כל כך הרבה כסף בשיפוץ, אנו ממליצים לכם לתכנן את התאורה קדימה. גם אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם בזמן זה רכישה של כל גופי התאורה, כן חשוב שהתכנון יהיה קיים בכדי שתוכלו להסביר לקבלן אילו שינויים אתם רוצים לבצע בתשתית החשמל ובשלב מאוחר יותר שיתפנה לכם תקציב, תוכלו לרכוש את גופי התאורה עליהם חלמתם.
 6. קור רוח וסבלנות – אתם הולכים לקראת תקופה לא פשוטה ומאתגרת מאוד. לכן, חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה, לבחור את בעלי המקצוע איתם תעבדו בפינצטה ולזכור שעוד כמה חודשים אתם הולכים להגשים חלום ולהיכנס לדירה שתמיד חלמתם עליה.
 7. משחקי צבעים ומרקמים- אחת הדרכים להפוך את הדירה שלכם לבאמת משגעת היא לשלב צבעים. לא משנה אם אתם בוחרים בעיצוב מודרני, קלאסי או כפרי, הצבעים והמרקמים תוך עיצוב בשכבות יתנו לכם בדיוק את המראה שאתם רוצים.
 8. תכננו כל חלל בנפרד אבל התייחסו גם לדירה כולה – אנו ממליצים לכם לעבור חלל חלל, לחשוב איזו אווירה אתם רוצים ליצור בחלל הזה, איזה מענה לצרכים אתם מחפשים לקבל ולחשוב על סגנון וקו עיצובי. בנוסף, נסו לדמיין את כל הדירה ואיך כל חלל משתלב בתוכה בצורה הרמונית והגיונית.
 9. חומרים – בחרו חומרים איכותיים שקל לנקות ופשוט לתחזק. התייחסו לנתונים כמו מזג אויר, לחות, עונות בשנה.
 10. טבע וקצת מעבר- הכניסו את הטבע הביתה בין אם זה באמצעות עציצים, גינה מאולתרת, פינת תבלינים או כל רעיון אחר שעולה לכם. חשבו איך אתם יכולים לשדרג את החיים שלכם בדירה עם משהו שאתם אוהבים בין אם זה מקרר יינות, חדר אמנות, מגרש משחקים לילדים – סוג של ג‘ימבורי קטן בבית או אפילו אמבט ג‘קוזי במרפסת. 

שיפוץ דירה לפי סוג דירה וגודל דירה - עלויות שיפוץ דירה ממוצעות

גודל הדירהפירוט השיפוץ וסוגי עבודותטווח מחירים ממוצע
מחיר שיפוצים דירה בגודל ממוצע עבור עבודת הקבלןשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים1,100-1,600 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים כולל חומרי עבודה, חומר גמר, ספקים ובעלי מקצועשיפוץ קומפלט - דירת 3-5 חדרים2,200-5,200 ש“ח למ“ר
מחיר שיפוצים דירת 2-3 חדריםשיפוץ קומפלט- עבודות אינסטלציה וחשמל, החלפת ריצוף, קרמיקה בחדרי אמבטיה, עבודות צבע, טיח ועבודות גבס. 40,000-70,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה 3-5 חדרים מקבלןהכוונה לשדרוג דירת קבלן קיימת. המחיר לרוב יהיה זול יותר בהשוואה לשיפוץ של דירה ישנה מאפס, המחיר משתנה לפי החומרים שבוחרים ולפי גודל הדירה וכולל בין השאר בחירת חיפויים, שיפוץ המטבח הסלון והחדרים, פרקט ו/או ריצוף, צביעה של הדירה, שדרוג מרפסת, עבודות גבס ועוד. 60,000-100,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו עד לפני 15 שנההכוונה לשיפוץ בית קרקע עד שתי קומות100,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ וילה או שיפוץ בית פרטי שנבנו לפני 20-30 שנההכוונה לשיפוץ קומפלט140,000-220,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת גןשיפוץ קומפלט. המחיר נוטה להשתנה בהתאם לגודל הדירה וסוג השיפוץ. המחיר מתייחס לשיפוץ כללי הכולל התקנה של דק בחצר, פרגולה, החלפת ריצוף או פרקט בבית, חיפויים, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים וחדר שינה. 130,000-160,000 ש“ח
מחיר שיפוץ פנטהאוז או דירת דופלקס שתי קומותהכוונה לדירה בגודל של בין 80-150 מ“ר. שיפוץ קומפלט הכולל צביעה של הדירה, חידוש מערכת איטום, טיפול בבעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל, גבס, ריצוף, פרקט ועוד. 150,000-180,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה עד 4 חדריםהכוונה לשיפוץ קומפלט הכולל החלפה של מערכת האינסטלציה והחשמל, חיפויים, עבודות צבע, עבודות גבס, מזגנים, שיפוץ חללים, פרקט ועוד. 70,000-150,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 100 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 50,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירה בגודל של 80 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט: שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדר שינה, חדרי ילדים, החלפת חיפויים, קרמיקות, פרקט ועוד. 40,000-100,000 ש“ח
חידוש מראה דירה, שיפוץ בייסיקהכוונה לשיפוץ ללא שבירת קירות או החלפת מערכות, שיפוץ בסיסי בלבד להענקת מראה חדיש ואסתטי לנכס. עבודות צבע, טיפול בליקויים. לעתים כולל גם שיפוץ חלל אחד כמו חידוש חדר האמבטיה או המטבח. 10,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ דירת 5 חדרים עד 180 מ“רהכוונה לשיפוץ קומפלט ברמה גבוהה, שיפוץ מטבח, סלון, חדרי אמבטיה, חדרי ילדים, חדר שינה. עבודות חשמל, אינסטלציה, חיפויים, עבודות גבס, טיח וצבע, פרקט ועוד. 150,000-200,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוצים למשרדים, חנויות, מקלטים, מרפסות וכדומה

סוג הנכס סוג השיפוץטווח מחירים
מחיר שיפוץ יחידת דיור בגודל של עד 60 מ“רחשמל, אינסטלציה, צבע, טיח, עבודות גבס, תיקונים, איטום, אלומיניום ועוד30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ נכס שיכון בעלות נמוכההכוונה לשיפוץ ברמת סטנדרט, דירת עמידר של עד 3 חדרים, טיפול בליקויים כמו רטיבות, עובש וכדומה28,000-40,000 ש“ח
מחיר שיפוץ משרד הכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד 180 מ“ר. הוספה של מחיצות בסגנון OPEN SPACE, חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 60,000-120,000 ש“ח
מחיר שיפוץ עסק או חנותהכוונה לשיפוץ קומפלט, עלות שיפוץ לנכס עד80 מ“ר. עבודות חשמל, אינסטלציה, עבודות צבע, טיח, עבודות גבס, ריהוט ועוד. 30,000-50,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מרפסת עד 20 מ“רהכוונה לעלות עבור חומרים ומחיר עבודה, לא כולל עבודות גינון. החלפת ריצוף, עבודות צבע, טיח, טיפול ברטיבות. 7,000-15,000 ש“ח
מחיר שיפוץ מקלטהכוונה לעלות כוללת של חומרים ועבודה. עבודות צבע וטיח, החלפה של תאורה, הוספת מידוף או פתרונות אחסון מתאימים, חשמל, עבודות ניקיון והדברה. חידוש לפי הוראות של פיקוד העורף 5,000-10,000 ש“ח
מחיר שיפוץ בניין מגוריםהכוונה לבניין עד 6 קומות. השיפוץ הוא חיצוני ופנימי גם יחד, שיפוץ לובי, עבודות צבע, חיפויים, חשמל, אינסטלציה, לא כולל החלפה או התקנה של מעלית. 150,000-200,000 ש“ח
מחיר שיפוץ חיצוני עבור בניין עד 6 קומות. שיפוץ מעטפת המבנה לא כולל הוספה של מרפסות. עבודות צבע, טיח, חידוש מעטפת, חידוש מרזב, חידוש מערכת איטום ועוד90,000-150,000 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ חדר האמבטיה

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיהשיפוץ סטנדרטי- החלפת קרמיקה וחיפויים, לרוב לא כולל החלפת צנרת. כולל החלפה של אסלה וכלים סניטריים. טיח, צבע, טיפול ברטיבות ובעובש. 7,000-12,000 ש“ח
מחיר שיפוץ קומפלט חדר אמבטיה שיפוץ יוקרתי - עלות כוללת החלפה של הצנרת, פירוק ריצופים וחיפויים כולל התקנה מחודשת, נקודות חשמל חדשות, התקנה חדשה של כלים סניטריים, צביעה, טיח, עבודות גבס, טיפול בעובש ורטיבות, החלפה של המקלחון ועוד. 12,000-30,000 ש“ח
מחיר התקנה של אסלה חדשההעלות כוללת את ההתקנה עצמה, אסלה מסוג תלויה או רגילה. התקנה חיבור לצנרת, איטום וחציבה בקירות. 400-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של ניאגרה מסוג סמויההמחיר כולל איטום וחציבה בקירות700-3,000 ש“ח
מחיר התקנה של כיור העלות כוללת התקנה של הכיור או שני כיורים, ברזים, חיבורים מתאימים לצנרת, חציבה בקירות ואיטום. 250-700 ש“ח
מחיר התקנה של אמבטיה העלות כוללת חיבור של האמבטיה אל הצנרת, הדבקה של האמבטיה ותהליכי איטום. לא כולל החלפה של אמבטיה ישנה בחדשה. 1,300-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של מקלחוןהעלות היא עבור התקנה של מקלחון חדש אבל לא כולל פירוק של אמבטיה קיימת או מקלחון קיים400-2,000 ש“ח
מחיר פירוק חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת פירוק של כל החלל כולל כלים סניטריים, כיור, קרמיקה ותהליכי פינוי. העלות איננה כוללת בדרך כלל התקנה של כל האמבטיה מחדש ומחיר זה נקבע מחדש. 800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מקלחון קייםפירוק מקלחון בלבד ופינוי הפסולת. 300-600 ש“ח
מחיר פירוק קרמיקה בלבדהעלות נקבעת לרוב לפי מ“ר וכוללת פירוק של כל החלל, פינוי הפסולת. העלות איננה כוללת השמה של קרמיקה וחיפויים חדשים. מחיר זה נקבע בנפרד. 1,500-4,000 ש“ח
מחיר פירוק אסלההעלות עבור אסלה רגילה, לא אסלה תלויה וללא ניאגרה סמויה150-300 ש“ח
מחיר התקנה של חיפויים וקרמיקות חדשים בחלל האמבטיההעלות לרוב לפי מ“ר וכוללת התקנה מחדש של כל החיפויים והריצוף בחלל. 150-400 ש“ח
מחיר שיפוץ חלל אמבטיה קומפלטהעלות כוללת את עבודות החיפויים והריצוף, החלפת כלים סניטריים ואיטום. 3,000-20,000 ש“ח
מחיר החלפת חיפוי רק בשירותיםהעלות כוללת את עבודות החיפוי בחלל השירותים 1,000-1,500 ש“ח

מחירון ועלויות שיפוץ המטבח

סוג עבודה סוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר חידוש של המטבח הקייםהעבודה כוללת בין השאר החלפה של הדלתות לארונות קיימים או צביעה שלהם, החלפה של פורמייקה לדלתות קיימות וכדומה. לא מדובר בעבודת שיפוץ או החלפה של מטבח חדש במטבח קיים. 1,800-3,000 ש“ח
מחיר פירוק של מטבח העלות כוללת פירוק של המטבח כולו, כולל פינוי הפסולת. העלות משתנה בהתאם לגודלו של המטבח ולפי מורכבות העבודה, יש או אין מעלית, גישה וכדומה. 1,000-6,000 ש“ח
מחיר פירוק ארונות המטבח והתקנה של ארונות חדשיםהעלות משתנה בהתאם לסוג וכמות הארונות שיש לפרק ויש להתקין. 500-3,000 ש“ח
מחיר הכנה עבור מדיח כליםהעלות לרוב כוללת החלפה של נקודת ברז ישנה בחדשה מתחת לכיור, חיבור ברז יציאה למדיחה ויצירה של נקודות חשמל וביוב. במידת הצורך נקבעת עלות גם לפירוק והחלפה של הארון. 280-1,000 ש“ח
מחיר החלפה של הברז במטבחעלות משתנה280-600 ש“ח
מחיר התקנה של כיור במטבח העלות לרוב כוללת גם התקנה של הסיפון. לא כולל המחיר של החלקים. 280-1,000 ש“ח
מחיר התקנה של אי במטבחהעלות היא לפי מטר רץ ותלויה בסוג האי ובחומרים. 1,200-1,700 ש“ח
מחיר החלפה והתקנה של שיש למטבחהעלות לפי מטר רץ וכוללת גם את ההתקנה. 600-2,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית, מותקן על קלאפההעלות היא לפי מטר רץ270-1,200 ש“ח
מחיר התקנה לחיפוי זכוכית על הקיר עצמוהעלות היא לפי מטר רץ והיא משתנה בהתאם לסוג הזכוכית שבוחרים. ניתן לשלב חיפוי זכוכית חלק או עם דוגמאות, ניתן לשלב חיפוי זכוכית בהתאמה אישית. 700-2,000 ש“ח
מחיר התקנה של קנט למטבחהעלות היא למטר רץ. העלות משתנה בהתאם לעובי וסוג השיש, רמת גימור וגודל החלל. 150-400 ש“ח
מחיר לפירוק מטבח ישן והובלה של מטבח חדש העלות לרוב כוללת התקנה של שיש חדש וצנרת, אך איננה כוללת את תהליך הרכבת המטבח1,600-3,200 ש“ח
מחיר להחלפה של דלתות המטבח העלות משתנה בהתאם לסוג הדלתות וגודל המטבח160-400 ש“ח
מחיר החלפה של דלתות מטבח מדלתות רגילות לדלתות זכוכיתהעלות נקבעת לפי סוגי הדלתות וגודל המטבח.280-600 ש“ח
מחיר התקנה של מטבחון ליחידת דיור או התקנה של מטבח קטן שמגיע מוכן/מטבח מודולריהעלות היא עבור מטבחים קטנים2,200-2,900 ש“ח
מחיר צביעה של דלתות המטבחהעלות משתנה בהתאם לכמות הדלתות וסוגן400-700 ש“ח

מחירון ועלויות עבור תוספות, עבודות בניה ושיפוצים כלליות ועבודות בניה מיוחדות

סוג העבודהסוג שיפוץ/התקנה/החלפהטווח מחירים
מחיר הוספה חדר על הגג העלות תלויה בגודל של החדר ובבחירת החומרים ונקבעת לפי מ“ר10,000-15000 ש“ח
מחיר לסגירה של חנייה העלות היא עבור סגירה של חניה מקורה באמצעות קירות מסוג בלוקים, בגובה של עד 3.5 מטרים לקיר7,500-12,000 ש“ח
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בייסיקהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט בינוניהעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 4,000 ש“ח למ“ר
מחיר לבניית בית צמוד קרקע פרטי בסטנדרט יוקרתי גבוההעלות נקבעת לפי סוג החומרים שבוחרים, בעלי מקצוע וכדומה… ממוצע 5,000 ש“ח למ“ר
מחיר בניה ירוקההעלות משתנה לפי סוג הבניה, סטנדרט הבניה, סוג החומרים שבוחרים, רמת גימור, בעלי מקצוע ועוד… ממוצע 3,500 ש“ח למ“ר
מחיר בניית שלד לבית פרטיהעלות עבור השלד בלבד ונקבעת לפי מ“רממוצע 1,500 ש“ח למ“ר
עלות הוספה של מרפסת שמש לבניין עומד העלות עבור דירה אחתממוצע 58,000 ש“ח
מחיר בנייה של ממ“דהעלות עבור דירה בבניין קייםממוצע 90,000 ש“ח
מחיר שבירת קירהעלות מתייחסת לקיר בלוקים. העלות נקבעת לפי מ“ר לקיר בעובי שנע בין 6-11 ס“מ. העלות לא כולל פינוי. 150-300 ש“ח
מחיר תיקון או חידוש פרגולההעלות מתייחסת לפרגולת עץ עבור שיפוץ, חידוש צבע, טיפול נגד מזיקים ושימון. העלות נקבעת למטר. 900-2,000 ש“ח
מחיר בנייה של קיר בלוקים או קיר בטוןהעלות לפי מטר380-500 ש“ח
מחיר השכרה למכולה עבור פינוי פסולת לעבודות שיפוצים. השירות מתאים הן עבור שיפוצים בבניינים והן עבור שיפוץ בבתים פרטיים. העלות נקבעת לפי יום.500-800 ש“ח
מחיר שיפוץ גג רעפיםהעלות הינה משוערת עבור תהליכי שיפוץ. מדובר בגג רעפים לבית פרטי. 1,800-2,200 ש“ח
מחיר לניקיון דירה או בית שעברו שיפוץהעלות משתנה ותלויה בסוג השירות וברמת מורכבות של הניקיון. 1,800-4,000 ש“ח
מחיר עבור יציקה של קורות בטוןהעלות היא לפי מ“ק וכוללת יציקה של בטון. העלות איננה כוללת תהליכי קידוח או הוספה של ברזלים. 1,400-3,000
מחיר סגירה מרפסת שמשהעלות נקבעת לפי מ“ר וכוללת סגירה של מרפסת עם וויטרינות מסוג אלומיניום וזכוכית גם כן, נהוג לשלב גג עשוי אלומיניום300-1,000 ש“ח
מחיר סגירת מרפסת באמצעות אלומיניוםהעלות תלויה בגודל המרפסת ונקבעת לפי מ“ר. הסגירה מתבצעת או באמצות אלומיניום או באמצעות תריסים6,500-9,000 ש“ח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

מה למדתם בכתבה:

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »
שיפוץ מטבח

יש שני דרכים לסיים שיפוץ מטבח. הדרך הראשונה היא הדרך בה נעסוק היום, והיא על בסיס שלבי עבודה מדויקים. בדרך זאת אנחנו יכולים להבטיח שהתוצאה

קרא עוד »
שיפוץ דירה מלבנית

שיפוץ דירה מלבנית, האם יש לכך השפעה על המחיר? המחיר נקבע בהתאם לסדר גודל הדירה. בין אם הדירה מלבנית או מרובעת, בעל מקצוע איכותי ידע

קרא עוד »
שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ

שיפוץ דירה ישנה בקיבוץ הוא אחד הדברים הסנטימנטליים שיכולים להיות. תמיד כאשר אנחנו מגיעים אל דירה שינה התהליך הוא מרגש, אבל גם קצת כואב במקום

קרא עוד »

בחרו את אזור השירות לשיחה

אזור דרום

אזור מרכז/צפון